مهر   |  سلامت  |  

کسب رتبه اول کشوری اردبیل در ارسال نسخه‌نویسی الکترونیکی

وحید سید خلیل‌اللهی با حضور در دفتر خبرگزاری مهر استان اردبیل و گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه نسخه پیچی الکترونیکی در بین طرف‌های بخش خصوصی به صورت صد در صد عملیاتی شده است، اظهار کرد: استقرار این امکان جدید در مراکز درمانی دولتی به صورت جدی در دستور کار است و اوایل سال آینده این امکان در بخش دانشگاه علوم پزشکی نیز فراهم خواهد شد. وی با بیان اینکه استان اردبیل در بین…

کسب رتبه اول کشوری اردبیل در ارسال نسخه‌نویسی الکترونیکی

وحید سید خلیل‌اللهی با حضور در دفتر خبرگزاری مهر استان اردبیل و گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه نسخه پیچی الکترونیکی در بین طرف‌های بخش خصوصی به صورت صد در صد عملیاتی شده است، اظهار کرد: استقرار این امکان جدید در مراکز درمانی دولتی به صورت جدی در دستور کار است و اوایل سال آینده این امکان در بخش دانشگاه علوم پزشکی نیز فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه استان اردبیل در بین استان‌های کشور موفق به کسب رتبه اول به خاطر استقرار و ارسال نسخ الکترونیکی شد، افزود: البته در ارزیابی‌های گذشته نیز با فاصله خیلی اندک از استان‌های دیگر در مقام‌های دوم و سوم قرار داشتیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل از تجویز کاملاً الکترونیکی 80 درصد نسخ از سوی 320 پزشک بخش خصوصی طرف قرارداد در استان اردبیل خبر داد و از همکاری صمیمانه پزشکان و مؤسسات تشخیصی درمانی استان قدردانی کرد.

کد ملی و کد رهگیری نسخه الکترونیکی برای نسخه پیچی در داروخانه‌ها الزامی است

سیدخلیل اللهی بعد از حذف کامل دفترچه‌های درمانی، کارت ملی را جایگزین دریافت خدمات درمانی از سوی بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت معرفی کرد و گفت: بیماران به هنگام مراجعه به پزشک و معاینه در مرحله تجویز دارو، آزمایش و رادیولوژی کد رهگیری نسخه الکترونیکی را به صورت پیامک به شماره همراه سرپرست خانواده دریافت خواهند کرد، ضمناً همین کد نیز از سوی پزشک به بیمار قابل تحویل است.

اختصاص شماره تماس 1666 برای پاسخگویی به سوالات

سیدخلیل اللهی جلوگیری از سوءاستفاده از دفترچه‌های بیمه درمانی از سوی اشخاص غیر صاحب دفترچه را از مزایای این طرح عنوان کرد و افزود: به هنگام تجویز هر گونه نسخه بلافاصله سرپرست خانواده در جریان استفاده از دفترچه قرار می‌گیرد و می‌تواند در صورت عدم مراجعه افراد تحت تکفل به پزشک و مراکز درمانی موضوع را از طریق ادارات بیمه سلامت و یا تماس با شماره 1666 پیگیری کنند.

وی ادامه داد: نسخه الکترونیک به محض تجویز توسط پزشک معالج به صورت الکترونیکی در تمامی داروخانه‌ها و مؤسسات پاراکلینیک قابل دسترسی بوده و بیمار با ارائه کدملی و کد رهگیری می‌تواند خدمات خود را از مراکز طرف قرارداد دریافت کند.

2 گروه فعلاً از طرح نسخه پیچی الکترونیکی مستثنی هستند

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: صندوق بیمه روستایی و بیمه شدگان نظام ارجاع یک فعلاً مستثنی بوده و کماکان همچون روال قبلی از دفترچه درمانی استفاده خواهند کرد.

سیدخلیل اللهی مشارکت طرف‌های قرارداد بخش خصوصی را در پیاده سازی این طرح بسیار مناسب ارزیابی کرد و افزود: سازمان بیمه سلامت نیز برای تشویق این بخش پرداخت هزینه‌های سهم بیمه را برای پزشکان و مراکز درمانی بخش خصوصی به روز انجام می‌دهد.

پرداخت 57 میلیارد تومان در کمتر از 45 روز به مراکز درمانی

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل ادامه داد: 57 میلیارد تومان از 15 دی ماه تا کنون برای پرداخت هزینه‌های تعهد بیمه سلامت در استان اردبیل تأمین اعتبار و تخصیص داده شده است که این میزان پرداختی در مقایسه با سال‌های قبل کم نظیر است که نشان دهنده توجه ویژه مسئولین به بخش سلامت است.

