ایلنا   |  گوناگون  |  

سرمایه روستاییان و عشایر در صندوق بیمه اجتماعی امانت است

مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل جدید صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با حضور مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

سرمایه روستاییان و عشایر در صندوق بیمه اجتماعی امانت است

مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل جدید صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با حضور مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل ازروابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل جدید صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با حضور موسوی جم مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارت، مدیران و مشاوران ستادی روز سه شنبه دوم آذر برگزار شد. 

سید علی موسوی‌جم ضمن تبریک هفته بسیج ضمن قدردانی از خدمات و زحمات علی شیرکانی گفت: این صندوق حاصل زحمات قشر زحمتکش روستایی و عشایری و کشاورز است و سرمایه آن‌ها نوعی امانت است و باید به آن توجه کرد تا به سرنوشت دیگر صندوق‌ها مبتلا نشود. 

علی شیرکانی سال‌ها در این صندوق خدمت و زحمت کشید و توانست در دوره مدیریتش نظم خوبی به این صندوق دهد و امیدواریم که مدیرعامل جدید صندوق نیز همین رویه را ادامه دهد. برطبق تاکیدات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیت‌اله برقراری از بدنه وزارت رفاه انتخاب گردید تا مسیر ارتقاء شغلی برای کارکنان این وزارت خانه فراهم باشد و با انگیزه به کار خود بپردازند. 

در این مراسم علی شیرکانی تودیع و بیت اله برقراری به عنوان مدیرعامل جدید صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر معرفی شد. 

سعی کردیم از دارایی‌های روستاییان و عشایر امانت‌داری کنیم

علی شیرکانی ضمن خوش آمدگویی به حاضران در این مراسم و تبریک و آرزوی توفیق و سلامتی برای بیت‌اله برقراری مدیرعامل جدید این صندوق گفت: در تمام مدت خدمت سعی کردیم تا تعاریف آماری را درست کنیم و بر روی برنامه و بودجه مشخصی حرکت کنیم. حتما صندوق نقاط ضعفی دارد و برای مثال، برخی قوانین نیاز به اصلاح دارد و هنوز هم بسیاری کارها مانده که باید انجام پذیرد. 

وی ادامه داد: سعی کردیم به برخی موارد بیشتر دقت کنیم، رعایت اصول اخلاقی و انسانی توام با حفظ‌شان و کرامت اخلاقیات در برخورد با همکاران و حتی با بیمه شدگان، صیانت از دارایی‌های روستاییان، شکل‌گیری زیرساخت‌های ساختاری و تدوین و اصلاح آیین‌نامه‌ها از جمله این موارد است. 

شیرکانی با بیان اینکه در صندوق‌های بیمه‌ای تغییرات پارامتریک تغییرات بسیار عمیقی را به همراه دارد، گفت: این صندوق پایدارترین صندوق در کشور است و اگر به نظامات بیمه‌ای و اقتصادی دست نخورد این صندوق تا 20 سال آینده پاسخگوی اعضای خود است. درپایان از همه مدیران معاونین و کارگزاران که همواره همراه ما بوده‌اند کمال تشکر و قدردانی را دارم. 

خدمت در جامعه هدف صندوق یک خدمت آرمانی است

در ادامه بیت‌اله برقراری گفت: ضمن تشکر و قدردانی از حسن انتخاب مقام عالی وزارت و همچنین از اعتماد هیئت امنا، گفت: به برکت حضور علی شیرکانی در این صندوق ریل‌گذاری خوبی صورت گرفته است و ما باید تلاش کنیم تا به آن سرعت دهیم. 

وی ادامه داد: خدمت در جامعه هدف ما یک خدمت آرمانی است، چرا که جامعه هدف ما روستاییان زحمتکش و کشاورزان و عشایر غیور هستند و اگر نگاه راهبردی به این مسئله کنیم، باید بدانیم که ما نمایندگان این‌ها و صدای آن‌ها هستیم؛ بنابراین صندوق یک نهاد آرمانی است که نباید نگاه سازمانی به آن داشته باشیم و معتقدم روستاییان کشاورزان و عشایر غیور پرچم داران توسعه کشور هستند و این صندوق خود، یک نهادی برای ارج نهادن به این عزیزان می‌داند. 

