اعتماد   |  سیاسی  |  

این‌گونه نیست که یک فرد بگوید من مستقل آمده‌ام و پاسخگو نباشد/ قهر با صندوق رأی به معنای استفاده نکردن از امکانات موجود است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: چاره‌ای نداریم جز این که با مردم صحبت کنیم؛ آنان باید بدانند با نیامدن و قهر کردن با صندوق های رأی یعنی نمی‌خواهند از امکانات موجود استفاده کنند و می‌خواهد خودشان را حذف کنند و این بدترین عملکرد است که می‌توانیم داشته باشیم و بعداً هیچ پاسخی برای آیندگان و تاریخ نداریم.

این‌گونه نیست که یک فرد بگوید من مستقل آمده‌ام و پاسخگو نباشد/ قهر با صندوق رأی به معنای استفاده نکردن از امکانات موجود است

اعتمادآنلاین|‌ حسین کاشفی، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، در تحلیل فضای کشور در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: با توجه به مشکلاتی که مردم داشتند و دارند و متاسفانه با این رد صلاحیت‌های گسترده برای انتخابات شوراهای اسلامی بخصوص در شهرهای  بزرگ، فضا بیانگر آن است که یک عده به دنبال این هستند که در شرایطی که کرونا هم همه مسائل را تشدید کرده است زمینه‌ای فراهم کنند تا مردم را از  علاقه‌مندی  به شرکت  در بحث‌های  انتخاباتی که منجر به گرمی فضا می‌شود دور کنند.

 

به گزارش ایلنا، این عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با بیان این که انتخابات مهم است زیرا  سرنوشت 4 سال آینده را رقم می‌زند، اظهار داشت: بعضی‌ها باید  پاسخ دهند چرا نیروهایی که به میدان می‌آیند، معرفی و کاندید می‌شوند را کنار می‌گذارند.

 

وی با تاکید بر این‌که باید بر اساس قانون عمل شود اما مشاهده می‌کنیم که این گونه نیست، عنوان کرد: گاهی اتفاقی رقم می‌خورد که می‌گوییم قانون است اما حال مشاهده می‌کنیم که این‌گونه نیست؛ به طوری که برای رقیب همه زمینه‌ها فراهم است و می‌توانند از همه امکانات استفاده کنند و چیزی شبیه ستاد تبلیغاتی  برای افراد وجود دارد و  از همه  امکانات  عمومی استفاده می‌شود  تا کار تبلیغاتی‌ خود. این را انجام ‌دهند، در صورتی که  برای اصلاح طلبان این محدودیت‌ها هم به لحاظ رد صلاحیتها و هم به لحاظ استفاده از امکانات طور دیگری است.

 

کاشفی افزود: شرایط سخت است اما با توجه به اهمیت انتخابات و این که نمی‌شود نسبت به سرنوشت کشور و آینده بی‌تفاوت بود؛ اصلاح‌طلبان از مدتی قبل تحت عنوان «جبهه اصلاحات ایران» یا «نهاد اجماع ساز» فعالیت خودشان را برای انتخابات شروع کرده‌اند و کار به صورت جمعی در حال انجام است تا افرادی که اعلام آمادگی کردند و یا از طریق احزاب معرفی شده اند را مورد بررسی قرار دهند.

 

وی با بیان این‌که تاکید شده فقط احزاب افراد را معرفی کنند، گفت: باید به جای نگرش  فرد محوری، برنامه محوری عمل کنیم؛ یعنی مردم  بر اساس برنامه‌ها فرد را انتخاب کنند و افرادی معرفی شوند که توانمندی‌های مختلف در دانش و تجربه و پاک دستی و سلامت نفس دارا باشند.

 

کاشفی خاطر نشان کرد: هنگامی که اشخاص از طریق احزاب انتخاب و معرفی شوند، بحث  پاسخگویی به میان می‌آید و این‌گونه نیست که یک فرد بگوید من مستقل آمده‌ام و پاسخگو نباشد.

 

وی با اشاره به این که یک حزب نمی‌خواهد تنها برای یک  دوره انتخاباتی حضور داشته باشد، بیان کرد: حزب به عنوان نماینده مردم می‌خواهد همیشه  فعالیت خودش را داشته باشد پس سعی می‌کند همیشه پاسخگو باشد.

 

این عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ادامه داد: ساز و کار این است که افراد از طریق احزاب  به نهاد اجماع ساز معرفی شوند تا آنجا با آیین‌نامه‌ای که وجود دارد رأی بیاورند و سپس به عنوان کاندیدای نهایی مطرح شوند. به دلیل آن که کار  به صورت جمعی انجام می‌شود همه مسائل به این جمع محول شده است؛ از همین رو حزب اتحاد ملت به عنوان یکی از احزابی که عضو جبهه اصلاحات ایران یا نهاد اجماع ساز است با تصمیمات آنجا همراهی خواهد داشت.