سیدخلیل اللهی در بخش دیگری از سخنان خود به تداوم صدور دفترچه رایگان بیمه سلامت برای افراد فاقد بیمه پایه و نیز کسانی که اعتبار دفترچه درمانی سلامت آنان به اتمام رسیده خبر داد و گفت: با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا اجرای آزمون وسع برای صدور دفترچه درمانی متوقف شده است و افراد تا اطلاع ثانوی می‌توانند دفترچه درمانی سلامت را دریافت کنند.

وی از پرداخت هزینه‌های درمان سرپایی دی ماه امسال به بخش خصوصی خبر داد و گفت: هزینه‌های بستری بیماران در بخش خصوصی نیز تا آخر آبان ماه پرداخت شده و برای پرداخت مطالبات بخش دولتی نیز تا پایان سال ابراز امیدواری کرد.

مردم قبل از نیاز به دفترچه درمانی آن را تهیه کنند

وی ادامه داد: متأسفانه بعضاً شاهد مراجعه بیمارانی هستیم که تهیه دفترچه درمانی را جدی نگرفته و بعد از بستری در بیمارستان و مراکز درمانی اقدام می‌کنند که خواهش می‌کنیم دفترچه درمانی را قبل از نیاز تهیه کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل به آمار بیماران کرونایی تحت پوشش این بیمه نیز اشاره کرد و گفت: از اول سال تاکنون برای درمان هفت هزار و 200 بستری شده کرونایی در استان اردبیل 32 میلیارد تومان هزینه شده است.

هزینه درمان هر بیمار کرونایی 7 میلیون و 600 هزار تومان

سیدخلیل اللهی میانگین هزینه یک بار بستری بیماران کرونایی را در حال حاضر هفت میلیون و 600 هزار تومان بیان کرد و گفت: این رقم از ابتدای سال از یک میلیون و 900 هزار تومان به هفت میلیون و 600 هزار تومان در دیماه امسال افزایش پیدا کرده است که اگر این افراد فاقد دفترچه درمانی بودند مشکلات عدیده ای متوجه خانواده‌ها و بیماران می‌شد که به همین خاطر توصیه می‌کنیم از فرصت استفاده کرده و دفترچه بیمه درمانی تهیه و یا تمدید کنند.

استان اردبیل درمان داروخانه   اخبار برگزیده
  

بایدن با مجموعه‌ای از بحران‌ها مواجه است/ رئیس‌جمهور جدید آمریکا اشتیاق خود برای بازگشت به برجام را نشان داده است/ گذاشتن پیش شرط مانعی برای مذاکره استاستاد روابط بین‌الملل گفت: دولت جدید آمریکا اشتیاق خود را نشان داده است و تاکید کرده که می‌خواهد مذاکرات را برای بازگشتن به توافق هسته‌ای آغاز کند.
ایلنا ایران ایران و آمریکا هسته ای 

  

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : یه گزارش نامه نیوز، محمود احمدی‌نژاد روز یکشنبه 17 اسفند 1399 با ارسال دو نامه جداگانه خطاب به پاپ فرانسیس رهبر مسیحیان کاتولیک جهان و آیت‌الله العظمی سیستانی مرجع عالیقدر مسلمانان، از ملاقات و گفت‌و‌گوی اخیر این دو رهبر عالی مقام دینی با یکدیگر ابراز خرسندی کرد و از شخصیت‌های دینی، نخبگان، آزادی‌خواهان، عدالت‌طلبان و صلح‌جویان جهان…
نامه نیوز احمدی نژاد سود نخبگان 

  

احمدی نژاد به دنبال تخریب کدام چهره سیاسی بود؟سلیمی نمین گفت: احمدی نژاد تلاش زیادی کرد که لاریجانی را تخریب کند و این تخریب را هم به دست برخی از نیروهای اصولگرا صورت داد.
گسترش احمدی نژاد عباس سلیمی نمین شورای نگهبان 

  

آمریکا: منتظر پیشنهادی سازنده از طرف ایران هستیمسخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به اینکه کشورش پیشنهاد حضور در نشستی با حضور طرف‌های برجام را داده گفت که واشنگتن منتظر «پیشنهادی سازنده» از طرف ایران است.
مثلث سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

خبر بد درباره فروش میوه در کشورآمارها هم مهر تائیدی است از فشار اقتصادی روی شانه‌های مردم. بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران نرخ تورم کل کشور بهمن ماه سال 99 بیش از 34 درصد بود.
مستقل‌آنلاین فروشنده مرکز آمار ایران ایران 