برقراری ادامه داد: این صندوق جوان است و باید قبل از رسیدن به بلوغ به گونه‌ای مدیریت شود، که به سرنوشت دیگر صندوق‌ها دچار نشود، زیرا ان صندوق‌ها آیینه تمام نمای ما هستند اگر حرکت‌های نوآورانه نداشته باشیم ترازهای مالی ما درچندسال آینده منفی خواهد شد. 

مدیرعامل جدید صندوق بیمه اجتماعی افزود: فاصله وضع موجود با وضع مطلوب باید تحلیل شود و عملکردها باید قابل ارزیابی باشد، زیرا ارزیابی عملکرد موجب ارتقا و بهره‌وری خواهد شد. باید تنوع سرمایه‌گذاری ایجاد کنیم تا بتوانیم امانت دار سرمایه جامعه هدف باشیم. 

وی تاکید کرد: رویکرد بنده برنامه محوری با تحلیل فرصت‌ها و ظرفیت‌ها و نگاه علمی به مسائل است و به گفته وزیر باید درکار اخلاص داشته باشیم، زیرا اخلاص است که به کار برکت می‌دهد و به مسئله تواضع در برخورد و توجه به عدالت اجتماعی که دغدغه رهبری نیز است توجه ویژه کنیم. 

برقراری در پایان گفت: یکی از راه‌های تحقق عدالت اجتماعی همین صندوق است، زیرا در این جامعه هدف میتوان عدالت را گسترده و تحقق بخشید. امیدواریم با ظرفیت‌های نوین و استفاده از فناوری بتوانیم اهداف خود و عدالت اجتماعی را تحقق ببخشیم.

انتهای پیام/

سرمایه بودجه فناوری   اخبار برگزیده
  

اولیور کان: مسی لایق توپ طلا نبود !مدیر اجرایی باشگاه بایرن مونیخ معتقد است که مهاجم لهستانی باواریایی‌های باید به عنوان برنده توپ طلا در سال 2021 معرفی می‌شد.
خانه فوتبال لیونل مسی توپ طلا بایرن مونیخ 

  

پیش بینی قیمت دلار امروز از مسیر برجاماقتصادنیوز: قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته ارزان شد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

بیکاری فزاینده با هزینه 35 درصد منابع اشتغال در بخش‌های غیرمرتبطعضو هیأت رئیسه مجلس گفت: هزینه 35 درصدی منابع اشتغال در بخش‌های دیگر سبب بیکاری فزاینده در سال 99 شد.
ایلنا بیکاری بانک هزینه 

  

دولت گزارش عملکرد 100 روز ابتدایی را ارائه می‌دهدسخنگوی دولت گفت: دولت تعهدی برای ارائه گزارش عملکرد 100 روز ابتدایی نداشت اما وظیفه خودش می‌داند این کار را انجام دهد و از هفته آینده این کار را انجام خواهد داد.
ایلنا دولت سخنگوی دولت کار 

  

اولین موضع آمریکا پس از مذاکرات برجامی وینایسنا | جالینا پورتر معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به سوالاتی درباره آغاز دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین و تحولات در رابطه با آن پاسخ داد...
مثلث مهناز افشار ازدواج غنی سازی 

  

هشدار وزیر نفت درباره افزایش مصرف فرآورده‌های نفتی کشوروزیر نفت با تاکید بر اینکه افزایش ظرفیت پالایشی از رسالت‌های مهم دولت سیزدهم است، درباره افزایش مصرف فرآورده‌های نفتی کشور هشدار داد و گفت: رئیس‌جمهوری هم در این باره مکاتباتی با مقام معظم رهبری داشته که اگر دغدغه‌ای در تامین خوراک باشد برطرف شود.
۵۵ آنلاین وزارت نفت نفت گاز 

  

امیرعبداللهیان:در تلاش برای دستیابی به یک توافق خوب هستیموزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد: علیرغم بد عهدی و بی‌عملی آمریکا و سه کشور اروپایی، تهران با حسن نیت و جدیت وارد مذاکرات هسته‌ای وین شده است و در تلاش بر دستیابی به یک توافق خوب است.
نامه نیوز سازمان ملل متحد سازمان ملل سازمان انرژی اتمی 

