اعتماد   |  سیاسی  |  

ممکن است با محوریت حداد میان اصولگرایان شکاف ایجاد شود

دبیرکل حزب اسلامی ایران‌زمین گفت: تردید نکنید اگر وضعیت به همین شکل ادامه یابد، شکاف میان اصولگرایان در این دوره از انتخابات با محوریت آقای حداد به وجود می‌آید. آقای حداد تصور می‌کند در رأس هرم اصولگرایی نشسته است و می‌تواند از آن بالا برای همه تعیین تکلیف کند؛ در صورتی که چنین نیست.

ممکن است با محوریت حداد میان اصولگرایان شکاف ایجاد شود

اعتمادآنلاین| ابوالقاسیم رئوفیان گفت: تردید نکنید اگر وضعیت به همین شکل ادامه یابد، شکاف میان اصولگرایان در این دوره از انتخابات با محوریت آقای حداد به وجود می‌آید.

 

انتقادات اخیر غلامعلی حدادعادل به جامعه روحانیت و شورای عالی وحدت با واکنش‌های متفاوتی از سوی شخصیت‌ها و گروه‌های مختلف روبه‌رو شد و جملگی این سخنان را نادرست قلمداد کردند زیرا پدرخوانده‌نامیدن جامعه روحانیت علاوه بر آنکه گزاره‌ای خلاف واقع است، در شرایط پیش از انتخابات می‌تواند باعث ایجاد شکاف میان جبهه اصولگرایی شود.

 

ابوالقاسیم رئوفیان، دبیرکل حزب اسلامی ایران‌زمین، نایب‌رئیس جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت و فعال سیاسی درباره رویکرد سیاسی جامعه روحانیت مبارز گفت: «از دیرباز که افتخار آشنایی با جامعه روحانیت مبارز را پیدا کردم، همواره روحیه حاکم بر این تشکل سیاسی را مبتنی بر وحدت دیده‌ام و هیچگاه نبوده است که اعضای جامعه ادعای سربزرگی و پدرخواندگی داشته باشند. اینکه اکنون جامعه روحانیت تلاش می‌کند تا میزبان اصولگرایان برای ایجاد وحدت باشد، به خواست گروه‌ها، احزاب و شخصیت‌هایی بوده است که باور به انقلاب اسلامی دارند؛ تا حدی که 50 حزب و گروه سیاسی از جامعه درخواست کردند که هدایت وحدت اصولگرایان را در دست بگیرد. جامعه روحانیت در چنین شرایطی پا به میدان گذاشت و انصاف نیست که به تمام این تلاش‌ها برچسب پدرخواندگی زده شود».

 

او درباره سخنان اخیر غلامعلی حدادعادل بیان کرد: «من نمی‌دانم آقای حدادعادل به دنبال چیست؟ از یک‌طرف شورای عالی وحدت و جامعه روحانیت را زیرسؤال می‌برد، از سوی دیگر با پایداری‌ها مقابله می‌کند و در آخر به احمدی‌نژاد حمله می‌کند که با واکنش تند او مواجه می‌شود. واقعیت این است که دیالوگ بین حدادعادل و احمدی‌نژاد در شرایط رخ می‌دهد که هیچ‌کدام اعتبار و وجهه خاصی میان مردم ندارند و این بگومگوها فقط به از هم‌گسیختگی بیشتر اصولگرایان دامن می‌زند. آقای حداد که سال‌ها در مجلس حضور داشته است و شناخت زیادی از گروه‌های مختلف اصولگرایی دارد، نباید طوری رفتار کند و سخنانی بر زبان بیاورد که باعث شکاف شود».

 

این فعال سیاسی ادامه داد: «اکنون اصولگرایان درگیر چنددستگی شده‌اند؛ از یک‌سو شورای وحدت و جامعه روحانیت حضور دارند، از سوی دیگر شورای ائتلاف که همان جمنای سابق است و در آخر پایداری‌ها هم ساز خود را می‌زنند. من نمی‌دانم چرا در چنین شرایطی آقای حداد بر میزان اختلافات می‌افزاید؟ تردید نکنید اگر وضعیت به همین شکل ادامه یابد، شکاف میان اصولگرایان در این دوره از انتخابات با محوریت آقای حداد به وجود می‌آید. آقای حداد تصور می‌کند در رأس هرم اصولگرایی نشسته است و می‌تواند از آن بالا برای همه تعیین تکلیف کند؛ در صورتی که چنین نیست».

 

رئوفیان درباره اینکه آیا با این شرایط اصولگرایان می‌توانند به وحدت سراسری دست یابند یا نه، اظهار کرد: «من تصور می‌کنم اجماع سراسری و جامع امر محال است و اصولگرایان نباید وقت خود را برای تحقق این موضوع صرف کنند و صرفا باید به یک اجماع نسبی امیدوار باشند».

