روش های مراقبت از انواع مختلف پوست در بازه سنی 20 تا 30 سال

سلامت نیوز: کلاژن سازی پوست عملی است که باعث سفت شدن و انعطاف پذیری آن در سنین نوجوانی و جوانی می­شود. عمل کلاژن سازی در سال های آخر دهه دوم زندگی هر فرد یعنی در نزدیکی 30 سالگی کمتر از قبل می­شود و در واقع با ورود به 30 سالگی پوست کم کم شادابی خود را از دست می­دهد و به مرور پوست صورت شما لاغر و افتاده خواهد شد...

روش های مراقبت از انواع مختلف پوست در بازه سنی 20 تا 30 سال

سلامت نیوز: کلاژن سازی پوست عملی است که باعث سفت شدن و انعطاف پذیری آن در سنین نوجوانی و جوانی می­شود. عمل کلاژن سازی در سال‌های آخر دهه دوم زندگی هر فرد یعنی در نزدیکی 30 سالگی کمتر از قبل می­شود و در واقع با ورود به 30 سالگی پوست کم کم شادابی خود را از دست می­دهد و به مرور پوست صورت شما لاغر و افتاده خواهد شد. دلیل این اتفاق کم شدن کلاژن سازی پوست است که باعث می­شود پوستت شما نیاز به ترمیم داشته باشد. با ورود به 30 سالگی به مرور چروک‌های پوستی اطراف چشم‌هایتان، لب‌ها و همچنین روی پیشانیتان ایجاد خواهند شد. داشتن چروک بر روی صورت باعث کم شدن اعتماد به نفس شما خواهد شد و همچنین ناراحتی‌های روانی زیادی ایجاد خواهد کرد. برای جلوگیری از چروک شدن پوست دقیقا بهترین زمان سنین بین 20 تا 30 سالگی هر فرد است. این زمان بهترین زمان برای مراقبت‌های پوستی و جلوگیری از ایجاد چروک‌های عمیق روی صورت است. روش‎های مراقبت پوستی برای هر فرد متاسب با نوع پوست او و با مشورت با پزشک متخصص تعیین می­شود اما برای جلوگیری از ایجاد چروک در سنین پایین برخی روش‌ها و مراقبت‌های روتین پوستی را می­توانید بدون مشورت با پزشک متخصص هم انجام دهید. مشروط بر این که نوع پوست خود را به درستی بشناسید.

انواع پوست‌ها

انواع پوست‌ها به صورت محدود به 4 دسته تقسیم می­شود. پوست‌های نرمال، پوست چرب، پوست خشک و مختلط.

پوست‌های چرب پس از حمام و یک ساعت بعد از حمام یک حاله براق در تمام قسمت‌های صورتشان حس می‌کنند.

پوست‌های خشک پس از استحمام احساس کشیدگی روی پوست خود حس می­کنند و نیاز به استفاده از کرم‌های مرطوب کننده دارند.

پوست‌های مختلط در ناحیه T صورت خود یعنی قسمت پیشانی و بینی و چانه احساس ایجاد چربی می­کنند و قسمت‌های دیگر صورتشان حالت نرمال دارد.

پوست‌های نرمال هم پس از حمام نه احساس چربی زیاد دارند و نه احساس کشیدگی در قسمت‌های مختلف صورتشان.

با علم به این که پوست صورتتان چه نوعی است می­توانید از ماسک‌های مختلف و همچنین محصولات پوستی مختلف برای جلوگیری از چروک‌های پوستی استفاده کنید. برخی از این موارد در ادامه معرفی خواهد شد.

مراقبت‌های پوست چرب

پوست‌های چرب اگرچه مشکل چروک‌های عمیق پوستی را نخواهند داشت اما مشکلات دیگری مانند لک‌های پوستی، جوش‌های صورت و همچنین منافذ باز را تجربه می­کنند. این مشکلات باعث می­شود احساس کنید پوست صورتتان تمیز نیست و برخی افراد دائم در حال زخم کردن صورت خود و ترکاندن جوش‌هایشان هستند.