  

سرنوشت مذاکراتدر بسته پیش‌رو تحلیل‌های سیاسی را فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی بخوانید.
فردا صادرات نفت حسن روحانی روزنامه 

  

دادستان تهران: اصلی ترین ماموریت دادستانی امر تعقیب استدادستان تهران نقش قضات ارجاع را در نظم دهی به امور دادسرا مهم و اساسی ارزیابی کرد و گفت: مهمترین ماموریت و وظیفه قضات ارجاع نقش مدعی العمومی است.
فردا تهران آموزش حوزه 

  

آیا واکسن‌ها روی سویه «اومیکرون» اثرگذار هستند؟ | شدت بیماری سویه اُمیکرون چه میزان است؟از زمانی که سازمان بهداشت جهانی(WHO) سویه اُمیکرون را به‌ عنوان یک سویه نگران‌کننده کووید 19 اعلام کرد، در سراسر جهان این دغدغه‌ شکل گرفته که کدام واکسن‌ها در برابر آن موثر عمل می‌کند.
۵۵ آنلاین سازمان بهداشت جهانی استرالیا آفریقای جنوبی 

  

کنایه‌های آتشین سرمربی پورتو به طارمی؛ خودخواه است!سرمربی تیم فوتبال پورتو بعد از پیروزی این تیم در هفته دوازدهم لیگ پرتغال به عصبانیت بازیکن تیمش از مهدی طارمی واکنش نشان داد و گفت: طارمی زمانی که باید پاس بدهد، شوت می‌زند!
خانه فوتبال مهدی طارمی فوتبال بازی 

  

سند دیجیتال گامی به سوی مدرن‌سازی و توانمندسازی استرئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سند دیجیتال گامی به سوی مدرن‌سازی و توانمندسازی است و تحولی عظیم به لحاظ نحوه ارائه خدمات به متقاضیان خلق خواهد کرد.
ایلنا قوه قضاییه اپلیکیشن 

  

ارزش سهام عدالت کم شد| جزئیاتی از آینده سهام عدالتارزش 60 درصد قابل فروش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت به 7 میلیون و 286 هزار تومان رسیده است.
نامه نیوز سهام عدالت سهام وام 

  

ثبت‌نام کارت سوخت المثنی آغاز شدسخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از آغاز دوباره ثبت‌نام کارت هوشمند سوخت المثنی در دفاتر پلیس +10 از امروز (دوشنبه، هشتم آبان‌ماه) خبر داد.
ایلنا پلیس ماه وزارت نفت 

  

تفویض اختیارات بیشتر به استانداران از اهداف اصلی دولت استوزیر کشور با اشاره به اینکه مهمترین هدف از دادن اختیارات بیشتر به استانداران و اختصاص صندوق توسعه استانی، توسعه استان‌ها در همه ابعاد است، افزود: برای تحقق این امر مصوبه‌ای به هیئت دولت ارائه خواهیم کرد.
مثلث هیئت دولت دولت یورو 

  اخبار داغ
  

چه تعداد از دانشجویان علیه کرونا واکسینه شدند؟گزارش واکسیناسیون کووید 19 نظام آموزشی کشور نشان می‌دهد بیش از 3 میلیون و 163 هزار نفر از دانشجویان حداقل یک دوز واکسن علیه کرونا را دریافت کردند.
گسترش واکسیناسیون دانشجو حوزه 

  

جهش آفریقایی در عسلویه مهار شده بود/ لزوم فعالیت تیم‌های واکنش سریع کرونا با بروز سویه جدید ویروسرئیس سابق گروه واکنش سریع کرونا با اشاره به اینکه حضور تیم‌های واکنش سریع ضرورتی اجتناب ناپذیر در مدیریت اپیدمی کروناست، گفت: واریانت قبلی آفریقایی که مدتی در کشور شیوع پیدا کرد، در منطقه اقتصادی عسلویه توسط این تیم‌ها شناسایی و مهار شد.
برنا عسلویه ویروس 

  