  

پشت پرده شادی گل ستاره استقلالمرادی اعلام کرد که برای عقد قرارداد با استقلال تنها به 20 ثانیه زمان نیاز داشته است.
خانه فوتبال شادی ستاره استقلال 

  

افزایش 25درصدی حقوق تا سقف 10 میلیون است/ اختصاص 50 هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم در بودجه سال 1400/ پرداخت مالیات‌ها باید بر اساس عدالت باشدیک عضو کمیسیون تلفیق به بررسی ابعاد مختلف مصوبه بودجه سال 1400 و نقاط قوت آن پرداخت و با بیان اینکه افزایش 25درصدی حقوق دارای سقف است، گفت: معتقدم در پرداخت دستمزد نباید تبعیضی صورت بگیرد و همه باید بر اساس یک مبنا باشد.
ایلنا افزایش قیمت تامین اجتماعی بیمارستان 

  

تفاوت قیمت نوبرانه چند خودرو مدل 1400 با 99 در بازارقیمت برخی خودروها که در یکی دو هفته اخیر با مدل 1400 تحویل شده اند در بازار مشخص شده است.
خودروتک قیمت خودرو پژو 

  

سیدحسن خمینی می‌تواند رئیس‌جمهور باشد؟درباره سید‌حسن خمینی قصه متفاوت است. ایشان فاقد تجربه اجرائی کلان در سطح حکومت هستند اما او به لحاظ ظرفیت فکری و عقبه اجتماعی و سیاسی‌ای که دارد و حمایت گسترده‌ای که می‌تواند از جانب نیرو‌های توانمند از ایشان صورت بگیرد و همچنین با ملاحظه توان بسیج‌کننده‌ای که در جامعه دارد، می‌تواند در نبود آقای خاتمی یکی از چهره‌های مثبت و مؤثر در انتخابات باشد
فردا سید حسن خمینی انقلاب اسلامی ایران رئیس جمهور 

  

2 شرط کاندیدای نظامی انتخابات 1400 برای رابطه با آمریکا /نمی شود دور کشور دیوار کشیدسردار دهقان کاندیدای انتخابات 1400 به خبرگزاری ایسنا گفت: شاید زمانی می شد دور کشور دیوار کشید و فرکانس ها را کنترل کرد تا تنها یک صدا ارسال شود ولی الان چنین امری غیرممکن است.
اقتصادنیوز 

  

قیمت خودرو در 1400 کاهش می یابد؟ عوامل موثر بر جهت گیری بازار خودروبازار خودرو در حالی روزهای نسبتا آرام و کم مشتری را سپری می کند که ایجاد اطمینان نسبت به این بازار برای خریداران و فروشندگان نیازمند برنامه ریزی دقیق در خصوص میزان تولید و عرضه خودروسازان است...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

چگونگی پذیرش بیمار در بیمارستان‌های دولتی با حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعیرئیس بیمارستان سینا درباره حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی و اقدامات انجام شده در این بیمارستان در جهت نسخه نویسی الکترونیک، گفت: هنوز فرایند نوشتار مکتوب نسخ وجود دارد، زیرا زیرساخت‌های پیچیده‌تری لازم است که شاید در مراکز تامین اجتماعی وجود داشته باشد ولی ما در عمل نسخ را در سرنسخه بیمارستانی می‌نویسیم.
۵۵ آنلاین بیمارستان بیمه تامین اجتماعی بیمه 

  

دادستان اسبق کل کشور گفت: امام راضی نبود که نظامی‌ها در سیاست دخالت کنند ولی متأسفانه دخالت می‌کنند. احمد آقا نظر امام را می‌گفت که سپاهی‌ها و ارتشی‌ها در مسائل سیاسی دخالت نکنند و کار خودشان زیاد است. اگر می‌خواهند مردم را به انتخابات جذب کنند، خودشان را فراموش کنند و به فکر ملت و ایران باشند.
نامه نیوز سهام عدالت شهاب حسینی سهام 

  

درمان رایگان در مراکز درمانی دولتی از 21 اسفند ماه + جزئیاتسازمان تامین اجتماعی اعلام کرده است که از روز پنجشنبه، 21 اسفند و همزمان با عید مبعث در تمامی شهرهایی که فاقد بیمارستان تامین اجتماعی هستند، درمان بیمه شدگان در مراکز درمانی دولتی «رایگان» خواهد بود.
مستقل‌آنلاین درمان رایگان سازمان تامین اجتماعی 

  

