وجود دیدگاه‌های ضدونقیض در ارتباط با آینده بیت‌کوین

عبور ارزش بازار بیت‌کوین از یک تریلیون دلار همزمان با حرکت قیمت به بالای سطح 53,000 دلار می‌تواند انگیزه و محرک خوبی برای جذب خریداران جدید (چه خرد و چه سازمانی) به این حوزه باشد.

وجود دیدگاه‌های ضدونقیض در ارتباط با آینده بیت‌کوین

اعتمادآنلاین| عبور ارزش بازار بیت‌کوین از یک تریلیون دلار همزمان با حرکت قیمت به بالای سطح 53,000 دلار می‌تواند انگیزه و محرک خوبی برای جذب خریداران جدید (چه خرد و چه سازمانی) به این حوزه باشد. ارزش بازار بیت‌کوین سرانجام در روز 19 فوریه، به عدد یک تریلیون دلار رسیده است. این امر یک نقطه عطف مهم خواهد بود، زیرا بزرگ‌شدن بیت‌کوین، سرمایه‌گذاران جدیدی را به‌سمت تخصیص بخشی از پرتفوی خود به این دارایی دیجیتال سوق داده است. با وجود این، در حال حاضر دیدگاه‌های ضد و نقیضی در ارتباط با آینده بیت‌کوین در میان تحلیل‌گران و فعالین وجود دارد. طبیعت معاملات 24ساعته و بدون استراحت بازار ارزهای دیجیتال بدان معنی است که این بازارها همیشه در جایی از کره زمین فعال هستند. همچنین از آنجا که بازار صعودی فعلی توجه گسترده‌تری را میان سرمایه‌گذاران خرده‌فروش و نهادی به خود جلب کرده است، به نظر می‌رسد که روند کاهش حجم معاملات در آخر هفته‌ها دیگر چندان مشهود نباشد. در عین حال که بازارهای سنتی در تعطیلات آخر هفته بسته می‌شوند، شتاب صعودی حرکت بیت‌کوین و آلت کوین‌ها هیچ نشانه‌ای مبنی بر تضعیف از خود نشان نمی‌دهد. داده‌های تاریخی اخیر نشان می‌دهد که امواج صعودی (رالی) بیت‌کوین در سال 2021 میلادی تمایل دارند تا در آخر هفته‌ها به وقوع بپیوندند. در حال حاضر دیدگاه‌های ضد و نقیضی در ارتباط با آینده بیت‌کوین در میان تحلیل‌گران و فعالین وجود دارد. برای مثال در عین حال که بابی لی، مدیر عامل و بنیان‌گذار کیف پول رمزنگاری بالت (Ballet) معتقد است که رشد قیمت بیت‌کوین ممکن است تداوم داشته باشد و احتمال افزایش آن تا 200 الی 250 هزار دلار وجود دارد...

 

تحلیل‌گران شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی و چندملیتی جی‌پی مورگان چیس (JPM) معتقدند که بیت‌کوین بسیار بالاتر از ارزش واقعی آن ارزیابی شده است و رفتاری مشابه دارایی‌های چرخه‌ای از خود نشان می‌دهد. این گروه همچنین دارایی‌های دیجیتال را ضعیف‌ترین ابزار به‌منظور پوشش عمده ریسک سهام نامیده‌اند. در این میان شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) اعلام کرده که 900 میلیون دلار دیگر بیت‌کوین خواهد خرید. به گزارش کوین‌تلگراف، داده‌های گلاسنود (Glassnode)، شرکت تحلیل داده‌های بلاک چین، بیان‌گر این است که سرمایه‌گذاران حقیقی با ارزش دارایی‌های بالا همچنان به تزریق سرمایه خود به بیت‌کوین ادامه می‌دهند. در واقع تعداد آدرس‌های بیت‌کوین که ارزشی بالغ بر 1 میلیون دلار بیت‌کوین در اختیار دارند، به 94 هزار رسیده است. با حرکت بیت‌کوین تا قیمت 56 هزار دلار، قراردادهای اختیار منتهی به جمعه گذشته، کاملاً به‌نفع خریداران منقضی شده است. پس از افزایش 160 درصدی قیمت طی سه ماه گذشته، نرخ قراردادهای اختیار باز بیت‌کوین (Open interest) به رکورد جدید 12 میلیارد دلار رسیده است. اگرچه این عدد به طرز غیرمعمولی زیاد به‌نظر می‌رسد، اما منطقی است که با عبور ارزش بازار بیت‌کوین از 1 تریلیون دلار، این رقم رشد بیشتری را به ثبت برساند.