 

او در پایان در پاسخ به این پرسش که اگر شورای ائتلاف با محوریت حدادعادل بر ناسازگاری خود ادامه دهد، آیا ممکن است شرایطی مشابه آنچه در سال92 رخ داد را شاهد باشیم، گفت: «هیچ بعید نیست با شرایطی مانند انتخابات سال92 روبه‌رو شویم و اصولگرایان دچار چالش و پراکندگی شوند. واقعیت این است که همه اصولگرایان اولا باید در راستای فرمایش رهبر معظم انقلاب برای مشارکت حداکثری در انتخابات تلاش کنند و ثانیا بکوشند که از انشقاق و ازهم‌گسیختگی جلوگیری کنند».

 

منبع: نامه نیوز

جامعه روحانیت مبارز اصولگرایان ایران   اخبار برگزیده
  

هشدار قاطع ایران به اعضای شورای حکامشورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز گذشته در پی توقف اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران که در چارچوب اقدام تلافی‌جویانه به عدم تحقق منافع برجامی اش انجام شده بود، نشست ویژه ای برگزار کرد.
گسترش ایران جمهوری اسلامی ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

بایدن می‌خواهد برای ایجاد ارتباط با ایران، رابطه با عربستان را تخریب کندوزیر امور خارجه پیشین آمریکا به بیان اظهارات بی‌اساس علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران عربستان مایک پمپئو 

  

کریمی بیش از حد انتظار رای آورد/ همه فکر می‌کردند او نهایت 6 رای بیاورد/ اگر به سابقه فوتبالی باشد پله و مارادونا باید رئیس فیفا می‌شدند/ ما به افرادی مثل علی خطیر نیاز داریممدیرعامل سابق استقلال: چرا ما باید فردی را که متخصص است و در مجامع بین المللی نفوذ دارد را به خاطر صحبت‌های احساسی هواداران کنار بگذاریم.
ایلنا علی کریمی زمین باشگاه پرسپولیس 

  

صعود 8 هزار واحدی بورس تهران/ شاخص کل سبزپوش شدشاخص کل بورس تهران در شروع معاملات بازار سرمایه با رشد 8300 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 190 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران شاخص 

  

محمد اشرفی اصفهانی گفت‌: مردم این روزها فشارهای زیادی متحمل می‌شوند و با این اوصاف طبیعی است انگیزه‌ای برای رأی دادن پیدا نکنند. در چنین شرایطی تغییر رویه آقایان در شورای نگهبان بیش از پیش ضرورت دارد چراکه رد صلاحیت‌های فله‌ای اوضاع را سخت‌تر و کشور را وارد بحران‌های هزینه‌سازی خواهد کرد.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان ایران خودرو 

  

تلاش خاتمی برای ترمیم روابط با رهبریعضو شورای شهر تهران گفت: اگر خاتمی می خواست این نامه را بولد کند اول آن را به مطبوعات می‌داد.
فردا اصلاح طلبان شورای شهر تهران تهران 

  

مقایسه ایران خودرو تارا و کیا سراتو 1600 مونتاژایران خودرو تارا در آستانه ورود به بازار است. بعد از دنا پلاس و شاهین حالا می‌توان یک رقیب دیگر را نیز برای این خودرو دست و پا کرد؛ سراتو 1600 مونتاژ سایپا.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

حمایت جنجالی رئیس جدید فدراسیون از سرمربی تیم ملی!+جزئیاترئیس جدید فدراسیون فوتبال ایران حمایت خود را از سرمربی تیم ملی اعلام کرد.
خانه فوتبال فدراسیون فوتبال بازی تیم ملی فوتبال ایران 

  

استاندار تهران: اگر با تور سفر می کنید باید تست PCR دهید| اعلام استاندار تهران: سفرهای نوروزی فقط به شهرهای آبی و زرداستاندار تهران: اگر با تور سفر می کنید باید تست PCR دهید. استاندار تهران اعلام کرده است، سفرهای نوروزی فقط به شهرهای آبی و زرد میسر است. استاندار تهران گفت: تست «پی. سی. آر» افرادی که با تور به شهرهای آبی و زرد مسافرت می‌کنند، باید منفی باشد.
۵۵ آنلاین تهران سفر ویروس 

  

نامزد معاونت وزارت خزانه‌داری آمریکا برای ایران شرط گذاشتنامزد معاونت وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که ایران تنها در صورتی مشمول تسهیل تحریم‌ها می‌شود که به اجرای کامل تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای سال 2015 میلادی بازگردد.
مثلث ایران سینمای ایران سکه و طلا 

  

قیمت خودرو 8 روز بدون افزایش یا کاهش قابل ملاحظهبررسی‌ها ز بازار خودروی تهران در روز جاری حاکی از سکون و ثبات در قیمت‌هاست. هرچند با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و افت مدل خودروها، واسطه‌ها خودروهای بیشتری در بازار عرضه می‌کنند، اما خریدها همچنان محدود و تک ‌فروشی است.
خودروتک قیمت ایران خودرو واردات خودرو 