نباید به دنبال حذف حداقل مزد باشیم/ اجرای «طرح طبقه بندی مشاغل» در ذوب آهن به خوبی در حال اجراستمعاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر خود به استان اصفهان از مجتمع ذوب آهن بازدید کرد و با اشاره به تغییرات بنیادی، کمی و کیفی در این مجموعه گفت: اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در این مجموعه به خوبی در حال انجام است.
ایلنا حداقل دستمزد دستمزد روابط عمومی 

  اخبار داغ
  

مسیحیان انجیلی و سیاه‌پوستان آمریکایی به واکسن کرونا اعتقادی ندارند!بر اساس یک نظرسنجی جدید مشخص شد قریب به نیمی از سفید پوستان مسیحی انجیلی و یک سوم از سیاهپوستان پروت
خبرفوری روزنامه ماه 

  

موفقیت یک آزمایشگاه و شرکت داروسازی در کشف داروی خوراکی کرونایک آزمایشگاه آمریکایی و یک شرکت داروسازی آلمانی از موفقیت امیدوارکننده داروی خوراکی کرونا «مولنوپیراویر» خبر دادند.
برنا موفقیت 

  

افزایش خروج حقیقی ها در روز سبز بورس +اینفودر معاملات روز سه‌شنبه رقم خروج پول حقیقی نسبت به روز قبل 153 درصد افزایش یافت.
اقتصادنیوز پول 

  

بورس به کانال یک میلیون و 200 هزار واحد بازگشتبازار سرمایه امروز هم سبزپوش بود و شاخص کل بورس مجددا به کانال یک میلیون و 200 هزار واحد بازگشت.
اعتماد خاورمیانه فولاد فولاد مبارکه 

  

آخرین آمار رسمی کرونا در کشور/ 8554 مبتلای جدید شناسایی شدسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 8554 بیمار جدید کووید-19 در کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

کرونا جان چند نفر دیگر را گرفت؟‌ (99/12/19)سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 8554 بیمار جدید کووید-19 و 81 فوتی در کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.
گسترش وزارت بهداشت بیمارستان 

  

صنایع پیشرو در بورس 1400/ کارشناسان خرید چه سهم هایی را در سال آینده پیشنهاد می‌کنند؟یک تحلیلگر بورس معتقد است اکثر سهم‌ها برای خرید به قیمت جذابی رسیده‌اند. اگر این موضوع را در کنار تثبیت قیمت دلار در حوالی 25 هزار تومان و همچنین رشد کامودیتی‌ها بگذاریم، اکثر گروه‌ها و شرکت‌های بزرگ مستعد رشد هستند.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

علت ابتلای بشار اسد به کرونا /اتهام سعودی‌ها علیه ایران /نامه آمرانه آمریکا به اشرف غنیالعربیه مدعی شده کرونایی شدن بشار اسد و همسرش با سفر محرمانه سورنا ستاری به سوریه مرتبط است. وال‌استریت ژورنال سرنخ کارزار تبلیغاتی منفی علیه واکس‌های غربی را در دستان سازمان اطلاعات روسیه یافته است.
اقتصادنیوز بشار اسد ایران العربیه 

  

واکنش پلیس به فروش واکسن کرونا در ناصرخسرورئیس پلیس پایتخت درباره فروش واکسن کرونا در ناصرخسرو بیان کرد: به ندرت چنین مواردی را نیز ما هم شنیده ایم اما یک پدیده شایع است.
گسترش پلیس فتا پلیس پایتخت 

  

رشد بورس بر شانه غول‌ها +اینفودر معاملات امروز شاخص کل بورس بر شانه رشد قیمت نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز رشد کرد.
اقتصادنیوز شاخص قیمت 

  

افزایش شدید تعداد کودکان کرونایی در تهراناستاندار تهران با ابراز نگرانی از افزایش 11.1 درصدی افراد بستری زیر 10 سال در استان تهران بر ضرورت دقت، مراقبت و رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.
اقتصادنیوز کودکان تهران 

  

فرار ویروس جهش یافته از کیت های تشخیص کرونامتخصص بیماری های عفونی دانشگاه گفت: با استفاده از کیت های PCR علی رغم اینکه ابتلای افراد به کرونا قابل تشخیص است، اما امکان شناسایی نوع ویروس کرونایی که فرد را آلوده کرده فراهم نیست.
گسترش ویروس ایران کودکان 

  

واکسن های ایرانی ضد کرونا از شهریور 1400 در دسترس استرئیس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص آخرین اطلاعات تولید واکسن های ایرانی کرونا شرح داد.
برنا تولید