قابلیت دو تست جدید کرونا که جواب آن در عرض 90 دقیقه آماده می‌شود

قرار است به زودی دو تست جدید کرونا در انگلیس عرضه شود که نتیجه ی آن ها در عرض تنها 90 دقیقه آماده می شود.

قابلیت دو تست جدید کرونا که جواب آن در عرض 90 دقیقه آماده می‌شود

یکی از این تست ها به قدری ساده است که از آن می توان به زودی در فرودگاه ها، ادارات، مدارس، کافه ها و رستوران ها استفاده کرد، امری که امکان تست گیری گسترده را فراهم خواهد ساخت.

شرکت های تولیدکننده ی این تست ها قیمت آن ها را اعلام نکرده اند اما مدعی هستند قیمتی مشابه یا کمتر از تست های فعلی دارند.

با توجه به تلاش دولت انگلیس برای مهار موج دوم بیماری کووید-19، جلوگیری از تعطیلی های کرونایی و به حرکت درآوردن دوباره ی چرخ اقتصاد کشور، مت هنکاک، وزیر بهداشت انگلیس، این دستاورد را «نجات بخش» توصیف کرد.

این تست های جدید ابتدا به سرویس سلامت همگانی (NHS) انگلیس و آسایشگاه ها عرضه می شوند و سپس در عرض چند ماه آینده به طور گسترده تری در دسترس قرار خواهند گرفت.

برخلاف تست های فعلی کرونا که عمدتاً بر روی افرادی صورت می گیرند که تصور می شود به ویروس کرونا مبتلا شده اند، از تست های جدید برای غربالگری روزانه ی افرادی استفاده خواهد شد که هیچ علائمی ندارند.

مقامات انگلیس امیدوارند بتوانند با این روش جلوی اوج گیری مجدد بیماری در نقاط مختلف کشور را بگیرند تا دیگر لزومی به اجرای قرنطینه و محدودیت های کرونایی نباشد.

این دو تست جدید قابلیت تشخیص آنفولانزا را هم دارند، حتی اگر نتیجه ی تست فرد برای کرونا منفی باشد.

این بدان معنی است که مقامات بهداشتی قادر خواهند بود شیوع بیماری های ویروسی در کشور را ردیابی کرده و برای مهار بیماری آنفولانزا اقدام کنند.

مسئولین نگرانند شیوع آنفولانزا در فصل سرما با اوج گیری دوباره ی کووید-19 همزمان شود و این مسأله فشار بی سابقه ای به بخش درمان وارد سازد.

در یکی از این تست ها به نام Lampore از بزاق دهان نمونه گیری می شود، برخلاف تست های فعلی که به نمونه گیری دشوار و طاقت فرسا از بینی و حلق نیاز دارند.

دولت انگلیس 450 هزار عدد از این تست را که محصول شرکت Oxford Nanopore Technologies Ltd است سفارش داده است و در صورت به اثبات رسیدن مؤثر بودن آن، ظرف یک سال آینده این تست در تعداد میلیونی در دسترس قرار خواهد گرفت.

تست دیگر که محصول شرکت DNANudge است، ماه آینده عرضه خواهد شد. در این تست دی‌اِن‌اِی فرد از طریق نمونه ی گرفته شده از بینی بررسی می شود اما برای گرفتن جواب لزومی به فرستادن نمونه به آزمایشگاه نیست، به این ترتیب با این تست هم می توان در زمان صرفه جویی کرد. در تست های فعلی بین 24 ساعت تا 4 روز طول می کشد تا نتیجه معلوم شود.

دولت انگلیس 5 هزار عدد از دستگاه های شرکت DNANudge را هم خریداری کرده که قادرند روزانه حداکثر 15 تست را پردازش کنند که این بدان معنی است که با این روش دولت انگلیس می تواند در ماه آینده 5/8 میلیون تست کرونا را به انجام برساند.

مبلغ قرارداد تست Lampore هنوز اعلام نشده اما وبسایت شرکت DNANudge رقم سفارش دولت انگلیس برای کیت های تشخیصی آن را 161 میلیون پوند اعلام کرده است.

هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد میزان دقت این دو تست منتشر نشده است. اما پروفسور سر جان بل، استاد دانشگاه آکسفورد می گوید این تست های جدید به همان اندازه ی تست های آزمایشگاهی فعلی «حساس» هستند.

دولت انگلیس هرگز میزان دقت تست های فعلی را اعلام نکرده اما تحقیقات از درستی نتایج این تست ها در 80 درصد موارد حکایت دارند.

