ایلنا   |  اجتماعی  |  

تشکیل کلاس‌های جبرانی برای دانشجویانِ درگیر کندی اینترنت/ در نظر گرفتن هتل برای اقامت دانشجویان دکتری

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و تحقیقات در خصوص تشکیل کلاس‌های جبرانی برای دانشجویان گفت: ما برای آن دسته از دانشجویان که در برخی کلاس‌ها به واسطه کندی اینترنت در بازه‌های زمانی خاصی با مشکل رو به رو می‌شدند، تلاش کردیم آن کلاس را دوباره تعریف کنیم یا حتی برایشان کلاس جبرانی بگذاریم.

تشکیل کلاس‌های جبرانی برای دانشجویانِ درگیر کندی اینترنت/ در نظر گرفتن هتل برای اقامت دانشجویان دکتری

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و تحقیقات در خصوص تشکیل کلاس‌های جبرانی برای دانشجویان گفت: ما برای آن دسته از دانشجویان که در برخی کلاس‌ها به واسطه کندی اینترنت در بازه‌های زمانی خاصی با مشکل رو به رو می‌شدند، تلاش کردیم آن کلاس را دوباره تعریف کنیم یا حتی برایشان کلاس جبرانی بگذاریم.

«سودابه سلیمانی» معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی درباره عمده مشکلات دانشجویان این دانشگاه در امتحانات مجازی و کلاس‌های الکترونیکی اظهار داشت: به طور کلی می‌توان گفت که امتحانات به خوبی و در دو روش برگزار شد که یک مدل آزمون تشریحی و یک مدل آزمون تستی بود. ما توانستیم تقریبا تمامی امتحانات را پوشش دهیم و امتحان از دست رفته‌ای نداشتیم.

وی بیان کرد: تعداد دانشجویانی که با مشکل آپلود پاسخ نامه‌ها رو به رو بودند خیلی کم بود و از پیش نیز در سامانه امتحانی دانشگاه تنظیماتی در نظر گرفته شده بود. به عنوان مثال آدرس ایمیل استاد در اختیار دانشجویان بود که اگر حین امتحان با مشکل رو به رو می‌شدند، می‌توانستند همان موقع که زمان امتحان به پایان امتحان می‌رسد پاسخ نامه را به استاد ایمیل کنند. خوشبختانه مشکل خاصی مشاهده نشد و امتحانات ما به سلامت انجام شد.

سلیمانی در واکنش به قطعی برق حین امتحانات دانشجویان گفت: از آنجا که دانشجویان سوالات را دانلود کرده بودند، قطعی برق نمی‎توانست خللی در روند امتحان ایجاد کند و دانشجویانمان از این نظر مشکلی نداشتند و به هر طریق پاسخ نامه‌هایشان به دست ما می‌رسید.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طبیعتا کیفیت آموزش مجازی نسبت به آموزش حضوری کمی کمتر است، اما واحد ما سعی کرد تا حد امکان پوشش دهی لازم را انجام دهد.

وی در خصوص تشکیل کلاس‌های جبرانی برای دانشجویان گفت: ما برای آن دسته از دانشجویان که در برخی کلاس‌ها به واسطه کندی اینترنت در بازه‌های زمانی خاصی با مشکل رو به رو می‌شدند، تلاش کردیم آن کلاس را دوباره تعریف کنیم یا حتی برایشان کلاس جبرانی بگذاریم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و تحقیقات افزود: ما برای کیفیت بخشی کلاس‌ها تلاش کردیم اما طبیعتا مشکلاتی که سایر دانشگاه‌ها به جهت آموزش مجازی و ساختارها داشتند، ما هم تجربه کردیم. در کل نسبت به آنچه که انجام دادیم رضایت داریم، فکر نمی‌کنم دانشجویان هم خیلی مشکلی داشته باشند.

وی ادامه داد: ما به عنوان کسانی که هم استاد هستیم و هم مسئولیت داریم این عقیده را داریم که اگر می‌شد در بحث امنیت آزمون خطاهای احتمالی دانشجویان را رصد یا کمتر کنیم، طبیعتا بهتر بود.

سلیمانی در این باره تاکید کرد: امیدواریم اگر قرار باشد، امتحانات باز هم به صورت مجازی باشد بتوانیم برای ساختار امتحانی ترم بعد، تدابیری بیاندیشیم که بحث امنیت نیز تامین شود. ضمن این که در ترم جاری هم قرار بود این اتفاق بیفتد، ولی به دلیل این که قدری بازه زمانی برنامه‌نویس‌های ما کم بود به حد ایده‌آل نرسیدیم اما کیفیتی کار در حد رضایتمندی بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آماری از دانشجویانی که به آموزش مجازی دسترسی ندارند دارید؟ گفت: در واحد علوم و تحقیقات تحصیلات تکمیلی‌ها و اغلب دانشجویان از تهران هستند، به همین خاطر مشکل خیلی زیادی در خصوص عدم دسترسی به سامانه آموزشی و اینترنت نداشتیم. از میان دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز از آزمایشگاه به عنوان پژوهش برای پایان نامه و تزهای دکتری استفاده می‌کردند.

