ایلنا   |  ورزشی  |  

تولد دوباره استقلال زیر بارش باران نقره ای/ به جمع مدعیان خوش آمدید!

استقلال با یک نمایش دلپذیر موفق شد سپیدرود را شکست دهد و ورود خود به جمع مدعیان را جشن بگیرد.

تولد دوباره استقلال زیر بارش باران نقره ای/ به جمع مدعیان خوش آمدید!

استقلال با یک نمایش دلپذیر موفق شد سپیدرود را شکست دهد و ورود خود به جمع مدعیان را جشن بگیرد.

به گزارش ایلنا، شهر باران های نقره ای میزبان جدال عجیبی بود. سپیدرودی هایی که خود را به ورزشگاه بیرون از شهر رسانده بودند. عده ای به چتر پناه برده بودند و دسته ای دیگر بدون اعتنا به باران سیل آسا، ارتش سرخ گیلان را تشویق می کردند. آبی ها هم حضور داشتند. آنها به امید پیروزی مجدد تیمشان مقابل نماینده شهرشان، بیش از حد مجاز به ورزشگاه سرازیر شده بودند و خیلی هایشان با اعتراض ورزشگاه را ترک کردند و اجازه ورود به آنها داده نشد.

نتیجه نهایی چیزی از آب درآمد که خوشبین ترین استقلالی و بدبین ترین سپیدرودی هم فکرش را نمی کرد. آبی ها با کاپیتانی وریا با انگیزه تر از هر زمانی بودند و در اردوی تیم میزبان، شور و هیجانی دیده نمی شد. 5-0. یک نتیجه دور از انتظار که یک نفر هم آن را پیش بینی نکرده بود. سپیدرودی که دل خیلی از هوادارانش را خالی کرد و استقلالی که امید را به هوادارانش هدیه داد.

گفتنی درباره سپیدرود و دست خالی علی کریمی زیاد است اما پس از مدتها کمی از آبی های پایتخت بگوییم. تیمی که مدتها بود نمی شد با اطمینان تمجیدش کرد؛ چرا که پر از ایراد بود و کمیتش می لنگید اما تیم کنونی پیرمرد آلمانی همانی شده که فصل پیش بود. همان تیم بی رحم که به یک گل و دو گل راضی نمی شود. همان تیمی که پلن های رسیدنش به تور دروازه حریف از تعداد انگشتان یک دست تجاوز می کند. استقلالی که نمی شود دوستش نداشت.

چرخشی، فعلا در روزهای خوش:

شب قبل از بازی مشخص شد که دروازه استقلال بازهم دستخوش تغییر می شود. این بار حسینی به گل رفت و توانست سرانجام در این فصل کلین شیت کند. دو سیو مناسب به کمک تیر دروازه، گلر 26 ساله را در وضعیت روحی خوبی قرار داد. رحمتی هم معترض نبود. فعلا سیستم جنجالی چرخشی، مشکل ساز نبوده است. استقلال حالا با 9 کلین شیت سردمدار لیگ از این حیث است. آنها فقط از پرسپولیس بیشتر گل دریافت کرده اند.

زوج همگون در خط دفاعی:

بعد از چند زوج متفاوت، گویی بالاخره پیرمرد آلمانی به زوج مورد علاقه اش در قلب خط دفاعی رسیده است. مصدومیت پژمان منتظری این فرصت را به زوج چشمی دانشگر داد تا در کنار هم اخت پیدا کنند و با روحیات هم آشنا شوند. حالا استقلال در 4 بازی اخیر گلی دریافت نکرده است. هر دو نفر در حمله ها خطرساز هستند و با استفاده از قوای جوانی شان در کورس ها کم نمی آورند. دانشگر کم کم با جو یک تیم پرهوادار کنار آمده و چشمی هم فشارهای چند وقت اخیر را به فراموشی سپرده است. در سمت چپ خد دفاعی زکی پور هم‌آرامش خاطر پیدا کرده و در سمت راست وریا به کمک فرشاد محمدی مهر تاثیرگذار هستند ودر هر بازی باید منتظر یک پاس گل از آنها بود.

فرماندهان جدید خط میانی:

نقطه عطف استقلال بدون تردید دو هافبک میانی آنها هستند. رفتن امید ابراهیمی و سرور جپاروف خیلی برای آبی ها گران تمام شد. آنها دو مهره تاثیرگذار خود را از دست دادند و هفته ها طول کشید که این پست، بار دیگر برای آنها به نقطه قوت تبدیل شود. علی کریمی چند هفته ای می شود که با مصدومیت خداحافظی کرده است. او توپ لو نمی دهد. قدرت بازیخوانی اش فوق العاده است. کمتر می توان او را در حالتی که دید که سرش پایین باشد. دریبل های ریزی که می زند؛ یاد بوسکتس را زنده می کند. کریمی به موقع با شوت های خود دروازه حریفان را هم تهدید می کند و اگر دست امین جوادی مقدم نبود؛ شاید الان نام او هم در صف گلزنان دیده می شد.