 

بیل‌ گیتس: رویکردم درباره بیت‌کوین خنثی است

 

البته دیدگاه‌های منفی و شاید خنثی از سوی افراد معروف هم نسبت به بیت‌کوین وجود دارد. بیل گیتس، بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت، با بیان اینکه دیدگاهی خنثی در مورد بیت‌کوین به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری دارد، معتقد است که دنیا بدون ارزهای دیجیتال جای بهتری خواهد بود. بیل گیتس در دو مصاحبه جداگانه به تشریح رویکرد خود در مورد بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال پرداخت. او در مصاحبه اول که با شبکه سی‌ان‌بی‌سی (CNBC) انجام شد، در پاسخ به این پرسش که استخراج بیت‌کوین چه تغییرات اقلیمی‌ای ایجاد می‌کند، گفت: «من بیت‌کوین ندارم. در نتیجه رویکردم خنثی است. بیت‌کوین می‌تواند با تکیه بر هر جنون و هر پایه و اساسی که دارد بالا و پایین شود و من هم راهی برای پیش‌بینی روند آن در آینده ندارم. من خودم شخصاً به‌فکر تغییر شکل پول به فرمی دیجیتالی‌تر و کاهش هزینه‌های نقل‌وانتقالات مالی هستم، این یک از کارهایی است که در بنیاد گیتس (Gates Foundation) انجام می‌دهیم؛ اما در این بنیاد طوری این کار را می‌کنیم که می‌توان آن را برگشت زد تا از این طریق بتوانیم شفافیت کاملی داشته باشیم و بدانیم چه کسی چه کاری انجام می‌دهد. مسئله فرار مالیاتی یا فعالیت‌های غیرقانونی نیست.» گیتس هیچوقت طرفدار بیت‌کوین نبوده است. او در سال 2018 او با حضور در برنامه‌ای از شبکه سی‌ان‌بی‌سی که وارن بافت و چارلی مونگر، از شرکت برکشایر هاتاوی، هم در آن حضور داشتند در ارتباط با بی‌ارزش بودن بیت‌کوین صحبت کرد. بیل گیتس در آن زمان گفت: «به‌عنوان یک کلاس دارایی، چیزی تولید نمی‌کنید که انتظار داشته باشید ارزشش بالاتر رود. کاملاً شبیه یک سرمایه‌گذاری بر پایه «نظریه احمق‌تر» است.» نظریه احمق‌تر عنوان می‌کند که می‌توان صرف‌نظر از ارزش یک سهام، با خرید و فروش آن در آینده پول در آورد؛ چرا که همیشه فردی احمق‌تر از شما وجود خواهد داشت تا آن را بخرد. در آن زمان قیمت بیت‌کوین 9,300 دلار بود. بیل گیتس در مصاحبه دیگرش با نشریه وال استریت ژورنال که روز پنجشنبه منتشر شد نیز در مورد بیت‌کوین صحبت کرد. او در پاسخ به این سؤال که دنیا با نبود کدام یکی از نوآوری‌های حوزه فناوری جای بهتری خواهد شد، گفت: «نحوه کارکرد امروزه ارزهای دیجیتال، امکان اجرای برخی فعالیت‌های مجرمانه را می‌دهد. خوب می‌شد اگر از شر آنها خلاص می‌شدیم. احتمالاً بهتر بود که می‌گفتم سلاح‌های شیمیایی. این سلاح‌ها واقعاً چیزهای بدی هستند. نباید برای چنین چیزی فناوری داشته باشیم.» بر اساس فهرست ثروتمندترین افراد دنیا که به‌صورت لحظه‌ای به‌روزرسانی می‌شود، بیل گیتس در رده چهارم ثروتمندترین افراد دنیا قرار دارد. جف بزوس با 189 میلیارد دلار سرمایه خالص در رده اول قرار دارد. ایلان ماسک و برنارد آرنالت، به‌ترتیب با 182 میلیارد و 159 میلیارد دلار سرمایه در رده‌های بعدی جای گرفته‌اند. علیرغم دیدگاه منفی بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت، این شرکت گواهی ثبت دستگاهی را ثبت کرده است که به افراد امکان می‌دهد با استفاده از انرژی تولید‌شده از فعالیت‌های بدنی، ارزهای دیجیتال استخراج کنند. این دستگاه قرار است امواج مغزی و گرمای بدن در هنگام انجام فعالیت‌های از پیش تعیین‌شده آنلاین مثل استفاده از موتورهای جستجو، ربات‌های گفتگو و مشاهده تبلیغات برای استخراج استفاده کند.