آیا ماسکی که به خاطر کرونا میزنیم، آلودگی هوا را می‌گیرد؟اقتصادنیوز: رییس هییت مدیره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، در پاسخ به این سوال که آیا ماسکی که به خاطر کرونا می زنیم از آلودگی هوا جلوگیری می کند؟ گفت : نه
اقتصادنیوز آلودگی هوا ایران 

  

درمان بی اشتهایی در بیماران کروناییمدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بسیاری از بیماران مبتلا به کرونا، از دست دادن اشتها را تجربه می‌کنند که در صورت عدم درمان و کنترل، عواقبی مانند ضعف شدید، سوء تغذیه و افزایش دوره بهبودی را به دنبال خواهد داشت.
گسترش درمان تغذیه مواد غذایی 

  

آیا ماسکی که به خاطر کرونا میزنیم، جلوی آلودگی هوا را هم می‌گیرد؟مهمترین عامل آلودگی هوا در سراسر جهان، استفاده از سوخت های فسیلی از جمله بنزین است.
برنا آلودگی هوا بنزین 

  

قالیباف: باید سهامداران بورس حمایت شوندمردم با اعتماد به مسئولان دولت قبل به بورس آمدند و این دولت باید زمینه‌های ریسک را برای سهامداران خُرد کاهش دهد. حقوقی‌ها و شرکت‎ها از بالا و پایین رفتنِ شاخص بورس نفع می‌برند اما مردم در هر دو شکل ضرر می‌کنند.
گسترش دولت شاخص 

  

مبتلایان بهبودیافته کرونا در اولویت ابتلاء به اُمیکرونرئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت: سویه جدید کرونا علائمی شبیه کوید قبلی را دارد اما احتمال کسانی که قبلا کرونا گرفته اند برای ابتلاء به این سویه بیشتر است از بقیه افراد.
گسترش وزارت بهداشت 

  

تداوم روند صعودی قیمت دلار ، سکه و درهماقتصادنیوز : بازار ارز و طلا امروز چهارشنبه 10 آذر 1400 شاهد صعود قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت دلار بود. قیمت درهم نیز کانال 8 هزار تومان را فتح کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

ثبت یک فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در کرمانشاهرئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از ثبت یک فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در کرمانشاه در 24 ساعت گذشته خبر داد.
۵۵ آنلاین کرمانشاه استان کرمانشاه ویروس 

  

روز بدون فوتی کرونا در این استانرئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اعلام کرد که براساس آخرین نتایج آزمایشگاهی طی 24 ساعت گذشته هیچ مورد فوتی کرونایی در استان مرکزی گزارش نشده است.
۵۵ آنلاین درمان استان مرکزی ویروس 

  

پایان هفته قرمز بورس رقم خوردبازارسرمایه این هفته را در حالی به پایان رساند که شاخص کل بورس چیزی در حدود 17 هزار واحد ریزش کرد و این شاخص در سطح 1 میلیون و 340 هزار واحدی قرار گرفت.
گسترش شاخص بیت کوین اکو 

  

جدیدترین قیمت دلار و یورو در بازار (10 آذر)بر اساس قیمت‌های اعلام شده از سوی کانون صرافان، عصر امروز دلار در معا‌ملات بازار آزاد با قیمت 29270 و یورو 33150تومان فروخته می‌شود.
گسترش قیمت دلار یورو 

  

حضور تماشاگران در شهرآورد منوط به تایید ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشتسرپرست معاونت امنیتی و انتظامی استانداری تهران گفت: حضور تماشاگران در شهرآورد پرسپولیس و استقلال در روز شنبه منوط به تایید ستادملی کرونا و وزارت بهداشت است.
مملکت‌آنلاین وزارت بهداشت پرسپولیس ورزش 

  

خبر مهم و جدید درباره قیمت خودروقائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کارشناسان ستاد تنظیم بازار درباره نرخ خودروها به جمع‌بندی نرسیده‌اند، گفت: احتمال اینکه نشست ستاد تنظیم بازار به هفته آینده موکول شده یا اینکه قیمت‌ها دستخوش تغییر نشده و ثابت باقی بماند، وجود دارد.
خودروتک ایران خودرو تورم خودرو