کمیسیون بهداشت مجلس با تمام قوا مطالبه‌گر اصلاح شرایط پرستاران باردار است

عبدالحسین روح الامینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه با تاسف بسیار زیاد باخبر شدیم یکی دیگر از پرستاران خدوم و زحمتکش کادر درمان در وضعیت بارداری به علت ابتلا به کرونا از دنیا رفته است. گفت: نخست تقدیر می‌کنیم از خدمات ارزشمند و کم نظیر همه کادر درمان به ویژه در طول این یک سال و گرامیداشت یاد شهیدان پرافتخار این مسیر که البته پاداش حقیقی و نهایی خود را از…

کمیسیون بهداشت مجلس با تمام قوا مطالبه‌گر اصلاح شرایط پرستاران باردار است

عبدالحسین روح الامینی  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه با تاسف بسیار زیاد باخبر شدیم  یکی دیگر از پرستاران خدوم و زحمتکش کادر درمان در وضعیت بارداری به علت ابتلا به کرونا از دنیا رفته است. گفت: نخست تقدیر می‌کنیم از خدمات ارزشمند و کم نظیر همه کادر درمان به ویژه در طول این یک سال و گرامیداشت یاد شهیدان پرافتخار این مسیر که البته پاداش حقیقی و نهایی خود را از جانب پروردگارشان خواهند داشت ان شاءالله و تلاش‌های مجاهدانه و فداکارانه‌شان در این مدت هرگز از حافظه تاریخی ملت پاک نخواهد شد.

مگر چند مادر پرستار باردار داریم که سیستم درمانی نتواند از آن‌ها حمایت کند؟

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  آن چه که بیش از پیش موجبات تاسف ما و مردم می‌شود، باردار بودن این پرستار فداکار بوده که دومین پرستار شهید  باردار در طی یک ماه گذشته بوده است. 

وی تصریح کرد: سوال و گله ما از مسئولان وزارت بهداشت این است که مگر  ما چند مادر پرستار باردار داریم که سیستم درمانی نتواند از آن‌ها حمایت کند. بدون شک  حضور و خدمت در بخش‌های دیگر بیمارستان نیز ریسک ابتلا به بیماری را بالا می‌برد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: اگر ما بر آنیم که کشور در وضعیت چالشی و نگران‌کننده جمعیتی است، باید حمایت کامل و همه جانبه از مادران باردار داشته باشیم و بتوانیم شرایط و فضای آرام و امنی را برای آنها مهیا کنیم که‌ هزینه‌های احتمالی چنین تدابیری، سرمایه‌گذاری کشور برای تکریم شأن مادران خواهد بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجلس انقلابی و کمیسون بهداشت و بنده  با تمام قوا مطالبه‌گر اصلاح این شرایط و ناظر تحقق عدم‌حضور حتی یک پرستار باردار ولو خودخواسته  خواهیم بود و بر اساس وظیفه نظارتی خود با مسببین آن برخورد قانونی خواهد شد./

پایان پیام

کمیسیون بهداشت و درمان مجلس وزارت بهداشت مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

آیا بایدن در مسیر نابودی مهم‌ترین میراث سیاست خارجی اوباما قرار دارد؟اقتصادنیوز: بمباران اخیر تاسیسات نظامی در سوریه توسط ایالات متحده و جلسه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد بررسی آخرین وضعیت پرونده هسته‌ای ایران، آینده برجام را با ابهامات فراوانی مواجه ساخته است.
اقتصادنیوز سیاست خارجی سوریه آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

محمود احمدی نژاد ترور می‌شود؟+فیلممحمود احمدی نژاد در ادامه اظهارات جنجالی اش اینبار از تهدید به ترورش حرف زده است.محمود احمدی نژاد در ادامه اظهارات جنجالی اش اینبار از تهدید به ترورش حرف زده است.
فردا احمدی نژاد جمهوری اسلامی ایران انقلاب اسلامی ایران 

  

به نظارت بر ایران ادامه می‌دهیممدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بر ادامه نظارت بر فعالیت هسته‌ای ایران تاکید کرد.
ایلنا ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی 

  

برگزاری جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت با وزیر امورخارجهسخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از برگزاری جلسه این کمیسیون با وزیر امور خارجه خبر داد.
ایلنا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی وین جمهوری اسلامی 

  

برگزاری نشست شورای حکام با موضوع برجامنشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با حضور 35 کشور عضو با موضوع فعالیت هسته‌ای ایران و برجام آغاز به کار کرد.
گسترش آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی هسته ای 

  