 

ایلان ماسک: قیمت بیت‌کوین بالا به نظر می‌رسد

 

ایلان ماسک هم به تازگی با تأکید بر آنکه او یک مهندس است و نه یک سرمایه‌گذار، در توییتر نوشت که قیمت بیت‌کوین و اتریوم بالا به نظر می‌رسد. هرچند او در ادامه نوشت که نگه‌داری بیت‌کوین عاقلانه‌تر از نگهداری پول نقد است. چانگ پنگ ژائو، مدیر‌عامل صرافی بایننس، پنجشنبه پس از افزایش تقاضا برای دوج کوین در این صرافی با بلومبرگ مصاحبه کرد. او در این مصاحبه درباره علاقه ایلان ماسک به دوج کوین صحبت کرد. ژائو با اشاره به اینکه ما در یک جهان غیر‌متمرکز و آزاد هستیم با بیان اینکه هر فردی می‌تواند هر چیزی را دوست داشته باشد، اعلام کرد که از علاقه ایلان نسبت به دوج کوین شگفت‌زده شده است. او در ادامه گفت: «ماسک می‌تواند دوج کوین را به هر دلیلی دوست داشته باشد.» مدیر عامل بایننس با تأکید بر عدم ارتباط ماسک با دوج کوین اشاره کرد که شرکت خودرو‌های الکتریکی ایلان ماسک یعنی تسلا «دوج کوین» خریداری نکرده و بیش از 1.5 میلیارد دلار «بیت‌کوین» خریده است. ایلان ماسک این مصاحبه را در توییتر مشاهده کرد و پاسخ داد: «اقدام تسلا به‌طور مستقیم منعکس‌کننده نظر من نیست. داشتن مقداری بیت‌کوین در مقایسه با پول نقد شیوه‌ای کمتر احمقانه از نگهداری نقدینگی است. برای روشن شدن موضوع این را می‌گویم که من یک سرمایه‌گذار نیستم، من یک مهندس هستم. من در کنار تسلا سهام هیچ شرکتی را ندارم. با این حال، وقتی نرخ سود ارزهای فیات منفی است، فقط از یک احمق بر می‌آید که به این ارزها بسنده کند. بیت‌کوین هم تقریبا به‌اندازه ارزهای فیات آشغال است؛ نکته کلیدی «تقریبا» است.» پیتر شیف از طرفداران طلا که به‌تازگی ماسک و تسلا را به دلیل خرید بیت‌کوین مورد انتقاد شدید قرار داده بود، جمعه در توییتی گفت: «به گفته ایلان ماسک بیت‌کوین تقریباً به اندازه پول فیات آشغال است. پس ماسک هر دو را آشغال می‌داند. من موافقم، من فکر می‌کنم بیت‌کوین که یک پول دیجیتال است حتی از پول کاغذی منتشرشده توسط بانک‌های مرکزی هم مزخرف‌تر است. طلا مزخرف نیست، پول واقعی است و از هر دو آنها بهتر است.» ایلان ماسک این توییت را مشاهده کرد و به شیف این‌گونه پاسخ داد: «ایمیلی که می‌گوید شما طلا دارید معادل با داشتن طلا نیست. شما ممکن است ارز دیجیتال هم داشته باشید. پول فقط داده‌ای است که به ما اجازه می‌دهد زحمت داد‌و‌ستد را نداشته باشیم. این داده مانند همه داده‌ها می‌تواند با تأخیر و خطا همراه باشد. سیستم به تکامل خود ادامه می‌دهد تا تأخیر و خطا را به حداقل برساند. بیت‌کوین و اتریوم بالا به نظر می‌رسد.»