 

وی با تاکید بر این‌که باید زمینه‌ها برای حضور مردم فراهم شود، اظهار داشت: امروز  مردم هنوز آن استقبالی که باید از انتخابات نکرده‌اند و به اعتقاد من باید با مردم صحبت و مشکلات گفته شود و چرایی معضلات برای آنان شرح داده شود.

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: همین امروز مشاهده می‌کنیم که در رابطه با سیاست خارجی، برجام و مذاکراتی که انجام می‌شود مشکلاتی وجو دارد.

 

وی افزود: یک عده همانگونه با برجام برخورد کردند امروز هم  همان گونه با مذاکرات برخورد می‌کنند و می‌خواهند  زمینه‌ای فراهم کنند تا  این مذاکرات به نتیجه درست نرسد؛ در صورتی که اگر در این مذاکرات به یک جمع‌بندی برسیم تحریم‌هایی که  کشور را زمین گیر کرده است از میان برداشته خواهد شد.

 

وی یادآور شد: در مسائل اقتصادی یک عده‌ای بحث کاغذ پاره بودن  قطعنامه‌ها را مطرح می کردند و آن‌ها را بی‌اثر می‌خواندند که معتقدم امروز باید در پیشگاه خدا و مردم به دلیل شرایطی که برای کشور ایجاد کرده‌اند پاسخگو باشند. 

 

کاشفی ادامه داد: زمانی ما  ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل قرار داشتیم  که بیرون  آمدن  کار سختی بود اما این امر با مذاکرات انجام شد؛ از همین رو اعتقادم بر این است که این مذاکرات به دلیل اثرات متبتش، در تاریخ خواهد ماند.

 

وی با بیان این که برخوردهای نادرست آمریکا در قبال برجام، مسئله را به این وضع درآورد، عنوان کرد: حال با توجه به شرایط جدیدی که به وجود آمده امید است مذاکرات  به خوبی پیش برود.

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: چاره‌ای نداریم جز این که با مردم صحبت کنیم؛ آنان باید بدانند با نیامدن و قهر کردن با صندوق های رأی  یعنی  نمی‌خواهند از  امکانات موجود استفاده کنند و می‌خواهد خودشان را حذف کنند و این بدترین عملکرد است که می‌توانیم داشته باشیم  و بعداً هیچ پاسخی برای آیندگان و تاریخ نداریم.

 

وی خاطر نشان کرد: البته حضور مردم هم شرایط خودش را دارد و  آن نهادهای نظارتی که مسئولیت اصلی را را بر عهده دارند اگر  خدایی نکرده نیروهای توانمند را  رد صلاحیت  و کشور را از افراد کارآمد محروم کردند باید پاسخ گو باشند چرا که مهمترین مسئله بحث کارآمدی است؛ زیرا شما هنگامی که افراد کارآمد را کنار بگذارید، طبیعتاً کشور به یک سبک و سوی دیگری گذر خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: امیدوارم با توجه به این که مقام معظم رهبری در رابطه با بحث مشارکت حداکثری گوشزدهایی کرده‌اند، حضور گسترده مردم را در پای صندوق‌های رای  شاهد باشیم چرا که مشارکت مردم خودش رفع کننده تهدیدهای منطقه‌ای و بین المللی است.

 

این عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت خاطر نشان کرد: امروز یک عده می‌گویند ما مشارکت نمی‌خواهیم چرا که می‌دانند اگر مشارکت حداکثری صورت گیرد طبیعتاً بعضی از آنها جایگاهی که باید داشته باشند، ندارند. به همین خاطر می‌خواهند مردم را ناامید کنند. در نظر داشته باشید چه کسانی که خارج از کشور برانداز هستند  و چه کسانی که در داخل حرف‌هایی را برای ناامید کردن مردم می‌‌گویند، می‌خواهند مشارکت حداکثری صورت نگیرد. 

سلامت انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری   اخبار برگزیده
  

توضیحات نماینده سابق درباره اظهارات جنجالی لاریجانی در ستاد انتخاباتنماینده ادوار مجلس با اشاره به نگاه فراجناحی لاریجانی در انتخابات گفت: «توسعه اقتصادی» محور برنامه های لاریجانی در دولت سیزدهم است.
مثلث محمدرضا شریفی نیا ستاد انتخابات کشور انتخابات ریاست جمهوری 

  

جلسه حزب ندای ایرانیان با جهانگیری/ با لاریجانی جلسه نداشتیم / از نامزد مورد اجماع جریان اصلاحات حمایت می‌کنیمیک عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان از برگزاری جلسات این حزب با نامزدهای ثبت‌نام کننده در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان علی لاریجانی 