برای آن که صورتتان را پاک کنید و همچنین از جوش‌های سر سفید و سر سیاه خلاص شوید و همچنین صورتتان به حدی خشک نشود که چربی طبیعی آن از بین برود و دچار چروک شوید یک ماسک مناسب و دست ساز تهیه کنید. ترکیب عسل، چند قطره لیمو و گلاب علاوه بر ایجاد نرمی و لطافت پوست از جوش و آکنه جلوگیری کرده و همچنین به علت داشتن عسل لطافت پوست را هم حفظ می­کند و از چروک‌های احتمالی جلوگیری می­کند. برای جوش همچنین می­توانید از یخ استفاده کنید. پس از تهیه ماسک می­توانید برای چند دقیقه آن را کنار بگذارید تا کمی مخلوط شود. بعد از شستشوی صورت و خشک کردن آن می­توانید از این ماسک به مدت 20 دقیقه روی پوستتان استفاده کنید. این ماسک همچنین برای لک‌های پوستی مناسب است و آب لیمو تا حدی لک‌های پوستی را روشن تر خواهد کرد. با یک براش مناسب آن را روی پوست خود قرار داده و سپس آبکشی کنید.

یکی دیگر از راه‌های جلوگیری از چروک شدن پوست و حفظ لطافت آن استفاده از مزونیدلینگ بر روی پوست است. در این روش زخم‌های بسیار کوچکی روی پوست توسط سوزن‌های مخصوص ایجاد می­شود که به کلاژن سازی پوست کمک خواهد کرد.

مراقبت‌های پوست خشک

این نوع پوست ها باید مراقبت های پوستی را از سنین پایین و از 20 سالگی شروع کنند تا لطافت پوستشان در سنین بالا هم ماندگار باشد و دچار چروک‌های عمقی نشوند. پوست‌های خشک بیشتر از سایرین مستعد چروک‌های زودرس هستند. عدم داشتن رطوبت و چربی کافی باعث می­شود پوست دچار خشکی، چروک و گاهی پوسته پوسته‌های ریز شود. روتین پوستی برای پوست‌های خشک کمی متفاوت از پوست‌های دیگر است و استفاده از آبرسان‌هایی که مقداری مرطوب کننده درون خود دارند یکی از مواردی است که به آن اشاره شده است. همچنین جدا از آن مرطوب کننده مناسب، استفاده از یک نوع کرم دور چشم با کیفیت از برند الارو یا دکتر ژیلا و در نهایت استفاده دوبار در هفته از ماسک‌های مرطوب کننده می­تواند تا حد زیادی مشکلات پوستی آتی را در پوست‌های خشک کاهش دهد.

ماسک مناسب پوست‌های خشک را می­توانید با استفاده از روغن‌های طبیعی مانند روغن بادام، روغن زیتون و یا روغن نارگیل تهیه کنید. هر کدام از روغن‌ها که بیشتر مناسب پوستتان می­باشد را انتخاب و با یک عدد هلو مخلوط کنید و به مدت یک ربع تا 20 دقیقه روی پوست خود قرار دهید. این ماسک تا حد زیادی به نرمی و لطافت پوستتان کمک می­کند.

برای مشاهده دستور درست کردن چند ماسک خانگی و موثر برای پوست خشک از این مطلب کمک بگیرید .

مراقبت‌های پوست مختلط

پوست‌های مختلط مراقبت‌های خاص خود را دارند و در روتین و شستشوی صورت هم باید دقت کنید تا از شوینده قوی استفاده نکنید. استفاده از شوینده‌های قوی که پوست را خشک می­کنند باعث می­شود که پوست صورت شما در قسمت گونه‌ها احساس کشیدگی و خشکی شدیدی پیدا کند و همچنین شستشوی قسمت‌هایی که چربی بیشتری تولید می­کند باعث می­شود تا این قسمت‌ها تحریک شوند و چربی کاذب بیشتری تولید کنند. از یک شوینده مناسب پوست‌های نرمال استفاده کنید یا شوینده‌ای تخصصی برای پوست خود بیابید.