 

ورود متضرران بورس به حوزه رمزارزها

 

در ایران هم به نظر می‌رسد در کنار استخراج بیت‌کوین که در ماه‌های گذشته خبرساز شده بود، اکنون با ورود افراد متضرر از بورس به حوزه رمزارزها مواجه هستیم و این مساله واکنش کارشناسان و حتی نمایندگان مجلس را هم به دنبال داشته است. روزبه شریعتی، از کارشناسان بورس، در این خصوص عنوان کرده بود: «اوایل سال هشدار دادیم دعوت کردن مردم به بورس بدون اینکه آموزش ببینند، اشتباه است. اما مردم دعوت شدند و نتیجه اش این شد. افرادی که در بورس ضرر کردند درحال خرید بیت کوین هستند. آماری خواندم مبنی بر اینکه روزی 2000 میلیارد تومان گردش مالی رمزارز است. چرا باید سرمایهگذاریای که منجر به خروج ارز از کشور میشود انقدر راحت در کشور تبلیغ شود؟» همچنین رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس جمهور، وزرای اطلاعات، اقتصاد، صمت و رییس بانک مرکزی نسبت به لزوم اتخاذ تدابیری برای معاملات رمز ارزهای خارجی هشدار داد. مجتبی توانگر، در نامه‌های جداگانه خطاب به حسن روحانی، حجت‌الاسلام علوی، دژپسند، رزم‌حسینی و همتی نوشته است: «متاسفانه بعد از مدیریت مسألهدار دولت در بازار سرمایه، بسیاری از لیدرهای ناصالح سرمایه مردم در فضای مجازی، نسبت به تشویق مردم به خرید رمزارزهای خارجی به‌خصوص بیت‌کوین اقدام کرده‌‌اند و اکنون جستجوی کلمات مربوطه در فضای مجازی از جستجوی کلمه بورس پیشی گرفته است و این یعنی عده‌ای ناآشنا و ناآگاه در جستجوی راهی برای ورود به این حوزه هستند. علاوه بر اینکه این موضوع احتمالا به تشدید خرید غیررسمی ارز برای این منظور منجر می‌شود؛ متاسفانه خرید ریالی رمزارز از درگاه‌های پرداخت داخلی نیز در حال انجام است. و به احتمال فراوان مسأله‌ای شبیه به سکه ثامن در این موضوع، به‌صورت شدیدتر قابل تکرار است. بنابراین دولت محترم لازم است؛ اولا درگاه‌های پرداخت مشکوک به این مبادلات را هرچه سریع‌تر مسدود کنند و ثانیا اقدامات لازم برای شناسایی مسیرهای خرید ارزی بیت‌کوین و تبلیغ‌کنندگان در فضای مجازی را انجام و اجازه ندهند این موضوع باعث ضربه شدید به اقتصاد کشور و بازار سرمایه شود. روری‌ست اقدامات لازم در این خصوص به کمیته اقتصاددیجیتال مجلس شورای اسلامی اطلاع داده شود تا لازم نباشد اقدامات نظارتی بعدی در پیگیری ماجرا انجام گیرد.» با وجود این، همانطور که کارشناسان درباره بورس هم بارها هشدار دادند> لازم است که هنگام ورود به حوزه رمزارزها هم با تنظیم بهینه حد ضرر، ریسک خود را در معاملات کنترل کنید و با ورود و خروج پله‌ای در حمایت و مقاومت‌ها، سرمایه خود را مدیریت کنید. اگر دانش کافی برای معامله‌گری در اختیار ندارید، از ورود به معاملات خودداری کنید و با مراجعه به بخش آموزش تحلیل بازار به‌تدریج این دانش را فرا گیرید.

 

منبع: روزنامه تعادل

خودرو بانک مرکزی بانک   اخبار برگزیده
  

افت 8 هزار واحدی شاخص بورس/ سه سهام سبز امروزشاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 8 هزار و 300 واحدی در سطح یک میلیون و 177 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران سهام 

  

فوری/خبری مهم از اولین جلسه حقوق کارگراندر نخستین جلسه دستمزد شورای عالی کار پیشنهاد کارفرمایان برای تعیین مزد منطقه ای پذیرفته نشد و مقرر شد که برای سال 1400 تعیین مزد ملی همچون روال سالهای قبل در دستور کار قرار گیرد.
گسترش سازمان تامین اجتماعی دستمزد حداقل دستمزد 

  

اولین واکنش بازار سکه وطلا به تعویق FATFبازار طلا و سکه به خبر تعویق FATF در فروردین سال 1400 واکنش نشان داد. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران درباره اولین واکنش بازار طلا به تعویق FATF می‌گوید: امروز طلای 18 عیار پنج هزار تومان و سکه طرح جدید 50 هزار تومان گران شد
فردا تهران تجارت ارز 

  

