مهر   |  سلامت  |  

حمایت محک از کودکان مبتلا به سرطان در سراسر ایران

به گزارش خبرگزاری مهر، آراسب احمدیان، در نشستی با گروهی از نیکوکاران به ارائه گزارش و مروری بر عملکرد این مؤسسه خیریه در بیش از سه دهه فعالیت پرداخت و افزود: امروز، روز جدیدی است که گردهم آمدیم اما دغدغه‌ها و نیازهای محک همانند روزهای پیش از کرونا تداوم دارد. محک همچنان در 38 بیمارستان در 17 استان کشور حضور دارد تا کودکان مبتلا به سرطان در سراسر ایران را پشتیبانی کند و خدمات…

حمایت محک از کودکان مبتلا به سرطان در سراسر ایران

به گزارش خبرگزاری مهر، آراسب احمدیان، در نشستی با گروهی از نیکوکاران به ارائه گزارش و مروری بر عملکرد این مؤسسه خیریه در بیش از سه دهه فعالیت پرداخت و افزود: امروز، روز جدیدی است که گردهم آمدیم اما دغدغه‌ها و نیازهای محک همانند روزهای پیش از کرونا تداوم دارد. محک همچنان در 38 بیمارستان در 17 استان کشور حضور دارد تا کودکان مبتلا به سرطان در سراسر ایران را پشتیبانی کند و خدمات حمایتی مورد نیاز آنان را با تأمین هزینه‌های مرتبط با درمان سرطان و نیز خدمات مددکاری و روانشناسی به ایشان ارائه کند.

وی با بیان آنکه در این 30 سال بیش از 40 هزار پرونده برای کودکان تشکیل شده است ادامه داد: از این تعداد، 22 درصد از فرزندانمان در فاز بهبودی قرار گرفته‌اند، 58 درصد همچنان در حال درمانند و 20 درصد فوت کرده‌اند. امیدواریم با پیشرفت تکنولوژی و تشخیص زودهنگام میزان فوت کاهش یافته و کودکان بیشتری بهبود یابند.

مدیرعامل محک با بیان آنکه بیشترین هزینه‌کرد محک به تأمین هزینه دارو، درمان و حمایت از کودکان اختصاص می‌یابد، افزود: 34 درصد عوائد محک برای حمایت از کودکان بستری در 39 بیمارستان و 35 درصد برای اداره بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودک اختصاص می‌یابد. نباید فراموش کنیم که هزینه اداره 2 سال یک بیمارستان برابر با ساخت آن است و بیمارستان محک تنها بیمارستان ایران است که نیکوکاران علاوه بر ساخت، هزینه اداره آن را نیز تأمین می‌کنند. این بیمارستان با 100 تخت فعال، یک پنجم ظرفیت درمان کودکان مبتلا به سرطان را به خود اختصاص داده است.

احمدیان با بیان آنکه محک علاوه بر بحث خیریه و بیمارستان در زمینه تحقیقات نیز فعالیت می‌کند گفت: واحد تحقیقات محک از 12 سال پیش در شاخص‌های مراقبت، تشخیص و بیماری فعالیت خود را آغاز کرده است و از 3 سال پیش مجوزهای فعالیت این مرکز اخذ شد است. در حال حاضر 5 درصد عوائد محک به بحث تحقیقات اختصاص می‌یابد.

وی با بیان آنکه 9 درصد عوائد محک به پشتیبانی و 17 درصد به تولید عوائد اختصاص می‌یابد، افزود: بخش عمده این 17 درصد خدمات رایگانی است که محک برای معرفی خود به جامعه دریافت کرده است اما به دلیل ضرورت حفظ شفافیت این اعداد در هزینه‌های محک ثبت شده است.

احمدیان با بیان اهمیت فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد به صورت سیستمی و ایجاد ارزش افزوده بر کمک‌های مردمی، گفت: براساس مدل NGO Benchmarking شرکت بازررسی بین‌المللی SGS و مدل WHO برای کیفیت زندگی، باید بگوییم که اگر به محک به عنوان یک سیستم نگاه کنیم که ورودی آن کمک‌های خیرین است، از هر 100 تومان کمک خیرین در حدود 16 تومان برای هزینه‌های بالاسری مصرف می‌شود و 84 تومان آن مستقیماً برای کودکان و خانواده آنها هزینه می‌شود. براساس مدلی که WHO برای کیفیت زندگی دارد و هر سال عمر مفید هر کشور را معادل 3 برابر GDP آن کشور محاسبه می‌کند، اگر تعداد کودکانی که یک سال طول عمر به دست می‌آورند و آنهایی را که بهبود پیدا می‌کنند، ارزش که در نفابل هر 100 تومان در محک به واسطه مشارکت جامعه مدنی ایران به دست می‌آید معادل 4 هزار تومان است. این ارزش در سازمان‌های مردم‌نهادی که به شکل سیستمی اداره می‌شود شکل می‌گیرد.