العرب، نزدیک به ریاض: هدف بایدن از فشار بر بن سلمان، دور کردنِ عربستان از پرونده هسته ای ایران استالعرب، نزدیک به عربستان سعودی نوشت: دولت جدید آمریکا با فشار سیاسی به عربستان اعلام کرد گزارش آژانس اطلاعات مرکزی در مورد ترور خاشقچی را منتشر خواهد کرد، تا حمله واضحی را علیه ولی عهد سعودی، محمد بن سلمان ترتیب دهد. به عقیده تحلیلگران عرب و غربی، هدف از این اقدام، دور کردن ریاض از ارتباط با پرونده هسته ای ایران است.
۵۵ آنلاین ریاض محمد بن سلمان عربستان 

  

خشم واعظی آشتیانی به کف و سوتی که پس از شکست علی کریمی زدندقائم مقام اسبق سازمان تربیت بدنی گفت: در این مجمع خیلی‌ها برای علی کریمی کف و سوت زدند، ولی تحلیل من از کف و سوت زدن برای کریمی این است که آنها از روی احترام این کار را نکردند.
خانه فوتبال خشم علی کفاشیان ایران خودرو 

  

همتی: خرید و فروش بیت کوین آزاد نمی‌شود اما آن هایی که به طور رسمی استخراج کرده اند، برای واردات کالا می توانند از آن استفاده کنندعبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی به بیان توضیحاتی درباره مبادله رمزارزها پرداخته و اعلام کرده است: در این خصوص مصوبه هیات وزیران را گرفته ایم که اخیرا اصلاحاتی هم روی آن انجام شد و مقرر شده افرادی که به طور قانونی و رسمی رمز ارز تولید کنند امکان این را داشته باشند که برای واردات از آن استفاده کنند.
مملکت‌آنلاین قیمت بیت کوین دولت واردات 

  

یک سخنگوی کاخ سفید موضع این کشور را درباره رد شدن دعوت اتحادیه اروپا برای شرکت کردن در نشستی با اعضای توافق هسته ای و آمریکا از سوی ایران، بیان کرد.
نامه نیوز فضای مجازی ایران خودرو ایران 

  

هشدار جدی ظریف به اروپا و آمریکاوزیر امور خارجه با بیان اینکه پیگیری قطعنامه علیه ایران در شورای حکام باعث بهم ریختگی شرایط کنونی می‌شود، گفت: توضیحات لازم را درباره این شرایط به همه اعضای شورای حکام داده‌ایم. امیدواریم عقل غلبه کند و اگر چنین نشود راهکارهایی داریم.
مثلث محمدجواد ظریف خندوانه وین 

  

آزادسازی قیمت خودرو در سال 1400؟رئیس هیات‌عامل ایدرو گفت: شرایط باید به‌گونه‌ای باشد که خودروسازی بدون ‌زیان تولید کند. در غیر این ‌صورت دیگر انتظارات ما که شامل استمرار در تولید، نوآوری، کیفیت و تنوع تولید در آن است، رخ نخواهد داد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

الزامات موفقیت عرضه خودرو در بورس و کاهش قیمت هایک کارشناس صنعت خودرو گفت: عدم تعیین سقف قیمت و دامنه نوسان، تداوم عرضه در بورس و عرضه همه محصولات در بورس از جمله الزامات ورود خودرو به بورس‌کالا است‌.
خودروتک موفقیت خودرو بازار خودرو 

  

ارزش روز سهام عدالت | یکشنبه 10 اسفندارزش روز سهام عدالت یکشنبه 10 اسفند اعلام شد.
مستقل‌آنلاین سهام عدالت سهام شاخص 

  

حاشیه جدید سارا و نیکا جنجال به پا کرد + تصاویردنیا جهانبخت از رابطه مهراد جم با سارا و نیکا پرده برداشت.دنیا جهانبخت در یک فیلم از رابطه میان مهراد جم با سارا و نیکا حرف زده و مهراد جم نیز واکنش مثبت نشان داده است.
مستقل‌آنلاین فرودگاه امام سوئد فرودگاه امام خمینی 

  

دفاع قالیباف از کاهش اعتبار بند (و) تبصره 2 لایحه بودجه/ دولت موجب شده حق بازنشستگان کارگری ضایع شود/ نمی‌خواهیم حقوق بازنشستگان را کاهش دهیم!رئیس مجلس در اظهاراتی از سیاست‌های دولت در قبال صندوق ها انتقاد کرد و گفت باید مراقب تورم و نقدینگی باشیم.
ایلنا بازنشستگی تورم بودجه 

  اخبار داغ
  

تاثیر ویتامین ب 6 بر عوارض کرونامطالعات محققان دانشگاه هیروشیما در ژاپن نشان می‌دهد ویتامین ب‌ 6 (B6 ) با کاهش التهاب و تقویت سیستم
خبرفوری دیابت سازمان بهداشت جهانی قلب 

  