  

محسن هاشمی: تنها رئیس‌جمهوری که از کمبود اختیارات نگفت، پدرم بود 27 اردیبهشت 1400 - 10:18 اخبار سیاسی اخبار سیاست ایران محسن هاشمی: تنها راه بهبود شرایط کشور صندوق‌های رای است [کلیک و کشیدن برای جابجایی] محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران و داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما به مشارکت فعال در انتخابات یعنی حضور جدی برای پیروزی معتقد هستیم و تنها راه بهبود شرایط کشور را صندوق‌های رای می‌دانیم. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، محسن هاشمی رئیس…
فردا انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری ایران 

  

هیات‌های مذاکره کننده روسیه و آمریکا با یکدیگر دیدار کردندنماینده روسیه در سازمان های بین‌المللی و نماینده ویژه آمریکا در مورد ایران با محوریت احیای برجام دیدار کردند.
ایلنا روسیه وین ایران 

  

زمان واکسیناسیون عمومی کرونا در استان تهراننادر توکلی درباره پیش‌بینی زمان آغاز فراگیر واکسیناسیون افراد در استان تهران ابراز داشت: پیش‌بینی می‌شود از اوایل تیر به بعد، بعد از اینکه واکسیناسیون گروه‌های سنی تمام شود، سراغ واکسیناسیون عمومی برویم.
۵۵ آنلاین واکسیناسیون درمان تهران 

  

زلزله جدید ماسک؛ سقوط 10 درصدی بیت کوینروز دوشنبه بیت کوین با 43 هزار دلار معامله شد 10.38 درصد افت در روز. این بزرگترین ضرر یک روزه در هفته اخیر بود. قیمت بیت کوین به پایین تر حد میانه زمستان رسید.
اقتصادنیوز ماسک قیمت بیت کوین بیت کوین 

  

ادعای باورنکردنی؛ شک بزر گ پرسپولیسی‌ها به برد سپاهان!هواداران پرسپولیس بعد از برد پرگل سپاهان مقابل مس رفسنجان این بازی را مشکوک قلمداد کردند.
خانه فوتبال باشگاه سپاهان فرهاد مجیدی پرسپولیس 

  

احمدی‌نژاد خود را نماینده معترضین می‌داندرویکرد احمدی نژاد نسبت به نظام و حکومت دستخوش تغییرات جدی شده و فارغ از اینکه حرف‌هایش دروغ یا راست، غلط یا درست باشد بی‌پیرایه و صریح مطرح می‌کند و بخشی از جامعه تحت تاثیر حرف‌های او قرار می‌گیرند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دموکراسی شورای نگهبان 

  

ضربه قیمت مصوب خودرو به فروش فوق العاده در 1400مجوز شورای رقابت مبنی بر افزایش 9 درصدی قیمت و مقررات فروش خودروهای پیش‌فروش شده به قیمت سال گذشته، با انتقاد برخی از مسوولان صنعتی کشور و خودروسازان همراه شد...
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

طرح ساماندهی خودرو دوباره بررسی می شودعضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه امروز طرح ساماندهی صنعت خودرو در این کمیسیون بررسی می‌شود، گفت: وزارت صمت معتقد است که قیمت پایه خودرو در بورس کالا باید از سوی خودروساز تعیین شود...
خودروتک خودرو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای نگهبان 

  

پا در این عرصه گذاشتم تا صدای زنان خاموش این سرزمین باشمزهرا شجاعی می‌گوید که از او خواسته‌اند مصاحبه کند اما نام برنامه "آقای رئیس جمهور است" طنزی تلخ؛پس به خنده می گوید آقا؟ خانم رئیس جمهور.
مستقل‌آنلاین توسعه پایدار بیمارستان زنان 

  

توصیه‌های رئیس مجلس به مردم و نامزدهای انتخاباترئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مشارکت پایین هیچ برنده‌ای ندارد و مردم از حق خود برای ریل‌گذاری دستگاه اجرایی کشور استفاده کنند، گفت: امروز فرصت مناسبی است که همه ما با هر سلیقه و جناح بندی سیاسی و با هر عقیده و نگرشی دست به دست هم دهیم تا به فرموده رهبر انقلاب، ایرانی قوی را بسازیم.
مثلث رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی جوانان 

  

واکنش جهرمی به اظهارات تند فرهاد مجیدی(عکس)وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صحبت‌های اخیر فرهاد مجیدی واکنش نشان داد.
ایلنا فرهاد مجیدی عکس پرسپولیس 

  