 

منبع: روزیاتو

دولت درمان قرارداد   اخبار برگزیده
  

اگر روحانی و احمدی ‌نژاد با هم رقابت کنند، احمدی نژاد پیروز می شوددولت آقای روحانی، دولت یکدست و وزرا هم از یک جناح نبوده و بعضا حتی همفکر شخص حسن روحانی هم نبوده‌اند. او موجب شده نوعی نارضایتی و ناخشنودی از جانب مردم و رای‌دهندگان به او ایجاد شود. دولت روحانی در سطح ملی موفق نبوده است.
مستقل‌آنلاین حسن روحانی روزنامه وام 

  

سخنرانی روحانی ساعت 9 امشب در مجمع عمومی سازمان مللتمام وجوه جهان امروز متأثر از کرونا است آنچنانکه هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل نیز با سخنرانی‌های ضبط شده‌ی سران برگزار خواهد شد
۵۵ آنلاین سازمان ملل نیویورک توئیتر 

  

برای انتخابات 1400 با شخصیت‌ها و احزاب تاثیرگذار اصلاح‌طلب رایزنی می‌کنیمدر جلسه شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران، موضوع انتخابات1400 مورد بررسی قرار گرفت. همچنین غلامحسین کرباسچی گزارشی از دیدار با مهدی کروبی ارائه داد.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان غلامحسین کرباسچی 

  

دارویی برای تعدیل پاسخ التهابی در کووید-19 شدیدمحققان "دانشگاه مالاگا"(University of Malaga) و "مرکز نانوپزشکی و زیست فناوری اندلس"(BIONAND) اسپانیا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند از یک دارو می‌توان برای تعدیل پاسخ التهابی در موارد شدید کووید-19 استفاده کرد.
مملکت‌آنلاین درمان فناوری دارو 

  

تصمیم جامعه روحانیت برای انتخابات 1400عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت که این تشکل برنامه ای برای معرفی کاندیدا در انتخابات 1400 ندارد.
مثلث جامعه روحانیت مبارز خودرو پدر 

  

جزئیات تحریم های جدید آمریکا پس از مکانیسم ماشه + فیلمرئیس‌جمهور آمریکا بیانیه‌ای درباره تحریم‌های جدید اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کرد.
گسترش رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

افرادی که نباید ماسک بزنندافرادی که بدون کمک قادر به برداشتن ماسک از صورت‌شان نیستند، شامل نوزادان و کودکان خردسال و همچنین افرادی که دچار سختی تنفس هستند، نباید از ماسک استفاده کنند.
مستقل‌آنلاین ماسک ورزش کودکان 

  

دونالد ترامپ، سال‌ها پیش از ریاست جمهوری خود معتقد بوده که اوباما قصد یک حمله نظامی به ایران را دارد چرا که این حمله بر موقعیت او در افکار عمومی و نظرسنجی‌ها موثر است. حال برخی گزارش‌ها و اقدامات آمریکا حاکی از فعال شدن این تئوری ترامپ در شش هفته باقیمانده به انتخابات آمریکاست.
رویداد۲۴ واشنگتن دونالد ترامپ خاورمیانه 

  

سخنگوی دولت نشست خبری این هفته خود را در سیستان بلوچستان برگزار کرد و با مقایسه دولت صدام و ترامپ به تشریح شباهت‌های آن‌ها در صدمه به ایران پرداخت.
رویداد۲۴ صادرات غیرنفتی سازمان بهداشت جهانی رئیس جمهور 

  

محصول جدید ایران خودرو در راه است | تصاویر و مشخصاتمدیر پروژه خودروی سورن سال از آمادگی ایران خودرو برای تجاری سازی این محصول در یک ماه آینده خبر داد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

ممنوعیت تردد خودرو در برخی خیابان‌های تهران امروز اول مهرمدیریت‌های شهری در بسیاری کشورها در روز جهانی بدون خودرو، شهروندان را به پرهیز از استفاده از خودروهای شخصی ترغیب می‌کنند. این روز مقارن با اول مهر ماه، با پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو که در دوران شهرداری پیروز حناچی از سوی مدیران شهری پیگیری می‌شود، همزمان شده است.
خودروتک خودرو شهرداری تهران تهران 

  

اقدام ادعایی آمریکا در بازگشت تحریم‌ها علیه ایران با واکنش رسانه‌ها و تحلیلگران مختلفی روبرو بوده و همگی حاکی از یک واقعیت انکار نشدنی است: انزوای بی قید و شرط ایالات متحده!
رویداد۲۴ رسانه ایالات متحده آمریکا ایران 

  

متهم اصلی بحران در بازار خودرواختلاف قیمتی که علتی جز تعلل شورای رقابت در قیمت گذاری خودرو و غیرواقعی بودن قیمت‌های اعلام شده توسط این شورا ندارد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

