ایلنا   |  فرهنگی  |  

اثر تازه پرویز تناولی رونمایی می‌شود

یک تندیس شیر اثر استاد پرویز تناولی که برای همراهی با انتشار آلبوم «کنسرت بزرگداشت پرویز تناولی» و فیلم «نقطه و شیر» آفریده شده برای نخستین بار در روز هشتم اسفند دیده خواهد شد.

اثر تازه پرویز تناولی رونمایی می‌شود

یک تندیس شیر اثر استاد پرویز تناولی که برای همراهی با انتشار آلبوم «کنسرت بزرگداشت پرویز تناولی» و فیلم «نقطه و شیر» آفریده شده برای نخستین بار در روز هشتم اسفند دیده خواهد شد.

به گزارش ایلنا، در تیر 1396 هم زمان با نمایش بزرگ پرویز تناولی و شیرهای ایران در موزه‌ی هنرهای معاصر تهران بنیاد موسیقی پری صفا کنسرت بزرگداشت پرویز تناولی را در تالار وحدت برگزار کرد.

بنیاد برای این کنسرت به سه آهنگساز برجسته آقایان کریستف رضاعی، پیمان یزدانیان و مازیار یونسی ساخت آثاری درباره‌ی تناولی وشیرهای ایرانی را سفارش داد. این کنسرت را ارکستر سمفونیک ایران و اتریش (آیسو) به رهبری مازیار یونسی در تالار وحدت اجرا کرد. آهنگسازان در این ساخته‌های خود از شیر ایرانی سخن گفتند و به تناولی، شیر هنر معاصر ایران اشاره کردند.

گالری10 نیز برای همراهی با نمایش تناولی تهیه کننده‌ی یک فیلم مستند به نام نقطه و شیر با کارگردانی خانم سروناز علم بیگی بود که در روندی تماشایی به چهار سوی تناولی یعنی مجسمه ساز، نقاش، نویسنده و مجموعه دار می‌پردازد.

آلبوم موسیقی و دی وی دی فیلم در یک بسته‌ی بزرگداشت تناولی از روز هشتم اسفند در دسترس خواهد بود.

شمار کمی از این بسته در دو جعبه‌ی پلکسی گلس همراه با یک مجسمه‌ی شیر فلزی در دو رنگ که استاد تناولی برای این مناسبت آفریده است ارائه می‌شود.

یک جعبه را بنیاد موسیقی پری صفا که سفارش دهنده و برگزار کننده‌ی کنسرت بود منتشر می‌کند و جعبه‌ی دیگر را گالری10 که تهیه کننده‌ی فیلم بود.

تناولی یک تندیس شیر کوچک برای همراهی با فیلم و آلبوم آفرید. این تندیس در نسخه‌های محدود ساخته شده و روی یک پایه‌ی سنگ ماربل سیاه نصب شده است. رنگ این تندیس در جعبه‌ی بنیاد موسیقی پری صفا بنفش و در جعبه‌ی گالری ده سیاه است. بلندای تندیس 165 میلیمتر است و روی آن امضای تناولی و شماره‌ی ادیشن آمده است.

در هر جعبه همراه با این تندیس یک بروشور با سی دی آلبوم موسیقی و دی وی دی فیلم گذاشته می‌شود.

بنیاد موسیقی پری صفا و گالری10 نهادهای فرهنگی شخصی، مستقل و غیر انتفاعی (خیریه) هستند و از این واگذاری یا فعالیت‌های دیگر خود هیچ سود مالی نمی‌برند. آن‌ها برای آنکه گروه بیشتری بتوانند اثری از پرویز تناولی را داشته باشند به یاری وی این مجسمه را در نسخه‌های محدود با کمترین بهای ممکن عرضه می‌کنند و به هیچ کس بیش از یک نسخه از هر جعبه واگذار نمی‌کنند.

این اثر تازه‌ی پرویز تناولی و بسته‌ی بزرگداشت از 8 تا 22 اسفند در گالری هدایت رونمایی می‌شود.

به این مناسبت نمایشگاهی از سوی گالری10 نیز در این گالری برپا خواهد بود.

در این نمایشگاه یک نسخه از پورتفولیوی شیرهای پرویز تناولی و یک قالیچه‌ی شیری از طرح‌های او به نمایش درخواهد آمد. این پورتفولیو مجموعه ایست از چهار نسخه‌ی سیلک اسکرین از نقاشی‌های تناولی با موضوع شیر و یک تندیس سرامیک کوچک شیر که آن نیز روی یک نقاشی نصب شده است.

در این نمایشگاه عکس‌ها و ویدیوهای بسیاری از نمایش «پرویز تناولی و شیرهای ایران» در موزه‌ی هنرهای معاصر تهران، کنسرت بزرگداشت پرویز تناولی در تالار وحدت، پشت صحنه‌ی فیلم مستند نقطه و شیر، تمرین‌ها و ضبط موسیقی در استودیو به نمایش درمی‌آید.