احتمال تشدید برخورد با تخلفات کرونایی خودروها/ ممکن است علاوه بر جریمه خودروها توقیف شوندرئیس پلیس راهور ناجا گفت: در صورت تشدید وضعیت بیماری علاوه بر اینکه خودروهای متخلف جریمه می‌شوند، ممکن است توقیف این خودروها نیز در دستور کار قرار بگیرد.
ایلنا خبرنگار پلیس راهور پلیس 

  

قرعه کشی خودرو از سیستم فروش خودروسازان حذف می شود؟10 ماه از آغاز قرعه‌کشی متقاضیان خرید خودروی صفر با هدف توزیع عادلانه خودرو می‌گذرد. اما شنیده‌ها حکایت از ناخشنودی دولت نسبت به این رویه دارد.
خودروتک خودرو خودروسازان ماه 

  

کیهان: مخالفت با FATF در «مجمع» بیشتر نشده باشد، کمتر نشدهدر حالی که هیچ تغییری در رویکرد ضدایرانی گردانندگان FATF رخ نداده، نشریات زنجیره‌ای، در یک عملیات روانی هماهنگ ادعا کردند نظر مخالفان FATF در «مجمع تشخیص مصلحت نظام» تغییر کرده و احتمال تصویب دو لایحه مربوط به آن افزایش یافته است!.
مثلث خودرو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران 

  

شرط جنجالی فرهاد مجیدی برای بازگشت به استقلال ؛ او نباشد !فرهاد مجیدی یک استوری را در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت : آفرین بر حسد ! چقدر عدالت پیشه است ،نخست به سراغ صاحبش می رود و او را می کشد.
خانه فوتبال فرهاد مجیدی استقلال اینستاگرام 

  

تصویر عجیب از سفر احمدی نژاد به سی‌سخت| تیم حفاظتی احمدی نژاد فعال استتصویر عجیب از سفر احمدی نژاد به سی‌سخت در رسانه ها منتشر شد. تیم حفاظتی احمدی نژاد فعال است. اصلاحات نیز در این تصویر از احمدی نژاد مورد خاصی را فاش کرد.
۵۵ آنلاین سفر احمدی نژاد رسانه 

  

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت با بیان اینکه باید بدانیم وقتی لوایح FATF اجرا نمی‌شود یعنی برای نقل و انتقال پول باید پول بیشتری از جیب مردم بدهیم، گفت: الان مجمع تشخیص باید قدرت خود را برای حل معضلات مالی مردم نشان دهد.
نامه نیوز رئیس جمهور سازمان ملل حسن روحانی 

  

فوری و مهم / 9 خدمه کشتی سانچی زنده اند!؟ + فیلم و جزئیاتگواهی فوت 9 نفر از خدمه کشتی سانچی در حالی صادر شد که هنوز برخی خانواده ها فوت آنها را باور ندارند و با توجه به اینکه از صدور این گواهی هم مطلع شده اند هیچ اعتراضی در این زمینه نداشته اند.
مستقل‌آنلاین سازمان ثبت احوال رئیس جمهور وام 

  

آغاز فروش فوق العاده دنا پلاس توربو اتومات با قیمت دولتی از امروزچهاردهمین مرحله از فروش فوق العاده ایران خودرو در حالی از امروز آغاز می شود که قیمت مصوب دولتی احتمالا تقاضای زیادی را وارد چرخه ثبت نام این خودرو خواهد کرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو ایران 

  

پیش بینی جهانگیری از رفع تحریم ها در آینده نزدیکمعاول اول رئیس جمهور گفت: در این شرایط سخت که آمریکایی ها قصد زمین گیر کردن تولید و صنعت کشور را داشتند اما یک عده ایستادند و تولید کشور را سرپا نگه داشتند.
مستقل‌آنلاین اسحاق جهانگیری رئیس جمهور زمین 

  

هشدار قاطع ایران به اعضای شورای حکامشورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز گذشته در پی توقف اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران که در چارچوب اقدام تلافی‌جویانه به عدم تحقق منافع برجامی اش انجام شده بود، نشست ویژه ای برگزار کرد.
گسترش ایران جمهوری اسلامی ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

بایدن می‌خواهد برای ایجاد ارتباط با ایران، رابطه با عربستان را تخریب کندوزیر امور خارجه پیشین آمریکا به بیان اظهارات بی‌اساس علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران عربستان مایک پمپئو 

  اخبار داغ
  

وضعیت یک رستوران در کیش در شرایط کرونایی +عکسوضعیت یک رستوران در کیش در شرایط کرونایی
فردا عکس 

  

