تصویب اساسنامه مرکز مدیریت ریسک بلایای طبیعی

تصویب اساسنامه مرکز مدیریت ریسک بلایای طبیعی در ششمین نشست وزرای کشاورزی کشورهای عضو اکو (AMM) و پنجمین نشست کارشناسان کشاورزی کشورهای عضو اکو (HLEM) اساسنامه مرکز مدیریت ریسک بلایای طبیعی اکو واقع در مشهد با رای حداکثری به تصویب رسید. به گزارش روابط عمومی پژوهشکده اقلیم ‌شناسی، ششمین نشست وزرای کشاورزی کشورهای عضو اکو (AMM) و پنجمین نشست کارشناسان کشاورزی کشورهای عضو اکو (HLEM)…

تصویب اساسنامه مرکز مدیریت ریسک بلایای طبیعی

در ششمین نشست وزرای کشاورزی کشورهای عضو اکو (AMM) و پنجمین نشست کارشناسان کشاورزی کشورهای عضو اکو (HLEM) اساسنامه مرکز مدیریت ریسک بلایای طبیعی اکو واقع در مشهد با رای حداکثری به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده اقلیم ‌شناسی، ششمین نشست وزرای کشاورزی کشورهای عضو اکو (AMM) و پنجمین نشست کارشناسان کشاورزی کشورهای عضو اکو (HLEM) در تاریخ 4-3 دسامبر 2019 (12 و 13 آذرماه 1398) در شهر باکو کشور آذربایجان برگزار گردید. در این نشست دکتر مجید حبیبی نوخندان به نمایندگی از سازمان هواشناسی کشور و مرکز منطقه ای مدیریت ریسک بلایای طبیعی کشورهای عضو اکو (RCRM) شرکت نمود و در جلسات مرتبط با گزارش وضعیت آژانس های زیر مجموعه اکو، به معرفی فعالیت ها و عملکرد مرکز RCRM و برنامه های آتی این مرکز پرداخت که پس از استماع گزارش مرکز، اعضای حاضر در جلسه با رای حداکثری اساسنامه مرکز را تایید و تصویب نمودند.

در این نشست، وظیفه تهیه نقشه‌های ریسک کشاورزی با تشکیل کارگروهی مابین سایر اعضا به RCRM محول گردید و از تمامی کشورها درخواست شد جهت ایجاد مکانیزمی برای تبادل داده، طراحی و تاسیس بانک اطلاعات و نقشه های مرتبط با مخاطرات بر مبنای GIS و با هدف تعیین شاخص ها و نقشه آستانه‌ای خطر در منطقه اکو با مرکز RCRM همکاری نمایند.

راهبری پروژه بانک اطلاعات توسط سازمان هواشناسی جمهوری اسلامی ایران IRIMO و مرکز ملی اقلیم شناسی INCC و RCRM با همکاری سازمان های هواشناسی سایر کشورهای علاقمند و با حمایت مالی سازمان‌های بین المللی از دیگر مصوبات این نشست بود.

اساسنامه مرکز RCRM نیز به تصویب وزرای کشاورزی کشورهای عضو اکو رسید و مقرر شد جهت ابلاغ نهایی در اجلاس وزرای امور خارجه  COM ارائه گردد و ازRCRM  درخواست شد با همکاری WMO ,UNDP , FAO, ICARDA و ISDR پروتکل تبادل داده و اطلاعات بین کشورها را نهایی کنند و از سایر کشورها درخواست شد که اطلاعات مورد نیاز مرکز را جهت تکمیل بانک داده ها و اطلاعات، مدلسازی و همچنین تبادل داده ها به مرکز  RCRM ارسال نمایند.

در خاتمه اعضای نشست، پروژه پیشنهادی RCRM تحت عنوان "پیش بینی فصلی بارش و دمای منطقه اکو " را تصویب نمودند و مقرر گردید با همکاری دبیرخانه اکو به انجام برسد.

 

کشاورزی اکو باکو   اخبار برگزیده
  

نحوه ترور سردار سلیمانی توسط ترامپ فاش شددر حالی که دولت ترامپ پس از ترور و شهادت سردار سلیمانی تا کنون سه بار از ارائه توضیح در این خصوص به کنگره و مجلس نمایندگان اجتناب کرده است، شبکه سی ان ان گفت که ترامپ در میهمانی جمعه شب خود با جمهوریخواهان گزارشی در باره این ترور ارائه کرد.
مستقل‌آنلاین سردار سلیمانی قاسم سلیمانی دونالد ترامپ 

  

ردصلاحیت‌ تعداد زیادی از نیروهای اصلاح‌طلب قدری عرصه سیاسی را برای این جبهه مبهم کرده است. اسماعیل گرامی‌مقدم، مصطفی هاشمی‌طبا و صادق نوروزی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب برای بررسی ابعاد این ردصلاحیت‌ها و چگونگی حضور اصلاح‌طلبان در این دوره از انتخابات ساعتی را با نامه‌نیوز به گفت‌وگو پرداختند.
نامه نیوز مصطفی هاشمی طبا شورای نگهبان رقابت انتخاباتی 

  

عیدیِ امسالِ کارگران چقدر است؟ کارگرانی که یک‌ شبه کارمند می‌شوند!هر کارگر مشمول قانون کار چه حداقل‌بگیر و چه سایر سطوح، در ماه‌های پایانی امسال باید حداقل 3 میلیون و 32 هزار تومان عیدی بگیرد. در نتیجه هیچ نیروی کاری که دفترچه تامین اجتماعی دارد، نباید کمتر از این میزان به عنوان عیدی دریافت کند.
ایلنا عیدی بیمه تامین اجتماعی تامین اجتماعی 

