صراط   |  اجتماعی  |  

چشم‌ها راهی برای ورود ویروس کرونا به بدن

جراح و متخصص چشم گفت: یکی از راه‌های انتقال ویروس از طریق اشک و ملتحمه چشم است.

صراط:

نسیم اویسی جراح و متخصص چشم با اشاره به اینکه یکی از راه‌های انتقال ویروس ازطریق اشک و ملتحمه چشم است، گفت:  یکی از راه‌های انتقال ویروس کرونا از طریق اشک و ملتحمه است، چشم‌های محافظت نشده ممکن است عامل مهمی در انتقال این بیماری باشند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران او افزود: از وسایل و حوله شخصی استفاده کنید و مرتب صورت و چشمان خود را با آب و شامپو یا صابون شستشو دهید و به هیچ وجه از قرص‌ها، پماد‌ها، عینک یا لنز دیگران استفاده نکنند.

جراح و متخصص چشم گفت: در شرایط بروز بیماری‌های واگیردار و آندمی مردم برای مشکلات چشمی فقط درمواقع اورژانسی به مراکز درمانی مراجعه کنند.

اویسی ادامه داد: توصیه‌های عمومی وزارت بهداشت  را جدی بگیرید  وبهداشت فردی را رعایت کنید.

او گفت: در کلینیک‌ها و بخش‌های چشم پزشکی با توجه به فاصله نزدیک بیماربه پزشک و تماس چشم ، سر و صورت بیمار با ابزار‌های چشم پزشکی احتمال شیوع بیماری‌های واگیردار افزایش می‌یابد بنابراین بیماران توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

اویسی افزود: اگر بیماری علائمی مانند ترس از نور، تورم، قرمزی ملتحمه و یا ترشح چرکی داشته باشد ممکن است خود عامل انتقال ویروس باشد و ویروس از راه چشم به مجرای اشک به بینی و حلق می‌رسد و کل بدن راگرفتارمی کند.

جراح و متخصص چشم گفت: ویروس حتی می‌تواند از طریق عروق ملتحمه وارد گردش سیستمیک شود هر بیماری که علائم عفونت چشم داشت ممکن است اولین علامت بروز بیماری باشد و باید بررسی شود و ارجاع داده شود.

او گفت: مسئله‌ای که بسیارمهم است اگر برای تشخیص قطعی نمونه گیری از گلوی بیمار ممکن نباشد از ترشحات چشم نمونه گیری می‌شود  و موقع معاینه به صورت و چشم‌های خود دست نزنید و حتما موقع معاینه از ماسک استفاده کنید و موقع معاینه دستکش بپوشید و بیماران بدون همراه وارد اتاق معاینه شوند.

اویسی ادامه داد: وند لیانگ جراح و متخصص چشم پزشک 33 ساله چینی درد سامبر 2019 اولین پزشکی بود که از طریق شبکه‌های مجازی هشدار داد که یک نوع غیرمعمول از عفونت تنفسی درحال شیوع است چند روز بعدکه بیماری به مرحله همه گیری رسید او با سرفه و تب دربیمارستان بستری شد و با عفونت کرونا در گذشت.

او گفت: کادر درمانی سرداران سپیدپوش در جبهه مبارزه با بیماری  کرونا ویروس هستند با آن‌ها همکاری کنید و مهربان باشید و امیدواریم سین اول سفره هفت سین برای همه ما سین سلامتی باشد.

شبکه های مجازی ویروس وزارت بهداشت   اخبار برگزیده
  

آخرین اعلام دولت از این حکایت دارد که وام یک میلیونی که قرار است به 23 میلیون خانوار یارانه‌بگیر اختصاص پیدا کند همراه با یارانه اریبهشت واریز خواهد شد.
نامه نیوز وام بانک مرکزی بانک 

  

افزایش 100 درصدی مزد، تنها 3 درصد قیمت تمام شده کالا را افزایش می‌دهد/ کارفرمایان اندازه پیچ و مهره هم برای کارگران ارزش قائل نیستندیک اقتصاددان و استاد دانشگاه، گفت: حتی اگر 100 درصد حداقل دستمزد افزایش یابد، هزینه نیروی انسانی در قیمت تمام شده کالاها حدود 3 درصد افزایش می‌یابد. با این حال کارفرمایی که در چند نوبت از سال قیمت کالای خود را افزایش می‌دهد، بر سر 3 درصد افزایش قیمت تمام شده کالای تولید، مقاومت می‌کند.
ایلنا افزایش قیمت دستمزد حداقل دستمزد 

  

چه نوع تغذیه‌ای برای مقابله با کرونا موثر است؟اقتصادنیوز: متخصص تغذیه بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به عوامل متعددی که بر سیستم ایمنی بدن تاثیرگذار است، ضرورت تغذیه سالم در روزهای کرونایی را مورد تاکید قرار داد.
اقتصادنیوز تغذیه مواد غذایی سیستم ایمنی 

  

مراکز شماره‌گذاری تا چه زمانی تعطیل خواهند بود؟معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک همچنان تعطیلند و این تعطیلی تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.
خودروتک پلیس ویروس تعویض پلاک 

  