پله اسطوره فوتبال برزیل، واکسن کرونا زدپله، اسطوره فوتبال جهان و برزیل واکسن کرونا زد.
مملکت‌آنلاین فوتبال برزیل 

  

تصویری | راه اندازی نقاهتگاه بیماران کرونایی آبادانعصر امروز سیزدهم اسفند ماه جاری، با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان، رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان و جمعی از مسوولان استانی و شهری، نقاهتگاه 32 تخت خوابی بیماران کرونایی آبادان راه اندازی شد. این نقاهتگاه به همت جمعیت هلال احمر استان خوزستان، دانشکده علوم پزشکی و شهرداری آبادان در محل سالن مدیریت بحران شهرداری راه اندازی شد...
برنا ماه هلال احمر استان خوزستان 

  

متخصصان از گونه نیویورکی ویروس کرونا اعلام نگرانی شدید کردند!گونه جهش‌یافته‌ای از ویروس کرونا در نیویورک به سرعت در حال گسترش است و متخصصان حوزه سلامت در آمریکا از شیوع این ویروس ابراز نگرانی کرده‌اند.
برنا ویروس نیویورک حوزه 

  

افزایش فاصله تزریق بین دو دوز واکسن «اسپوتنیک وی» روسی در برنامه کشوری واکسیناسیون علیه کرونارییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش فاصله تزریق بین دو دوز واکسن «اسپوتنیک وی» روسی در برنامه کشوری واکسیناسیون علیه کرونا خبر داد.
برنا درمان واکسیناسیون روابط عمومی 

  

تصاویر: بیمارستانی در اهواز در وضعیت قرمز کرونارئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) اهواز با اشاره به تکمیل ظرفیت این بیمارستان در پذیرش بیماران کرونا از انتظار بیماران در اورژانس برای بستری خبر داد. در حال حاضر 105 بیمار در بیمارستان بستری هستند. میزان مراجعه بیماران بدحال نسبت به هفته گذشته بیشتر شده است
فردا اهواز بیمارستان اورژانس 

  

افزایش مبتلایان زیر 25 سال کرونا در تهران/ 41 درصد قربانیان کرونای بالای 60 سال سن دارندفرمانده ستاد کرونای تهران گفت: نسبت به هفته قبل شاهد افزایش مراجعه بیماران زیر 25 سال و بالای 70 سال
خبرفوری تهران ویروس حمل و نقل 

  

41 درصد فوتی های کرونا در تهران بالای 60 سال بوده اند به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، از بستری 328 بیمار جدید کرونایی در بخش‌های عادی و 92 بیمار جدید در بخش‌های مراقبت ویژه در 24 ساعت گذشته در تهران خبر داد و افزود: در حال حاضر در بیمارستان‌های استان تهران 2055 بیمار با تشخیص کرونا بستری هستند که 792 نفر آنان تحت مراقبت های ویژه قرار دارند. وی با اشاره به مراجعه 6000 بیمار سرپایی به بخش‌های بهداشتی و درمانی در شبانه روز گذشته،…
مهر تهران علیرضا زالی بیمارستان 

  

افزایش مبتلایان زیر 25 سال کرونا در تهران/ زالی: 41 درصد قربانیان کرونای بالای 60 سال سن دارندفرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت ویروس جهش یافته را مهمترین چالش تهران و سایر استان ها برشمرد که دارای قدرت سرایت پذیری و مرگ و میر بالاتری برخوردار است و افراد جوانتر را گرفتار می کند
اقتصادنیوز تهران پایتخت ویروس 

  

از روابط عمومی فولاد هرمزگان به دلیل فعالیت های تاثیر گذار در حوزه کرونا ‌تجلیل شددر هفدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران که با موضوع آینده روابط عمومی، رهبری و‌کویید 19 و با همت موسسه کارگزار روابط عمومی و‌حمایت انجمن بین المللی روابط عمومی (ipra) ، انجمن جهانی کارگزاران مسلمان روابط عمومی، (imprpa) ، انجمن متخصصان روابط عمومی ایران و اساتید و‌کارشناسان و صاحبان ایده در حوزه روابط عمومی ، در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد، از روابط عموم...
شما‌نیوز روابط عمومی فولاد شرکت فولاد 

  

کرونای نیویورکی هم آمد؟گونه جهش‌یافته‌ای از ویروس کرونا در نیویورک به سرعت در حال گسترش است و متخصصان حوزه سلامت در آمریکا
خبرفوری ویروس نیویورک حوزه