  

چرا خبری از ارزان شدن خودرو نیست؟فعالان بازار خودرو معتقدند هنوز فاصله زیادی میان قیمت کارخانه و بازار وجود دارد که این مشکل با افزایش عرضه برطرف خواهد شد اما وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان خودروسازان در عرضه خودرو قطره چکانی عمل می‌کنند.
خودروتک فضای مجازی خودروسازان بازار خودرو 

  

نشریه الشرق الاوسط نوشت: هیات اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) تصمیم خود را پیرامون لغو امتیاز میزبانی باشگاه‌های ایرانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، از طریق تماس تلفنی به اطلاع اعضاء رسانده و تصمیم پیشین ای‌اف‌سی را تایید کرده است.
نامه نیوز کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال فوتبال آسیا 

  

چشم انداز قیمت خودرو در 2 ماه آخر سالاین روزها برخی اخبار از افزایش میزان تولید خودرو حکایت دارد. افزایشی که می تواند زمینه ثبات در بازار خودرو را فراهم کرده و در صورت عرضه مناسب به بازار زمینه کاهش قیمت خودرو را نیز فراهم کند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

اگر "ترامپ" برودبه روز موعود استیضاح ترامپ نزدیک می‌شویم، درحالیکه برخی در ایران امید به رای آوردن استیضاح دارند. با رفتن ترامپ طبق قوانین، مایک پنس معاون رئیس جمهور به قدرت می‌رسد، و پنس از تندروترین اعضای حزب جمهوری‌خواه است که در زمان "بوش دوم" موافق حمله نظامی آمریکا به افغانستان و عراق و یکی از مخالفان سرسخت برچیده شدن زندان "گوانتانامو" بود.
مستقل‌آنلاین ترامپ استیضاح درآمد 

  

جانشین فرمانده سپاه: سفیر انگلیس را به میدان آوردند تا به خبیثان داخلی‌شان بگویند ما با شما هستیمجانشین فرمانده کل سپاه گفت: عظمت جبهه حق چنان زیاد است که جبهه باطل نماینده همه شیاطین یعنی سفیر انگلیس را در تهران به میدان آوردند تا به خبیثان داخلی‌شان بگویند ما با شما هستیم. این حماقت بزرگی را که کردند، جواب آن را حتما از مردم خواهند گرفت.
اقتصادنیوز انگلیس تهران تاریخ انقلاب 

  

عراقچی: باید مقابل سوء استفاده عربستان در لغو میزبانی ایستاد+فیلممعاون سیاسی وزیر امورخارجه کشورمان نسبت به تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در قبال میزبانی ایران واکنش نشان داد.
مثلث عربستان کنفدراسیون فوتبال آسیا معاون سیاسی 

  

دیدارجانسون و ماکرون؛هنوز به برجام متعهد هستیم«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس و «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه روز یکشنبه در حاشیه نشست برلین، مدعی شدند که به توافق هسته‌ای با ایران متعهد هستند.
مثلث دونالد ترامپ رئیس جمهور دولت 

  اخبار داغ
  

رمزارزها جایگزین و رقیب پول نیستندنایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: مباحثی را مطرح می‌کنند که گویا رمزارزها جایگزین و رقیب پول شوند؛ در حالیکه این ساده انگاری ناشی از عدم درک صحیح از ماهیت پول است.
تسنیم فناوری پول هوش مصنوعی 

  

فسادی در پرونده مداخله ارزی سال 96 رخ نداده استیک کارشناس حقوق بانکی گفت: در پرونده معاون سابق بانک مرکزی اتهامی که وارد شده این است که ارز در بازار غیررسمی تزریق شده است. بنابراین اینکه در بازار رسمی که صرافی‌ها و بانک‌ها هستند ارز تزریق کنید، یک داستان دارد و بازار غیررسمی یک داستان دیگر، در این پرونده فقط بحث این است که چرا در بازار غیررسمی که تحت عنوان بازار فردایی شناخته می‌شود ارز تزریق شده است
ایلنا نرخ ارز بانک مرکزی بانک 

  

مبارزه خواننده معروف و همسرش با یک بیماری ناآشنا +عکسجاستین بیبر خواننده 25 ساله در پست اینستاگرامی خود اعلام کرد پس از ابتلا به بیماری لایم 2 سال سخت را پشت سرگذاشته تا سرانجام زندگی با این بیماری را که تاکنون درمانی برای آن شناخته نشده یاد بگیرد.
پندارآنلاین خواننده خانواده یوتیوب 

  

استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات به یکسال رسید/ مجلس به نظرات صادرکنندگان اهمیت ندادرئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: در واقع مالیات بر ارزش افزوده کالایی که سال 97 صادر شده، آخر سال 98 بازگشت داده می‌شود و عملا شاهد هستیم مدت‌ زمان یک ماهه که قانونگذار تعیین کرده بود تا الان به یک سال افزایش پیدا کرده است.
ایلنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده خبرنگار 

  

چرا خبری از ارزان شدن خودرو نیست؟فعالان بازار خودرو معتقدند هنوز فاصله زیادی میان قیمت کارخانه و بازار وجود دارد که این مشکل با افزایش عرضه برطرف خواهد شد اما وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان خودروسازان در عرضه خودرو قطره چکانی عمل می‌کنند.
خودروتک فضای مجازی خودروسازان بازار خودرو 

  

کنایه ارزشی‌ها به پاسپورت آمریکایی باران کوثری+عکسحجت الاسلام جلیل محبی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با انتشار پاسپورت آمریکایی باران کوثری در توئیتر خود، به وی کنایه زد.
پندارآنلاین باران کوثری عکس توئیتر