ایلنا   |  سیاسی  |  

اختلاف نظر میان تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و مجلس هر روز زیادتر می‌شود/ نمی‌دانم وزیر بهداشت از کدام ناحیه تحت فشار است

عضو کمیسیون بهداشت و در مان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف نظرات میان مجلس و ستاد ملی مقابله با کرونا، خواستار حضور رییس مجلس یا رییس کمیسیون بهداشت در جلسات ستاد شد و گفت: به نفع ملت ایران نیست که تا این حد اختلاف نظر بین سیاسیون کشور وجود داشته باشد.

اختلاف نظر میان تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و مجلس هر روز زیادتر می‌شود/ نمی‌دانم وزیر بهداشت از کدام ناحیه تحت فشار است

عضو کمیسیون بهداشت و در مان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف نظرات میان مجلس و ستاد ملی مقابله با کرونا، خواستار حضور رییس مجلس یا رییس کمیسیون بهداشت در جلسات ستاد شد و گفت: به نفع ملت ایران نیست که تا این حد اختلاف نظر بین سیاسیون کشور وجود داشته باشد.

همایون سامه‌ یح نجف‌آبادی در گفت‌‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره حضور نمایندگان مجلس در ستاد ملی مبارزه با کرونا که از سوی مجلس مطرح شده است، گفت: اختلاف نظر بین تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و مجلس شورای اسلامی بسیار زیاد است. امروز تصمیم‌هایی که این ستاد می‌گیرد به جز مورد اخیر (تعطیلی دوهفته‌ای شهرهای کشور) معمولا مورد تایید مجلس نیست.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای به اختلاف نظرات در بحث قرنطینه اشاره کرد و گفت: چندماه پیش رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار تعطیلی حداقل دو هفته‌ای در کشور شد که ستاد ملی مقابله با کرونا در آن زمان مقاومت کرد اما در نهایت مشاهده کردید که این کار انجام شد .

وی درباره درخواست مجلس برای حضور نمایندگانی در ستاد ملی مبارزه با کرونا، عنوان چند ماه پیش بود که در کمیسیون بهداشت مجلس پیشنهادی مطرح شد تا تعدادی از نمایندگان مجلس در ستاد ملی مبارزه عضو شوند. علت طرح درخواست این بود که همفکری‌ها در زمینه‌های تصمیم‌گیری بیشتر شود.

نجف آبادی خاطر نشان کرد: هنگامی که نمایندگان در ستاد عضو می‌شدند نظرات بیشتری مطرح می‌شد و گفت‌وگو صورت می‌گرفت. آنان دلایل خودشان را درباره مسائل اعلام می‌کردند، پاسخ می‌شنیدن و در انتها به یک نظر واحد می‌رسیدند نه اینکه این اختلافات هر روز بیشتر شود.

وی ادامه داد: اگر تبادل نظر صورت می‌گرفت اختلاف نظرها کمتر می‌شد، نه این‌که تصمیماتی که گرفته می‌شود تبدیل به جنگی شود که به نفع جامعه نیست. به نفع ملت ایران نیست که تا این حد اختلاف نظر بین سیاسیون کشور وجود داشته باشد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اگر مجلس عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌شد مسئولیتش دوچندان می‌شد، اضافه کرد: بهتر بود باتوجه به پیشنهاد مجلس به خاطر مردم حداقل رئیس کمیسیون بهداشت و رئیس مجلس در ستاد ملی مبارزه با کرونا حضور داشته باشند تا نظرات مجلس را به سمع و بصر دوستان برسانند اما متاسفانه این کار انجام نشد.

نماینده مردم کلیمیان در مجلس درپاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا وزیر بهداشت و درمان با توجه به جایگاهی که در ستاد مقابله با کرونا دارند نمی‌توانستند خواهان حضور مجلس در این ستاد شود، اظهار داشت: وزیر بهداشت چند وقت پیش نامه نوشت و گلایه و درد و دل کرد و  گفت  آن چیزی که در دل من است نمی توانم بروز دهم. من نمی‌دانم از کدام ناحیه اما ایشان هم تحت فشار قرار دارد. به هر حال در ستاد ملی مبارزه با کرونا نظرات ارگان‌ها و وزارتخانه ها هم دخیل است و آنان نظرات خود را بیان می‌کنند تا به یک نظر واحد برسند که به نظر من در این بین نماینده مجلس نیز باید نظر خودش را بیان کند.

مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور کمیسیون بهداشت و درمان مجلس   اخبار برگزیده
  

خروج از پروتکل الحاقی و زدن بندر حیفا مجازات دشمن نیست/ رفتار برخی در روزهای اخیر، انتقام از دولت است نه عاملان ترور/ به گونه‌ای رفتار کنیم که برای دشمن هزینه درست شود نه این‌که خودمان هزینه بپردازیمیک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: امروز باید در نظر بگیریم هر تصمیم می‌تواند بر بازار کشور که در هفته‌های اخیر به یک ثبات رسیده است تاثیر بگذارد، بنابراین نباید با سر دادن شعار در داخل التهاب ایجاد کنیم.
ایلنا مجلس شورای اسلامی وزارت خارجه دولت 

  

رشد 28 هزار واحدی بورس در 20 دقیقه/ جهش قیمتی اغلب نمادهای معاملاتیبورس امروز همانند روز گذشته با افزایش تقاضا و جهش قیمت در اکثر نمادها آغاز به کار کرد.
اقتصادنیوز بورس تهران خودرو فولاد 

  

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا مصدوم شدرسانه‌های امریکا گزارش دادند که جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب این کشور از ناحیه پا دچار آسیب‌دیدگی شده و قرار است پزشک وی را معاینه کند.
گسترش ریاست جمهوری رسانه بازی 

  

برخی به صراحت می گفتند به مردم یارانه ندهیدکسانی به صراحت می گفتند به مردم یارانه ندهید. مردم خیال نکنند این دارایی برای خودشان است. اگر حس کنند این ثروت برای آنهاست دیگر ما را قبول نمی کنند. من هم گفتم خوب قبول نکنند. مگر وحی منزل است که مردم حتما ما را قبول کنند؟
مستقل‌آنلاین یارانه ثروت 

  

بهارستان به‌دنبال خروج از برجام؟ | با تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌هانمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح روز گذشته با 232 رأی موافقت کردند که طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را به صورت دو‌فوریتی بررسی کنند. محمد‌باقر قالیباف، رئیس مجلس، بعد از تصویب این طرح، گفت: «ان‌شاءالله این طرح در دستور هفته جاری مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد و بتواند بُعد امکانات صنعت هسته‌ای را تقویت کرده و جلوی یاوه‌گویی‌ها و اقدامات تروریستی دشمنان را بگیرد».
۵۵ آنلاین مصاحبه غنی سازی رقابت انتخاباتی 

  

رییس دفتر رییس جمهور از تصمیم مهم روحانی در مورد شهید فخری زاده که به دلیل امنیتی رسانه ای نشد نوشت و فاش کرد که دانشمند شهید کشورمان ارتباط نزدیکی با دولت و وزارت خارجه در پیشبرد فعالیت های صلح آمیز صنعت هسته ای داشته است.
نامه نیوز رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

باید منتظر مجموعه‌ای از رویدادها در خاورمیانه باشیم/ واکنش به کنش‌های تحریکی، باید با هوشیاری تمام و همه جانبه‌نگری همراه باشد/ محافظت از دانشمندان هسته‌ای به عهده نهاد نظامی است​یک استاد روابط بین‌الملل گفت: از نشست نتانیاهو و بن سلمان و گزارش‌هایی که از آن منتشر شد و همچنین حضور پمپئو در خاورمیانه و احتمال حضور محرمانه پمپئو در آن نشست می‌توان نتیجه گرفت که ما باید منتظر مجموعه‌ای از رویدادها در فضای خاورمیانه باشیم.
ایلنا ایران شورای شهر تهران هسته ای 

  

عوامل ریزش سنگین قیمت خودرو وارداتی / کاهش تا 35 درصد هم رسیدبا کاهش تورم انتظاری و نرخ ارز از یکسو و اثرات روانی احتمال لغو ممنوعیت واردات خودرو، بازار خودروهای خارجی کشور نیز در مسیر سقوط قیمت قرار گرفت. طبق اخبار رسیده از بازار، طی سه تا چهار هفته گذشته، قیمت خودروهای وارداتی ریزشی شدید را تجربه کرده، تا آنجاکه فعالان بازار از افت قیمت تا مرز 35 درصد نیز صحبت به میان می‌آورند.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها واردات خودرو 

  

میراث حسن روحانی برای اصلاح‌طلبان چیست؟اصلاح طلبان جناحی بودند که در انتخابات 92 و 96 موجبات پیروزی حجت‌الاسلام روحانی را فراهم آوردند.
مثلث حسن روحانی دولت اصلاحات اصلاح طلبان 

  

قیمت خودرو به ثبات می رسد یا کاهش ادامه دارد؟ / آخرین وضعیت بازاربازار خودرو دیروز نیز با کاهش قیمت خودرو مواجه بود. با این حال نشانه هایی از ثبات نیز به نسبت روزهای قبل بیشتر دیده شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت ایران خودرو 

  

چگونه وام یک میلیونی دولت را دریافت کنیم ؟ + نحوه ارسال پیامکمتقاضیان دریافت مرحله دوم وام یک میلیونی کرونا ابتدا کد ملی سرپرست خانوار را به شماره 6369 ارسال کنند، چنانچه پیامک ارسال نشد، بار دوم آن را به 986369+ ارسال کنند.
مستقل‌آنلاین وام دولت تلفن همراه 

  

جدیدترین اقدام پرسپولیس برای لغو محرومیت آل‌کثیرباشگاه پرسپولیس لایحه حقوقی جدیدی برای محرومیت عیسی آل‌کثیر را به دیوان داوری ورزش ارسال کرده است.
مملکت‌آنلاین باشگاه پرسپولیس پرسپولیس کنفدراسیون فوتبال آسیا 

  

حضور قالیباف در جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملیسخنگوی کمیسیون امنیت ملی از حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه فوق‌العاده امروز این کمیسیون خبر داد.
ایلنا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خبرنگار 

  

هشدار وزیر بهداشت درباره اوج گرفتن کروناوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موارد روزانه مرگ کرونا در کشور بعد از حدود یکماه برای دومین روز متوالی به زیر 400 نفر رسید و امروز 389 فوتی داشتیم.
گسترش وزارت بهداشت درمان وزارت کشور 

  

شرایط حفاظتی شهید فخری‌زاده سال‌ها مورد تهدید دشمنان بوده استسخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که مشخص است ترور شهید فخری‌زاده از پیش طراحی شده و اقدامی پیچیده و ترکیبی بوده است.
ایلنا سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی 

  اخبار داغ
  

تنها 20 درصد فولاد در بورس عرضه می‌شود لطف اله سیاه کلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت بازار فولاد، گفت: افزایش قیمت محصولاتی مانند فولاد و سیمان باید متناسب با نرخ تورم باشد و رشد قیمت فولاد 8 هزار تومانی تا 17 هزار تومان قابل قبول نیست زیرا حتی اگر با نرخ ارز آزاد نیز محاسبه شود، نباید بهای آن بیش از 12 هزار تومان باشد. دیوان محاسبات، بازرسان کل کشور…
خانه‌ملت فولاد مجلس شورای اسلامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس 

  

تست کرونای سناتور ایالت پنسیلوانیا زمانی که وی در کاخ سفید در نشست بازگرداندن آراء به نفع پرزیدنت با «ترامپ» دیدار داشت، مثبت اعلام شد.
صراط دونالد ترامپ ترامپ ویروس 

  

چین از منشا کرونا بودن شانه خالی کردچین اخیرا دو کشور هند و پاکستان را به دلیل همه گیر شدن بیماری کووید-19 سرزنش کرده است و با این کار، خود را از این اتهام که گزارش‌ها نشان داده بودند شهر ووهان چین مرکز شیوع بیماری کووید-19 بوده، تبرئه کرده است.
اقتصادنیوز چین سازمان بهداشت جهانی جدول 

  

جانشین وزیر راه در ستاد مدیریت بحران با بیان اینکه از امروز عملیات اجرایی برای آمادگی واردات واکسن کرونا آغاز شد، گفت: 5 فروند هواپیمای مورد نیاز واردات واکسن را آماده کرده‌ایم.
صراط شهرسازی هواپیما واردات 

  

واکسن کرونای مدرنا در موارد شدید بیماری، کارایی 100 درصدی داردمرحله نهایی مطالعه در مورد واکسن کووید-19 که در انگلیس انجام می‌شود، کارایی موثر 100 درصدی واکسن کرو
خبرفوری انگلیس ویروس سازمان غذا و داروی آمریکا 

  

چینی‌ها هند و کل جهان را متهم کردند! / منشا کرونا شما بودید!روزنامه گاردین گزارش داده مقام‌های چین با استفاده از انتشار مقالات علمی و کمپین‌های شبکه‌‌اجتماعی تلاش دارند خود را از اتهام شروع پاندمی کرونا از این کشور تبرئه کنند
اعتماد سازمان بهداشت جهانی هند روزنامه 

  

سرمای رکود همچنان بر بازار خودرو حاکم است و همانند روزهای قبل تقریبا کمتر خرید و فروشی انجام می شود.
صراط قیمت ایران خودرو خودرو 

  

داروی امام کاظم(ع) در درمان کرونا موثر است؟سرپرست دفتر طب سنتی وزارت بهداشت گفت: کسانی که ادعای تاثیر داروی امام کاظم(ع) را دارند به دانشگاه‌ها
خبرفوری درمان طب سنتی وزارت بهداشت