تعدد کاندیداهای ریاست‌جمهوری نشان می‌دهد اکثر جریان‌ها به وضع موجود نگاه منتقدانه دارندنماینده تربت حیدریه و مه ولات و زاوه در مجلس معتقد است تعدد و تنوع حضور جناح های سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری نشان دهنده این است که همه آن ها به آزاد بودن انتخابات ایران اعتقاد داشته و اختیارات ریاست جمهوری را برای رفع مشکلات مردم کافی می دانند.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری مجلس شورای اسلامی 

  

این مرد نیامد؛ خاطر دلواپسان آسوده شدصفحه ثبت نام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری روز گذشته بسته شد و محمد جواد ظریف همان طور که از دو سال قبل اعلام کرده پا به صحنه رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری نگذاشت تا خاطر دوستان دلواپس از نامزدی‌اش آسوده شود و خود را به حضور در پاستور نزدیک تر ببینند.
اقتصادنیوز انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

این علائم جدید کرونا روی پوست ظاهر می‌شوداقتصادنیوز : محققان می‌گویند موج جدید ویروس کرونا به اندام‌های حیاتی بدن حمله می‌کند و باعث عفونت‌های پوستی می‌شود.
اقتصادنیوز پوست ویروس 

  

لغو نشست سالانه 2021 مجمع جهانی اقتصاد به دلیل کرونامسئولین مجمع جهانی اقتصاد که قرار بود نشست سال 2021 آن در ماه آگوست به میزبانی سنگاپور برگزار شود، از لغو این نشست به دلیل شیوع کرونا خبر دادند.
۵۵ آنلاین مجمع جهانی اقتصاد اقتصاد ماه 

  

جهان دچار «آپارتاید واکسن کرونا» شده استمدیر کل سازمان جهانی بهداشت دوشنبه مدعی شد دنیا وارد مرحله «آپارتاید واکسن» شده است.
اعتماد ریاست جمهوری پاریس چین 

  

تست کرونای تونی کروس مثبت اعلام شدتست کرونای تونی کروس که در چند روز اخیر به دلیل تماس با یک فرد کرونایی در قرنطینه بود، مثبت اعلام شد.
ورزش۳ تونی کروس رئال مادرید مادرید 

  

بیماران کرونایی این غذاها را در دوران نقاهت بخورنداگر درگیر کرونا شدید، فست فود، کنسرو و غذاهای سرخ شده نخورید، چرا که به دلیل افزایش جریان خون معده، خستگی شما بیشتر می‌شود.
برنا 

  

رهبر انقلاب سفر چندساعته به مشهد را هم نپذیرفتند، برای عمل به مصوبات ستاد کروناتولیت آستان قدس رضوی گفت که سال قبل خدمت رهبر انقلاب رسیدم و از ایشان برای سفری حتی چندساعته به مشهد
خبرفوری رهبر انقلاب سفر وزارت بهداشت 

  

نگرانی از شیوع کرونا با تبلیغات انتخاباتیاقتصادنیوز :‌مهمترین اخبار کرونایی امروز را اینجا بخوانید.
اقتصادنیوز تبلیغات 

  

موهای از دست رفته‌ در کرونا درمی‌آیند؟اگر درگیر کرونا شدید، فست فود، کنسرو و غذاهای سرخ شده نخورید، چرا که به دلیل افزایش جریان خون معده، خستگی شما بیشتر می‌شود.
برنا 

  

اعلام آمادگی برای تزریق واکسن کرونا از سوی هلال احمر/ تاکید بر لزوم مستندسازی اقدامات هلال احمرجلسه شورای معاونین جمعیت هلال احمر صبح امروز 27 اردیبهشت ماه با حضور رئیس، دبیرکل و اعضای شورای معاونین در ساختمان صلح برگزار شد.
ایلنا هلال احمر ماه بانک مرکزی 

  

بیرون آمدن اجساد کرونایی از قبر بر اثر بارش باران! +عکس پلیس هند اعلام کرد در حال تحقیق پیرامون صد‌ها جسدی است که در قبر‌های شنی کم‌عمق و ساحل رودخانه گنگ دفن یا رها شده‌اند. قبلا تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود که ده‌ها جسدِ رها شده در ساحل رودخانه گنگ را نشان می‌داد و گمان می‌رود این افراد قربانیان کرونا باشند. هند طی هفته‌های اخیر با موج گسترده شیوع کرونا مواجه شده و بر اساس آمار‌های رسمی، روزانه حدود چهار هزار نفر…
فردا عکس پلیس هند 

  

عرضه سبدی از واکسن‌های کرونای تولید ایران مهرماهدبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: سبدی از واکسن‌های کرونای تولید داخلی مهرماه امسال در کشور ارایه می‌شود که قابلیت عرضه در عرصه بین الملل دارد.
۵۵ آنلاین تولید ایران فناوری