اما نفر کناری. پلن شگفت انگیز شفر، روی دیگری از فرشید باقری را به همگان نشان داد. وظایف در میانه میدان تقسیم شد. کریمی وظایف تدافعی را به عهده گرفت و کمربند وسط زمین را به دست گرفت. باقری هم این اجازه را پیدا کرد تا برای تمام توپ های سوم به سمت محوطه جریمه حریف حمله کند. همان کاری که جواد نکونام درش تبحر داشت و در فوتبال اروپا، فرانک لمپارد استاد انجام دادنش بود. دو بازی و سه گل! یک آمار معرکه و شگفت انگیز از بازیکنی که حالا بهترین گلزن تیمش است. فرشید در کنار حفظ توپ بالا و چرخش بازی فوق العاده اش و بازی تک ضربی که به نمایش می گذارد یک گلزن قهار هم هست.

سیری ناپذیرها:

مدتها بود چنین استقلالی را ندیده بودیم و اتفاقا سوال هواداران آبی هم از سرمربی تیمشان این بود که چرا دیگر آن استقلال سیری ناپذیر در زمین حضور ندارد. چرا این تیم بعد از زدن یک گل عقب می نشیند و میلی برای زدن گل های بیشتر ندارد. هنوز هم دلیل این اتفاق به صورت کامل مشخص نشده اما آبی ها در دو بازی اخیر دوباره همانی شده اند که فصل پیش بودند. بی رحم. سریع و خشن. تیمی که عاشق زدن گل های بیشتر است. این تیم را نمی شود دوست نداشت.

نزدیکی درون و بیرون زمین:

به تعویض های استقلال توجه کنید. تبریزی آمد و اگر بدشانس نبود می توانست حداقل یک گل به ثمر برساند. رضا آذری وارد میدان شد و اولین گل این فصل خود را به ثمر رساند. الهیار هم علی رغم زمان کوتاهی که به میدان رفت جان تازه ای به فاز هجومی تیم داد. در سوی مقابل سید حسین حسینی و جابر انصاری هم در این بازی از ابتدا به ترکیب اضافه شدند. جابر با انگیزه فراوانش هم گل زد و هم پایه گذار چند موقعیت بود. حسینی هم کلین شیت کرد و وظیفه اش را به نحو احسن انجام داد. نیمکت استقلال حالا به ترکیب اصلی نزدیک شده و آنها می توانند در روند بازی تغییر ایجاد کنند و مثمر ثمر باشند. بی تردید این بهترین اتفاق برای کادر فنی هر تیمی است. آنها در صوتر گره خوردن بازی می توانند روی نبوغ نفرات نیمکت نشین حساب باز کنندو با آنها به حریف ضربه نهایی را وارد کنند.

عادت شیرین:

سه برد پیاپی برای اولین بار در لیگ امسال. 4 بازی بدون گل خورده. تعداد گل هایی که هفته به هفته بیشتر می شود. آبی ها در حال عادت کردن هستند. مانند فصل قبل. تیمی که مدام می برد و به سختی دروازه اش باز می شود. تیمی که در هیاهوی جنگ میان سه تیم بالای جدول، کم کم خودش را به صدر نزدیک کرده و باید در نیم فصل دوم آنها را هم وارد بازی قهرمانی کرد.

استقلال پایتخت فوتبال اروپا   اخبار برگزیده
  

​قیمت روغن موتور داخلی و خارجی سر به فلک کشید! +جزئیات​اقتصاد نیوز:شاید اگر در هفته‌های اخیر برای تعویض روغن موتور مراجعه کرده باشید متوجه یک موضوع عجیب شده باشید که یا به طور کلی بعضی از برندهای ایرانی و خارجی وجود ندارند و خبری از محصولاتشان نیست و یا اینکه حداقل با 50 درصد قیمت بالاتر نسبت به قبل به فروش می‌رسند که طبیعتا هزینه‌هایتان را به شدت بالا برده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

افزایش حقوق معلمان جدید به کجا رسید؟رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی از مذاکره با رئیس سازمان اداری و استخدامی برای افزایش حقوق دانشجومعلمان خبر داد که او هم معتقد بود حداقل حقوق دانشجومعلمان یک‌میلیون و 563هزار تومان است.
خودروتک رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی سازمان امور اداری و استخدامی 

  

پاسخ صریح به فرستادگان امریکا برای مذاکرهایران پاسخ خود به سفرهای پیدا و پنهان مقام‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش‌ بین واشنگتن و تهران را اعلام کرد.
مثلث ایران روزنامه ایران دونالد ترامپ 

  