برای آن که پوستتان را تا حد امکان نرمال کنید و از شر مشکلات پوستی خلاص شوید بهترین کار استفاده از روزانه 8 تا 10 لیوان آب است. آب پوستتان را روشن تر می­کند و همچنین چربی پوست را کنترل می­کند و قسمت های خشک را بهبود می­بخشد. این راحت‌ترین و سریع‌ترین درمان ممکن برای پوستتان خواهد بود.

از طرفی استفاده از برخی ماسک ها هم می­تواند کمک کننده باشد. ماسک های ورقه ای صورت با تنوع بالا برای پوست های مختلط در داروخانه ها وجود دارد که می­توانید از آن استفاده کنید. روغن نارگیل، خاک رس سبز و موز از ماسک های بسیار مناسب برای پوستتان خواهند بود. این ماسک های ورقه ای برای آقایان هم مناسب است و آقایان می­توانند از محصولات مناسب مردانه استفاده کنند.

مراقبت‌های پوست نرمال

پوست‌های نرمال مشکلات پوستی شدیدی ندارند و عموما از شوینده‌های با PH معمول و یا خنثی استفاده می­کنند. مرطوب کننده‌های مورد استفاده برای این افراد چربی بالایی ندارد و پوست را در حد نرمال نگه میدارد. استفاده از آبرسان و کرم دور چشم نیز از سنین 26 به بالا برای این افراد توصیه می­شود. این افراد همچنین می­توانند به صورت ماهانه خدمات فیشیال پوستی دریافت کنند تا پوستشان پاکسازی شود و سلول‌های مرده از سطح پوست جدا شود.

استفاده از ماسک‌ها و گرفتن انواع خدمات پوستی می­تواند تا حد زیادی در جوان ماندن پوست موثر باشد همچنین توجه به این نکته که از چه لوازم آرایشی بهداشتی استفاده می­کنیم نیز بسیار در سلامت پوستمان تاثیر خواهد داشت. برندهای مختلف ماسک‌های پوستی و محصولات بهداشتی مناسب پوست شما را تولید می­کنند. برای آن که محصولات پوستی مناسب پوستتان را بشناسید بهتر است با سرچ کردن و شناخت برندهای مطرح محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید. برندهایی چون سینره، لدورا، پریم و مای نیز محصولات آرایشی بهداشتی با کیفیتی را به بازار عرضه کرده اند و طرفداران بسیاری دارند و از برندهای شناخته شده و مطرح ایران هستند. شما می­توانید محصولات شستشوی صورت، آبرسان مناسب پوستتان، کرم‌های مرطوب کننده و همچنین کرم‌های دور چشم با کیفیت و به صرفه‌ای را از برندهای ذکر شده تهیه کنید.

پوست درمان سلامت   اخبار برگزیده
  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  

شرایط تهران وخیم است/ عقب افتادگی 14 روزه واکسیناسیون باید جبران شود/ پاسخ به ادعای بی‌تاثیر بودن ماسک در برابر دلتا/ احتمال ابتلای 30 درصد واکسینه شده‌ها به کرونافرمانده قرارگاه ستاد کرونای استان تهران گفت: امکان دارد 30 درصد افرادی که واکسینه شدند، به بیماری مبتلا شوند، بنابراین به افرادی که در اماکن پرخطر تردد دارند، توصیه می‌شود از دو ماسک استفاده کنند.
ایلنا تهران دانشگاه تهران واکسیناسیون 

  

ده سال پیش خشکی هورالعظیم را پیش‌بینی کردیم/ چگونه پراب‌ترین استان ایران خشکید؟!محمدرضا فرطوسی می‌گوید: مستند «ایران، جنوب غربی» در آن سال‌ها کمتر دیده شد، زیرا ما در فیلم چند موضوع را مطرح می‌کنیم مثلا اشاره می‌کنیم بحران گرد و غباری که خوزستان را گرفته بود منشاء آن خشک شدن هورالعظیم است درحالیکه در آن زمان به این‌ها می‌گفتند ریزگردهای عربی و معتقد بودند که از کربلا و عراق می‌آید.
ایلنا ایران تهران شیراز 

  

دفاع اصولگرایان از بیت کوین/ به این روش،تحریم ها را دور می زنیمسایت اصولگرای مشرق نوشت: تحریم های ظالمانه ایالات متحده آمریکا ایران را در شرایطی قرار داده است که امکان تبادلات مالی را برای اشخاص، نهادها و شرکت های مرتبط با جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان سخت و پیچیده کرده است.
اقتصادنیوز اصولگرایان بیت کوین ایران 

  

عرضه 3 خودرو از سوی سایپا / جانشین خودرو تیبا مشخص شدامسال برای بازار خودروهای داخلی سال بهتری نسبت به دو سال گذشته خواهد بود و ایران خودرو و سایپا محصولات جدید خود را به بازار می فرستند.
خودروتک ایران خودرو خودرو سایپا 

  

خیلی فوری : قرار شد آب در این مناطق تهران جیره‌ بندی شود ؟مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: جیره بندی آب در تهران بستگی به میزان مصرف ساکنان این منطقه دارد.
مستقل‌آنلاین درمان تهران موفقیت 

  

رهبر انقلاب درباره خوزستان چه گفته بودند؟نگاهی به تاکیدات چندباره رهبر انقلاب به مسئولان اجرایی درخصوص مشکلات و نیازهای خوزستان که در چند مقطع در 25 سال اخیر مطرح شده، این سوال را پیش می‌آورد که چه کسانی با بی‌توجهی به این تذکرات، مسبب وضعیت امروز این استان شده‌اند؟
مثلث رهبر انقلاب استان خوزستان اهواز 

  

احتمال بازگشایی سفارتخانه‌های ایران و عربستان در آینده نزدیکیک منبع آگاه با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف سیدابراهیم رئیسی پیش از نیمه مرداد گفت: ایران از عربستان برای حضور در این مراسم دعوت کرده است و به نظر می‌رسد سعودی‌ها هم نظر موافق خود را اعلام کرده باشند.
نامه نیوز ایران ایران و عربستان نوید محمدزاده 

  

اگر آقایان مخالفت نمی‌کردند تحریم‌ها برداشته شده بودرئیس جمهوری در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی نفت گغت: اگر قانون مجلس نبود تحریم ها قبل از عید برداشته شده بود. قانون مجلس اجازه نداد تحریم‌ها را برداریم.
مستقل‌آنلاین سازمان تامین اجتماعی دولت یازدهم نفت 

  

شرایط جدید تبدیل حواله های ایران خودرو منتشر شدشرایط طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات مرداد 1400 اعلام شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

تنش ها بین ایران و عربستان سعودی | ایران بر اساس مواضع ضد امپریالیستی خود قصد دارد امریکا را از خاورمیانه اخراج کندبسیاری در ایالات متحده معتقدند که به دلیل در اختیار داشتن نفت و گاز شیل، برای واشنگتن اهمیتی ندارد که چه اتفاقی در خلیج فارس می افتد. اما این یک خیال خام است. ایالات متحده به یک بازار جهانی انرژی قابل اعتماد نیاز دارد. این امنیت نیز به نوبه خود به ثبات در منطقه خلیج فارس بستگی دارد. من اعتقاد ندارم که ایالات متحده به زودی منطقه خلیج فارس را به طور کامل رها کند.
۵۵ آنلاین سهام ایران انقلاب اسلامی ایران 

  

چه کسی جایگزین ظریف در برجام می شود؟در تهران حرف های مختلفی در این رابطه شنیده می شود در حالی که به نظر می رسد در پایتخت های غربی و امریکا نیز موضع واحدی نسبت به مذاکرات وجود ندارد. تا به این لحظه کسی دقیق نمی داند موضع نهایی امریکایی ها و اروپایی ها برای احیای برجام چیست و آیا واقعا به آنچه در تهران، وزارت امور خارجه درباره آخرین روند گفت وگوهای احیای برجام در وین به مجلس گزارش داده است، پایبند خواهند ماند یا خیر.
مثلث سید محمد خاتمی تهران پایتخت 

  

انگلیس هشدار داد: مهلت مذاکرات وین نامحدود و ابدی نیستوزیر امور خارجه انگلیس تصریح کرد که دولت لندن همسو با موضع ایالات متحده آمریکا از ایران می‌خواهد که به میز مذاکره برگردد تا اطمینان حاصل شود که «می‌توانیم درباره بازگشت به برجام به نتیجه برسیم.»
اقتصادنیوز انگلیس وین دولت 

  اخبار داغ
  

اولین ابتلا به کرونا از میان ورزشکاران حاضر در مسابقات المپیک توکیوتست کرونای یک ورزشکار هلندی که در مسابقات المپیک توکیو شرکت کرده بود مثبت شده است.
ایلنا بازی المپیک ویروس 

  

خودروها وارداتی گران شدند/آخرین قیمت خودروهای داخلی+ جدولدر 24 ساعت گذشته در حالی که نوسانات قیمتی در بین خودروهای داخلی به حداقل رسیده است خودروهای وارداتی کماکان در حال پیشروی هستند.
اقتصادنیوز قیمت جدول 

  

پایان اردو، دو روز زودتر از موعد؛ / کرونا علیه اردوی تیم ملی فوتبال زناناردوی آماده‌سازی تیم ملی فوتبال زنان ایران پیش از موعد مقرر شده در اصفهان به پایان خواهد رسید.
ورزش۳ فوتبال فدراسیون فوتبال زنان 

  

پیش بینی 100 هزار ابتلای روزانه کرونا در آلمانرئیس دفتر صدر اعظم آلمان درباره افزایش مبتلایان روزانه در کشورش به حدود 100 هزار نفر در عرض 9 هفته آینده هشدار داده و از کارافتادگی رانندگان کامیون در انگلیس به دلیل شرایط کرونایی مشکلات حادی را برای کشاورزان ایجاد کرده است.
۵۵ آنلاین درمان آلمان ویزا 

  

بررسی روند ماهانه قیمت دلار + جدولبررسی روند ماهانه قیمت دلار حاکی از آن است که متوسط قیمت‌ ماهانه سیر صعودی را دنبال کرد، اما پراکندگی داده‌ها یا به تعبیری دامنه نوسان قیمت دلار کاهش یافت.
گسترش قیمت دلار جدول 

  

پیش بینی جذاب از بورس در هفته پیش رودر قالب یک نظرسنجی70 درصد کارشناسان معتقدند شاخص کل بورس صعودی خواهد بود.
گسترش شاخص افزایش قیمت سرمایه 

  

نشانه های تثبیت قیمت دلار در بازار ارز/ انحراف معیار دلار کاهش یافتبررسی روند ماهانه قیمت دلار حاکی از آن است که متوسط قیمت‌ ماهانه سیر صعودی را دنبال کرد، اما پراکندگی داده‌ها یا به تعبیری دامنه نوسان قیمت دلار کاهش یافت.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

فشار دلالان به وزارت صمت/سیمان را از بورس کالا خارج کنیدمرتضی حیدری مجری تلویزیون امروز در بخش میز اقتصادی بخش خبر 14 شبکه یک سیما از برگزاری نشست مهمی در وزارت صمت خبر داد که قرار است با فشار دلالان، دوباره سیمان از بورس کالا خارج شود!
اقتصادنیوز سیمان بورس کالا تلویزیون 

  

توصیه‌های کرونایی؛ تنظیمات کولر خودرو را در حالت گردش هوای بیرون قرار دهیدرعایت نکات بهداشتی مهم‌ترین عوامل در پیشگیری از بیماری کرونا به شمار می‌رود و رعایت دستورالعمل‌ها می‌تواند منجر به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا شود.
برنا خودرو دستورالعمل ویروس