ترامپ قبل از انتخابات ناچار به لفاظی است/ ادعای فعال‌سازی اسنپ بک کلاهبرداری ترامپ است/ آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد/ جهان مخالف احیای تحریم‌هاستاستاد دانشگاه شیکاگو تاکید کرد: جهان مخالف احیای تحریم‌های سازمان ملل است و آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد.
ایلنا دونالد ترامپ ترامپ سازمان ملل 

  

تحریم‌های آمریکا علیه ایران در راستای معامله قرن انجام می‌شودیکی از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران در چارچوب عملی کردن نقشه معامله قرن صورت می گیرد.
۵۵ آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  اخبار داغ
  

خواننده معروف ایرانی به کرونا مبتلا شدبهمن بابازاده خبرنگار حوزه موسیقی در توئیتی خبر از ابتلای خواننده گروه ماکان بند به کرونا داد.
رویداد۲۴ خواننده خبرنگار حوزه 

  

آزمایش غیراخلاقی کرونا از سوی انگلیس!دولت انگلیس قصد دارد برای سنجش میزان کارایی واکسن کرونا، داوطلبان را به طور عمدی به این ویروس آلوده
خبرفوری انگلیس دولت ویروس 

  

کشور ناقل خاموش کووید 19/ اینجا بیش از 80 درصد بیماران کرونا بدون علائم هستندسازمان بهداشت جهانی (WHO) هشدار داد: بیش از 80 درصد از موارد کووید-19 در آفریقا ناقل خاموش بیماری هستند.
اقتصادنیوز سازمان بهداشت جهانی دولت مرگ 

  

دومین واکسن کووید19 بالقوه روسیه در آستانه تایید دولتی قرار دارد. نتایج مرحله دوم آزمایش بالینی این واکسن با حضور 100 نفر هفته آینده منتشر می شود.
اقتصادنیوز روسیه ماه دولت 

  

ثبت‌نام وام کرونا تا 1 ماه دیگر تمدید شدمطابق اعلام ستاد کرونا در پایان مرداد ماه قرار بود آخرین مهلت تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات به کسب کارهای بیمه نشده و بیمه شده پایان شهریور ماه باشد, اما علی ربیعی،سخنگوی دولت از تمدید وام کرونا برای کسب و کارهای آسیب دیده تا پایان مهر ماه خبر داد.
تسنیم وام ماه دولت 

  

آغاز فروش اوراق سلف تولید برق در بورسمدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با تاکید بر اینکه در تلاش برای تقویت منابع ریالی پروژه‌‌های نیروگاهی هستیم، گفت: بدین منظور درصددیم طی یک ماه آینده از محل فروش اوراق سلف تولید برق در بورس بتوانیم منابع موردنیاز برای تکمیل نیروگاه‌های‌ موجود را تقویت کنیم.
گسترش تولید برق استان آذربایجان شرقی 

  

دومین واکسن کرونای روسیه در یک قدمی تایید قرار دارد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مسکو تایمز، تا کمتر از یک ماه دیگر دولت روسیه دومین واکسن بالقوه روسیه علیه کووید 19 را تایید می‌کند. «مرکز فناوری زیستی و ویروس شناسی دولتی وکتور» در سیبری اعلام کرد هفته گذشته دومین مرحله آزمایش بالینی واکسن با حضور 100 نفر پایان یافته و نتایج آن چهارشنبه هفته آینده منتشر می‌شود. داوطلبان اعلام کرده‌اند پس از دریافت واکسن EpiVacCorona احساس خوبی…
مهر روسیه مسکو ماه 

  

سکه بخریم یا سهام بورس؟ + راه دقیق برای پول دار شدندر شرایط این روزهای اقتصاد ایران سوال مردم این است که چگونه می توانند سرمایه خود را حفظ کنند .
مثلث سهام پول اقتصاد 

  

بهبود اقتصادی آلمان با اوج دوباره ویروس کرونا در خطر قرار داردکارستن برزسکی اقتصاددان ارشد منطقه یورو در بانک آی ان جی می‌گوید:« رشد اقتصاد آلمان در سه ماهه سوم بین 5 تا 10 درصد خواهد بود ولی بهبود اقتصادی همچنان با موانعی روبروست و راه زیادی تا رسیدن به سطح قبل از بحران کرونا در پیش دارد».
تسنیم آلمان بانک ویروس 

  

وجشتناک ترین و جدیدترین عارضه کرونا بروز کردشواهد علمی نشان می‌دهد یک مرد 45 ساله پس از ابتلا به ویروس کرونا و بهبودی، به بیماری پارکینسون دچار شده است.
اقتصادنیوز جوانان فناوری پژوهش