او افزود: دانشجویان از پیش وقت می‌گرفتند و دانشگاه به آن‌ها اجازه می‌داد تا در محیط امنی که هیچ کسی نیست کار کنند. ضمن این که واحد علوم و تحقیقات یک هتل دارد و اغلب دانشجویان phd ما کسانی هستند که خیلی از آن‌ها هیئت علمی واحدهای دیگر هم هستند و می‌توانستند از امکانات هتل فرهیختگان هم استفاده کنند.

سلیمانی درباره دفاع دانشجویان تحصیلات تکمیلی بیان کرد: با توجه به این که آقای دکتر طهرانچی بخش‌نامه‌ای صادر کردند، مبنی بر اینکه، آن‌هایی که در شهرستان‌ها هستند در واحد دانشگاهی نزدیک محل زندگی‌شان حضور پیدا کنند؛ دفاع‌ دانشجویان شهرستانی به این صورت انجام شد و لزومی به این که به واحد ما بیایند، نداشتند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و تحقیقات خاطرنشان کرد: بسیاری از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا که در شهرستان‌ها بودند به اتاق‌های مجهز به سیستم که کسی هم درآنجا نبود  می‌آمدند و فقط کارشناس پژوهش می‌آمد و به امور آنها رسیدگی می‌کرد.

اینترنت آموزش پژوهش   اخبار برگزیده
  

واکنش غیرمنظره بانک مرکزی به دفتر رئیس جمهوربانک مرکزی ایران در توییتی به برخی شائبه‌ها درباره دستکاری قیمت ارز توسط دولت و بانک مرکزی پاسخ داد.
گسترش بانک مرکزی بانک رئیس جمهور 

  

سقوط ادامه‌دار بیت کوین در بازار جهانیاقتصادنیوز :در ممعاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت هر توکن بیت کوینبیش از 8 درصد ریخت.
اقتصادنیوز بیت کوین قیمت 

  

محسن رضایی: همه چیز 10 برابر شد به جز یارانهدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه قدرت خرید 1000 تومان امروز به 150 تومان سال 92 افول کرده و پول بی‌جان شده است تاکید کرد که طی این سال‌ها همه چیز جز یارانه، 10 برابر شد.
مثلث محسن رضایی بهاره رهنما یارانه 

  

خبر بد برای وانتی ها | سهمیه بنزین کاهش یافتصاحبان خودرو‌های وانت‌‌بار و نیسان از کاهش 30 تا 50 لیتری سهمیه سوخت خود از ابتدای اسفند ماه خبر می‌دهند.
خودروتک شهرداری ها سهمیه بندی بنزین بنزین 

  

تشکیل پرونده قضایی در دادسرای نظامی سیستان و بلوچستان به دنبال حوادث اخیر در سراوانبه دنبال وقوع حوادث اخیر در گذر مرزی با کشور پاکستان دادستان نظامی استان سیستان و بلوچستان از تشکیل پرونده ای در این ارتباط در دادسرای نظامی خبر داد.
ایلنا استان سیستان و بلوچستان نیروهای مسلح پاکستان 

  

خبرگزاری رویترز اعلام کرد به نامه‌ای دست یافته که در آن ایران تهدید کرده در صورتی که در جلسه آتی شورای حکام موضع ضد ایرانی واشنگتن از سوی اعضا پیش برده شود، به توافق اخیر با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایان می‌دهد.
نامه نیوز سازمان ملل ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

سخنگوی ستاد کرونا: مشکل فقط مرزهای عراق نیست؛ موارد زیادی از ورود بیماران از امارات داشته ایمسخنگوی ستاد کرونا درباره کنترل مرزهای کشور گفت: تنها مشکل مرزهای عراق نیست؛ تاکنون موارد زیادی از ورود بیماران را از امارات هم شاهد بوده‌ایم‌.
۵۵ آنلاین عراق هواپیما ویروس 

  

بیانیه مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در حمایت از توافق ایران با آژانس بین‌المللى انرژى اتمیمجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در حمایت از توافق ایران با آژانس بین‌المللى انرژى اتمی بیانیه‌ای صادر کردند.
ایلنا مجلس شورای اسلامی ایران انرژی 

  

عطریانفر: «جهانگیری» بی‌تردید جزو گزینه‌های انتخاباتی ماستعضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: اگر اصلاح‌طلبان از معرفی نامزد ذاتی خود محروم شوند ممکن است کسی که از نظر مواضع به ما نزدیکتر باشد را حمایت کنیم؛ «علی لاریجانی» از جمله چهره‌هایی است که می‌توان درباره او بحث کرد و تصمیم گرفت.
فردا محمد عطریانفر اسحاق جهانگیری حزب کارگزاران 

  

اولیانوف: جلسه شورای حکام آژانس با تمرکز بر موضوع ایران برگزار می‌شودنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی ضمن اشاره به برگزاری جلسه شورای حکام آژانس در روز دوشنبه، تاکید کرد اطمینان از پیش بردن مباحث به گونه‌ای که بر تلاش‌ها برای احیای کامل برجام تاثیر منفی نگذارد وظیفه همه اعضای این نهاد است.
مملکت‌آنلاین آژانس بین المللی انرژی اتمی ایران روسیه 