همچنین برای نخستین بار یک مجموعه عکس که پیش از نمایش موزه در آتلیه‌ی عکاس هنرمند ژوبین میراسکندری برداشته شده دیده خواهد شد. در این عکس‌ها پرتره‌های هنرمندانه‌ای از سه آهنگساز و همچنین سروناز علم بیگی کارگردان فیلم در کنار استاد تناولی دیده می‌شود.

یک عکس از مریم زندی از تناولی در کنار مجسمه‌ی شیر بزرگ او و عکس‌هایی از حمیرا یاسری از پشت صحنه‌ی فیلم در کارگاه وی و عکس‌های ارغوان بوستان از صحنه‌های جذاب تمرین و ضبط موسیقی در شرایط کرونا روی دیوارهای نمایشگاه خواهد بود.

پرویز تناولی ارکستر سمفونیک شیر   اخبار برگزیده
  

آخرین بررسی ها درباره پالرمو و CFT از زبان محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از پایان کار کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو و CFT خبر داد و گفت: پیشنهادات کمیسیون برای طرح در صحن مجمع تشخیص آماده شد.
فردا گروه ویژه اقدام مالی دولت محسن رضایی 

  

سود بانک‌های آمریکا 36.5 درصد کاهش یافتبانک‌های امریکا مقادیر عظیمی را برای پشتیبانی در برابر ضرر و زیان‌های احتمالی طی بحران کرونا کنار گذاشته بودند که باعث کاهش 36.5درصدی سوددهی آنها در 2020 شد، کاهش نرخ بهره هم بر سود این بانک‌ها تأثیر گذاشته است.
گسترش سود بانک مرکزی بانک 

  

کاهش قیمت نفت در پی افزایش ذخیره‌سازی‌های آمریکاقیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 6 دقیقه امروز (چهارشنبه، ششم اسفندماه) با 38 سنت کاهش به 64 دلار و 99 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با 55 سنت کاهش به 61 دلار و 12 سنت برای هر بشکه رسید.
ایلنا قیمت قیمت نفت نفت 

  

تکذیب تغییر دبیرکل و مسئولین واحدها در حزب جمهوریتبا توجه به انتشار برخی خبرهای کذب در تعدادی از رسانه های مغرض، درباره تغییر دبیرکل و مسئولین برخی واحدهای حزب جمهوریت، پایگاه رسمی اطلاع رسانی این حزب، اطلاعیه ای را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین کمیسیون ماده 10 احزاب قانون رسانه 

  

شهر‌های ممنوعه اعلام شدن | ورود به استان‌های شمالی و 8 شهر دیگر ممنوع استرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا جزئیات ممنوعیت ورود خودروهای شخصی به شهرهای ممنوعه را تشریح کرد.
۵۵ آنلاین استان خوزستان هواشناسی خودرو 

  

آماده‌باش پلیس از 20 اسفند تا 19 فروردین 1400/ منتظر تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام نوروز هستیمفرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس بیشترین سهم را در پیشگیری از ویروس کرونا داشته است، گفت: پلیس از 20 اسفند تا 19 فرودین آماده باش هستم؛ ما آماده ارائه خدمات به مردم هستیم و باید دید ستاد ملی مقابله با کرونا چه تصمیمی برای عید خواهد گرفت.
ایلنا پلیس ساخت و ساز استان خوزستان 

  

کنایه های تند روحانی به مجلس: حق نداریم با اعضاب مردم بازی کنیم/ هیچ قوه‌ای نمی تواند در کار قوه مجریه دخالت کندرئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ قوه ای نمی‌تواند در امر قوای دیگر دخالت کند، گفت: اصل 113 کامل روشن و از بدیهیات است واضحات تفسیر ندارد کاملا روشن است که رییس جمهور مسئول اجرای قانون است نه ناظر.
اقتصادنیوز بازی کار قانون 

  

گروهی از نمایندگان جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس جمهور این کشور، خواستار تجدید نظر در لغو احتمالی تحریم‌های ایران شدند.
نامه نیوز جمهوری خواه سهام عدالت سهام 

  

توییت قالیباف: اتحاد مردم، قفل تحریم را خواهدشکسترییس مجلس در توییتی نوشت: قفل تحریم‌ها هم با اتحاد مردم ایران شکسته خواهد شد.
مملکت‌آنلاین ایران مجلس شورای اسلامی قانون 

  

آمار کرونای انگلیسی در این شهر ایران شدت گرفت + جزئیاتآمار کرونای انگلیسی در هرمزگانی به 9 تن رسید سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت :
مستقل‌آنلاین ایران مصاحبه خبرنگار 

  