  

نمی‌توانید از دست ملت در بروید!محمود احمدی‌نژاد: خودشان می‌کشند، خودشان هم مراسم عزاداری میگیرند و بعد هم دیگران را متهم می‌کنند! اطلاع دارم کجا و چه کسانی چه تصمیماتی میگیرند. اینها را گفته‌ام و ضبط کرده‌ام و چندین جای مطمئن گذاشته‌ام. نمیتوانند از دست ملت در بروند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دورهمی عزاداری 

  

اصلاح‌طلب‌نماها در پی غنیمت هستندصحنه سیاسی کشور برای اصلاح‌طلبان در شرایط فعلی چندان باثبات به نظر نمی‌رسد و سدهای زیادی از جمله ردصلاحیت در مسیر آن‌ها قرار دارد اما سوال اساسی‌تر این است که آیا اصلاح‌طلبان فقط در قدرت می‌توانند برنامه‌های خود را اجرا کنند؟
مستقل‌آنلاین اصلاح طلبان پنبه روزنامه 

  

آیا بایدن در مسیر نابودی مهم‌ترین میراث سیاست خارجی اوباما قرار دارد؟اقتصادنیوز: بمباران اخیر تاسیسات نظامی در سوریه توسط ایالات متحده و جلسه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد بررسی آخرین وضعیت پرونده هسته‌ای ایران، آینده برجام را با ابهامات فراوانی مواجه ساخته است.
اقتصادنیوز سیاست خارجی سوریه آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

محمود احمدی نژاد ترور می‌شود؟+فیلممحمود احمدی نژاد در ادامه اظهارات جنجالی اش اینبار از تهدید به ترورش حرف زده است.محمود احمدی نژاد در ادامه اظهارات جنجالی اش اینبار از تهدید به ترورش حرف زده است.
فردا احمدی نژاد جمهوری اسلامی ایران انقلاب اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

بورس امروز دوباره منفی می‌شود؟ (99/12/13)آیا بورس امروز منفی می‌شود یا روند مثبت در پیش می‌گیرد؟
گسترش 

  

بورس نفس کشیدشاخص کل بورس پس از افت 5/ 6درصدی در 11 روز پیاپی سرانجام با رشد همراه شد. این سبزپوشی 4/ 0درصدی به سبب افزایش تحرک در سهام بزرگ بازار رقم خورد؛ اما نتوانست مانع از خروج سهامداران خرد شود.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار بورس تهران شاخص 

  

ردیابی پول های خارج شده از بورس/ بازار سهام در بزنگاهدیروز بورس پس از یازده روز نزولی متوالی صعود کرد، آیا دوره‌ی نزولی بازار به پایان رسیده است؟
اقتصادنیوز پول سهام 

  

ویروس کرونای انگلیسی در کشور چرخیده است/ هنوز عزمی برای محدود کردن پروازها وجود ندارد/ موفقیت‌های چشمگیر در حوزه واکسن کروناحسینعلی شهریاری: گفت: ویروس کرونای انگلیسی در کشور چرخیده است. طی یک ماه گذشته نامه‌ای از سوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارسال شد تا پروازهای خارجی را محدود کنند، اما هنوز اتفاقی در این زمینه رخ نداده است.
برنا ویروس درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  

چالش های متخصصین بیهوشی در پاندمی کرونا علیرضا سلیمی، در گفتگو با خبرنگار مهر، به کنگره «بیهوشی، مراقبت‌های ویژه و درد ایران» که امسال برای اولین بار به صورت مجازی و در مدت یک ماه برگزار شد، اشاره کرد و افزود: به دنبال شیوع بیماری کرونا در کشور، مجبور شدیم کنگره را امسال به صورت مجازی و مدت یک ماه از 17 بهمن تا 17 اسفند 99 برگزار کنیم که خوشبختانه استقبال خوبی از سوی متخصصین بیهوشی کشور صورت گرفت. وی با اشاره به 20…
مهر درمان خبرنگار وزارت بهداشت 

  

بورس های آسیایی تحت تاثیر سیاست جدید چینی هاپس از اعلام خبر احتمال اتخاذ رویکرد انقباضی توسط چین، بورس های آسیایی ریزش کردند.
۵۵ آنلاین بورس های آسیایی بورس نیویورک بورس لندن 

  

علت تأخیر مرسولات پستی چیست؟ / کرونا، پُست را زمین‌گیر کردمدیر کل دفتر مدیریت کیفیت و ارتباط مشتریان شرکت پست درباره علت تأخیر مرسولات پستی توضیحاتی ارائه داد
خبرفوری شرکت پست زمین مسکن