  

قبل از عید خودرو بخریم یا بعد از عید؟هرسال با شروع اسفند، بازار خودرو در شب عید داغ می‌شود امسال اما وضعیت کمی متفاوت است و نوسان قیمت دلار و دورنمای مبهم اقتصاد کشور موجب شده است که مشتریان بازار خودرو برای خرید دچار تردید شوند.
خودروتک بازار خودرو خودرو نوروز 

  

جدیدترین مالیات‌ها برای سال 1400 + جزئیاتجدیدترین مالیات‌ها برای سال 1400 را در اینفوگرافیک زیر ببینید؛ جایی که درآمد 251 هزار میلیارد تومانی دولت از مالیات در لایحه بودجه سال 1400 پیش بینی شده است.
مستقل‌آنلاین مالیات درآمد دولت 

  

مبتلایان به کرونا بعد از 6 ماه دچار این مشکل می شوندخستگی، درد قفسه سینه و از دست دادن حس بویایی و چشایی اثرات طولانی مدت شناخته شده‌ی ویروس کرونا است؛ در این بین دانشمندان با تحقیقات جدید خود یکی دیگر از اثرات جدید طولانی مدت این ویروس را شناسایی کردند.
مستقل‌آنلاین مصاحبه ماه آکادمی علوم 

  

پرسپولیس باید مقتدرانه قهرمان شودمحمدخانی: پرسپولیس نباید مغرور شود/ این تیم باید قهرمان شود
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال زمین 

  

آخرین بررسی ها درباره پالرمو و CFT از زبان محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از پایان کار کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو و CFT خبر داد و گفت: پیشنهادات کمیسیون برای طرح در صحن مجمع تشخیص آماده شد.
فردا گروه ویژه اقدام مالی دولت محسن رضایی 

  اخبار داغ
  

پس از پیدا شدن چندین مورد تست مثبت در بین مدیران تیم اینتر، تمام بازیکنان و همچنین کادر مربیان این تیم مجبور به دادن تست کرونا شدند.
ورزش۳ 

  

آیا واقعا عینکی‌ها 3 برابر کمتر از دیگران کرونا می‌گیرند؟بر اساس یک مطالعه جدید در کشور هند، افراد دارای عینک کمتر به دیگران به کووید19 مبتلا می‌شوند، زیرا کمتر به چشمان خود دست می‌زنند.
برنا هند عینک 

  

شگفتی پزشکان از وجود حجم بالای کرونا در بدن یک نوزاددر میان بیش از 2000 کودک تحت درمان به دلیل ابتلا به کووید 19 در "بیمارستان ملی کودکان در واشنگتن دی سی"، یک نوزاد تازه متولد شده شرایط غیرمعمولی داشته است.
برنا درمان نوزاد کودکان 

  

واعظی افزایش قیمت دلار توسط دولت را تکذیب کردرئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: در سه سال گذشته برغم مواجهه با جنگ تمام عیار اقتصادی و ضرورت تهیه کالاهای اساسی جامعه اکنون همه شرکت‌ ها و بنگاه‌های اقتصادی در حال رشد و فعالیت بوده و وضعیت خوبی را شاهد هستیم.
گسترش محمود واعظی افزایش قیمت قیمت 

  

آغاز واکسیناسیون مجروحان شیمیایی علیه کرونا از هفته آیندهرادیو سلامت با همکاری نهادهای مختلف اولین «رادیو وبینار» علمی کشور را برگزار کرد.
خبرفوری واکسیناسیون رادیو سلامت 

  

تاثیر عجیب دما بر کرونااقتصادنیوز :‌دانشمندان معتقدند که انتقال کووید 19 در ماه‌های تابستان مانند سایر ویروس‌های تنفسی فصلی کندتر می‌شود.
اقتصادنیوز ماه ویروس 

  

شیخ‌ویسی: وقتی کرونا گرفتم مسئولان باشگاه خوشحال شدند/ در شخصیت من نبود که در پیکان بمانموحید شیخ‌ویسی دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال پیکان گفت: برخی اتفاقات باعث شد تا از پیکان جدا شوم و در ش
خبرفوری خودرو فوتبال بازی 

  

حجم ویروس کرونا در بدن این نوزاد 51 هزار برابر سایر مبتلایان بوداقتصادنیوز :‌در میان بیش از 2000 کودک تحت درمان به دلیل ابتلا به کووید 19 در "بیمارستان ملی کودکان در واشنگتن دی سی"، یک نوزاد تازه متولد شده شرایط غیرمعمولی داشته است.
اقتصادنیوز ویروس درمان نوزاد 

  

شگفتی پزشکان از وجود حجم بالای ویروس کرونا در بدن یک نوزاد آمریکاییدر میان بیش از 2000 کودک تحت درمان به دلیل ابتلا به کووید 19 در "بیمارستان ملی کودکان در واشنگتن دی
خبرفوری ویروس درمان نوزاد