راغفر اظهار داشت: در این سی سال اخیر هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبه‌رو شد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اطلاعیه داده‌اند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است یا این نهادها همیشه از افراد خود در در درون سیستم حمایت کرده‌اند. بطوریکه در زمان آقای احمدی نژاد رییس بانک جهانی گفته بود الگوی ایران در موضوع یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.
نامه نیوز حسین راغفر دلار اتاق بازرگانی 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه داردعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر و برخورد با دلالان فضای مجازی باعث کاهش قیمت خودرو شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی گفت که گمان نمی‌کند ایران خواستار جنگ باشد و آنها قطعا خواستار جنگ با آمریکا نیستند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

جزییات جدید از تلاش چند کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا/ بن علوی توضیح دادوزیر خارجه عمان بر تلاش با طرف‌های دیگر برای آرام‌سازی تنش در منطقه میان آمریکا و ایران تاکید کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  

بیانیه مهم روس ها درباره ایرانوزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که افزایش غنی سازی توسط تهران، نقض توافقنامه هسته ای محسوب نمی شود.
مثلث روسیه ایران غنی سازی 

  

رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: باید انصاف به خرج داد، آقای روحانی در اداره کشور دچار گرفتاری های زیادی شده است. او از پس اداره کشور در حوزه اقتصاد، تولید و توزیع بر نمی آید. دولت معارض هایی دارد که برخی شان از دولت قوی تر هستند. یعنی دولت نمی تواند هزینه ها را تأمین و با قاچاق مبارزه کند و حرفش را به کرسی بنشاند.
نامه نیوز محمد غرضی حسن روحانی پتروشیمی 

  

پیشنهاد حذف همیشگی قیمت خودرو از سایت های خرید و فروشرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با تاکید بر اینکه لزومی برای درج قیمت‌ خودروها در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی وجود ندارد، گفت: افزایش قیمت‌ها در پی درج قیمت‌های ساختگی در بازارهای خرید و فروش مجازی خودرو در شرایطی اتفاق می‌افتد که خرید و فروش در بازار خودرو کم است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  اخبار داغ
  

فصل برای لیونل مسی و بارسا به بدترین شکل ممکن تمام شد.
ورزش۳ لیونل مسی بازی عکس 

  

شکایت مجلس از دولت به دیوان محاسبات درباره ارز کالاهای اساسیرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روش مجلس برای تخصیص 14 میلیارد دلار جهت تأمین کالاهای اساسی، گفت: از دولت به دیوان محاسبات شکایت کرده‌ایم تا وضعیت روشن و مشخص شود که 14 میلیارد دلار کجا هزینه شده است.
تسنیم مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس ارز دولتی 

  

فصل برای لیونل مسی و بارسا به بدترین شکل ممکن تمام شد.
ورزش۳ لیونل مسی بازی عکس 

  

جزییات تازه از 264 فقره ثبت سفارش جعلی خودرو/دستور تعیین ارزش فوری خودروهای وارده با ثبت سفارش فاقد اعتبار +سندمدیرکل جرائم سازمان یافته گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی، خواستار تعیین ارزش فوری خودروهای وارداتی با ثبت سفارش فاقد اصالت شد.
تسنیم خودرو گمرک ایران 

  

بازار گوشی تلفن همراه در چند ماه گذشته با تنش‌های بسیاری همراه بوده که یکی از عوامل آن افزایش نرخ ارز و سامانه رجیستری بوده، با این حال باید دید گوشی موبایل در روزهای آینده ارزان می‌شود یا خیر؟
نامه نیوز موبایل تلفن تلفن همراه 

  

بارسا و والنسیا از ساعت 23.30 در بنیتو ویامارین به مصاف هم رفته اند.
ورزش۳ لیورپول ورزش بازی 

  

اصل 59 قانون اساسی، بن‌بست‌شکن است/ فشار به دولت خیانت به تاریخ و ملت ایران است/ پیروز میدان مبارزه با آمریکا هستیمرئیس‌جمهور وحدت فکر و اعتماد به یکدیگر را از ملزومات اصلی پیروزی در جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران اسلامی دانست و با تاکید بر اینکه قطعا از رنج و مشکلات مردم خبر دارم و تمام تلاش دولت جلوگیری از سخت تر شدن زندگی مردم است، از رسانه های همگانی خواست برای امید آفرینی به مردم و خنثی سازی تبلیغات دشمنان، اقدامات و دستاوردهای دولت را برای مردم بازگو کنند.
ایلنا قانون کالاهای اساسی انتخابات ریاست جمهوری 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ رفت‌وبرگشت قیمت‌ها و نوسانگیری کوتاه‌بُرداقتصادنیوز: امروز شنبه 4 خرداد 1398 بازار طلا و ارز با رفت و برگشت قیمت‌ها مواجه شد و نهایتاً تا عصر نرخ‌ها رشد اندکی را نسبت به نرخ‌های انتهای هفته گذشته ثبت کرد. امروز صرافی ملی نرخ خرید و فروش دلار و یورو را در دو مرحله مجموعاً 80 تومان پایین آورد و نرخ رسمی دلار را زیر مرز 14 هزار تومان برد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو