صراط   |  سیاسی  |  

مجروحان حمله به عین‌الاسد به آلمان و اسرائیل منتقل شدند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکا با به شهادت رساندن سردار سلیمانی می‌خواست مردم ایران را مایوس و تسلیم کند ، گفت: مردم ایران در قبال این اقدام آمریکا، در مراسم تشییع باشکوه و تاریخی پیکر سردار، فریاد انتقام سخت سر دادند.

صراط:

محسن رضایی در مراسم بزرگداشت اربعین سید و سالار شهدای مدافع حرم، سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد فاطمه الزهرا شهرک ارم تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: مردم وفادار، شهیدپرور و باغیرت آذربایجان و به خصوص شهر تبریز در ایام تشییع جنازه فرزند خود، سردار قاسم سلیمانی با ابراز احساسات صادقانه و مخلصانه پیام انتقام سخت را به دنیا صادر کردند.

به گزارش ایسنا وی با بیان اینکه امروز شرایط مهمی در کشور ایران به وجود آمده است، گفت: بعد از دفاع مقدس، ایران حدود 20 سال، سیاست عادی‌سازی روابط را در پیش گرفت، برخی معتقد بودند که دوران عادی سازی روابط ایران با غرب شروع شده است و برخی هم معتقد بودند که این کار تنش‌زدایی است، این پنج سال آخر هم مقام معظم رهبری نام آن را نرمش قهرمانانه گذاشتند.

وی ادامه داد: نتیجه همه این تلاش‌ها قرارداد بین‌المللی برجام بود، ایران یک طرف میز و شش قدرت بین‌المللی دنیا هم یک طرف قرار گرفت و طی امضایی قرار شد که ایران انرژی هسته‌ای را در چارچوبی مسالمت آمیز دنبال کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مقرر شد تا هشت سال، محدودیت باشد و بعد از آن ایران برای تولید نیروگاه‌های هسته‌ای و به دست آوردن انرژی برق از نیروگاه‌های هسته‌ای از محدودیت خارج شود و در مقابل، اروپایی‌ها، آمریکایی‌ها، روس‌ها و چینی‌ها تعهداتی دادند که اقتصاد ایران را مثل گذشته سد نکنند، با ایران تجارت کرده و نفت ایران را بخرند.

وی بیان کرد: اینکه چندین کشور دنیا پای یک تعهد بین‌المللی را امضا کنند، در دنیا بی‌نظیر بوده است، اما همانطور که رهبر معظم انقلاب پیش بینی کرده بود، دولت آمریکا زیر این قرار داد زده و آن را پاره و شروع به درگیری با ایران کرد.

وی خاطرنشان کرد: دولت آمریکا در ابتدا درگیری بین‌المللی را شروع کرده و سپس شروع به وضع شدیدترین تحریم‌ها اقتصادی علیه ایران کرد، اما نه آن فشارهای بین‌المللی اثر کرد و نه تحریم‌های اقتصادی و ملت ایران، سفت ایستادند.

رضایی بیان کرد: نخست وزیر ژاپن را به ایران فرستادند و با رهبر انقلاب ملاقات کرد و پیشنهاد مذاکره با ترامپ را داد و رهبر انقلاب هم جواب محکمی به آن‌ها دادند.

وی یادآور شد: یک مرتبه انگلیسی‌ها گفتند که یک کشتی نفتی را گرفته‌اند، اینجا دیگر ایران از حالت مقاومت غیرفعال به حالت مقاومت فعال وارد شد و بیش از یک سال است که وارد جبهه جدیدی شده‌ایم و پرونده مبارزه جدیدی بعد از حدود بیست و شش سال در ایران گشوده شده است.

وی بیان کرد: ملت، رهبر و دولت ایران حداکثر احترامات لازم را به مقررات استعماری دنیا انجام دادند، قرارهای بین‌المللی را امضا کردند، اما وقتی تمام این‌ها بی‌خاصیت شد و آمریکایی‌ها فشار تحمیلی را اعمال کرده و روابط بین‌المللی را زیر پا گذاشتند و کشتی ما را گرفتند، ایران هم شروع به نشان دادن عکس‌العمل از خود کرد و بلافاصله کشتی را گرفت.

رضایی یادآور شد: چیزی از این ماجرا نگذشته بود که آمریکایی‌ها پهپادی را فرستادند تا وارد آسمان ایران شود و رزمندگان ما این پهپاد را هم ساقط کردند و پهپاد بسیار گران قیمتی هم بود که هندی‌ها چند مورد از آن را سفارش داده بودند، اما به محض ساقط شدن این پهپاد توسط ایران، هندی‌ها قراردادهایشان را با آمریکا لغو کردند.