وی در پایان افزود: محک تلاش کرده است در طول این دوره سی ساله کارایی و اثربخشی خود را حفظ کند و کار درست را به روش درست انجام دهد. این مؤسسه تلاش کرده است که همواره بر موضوع سرطان کودک تمرکز داشته باشد و نیازهای ایشان را تأمین کند. در این برنامه تلاش شد تا بخشی از هزینه خرید دستگاه رادیوتراپی تأمین شود. امیدواریم با خرید این دستگاه کیفیت درمان کودکان مبتلا به سرطان افزایش یابد.

کودکان سرطان درمان   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

تغییر دامنه نوسان برای 12 نماد فرابورسیپیرو اطلاعیه 22 فروردین شرکت فرابورس ایران با موضوع ضوابط مربوط به ماده 21 دستورالعمل فعالیت بازارگردانی در بورس تهران و فرابورس، پس از بررسی‌های صورت گرفته طی 6 ماهه منتهی به 28 اردیبهشت سال جاری، 12 نماد به شرح جدول ذیل مشمول بندهای 2، سه و چهار ماده یک ضوابط مذکور هستند.
گسترش ایران دستورالعمل بورس تهران 

  

بحبوحه ترس از طولانی‌ترین سقوط بورسبازار بورس ایالات متحده دوباره سقوط کرد و شاخص سهام وال استریت را در بحبوحه ترس از تورم و رکود به وضعیت نزولی سوق داد و سرمایه گذاران را نیز در معرض طولانی ترین روند زیان خود از زمان رکود بزرگ در سال 1932 قرار داد.
گسترش تورم وال استریت شاخص 

  

این عرضه اولیه برای این نمادهای بورس سودساز استسهام شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان به روش حراج در نماد معاملاتی فغدیر 1 در روز چهارشنبه مورخ 1401/3/4 عرضه می‌شود. درباره شرکت و نمادهایی که از این عرضه اولیه سود خواهند برد و جزییات این عرضه اولیه در مطلب زیر می‌خوانیم.
گسترش استان یزد سهام فولاد 

  

بورس کماکان بر مدار صعود​شاخص کل بورس در روز یکشنبه 1 خرداد و در پایان معاملات روز با رشد 2 هزار و 456 واحدی همراه شد و به یک میلیون و 582 هزار واحد رسید.
گسترش شاخص نویسنده وزن 

  

نیروی محرک بورس تهران شناسایی شدبازدهی بازار ارز و سکه نیز در دومین ماه 1401، حدود 10درصد گزارش شد. از نظر کارشناسان، این روند افزایشی در یک‌ماه، تحت تاثیر تغییر انتظارات تورمی، سیگنال‌های مبهم از مذاکرات احیای برجام و تغییرات قیمت‌ها در بازار کالاهای اساسی بوده است.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران ارز 

  

قیمت خودرو امروز 1 خرداد 1401 + جدولقیمت خودروهای داخلی در اولین روز خرداد ماه 1401 را می توانید در ادامه این مطلب ببینید.
اقتصادنیوز قیمت خودرو جدول 

  

«مقاومت واعظی» سوژه بورس بازان شد!ریزش 15‌هزار واحدی شاخص‌کل بورس، دیروز سوژه دست سهامداران و فعالان بورسی داد که بار دیگر یادی از «مقاومت واعظی» کنند. برخی از کاربران بورسی بازار سرمایه معتقد بودند که آه واعظی دست از سر بازار برنمی‌‌‌‌‌‌‌دارد و قرار نیست به این زودی‌‌‌‌‌‌‌ها این کانال مقاومتی شکسته شود،
اقتصادنیوز شاخص سرمایه 

  

قیمت دلار امروز اول خرداد 1401دلار و یورو در صرافی ملی امروز اول خرداد 1401
فردا قیمت دلار یورو 

  

بورس تهران وارد موج جدید شد؟​با توجه به تصمیمات دولت و افزایش قیمت دلار در هفته‌های گذشته برخی سهامداران به بالا رفتن شاخص امیدوار شده‌اند.
اقتصادنیوز تهران دولت افزایش قیمت 

  

قیمت سکه امامی امروز 1 خردادسکه امامی، امروز به 14,355,000 (چهارده میلیون و سیصد و پنجاه و پنج هزار) تومان رسید که نسبت به 2 روز پیش، افزایش 2.19 درصدی داشته است.
گسترش قیمت جدول اقتصاد 

  

قیمت دلار در بازار متشکل امروز 1 خرداددلار در بازار متشکل امروز با افزایش 0.43 درصدی، از 25,497 (بیست و پنج هزار و چهارصد و نود و هفت ) تومان به 25,608 (بیست و پنج هزار و ششصد و هشت ) تومان رسید.
گسترش قیمت دلار جدول 

  

قیمت سکه و دلار متشکل امروز یکشنبه 1 خرداد 1401اقتصادنیوز :در بازار امروز قیمت سکه و قیمت دلار متشکل افزایش یافت.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

جدیدترین قیمت سکه اعلام شد ‌( 1خرداد )قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی 14میلیون و 400 هزار تومان است.
گسترش قیمت تهران بهار 

  

قیمت سکه امامی امروز یکشنبه 1 خرداد 1401اقتصادنیوز: قیمت سکه در بازار امروز گران شد.
اقتصادنیوز قیمت