عادل فردوسی پور- علی کریمی؛ پای چه کسی در میان است؟بعد از آنکه حسین شریعتمداری، علی کریمی را به‌دلیل بستن مچ‌بند سبز، شایسته احراز صلاحیت ندانست، جریانی همسو با این تفکرات، با مطرح‌کردن مسائلی غیرواقع، سعی در برهم‌زدن شرایط به ضرر کریمی کردند.
خانه فوتبال علی کریمی فدراسیون فوتبال ازدواج 

  

کاهش قیمت خودرو با اهرم دلار / افت یک تا 4 میلیون تومانیپس از یک روند افزایشی تقریبا 10 روزه اما آرام، قیمت خودرو از یکی دو روز پیش روند کاهشی را در پیش گرفت.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت ارز قیمت 

  

پنتاگون: دفاع موشکی ما بر کره شمالی متمرکز است نه چین، روسیه و ایرانمعاون رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده گفت: توانایی دفاع موشکی آمریکا به وضوح بر کره شمالی متمرکز است، نه چین، روسیه و ایران و باید برای مقابله با تهدیدات این کشور به پیشرفت خود ادامه دهیم.
مثلث صدا و سیما کره شمالی ماه 

  

فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس / 2 مثال از میزان مالیات خودرو لوکسدر جریان بررسی لایحه بودجه 1400 در مجلس شورای اسلامی، دریافت مالیات از خودروهای لوکس برای سال آینده تصویب شد. همچنین در این مصوبه فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس نیز آمده است. با این مصوبه همچنین ملاک لوکس بودن خودرو که آن را مشمول دریافت مالیات می کند نیز مشخص شد.
خودروتک مالیات خودرو لایحه بودجه 

  

جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی استنماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بازرگانی باید صادرات محور باشد و باید با برنامه‌ریزی بازار صادرات را جدی بگیریم چراکه این یک واجب سیاسی است.
۵۵ آنلاین صادرات غیرنفتی استان مرکزی تولید 

  اخبار داغ
  

ایران در آستانه شروع موج چهارم کرونااقتصادنیوز :‌حدود یک ماه از شروع پیش‌بینی‌ها و هشدارها از احتمال درگیری ایران با موج چهارم کرونا می‌گذرد و متاسفانه آن طور که نمودارها و اعداد اعلام شده توسط وزارت بهداشت نشان می‌دهند، ایران در آستانه شروع موج چهارم کرونا قرار دارد.
اقتصادنیوز ایران ماه وزارت بهداشت 

  

روزانه بیش از 100 هزار تست کرونا در کشور انجام می شود به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی ظهر جمعه پس از دیدار با مراجع تقلید در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام تقلید و علما نقش بسیار مهمی در هدایت مردم به سمت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی داشتند گفت: از زمان شیوع کرونا کادر بهداشت و درمان به منظور مدیریت کرونا بیشترین حمایت را از سمت رهبر انقلاب و مراجع عظام تقلید شد که وظیفه بود از این حمایت‌ها تقدیر کنم. وی…
مهر درمان بهار خبرنگار 

  

سخنگوی ستاد کرونا: مشکل فقط مرزهای عراق نیست؛ موارد زیادی از ورود بیماران از امارات داشته ایمسخنگوی ستاد کرونا درباره کنترل مرزهای کشور گفت: تنها مشکل مرزهای عراق نیست؛ تاکنون موارد زیادی از ورود بیماران را از امارات هم شاهد بوده‌ایم‌.
۵۵ آنلاین عراق هواپیما ویروس 

  

وضعیت شیوع کرونا در کشور نگران کننده است.
نامه نیوز وزارت بهداشت ماه اهواز 

  

تخصیص 80 دُز واکسن کرونا برای دومین مرحله واکسیناسیون در کاشان به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی دلاوری در جمع خبرنگاران با اشاره به شروع مرحله دوم واکسیناسیون در ایران اظهار داشت: با توجه به پروتکل‌های تعیین شده از طرف وزارت بهداشت واکسن‌ها بر طبق اولویت‌های مشخص شده تزریق می‌شود. وی با بیان اینکه در مرحله اول، 100 دوز واکسن برای تزریق به 50 نفر در کاشان اختصاص یافت، ابراز داشت: در این مرحله نیز 80 دوز واکسن برای تزریق به 40 نفر به منطقه کاشان…
مهر وزارت بهداشت واکسیناسیون کاشان 

  

تحویل بیش از 5 هزار دوز واکسن کرونا به خوزستان / آغاز واکسیناسیون جانبازانسلامت نیوز: رئیس مرکز بهداشت خوزستان از تحویل بیش از 5 هزار دوز واکسن کرونا به خوزستان و ادامه واکسیناسیون گروه های هدف در استان از روز جمعه خبر داد...
سلامت‌نیوز اهواز استان خوزستان واکسیناسیون 

  

مرگ 69 هموطن دیگر بر اثر کروناسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 8103 بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته شناسایی شدند.
خبرفوری وزارت بهداشت اهواز بیمارستان