وی اضافه کرد: ترامپ راه‌های مختلفی را در پیش گرفت، اما حاضر نبود که به اشتباهش اعتراف کند و از راهی که جلو آمده بود، برگردد که رزمندگان یمنی، چاه‌های نفت عربستان (آرامکو) را زدند و قلب انرژی منطقه در همین منطقه آرامکو است، تاسیسات بسیار عظیمی وجود دارد و حدود 24 موشک از یمن به این تاسیسات شلیک و این‌ها منفجر شدند.

محسن رضایی خاطرنشان کرد: همه به آمریکا گفتند که راهی که با ایران در پیش گرفته‌ای درست نبوده و بگذار ایران نفتش را بفروشد، او به فکر چاره بود، در 24 آبان ماه مردم در بسیاری از شهرهای ایران به خاطر فشارها و مشکلاتی مانند نگرانی از تورم، پایین آمدن قدرت خرید و بیکاری جوانان که در زندگی مردم هست، اعتراضاتی کردند و این‌ها فکر کردند چون مردم اعتراض کرده‌اند، نظام و انقلابشان را نمی‌خواهند و گفتند الان بهترین موقع است که فرمانده مقاومتشان را شهید کنیم تا مردم ایران مایوس و دلزده و تسلیم شوند.

دبیر مجمع تشخیص با اشاره به حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع جنازه سردار سلیمانی گفت: برای اولین بار تشییع جنازه‌ای انجام شد که در هیچ تاریخی این طور نبود و در شهرها و روستاهای ایران، مراکز استان‌ها، همه اقوام ایرانی همه مذاهبی که در ایران بودند، خروشیدند و خودشان را در خیابان‌ها نشان دادند و همه گفتند "انتقام سخت".

وی تاکید کرد: روز دوم و سوم، آمریکایی‌ها جا زدند و آقای ترامپ ایران را با مورد هدف قرار دادن 52 مرکز فرهنگی تهدید کرد، او می‌دانست که مردم ما مذهبی هستند و منطورش از مراکز فرهنگی مثلا حرم حضرت رضا (ع) ‌و اماکن مقدسه و مساجد ایران بود.

رضایی گفت: ملت ایران به این حرفها گوش ندادند و همگی به یک صدا می‌گفتند "انتقام سخت" و تا نوبت این انتقام سخت رسید و درست قبل از دفن کردن جنازه شهید قاسم سلیمانی، موشک‌ها به عین‌الاسد پرتاب شد.

وی خاطرنشان کرد: دو پایگاه مهم هوایی آمریکا مورد هدف قرار گرفت، یکی عین‌الاسد و یکی در اربیل و شمال عراق و ابتدا ترامپ گفت ما کشته و مجروح ندادیم و سه روز بعد اطلاعیه ضربه مغزی شدن هفت، هشت نفر بیرون آمد و چند روز بعد و تا به امروز به 65 نفر رسیده است که به بیمارستان‌های آلمان و اسرائیل منتقل شده‌اند و هنوز به خانواده‌های ایشان نگفتند که چه بلایی سر این‌ها آمده است.

اربعین آلمان تورم   اخبار برگزیده
  

دستور روحانی به سه وزیر در مورد کروناایرنا- رییس جمهوری در تماس‌های جداگانه با وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشک، کشور و نفت با تاکید بر پاسخگویی به هنگام، رفع شبهه ها و مقابله با شایعه ها در فضای عمومی کشور گفت: در روند اجرای طرح فاصله‌گذاری باید از هرگونه اقدام سهل‌گیرانه یا سخت‌گیرانه پرهیز شود.
مثلث حسن روحانی درمان محمدرضا گلزار 

  

بازگشت مسافران نوروزی باید به گونه‌ای باشد که در مبادی ورودی و خروجی شهرها ازدحام ایجاد نکند/ تاکید بر پاسخگویی بهنگام، رفع شبهه‌ها و مقابله با شایعات در فضای عمومی کشوررئیس جمهور روز جمعه در تماس‌های جداگانه با وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کشور و نفت، ضمن گفت‌وگو در خصوص روند اجرای دقیق طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، دستورات لازم را در حوزه وظایف هر یک از این وزارتخانه‌ها صادر کرد.
ایلنا درمان حسن روحانی رئیس جمهور 

  

آخرین مصوبات شورای فرماندهی ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران به منظور کنترل بیماری کرونا در استان تهران، اعلام شد.
نامه نیوز خودرو درمان شهرداری تهران 

  

احتمال ادامه تعطیلی‌ها تا پایان فروردین با استمرار بیماری کروناشورای فرماندهی ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران از احتمال ادامه تعطیلی ها در صورت استمرار بیماری کرونا تا آخر فروردین خبر داد.
۵۵ آنلاین خودرو شهرداری تهران تهران 

  

پرداخت حقوق کارمندان دولت مشروط می‌شوداز ابتدای خرداد ماه هر گونه پرداخت مستقیم و مستمر به کلیه کارکنان دستگاه‌های اجرایی صرفا پس از ثبت اطلاعات آنها در سامانه کارمند ایران انجام خواهد شد.
اقتصادنیوز دولت جمهوری اسلامی شرکت ملی گاز 

  

جریمه نیم میلیون تومانی رانندگان متخلف طرح فاصله اجتماعیرئیس پلیس راه ناجا از جریمه نیم میلیونی و توقیف یک ماهه خودروهای متخلفان طرح فاصله اجتماعی خبر داد.
خودروتک پلیس پلیس راه خودرو 

  

اگر میخواهید سهام بخرید، به این چند نکته توجه کنیداحمد اشتیاقی، مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در ویدئویی، می گوید که معتقد است بازار سرمایه فرصت بزرگی برای کسانی است که در سال 99 نقدینگی دارند. کسانی که میخواهند در سال 99 سهام بخرند، حتما این فیلم را ببینند.
مستقل‌آنلاین سهام بانک سرمایه 

  

قیمت خودرو بعد از تعطیلات به کدام سمت می رود؟فعلا در ایام نوروز نیز به مانند روزهای اسفند 98 تقاضایی برای خرید خودرو وجود ندارد، احتمالا نبود تقاضا در بازار خودرو تا پس از تعطیلات نوروز ادامه داشته باشد، همین عدم تقاضا قیمت خودروها را در بازار کاهش خواهد داد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

جدیدترین روش درمان قطعی کرونا در ایراناطلاعات مهم درباره شیوه پلاسما درمانی کرونا که شیوه جدید درمان در چین و آمریکاست را از زبان دکتر طبرسی، معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری، بشنویم.
مستقل‌آنلاین درمان ایران چین 

  

جزئیات جدید از قرنطینه ایران/هیچکس حق خروج از شهر را نداردسردار سرتیپ «حسین اشتری» فرمانده ناجا در این باره گفت: طبق مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، قرار شد افرادی که در سفر هستند سریعا به شهر‌های خود باز گردند و سفر بعدی انجام نشود. همکاران من و دستگاه‌های ذیربط جاده‌ها را کنترل خواهند کرد. افرادی مجاز هستند که به شهرهای خود بازگردند اما هیچ شخصی اجازه خروج از شهر خود را نخواهد داشت.
مستقل‌آنلاین ایران حسین اشتری خودرو 

  اخبار داغ
  

ارزیابی دلایل اعتراضات مردم عراققاسم محبعلی - مدیرکل پیشین امور خاورمیانه وزارت امور خارجه
برنا عراق خاورمیانه 

  

صحبت‌های صادق درودگر بعد از مبارزه با کرونا (ویدیو)رییس کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال از شرایط خودش و مبارزه با بیماری کرونا می‌گوید.
ایلنا فوتبال فدراسیون فوتبال 

  

کرونا برای پرسپولیس و استقلال میلیاردی ارزش داشت!یکی از بحث‌هایی که در این هیاهوی شیوع ویروس کرونا در جهان بین فوتبالی‌ها مطرح شده کم کردن دستمزد بازیکنان برای جلوگیری از ضرر و زیان باشگاه‌ها است.
خودروتک پرسپولیس فولاد ویروس 

  

پاسخ سازمان برنامه و بودجه به ادعای رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیصمرکز اطلاع‌رسانی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، پیرو ادعاهای رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص نقش صندوق بین‌المللی پول در تدوین "چارچوب اصلاح ساختاری بودجه"، ادعای وی کذب محض بوده است.
ایلنا سازمان برنامه و بودجه بودجه پول 

  

لوئیس سوارز مهاجم اروگوئه ای بارسلونا معتقد است که برای مردم، اینکه بتوانند بدون ترس از منزل خارج شوند، مهمترین مساله ممکن محسوب می شود.
ورزش۳ فوتبال اروگوئه بارسلونا 

  

کره جنوبی چه روشی برای مبارزه با کرونا در پیش گرفت که باعث شد ترامپ هم از سئول کمک بخواهد؟ای تامی کیم، خبرنگار نیویورک تایمز در مقاله‌ای با محوریت شیوع کرونا در کره جنوبی و روش‌های مهار آن به گفتگو با دکتر مین پوک کی پرداخته است. در بخش مقدمه این مقاله می‌خوانیم: با نزدیک شدن به اولین هفته برقراری فاصله اجتماعی در آمریکا، من با دکتر مین پوک کی تماس گرفتم که پاسخ دولت کره جنوبی به کرونا را بررسی کنم. وی رهبر مبارزه با کرونا در دائگو، شهری در کره جنوبی بود...
۵۵ آنلاین کره جنوبی دونالد ترامپ ترامپ