اتباع خارجه مبتلا به کرونا در قشم به 27 تَن رسیدندفرماندار قشم گفت: تا کنون از 300 نفر در بندرگاه سَلَخ قشم آزمایش کرونا اخذ شد که از این تعداد 27 نفر مبتلا شناسایی شدند.
برنا قشم 

  

چرا وضعیت کرونا در تهران با تمام کشور متفاوت استاقتصادنیوز: رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به خصوصیات کاملا متفاوت کلانشهر تهران، گفت:پایتخت در دوران کرونا آثار تخریبی سخت تر، پیچیده تر و کاملا متفاوت تری را نسبت به سایر شهرها تجربه کرد.
اقتصادنیوز تهران پایتخت 

  

ادعای پوتین درباره تاثیرگذاری واکسن‌های روسی در مقابل جهش‌های کروناپوتین در این خصوص گفت: آنطور که به من گفته شده، واکسن‌های ما در مقابل این گونه‌ها که امروز همه را در اروپا و بسیاری از جاهای دیگر ترسانده، موثر هستند.
اقتصادنیوز 

  

تمامی کارگران و کارفرمایان در دوران کرونا نمونه بودنداحمد جنیدی گفت: در دوران کرونا با وجود اینکه امکان فاصله اجتماعی وجود نداشت تمامی کارگران و کارفرمایان در این زمینه نمونه بودند و این مقوله افتخار جامعه کارگری ماست.
برنا 

  

ناکامی فولادی ها و معدنی ها در بالا کشیدن شاخص بورس + نموداراقتصادنیوز: در روز دوشنبه 11 اسفند 1399 روند نزولی شاخص‌‌ کل بورس ادامه یافت اما شاخص کل فرابورس اندکی رشد کرد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

برنامه همایش بحران کرونا و چالش فلسفه‌ سیاسی_اجتماعی غرب اعلام شد به گزارش خبرنگار مهر، جزئیات برنامه همایش ملی «بحران کرونا و چالش‌های فلسفه‌ی سیاسی-اجتماعی غرب» اعلام شد. همایش ملی «بحران کرونا و چالش‌های فلسفه‌ی سیاسی-اجتماعی غرب» روز سه‌شنبه 12 اسفند ماه 1399 در دو بخش از ساعت 10 تا 12 و 14 تا 16 برگزار می شود. برنامه‌های صبح سخنرانی‌های برگزیده همایش ساعت 12 - 10 10:25- 10:10 تلاوت کلام ا... مجید - سرود جمهوری اسلامی ایران 10:40 – 10:25…
مهر جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی انتخابات ریاست جمهوری 

  

کرونا؛ مهاجم تر و سرکش تر از قبل/ درخواست وزارت بهداشت از مردمسخنگوی وزارت بهداشت گفت: سد مقابله با ویروس جهش یافته تشدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده جدی از
خبرفوری وزارت بهداشت ویروس ماسک 

  

پوتین: واکسن‌های روسی در برابر جهش‌های ویروس کرونا، مؤثر هستندولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه طی نشستی با "ورونیکا اسکوورتسوا"، رئیس آژانس فدرال پزشکی بیولوژیکی روسیه تأکید کرد واکسن‌های روسی در برابر جهش‌های ویروس کرونا مؤثر هستند.
اعتماد ولادیمیر پوتین روسیه ویروس 

  

امروز چند معامله مشکوک در بورس رخ داددر روز افت 3944 واحدی شاخص، بانک بورسی، دو پتروشیمی، ملی مس و سه سرمایه گذاری استانی به همراه 8 نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.
گسترش بانک صادرات شاخص بانک ملت 

  

کنترل کرونا تنها از دالان بهداشت میسر استفرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان این که کنترل کرونا فقط از دالان بهداشت میسر است تاکید کرد: پیشگیری از ابتلا به کرونا تنها از مسیر بهداشت ممکن است و هر تفکری خارج از این چارچوب می تواند روند اپیدمی را گسترش دهد.
ایلنا درمان تهران کودکان 

  

نتیجه معاملات ورق فولادی در بورس کالاامروز دوشنبه 11 اسفند، 159 هزار و 800 تن انواع ورق فولادی تولیدی شرکت #فولاد مبارکه در بورس کالا معامله شد.
گسترش بورس کالا فولاد فولاد مبارکه 

  

ادعای عجیب یک روحانی ؛ 3 بار کرونا گرفتم، با داروی امام کاظم و امام رضا بهبود یافتماقتصادنیوز :‌امام جمعه دزفول در یک مصاحبه ای گفت که سه‌بار به کرونا مبتلا شده و با مصرف داروی امام کاظم و امام رضا بهبود یافته و به دیگران هم این دارو را توصیه کرده است.
اقتصادنیوز دارو مصاحبه