تهران هنوز به نقطه اوج کرونا نرسیده‌ استفرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در جلسه شورای شهر تهران گفت: شیب ابتلا به بیماری کرونا در تهران دارای تکان‌های سینوسی است و بازتاب حضور نامتعارف شهروندان در آن دیده می‌شود.
۵۵ آنلاین تهران شورای شهر تهران وزارت بهداشت 

  

تسهیلات کمک به کرونا پرداخت می‌شوددر حالی که هنوز خانوارها و مشاغل با پیامدهای ناشی از کرونا دست به گریبان هستند، شورای پول و اعتبار با پیشنهاد بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات جبرانی به خانوارها و مشاغل، استمهال تسهیلات و.... موافقت خود را اعلام کرد. شورای پول و اعتبار به عنوان بالاترین نهاد تصمیم‌گیرنده و سیاستگذار پولی و بانکی کشور حق لغو یا اعلام عدم موافقت با تصیمیات یا پیشنهادات بانک مرکزی را دارد.
مستقل‌آنلاین وزارت بهداشت درمان پول 

  

مرگ و میر در ایران بخاطر کرونا تا یک ماه آینده افزایش می یابدزالی، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران با حضور در شورای شهر تهران از افزایش احتمالی مرگ و میر طی یک ماه آینده خبر داد و گفت: در هفته آینده با تعداد بیشتر مبتلایان کرونا رو به رو خواهیم بود.
مستقل‌آنلاین مرگ کودکان شورای شهر تهران 

  

واقیعت ها را به مردم بگویید، حتی اگر به قیمت برکناری‌تان باشدمحمد سالاری‌،‌ نماینده شورای شهر تهران، در جلسه شورا، از مسوولان وزارت‌بهداشت خواست: حتی اگر به قیمت برکناری یا کناره‌گیری‌تان باشد، برای مردم واقعیت‌ها را بگویید و روشن کنید که اگر این روند ادامه پیدا کند، کشور به چه بحرانی دچار می‌شود.
مستقل‌آنلاین تهران شورای شهر تهران وزارت بهداشت 

  

واکنش مثبت بازار خودرو به جنگ علیه کرونادر شرایط فعلی واردات خودرو در کشور وجود ندارد بنابر این قیمت خودرو‌های وارداتی به صورت معنی داری تغییر خواهد کرد، قیمت دلار در روز‌های فعلی در حدود 15 هزار تومان است در حالی که مبانی قیمتی ما در این ایام حدود 12 هزار تومان بوده است.
خودروتک بازار خودرو واردات خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در نشست دیشب شورای امنیت تأکید کرد که در شرایط بحران کنونی شیوع گسترده بیماری کرونا، باید تمامی تحریم‌های یک‌جانبه و چندجانبه لغو شوند تا بتوان به کشورهای در حال توسعه کمک کرد.
نامه نیوز روسیه شورای امنیت سازمان ملل سازمان ملل متحد 

  

نوکمپ در خدمت مبارزه با ویروس کروناباشگاه بارسلونا اعلام کرد استادیوم خانگی‌اش، نوکمپ، به عنوان محل جمعه‌آوری نمونه‌های تست ویروس کرونا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ورزش۳ بارسلونا بازی ویروس 

  

اختلاف آماری بانک مرکزی و مرکز آمار/تفاوت 6 درصدی نرخ تورم چگونه توجیه می‌شود؟بعد از اعلام نرخ تورم 41 درصدی از سوی بانک مرکزی، مجددا بحث اختلاف آماری دو مرکز اصلی انتشار آمار در کشور خبرساز شده است.
تسنیم بانک مرکزی بانک تورم 

  

سلیمی: تصمیم‌گیری در مود آینده لیگ برتر خیلی پیچیده است/ فوتبال هیچ ارزشی در مقابل جان انسان‌ها نداردایمان سلیمی، مدافع تیم فوتبال تراکتور تبریز تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت نوزدهمین دوره لیگ برتر را پیچیده توصیف کرد.
تسنیم فدراسیون فوتبال لیگ برتر استرس 

  

ارزش مادی خامس رودریگز در بازار نقل و انتقالات در چند سال گذشته روندلی نزولی داشته و حالا به اندازه ارزش مادی او در سال 2013 رسیده است.
ورزش۳ 

  

تجربه آرین روبن از مبارزه همسرش با کروناآرین روبن ستاره سابق بایرن مونیخ می‌گوید همسرش به کرونا مبتلا شده بوده و به سختی نفس می‌کشیده ولی حالا بهبود یافته است.
ورزش۳ آرین روبن بازی بایرن مونیخ 

  

حمایت اتحادیه اقتصادی اوراسیا از اقدامات ایران در مبارزه با کروناوزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا در گفت‌وگو با سفیر کشورمان در روسیه با غیرمنطقی خواندن تحریم‌های آمریکا، از اقدامات ایران در مبارزه با کرونا حمایت کرد و گفت که آماده است نیازهای ایران در این خصوص را به اطلاع کشورهای عضو برساند.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و روسیه 

  

یکی از سرمایه‌های ارزشمند کشور، مردم فهیم و جوانان پرشور و انرژی استفرمانده نیروی هوافضای سپاه در بازدید از ستاد مردمی مبارزه با کرونای گروه جهادی شهید اصغر پاشاپور، گفت: یکی از سرمایه‌های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران، مردم فهیم و جوانان پرشور و انرژی است.
ایلنا سرمایه جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی