ایلنا   |  گوناگون  |  

شرایط سخت کارگران کشاورز در ایالات متحده/ برخورداری از حقوق انسانی حق ماست

اشتغال در فضای بیرونی و زیر تیغ آفتاب بسیار جانکاه است اما بسیاری از کارگران جهان برای تامین معیشت خود در این شرایط سخت تن به کار می‌دهند.

شرایط سخت کارگران کشاورز در ایالات متحده/ برخورداری از حقوق انسانی حق ماست

اشتغال در فضای بیرونی و زیر تیغ آفتاب بسیار جانکاه است اما بسیاری از کارگران جهان برای تامین معیشت خود در این شرایط سخت تن به کار می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از گاردین، بحرانی به نام تغییرات شدید آب و هوایی دستانش را روی گلوی انسان‌ها گذاشته و لحظه به لحظه فشارش را بیشتر می‌کند. این بحران علاوه بر ایجاد مشکلات زیست‌محیطی، روابط کار را نیز تحت تاثیر قرار داده است. کارگران بسیاری در زیر تیغ افتاب و گرمای جانکاه تابستان مشغول به کار هستند؛ اگرچه کار در زیر تابش مستقیم نور آفتاب سخت است اما آن‌ها به دلیل واهمه از بیکاری، دست از کار نمی‌کشند. 

اشتغال در زیر تیغ آفتاب

کارگران شاغل در مزارع ایالات متحده باید ساعت‌ها زیر آفتاب سوزان به سر ببرند تا درآمد ناچیزی به دست بیاورند. بحران بی‌آبی و تغییرات زیست محیطی علاوه بر اینکه امنیت شغلی آن‌ها را تهدید می‌کند بلکه جانشان را نیز هدف قرار داده است. یکی از کارگرانی که سابقه اشتغال در مزارع چندین ایالت این کشور را دارد، درباره وضعیت این گروه شغلی توضیح داد: در نگاه اول، شغلی ساده به نظر می‌رسد اما سختی‌های فراوان دارد. گرما و تابش خورشید تا حدود ساعت 11 قابل تحمل است اما از این زمان به بعد، دیگر تحمل شرایط امکان‌پذیر نیست و جهنم واقعی آغاز می‌شود. 

به گفته کارگران، نوشیدن آب هم چندان تاثیری ندارد. گاهی اوقات حال کارگران به واسطه نوشیدن زیاد آب بهم می‌خورد و بالا می‌آورند. آنچه که مشخص است، دمای بدن کارگران به واسطه فعالیت در زیر تابش نور آفتاب بالا می‌رود و آن‌ها چاره‌ای جز نوشیدن آب ندارند. 

کارفرمایان نسبت به شرایط بی‌توجه هستند

کارفرمایان از ارائه وقت استراحت در حین کار به کارگران طفره می‌روند و بر اشتغال بی‌وقفه استمرار می‌ورزند. به گفته کارگران، هیچ قانونی از آن‌ها حمایت نمی‌کند و در اینجا بر ضرورت وجود قانون تاکید می‌شود. کارفرمایان با وجود اینکه شاهد شرایط طاقت‌فرسا و حال نامساعد کارگران هستند؛ بازهم بر کارمستمر تاکید می‌کنند. 

یکی از کارگران درباره رفتارهای ناشایست مزرعه‌داران توضیح داد: آیا اشتغال در ساعت 1 و 2 ظهر امکان‌پذیراست؟ هیچ‌کسی نمی‌تواند در گرمای طاقت‌فرسای ظهر تابستان اشتغال داشته باشد اما در مزارع فشار همه‌جانبه وجود دارد. ما حیوان نیستیم بلکه انسان هستیم و باید از مزایایی برخوردار باشیم. آنچه که مشخص است، حقوق ما نادیده گرفته می‌شود و امکان برو حادثه در هر لحظه وجود دارد. 

یکی دیگر از کارگران درباره شرایط کاری خود توضیح داد: تمامی کارگران تلاش می‌کنند تا کارهای خود را پیش از گرم شدن هوا به پایان برسانند، بنابراین با سرعت بیشتری امور محوله را انجام می‌دهند. اگر دمای هوا بازهم معتدل باشد، کار کردن در رزوهای تابستان سخت است. هیچ مکانی برای استراحت کارگران درنظر گرفته نشده است و اگر کارگری بخواهد در بین ساعات کاری، استراحت کند باید به اتوبوس کارگری برود که سیستم تهویه هوا ندارد. سایه‌بان هم برای کارگران تهیه نشده است. 

تعریف استانداردهای کار در گرما ضروری است

مارس 2002، پژوهشگران دانشگاه واشنگتن وضعیت اشتغال در گرمای هوا را بررسی کردند؛ یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهد، با توجه به افزایش تعداد روزهای گرم سال و سه برابر شدن موج گرما، تعداد حوادث و بیماری‌های ناشی از کار در آمریکا افزایش یافته است. ژوئن 2021 گرم‌ترین، ژوئن ثبت شده در تاریخ این کشور است. 

انجمن‌های صنفی کارگری خواستار صدور قوانین حفاظت از کارگران در برابر گرما هستند؛ پیش از آغاز موج جدید گرما در سطح جهان، آن‌ها از اداره ایمنی و بهداشت شغلی آمریکا (اوشا) درخواست کردند تا استانداردهایی را در این زمینه تبیین کند. سازمان اوشا می‌تواند با ارائه استانداردهای در زمینه گرما وتبیین آیین‌نامه‌هایی درباره سایه‌بان، آب و استراحت کافی حین کار از کارگران حمایت کند. برخی از وکلای کارگران نیز تلاش می‌کنند تا با تحت فشار قراردادن مسئولان ایالتی، آن‌ها را مجاب کنند تا استانداردها و لوایحی برای حفاظت از کارگران ارائه دهند. 

بر اساس داده‌های اداره آمار کار، 53 کارگر در ایالات متحده به دلیل شدت گرما در سال 2019 جان خود را از دست داده اند؛ بحران آب و هوا نیز باعث سخت‌تر شدن شرایط شده و کارگران در شرایط خطرناک‌تری قرار می‌دهد. استرس‌های ناشی ازکار و گرما باعث بروز مشکلات کلیوی، قلبی‌عروقی و آسم می‌شود. همچنین مرگ‌های ناشی از حوادث کار را چندین برابر می‌کند. 

وضعیت نابسامان کارگران مهاجر

به نقل از موسسه سیاست‌گذاری مهاجرت، حدود 2.1 میلیون کارگر مهاجر در مشاغل مرتبط با کاشت، برداشت، فرآوری و فروش مواد غذایی در ایالات متحده مشغول به کار هستند و نقش اساسی در بخش غذایی آمریکا دارند. در حالی که مهاجران 17 درصد از کل کارگران غیرنظامی شاغل در ایالات متحده را در بین سال‌های 2014 تا 2020 تشکیل می‌دادند. آن‌ها نقش موثری در تولید مواد غذایی داشتند و 22 درصد از کارگران را در زنجیره تامین مواد غذایی ایالات متحده تشکیل دادند. 

یک کارگر بومی درباره نیروی کار مهاجر توضیح داد: اگرچه دستمزد کمتری نسبت به ما دریافت می‌کنند اما بسیار فداکاری هستند؛ بسیاری از مواقع غذای خود را با ما به اشتراک می‌گذارند. به طور قطع، جلوگیری از بروز حادثه به طور کامل غیرقابل اجتناب است. 

مزارع خانوادگی و دام‌پروری‌ها در واقع شرکت‌های سرمایه‌گذاری هستند که کارگران را استثمار می‌کنند. مخالفت و گفتن کلمه «نه»، تنها کاری است که کارفرما در قبال مطالبات کارگران انجام می‌دهد. اگر این کارگران ساعات کار موظفی خود را کامل انجام ندهند، دستمزد آن روز پرداخت نخواهد شد. این در شرایطی است که کارفرما برای اضافه‌کار هیچ حقوقی پرداخت نمی‌کند. کارگران مهاجری که در ایالات متحده اشتغال دارند با شرایط کار و زندگی سخت، بهره‌کشی، خطر اخراج و بیکاری روبرو هستند. همه‌گیری ویروس کرونا، شرایط حاکم بر محیط‌های کار سخت کرده است اما کارگران مهاجر که در صنایع کشاورزی اشتغال دارند، تحت تاثیر آسیب‌های بیشتری قرار گرفته‌اند. قدرت چانه‌زنی آن‌ها به دلیل ترس از اخراج و دیپورت شدن به سرزمین مادری، پایین آمده است. تمامی این شرایط سبب می‌شود تا حتی در زیر تیغ آفتاب برای دستمزدی ناچیز تلاش کنند.

انتهای پیام/

کشاورزی درآمد اشتغال   اخبار برگزیده
  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  

شرایط تهران وخیم است/ عقب افتادگی 14 روزه واکسیناسیون باید جبران شود/ پاسخ به ادعای بی‌تاثیر بودن ماسک در برابر دلتا/ احتمال ابتلای 30 درصد واکسینه شده‌ها به کرونافرمانده قرارگاه ستاد کرونای استان تهران گفت: امکان دارد 30 درصد افرادی که واکسینه شدند، به بیماری مبتلا شوند، بنابراین به افرادی که در اماکن پرخطر تردد دارند، توصیه می‌شود از دو ماسک استفاده کنند.
ایلنا تهران دانشگاه تهران واکسیناسیون 

  

ده سال پیش خشکی هورالعظیم را پیش‌بینی کردیم/ چگونه پراب‌ترین استان ایران خشکید؟!محمدرضا فرطوسی می‌گوید: مستند «ایران، جنوب غربی» در آن سال‌ها کمتر دیده شد، زیرا ما در فیلم چند موضوع را مطرح می‌کنیم مثلا اشاره می‌کنیم بحران گرد و غباری که خوزستان را گرفته بود منشاء آن خشک شدن هورالعظیم است درحالیکه در آن زمان به این‌ها می‌گفتند ریزگردهای عربی و معتقد بودند که از کربلا و عراق می‌آید.
ایلنا ایران تهران شیراز 

  

دفاع اصولگرایان از بیت کوین/ به این روش،تحریم ها را دور می زنیمسایت اصولگرای مشرق نوشت: تحریم های ظالمانه ایالات متحده آمریکا ایران را در شرایطی قرار داده است که امکان تبادلات مالی را برای اشخاص، نهادها و شرکت های مرتبط با جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان سخت و پیچیده کرده است.
اقتصادنیوز اصولگرایان بیت کوین ایران 

  

عرضه 3 خودرو از سوی سایپا / جانشین خودرو تیبا مشخص شدامسال برای بازار خودروهای داخلی سال بهتری نسبت به دو سال گذشته خواهد بود و ایران خودرو و سایپا محصولات جدید خود را به بازار می فرستند.
خودروتک ایران خودرو خودرو سایپا 

  

خیلی فوری : قرار شد آب در این مناطق تهران جیره‌ بندی شود ؟مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: جیره بندی آب در تهران بستگی به میزان مصرف ساکنان این منطقه دارد.
مستقل‌آنلاین درمان تهران موفقیت 

  

رهبر انقلاب درباره خوزستان چه گفته بودند؟نگاهی به تاکیدات چندباره رهبر انقلاب به مسئولان اجرایی درخصوص مشکلات و نیازهای خوزستان که در چند مقطع در 25 سال اخیر مطرح شده، این سوال را پیش می‌آورد که چه کسانی با بی‌توجهی به این تذکرات، مسبب وضعیت امروز این استان شده‌اند؟
مثلث رهبر انقلاب استان خوزستان اهواز 

  

احتمال بازگشایی سفارتخانه‌های ایران و عربستان در آینده نزدیکیک منبع آگاه با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف سیدابراهیم رئیسی پیش از نیمه مرداد گفت: ایران از عربستان برای حضور در این مراسم دعوت کرده است و به نظر می‌رسد سعودی‌ها هم نظر موافق خود را اعلام کرده باشند.
نامه نیوز ایران ایران و عربستان نوید محمدزاده 

  

اگر آقایان مخالفت نمی‌کردند تحریم‌ها برداشته شده بودرئیس جمهوری در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی نفت گغت: اگر قانون مجلس نبود تحریم ها قبل از عید برداشته شده بود. قانون مجلس اجازه نداد تحریم‌ها را برداریم.
مستقل‌آنلاین سازمان تامین اجتماعی دولت یازدهم نفت 

  

شرایط جدید تبدیل حواله های ایران خودرو منتشر شدشرایط طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات مرداد 1400 اعلام شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

تنش ها بین ایران و عربستان سعودی | ایران بر اساس مواضع ضد امپریالیستی خود قصد دارد امریکا را از خاورمیانه اخراج کندبسیاری در ایالات متحده معتقدند که به دلیل در اختیار داشتن نفت و گاز شیل، برای واشنگتن اهمیتی ندارد که چه اتفاقی در خلیج فارس می افتد. اما این یک خیال خام است. ایالات متحده به یک بازار جهانی انرژی قابل اعتماد نیاز دارد. این امنیت نیز به نوبه خود به ثبات در منطقه خلیج فارس بستگی دارد. من اعتقاد ندارم که ایالات متحده به زودی منطقه خلیج فارس را به طور کامل رها کند.
۵۵ آنلاین سهام ایران انقلاب اسلامی ایران 

  

چه کسی جایگزین ظریف در برجام می شود؟در تهران حرف های مختلفی در این رابطه شنیده می شود در حالی که به نظر می رسد در پایتخت های غربی و امریکا نیز موضع واحدی نسبت به مذاکرات وجود ندارد. تا به این لحظه کسی دقیق نمی داند موضع نهایی امریکایی ها و اروپایی ها برای احیای برجام چیست و آیا واقعا به آنچه در تهران، وزارت امور خارجه درباره آخرین روند گفت وگوهای احیای برجام در وین به مجلس گزارش داده است، پایبند خواهند ماند یا خیر.
مثلث سید محمد خاتمی تهران پایتخت 

  

انگلیس هشدار داد: مهلت مذاکرات وین نامحدود و ابدی نیستوزیر امور خارجه انگلیس تصریح کرد که دولت لندن همسو با موضع ایالات متحده آمریکا از ایران می‌خواهد که به میز مذاکره برگردد تا اطمینان حاصل شود که «می‌توانیم درباره بازگشت به برجام به نتیجه برسیم.»
اقتصادنیوز انگلیس وین دولت 

  اخبار داغ
  

تنها راهکار کنترل تورم واقعی سازی قیمت دلار استاستفاده ابزاری از نقدینگی برای تحریک انتظارات تورمی به سیاست اعلام نشده دولت در سالهای اخیر تبدیل شده است.
گسترش تورم قیمت دلار 

  

کلاهبرداری 80 میلیاردی در بازار بورسمعاون هماهنگ کننده پلیس تهران بزرگ از دستگیری جوان22ساله ای خبر داد که با جعل عنوان 80 میلیارد ریال از کاربران بازار بورس کلاهبرداری کرده بود.
برنا کلاهبرداری پلیس تهران 

  

پیش بینی بورس برای فردا (4 مرداد)بورس چند روزی است که به دلیل گسترش ویروس کرونا تعطیل شده است و حالا قرار است فردا اولین روز معاملاتی هفته جاری باشد. پیش‌بینی کارشناسان از روند بازار روزهای آینده به چه صورت است؟
گسترش ویروس تعطیلات رئیس جمهور 

  

اولین ابتلا به کرونا از میان ورزشکاران حاضر در مسابقات المپیک توکیوتست کرونای یک ورزشکار هلندی که در مسابقات المپیک توکیو شرکت کرده بود مثبت شده است.
ایلنا بازی المپیک ویروس 

  

خودروها وارداتی گران شدند/آخرین قیمت خودروهای داخلی+ جدولدر 24 ساعت گذشته در حالی که نوسانات قیمتی در بین خودروهای داخلی به حداقل رسیده است خودروهای وارداتی کماکان در حال پیشروی هستند.
اقتصادنیوز قیمت جدول 

  

پایان اردو، دو روز زودتر از موعد؛ / کرونا علیه اردوی تیم ملی فوتبال زناناردوی آماده‌سازی تیم ملی فوتبال زنان ایران پیش از موعد مقرر شده در اصفهان به پایان خواهد رسید.
ورزش۳ فوتبال فدراسیون فوتبال زنان 

  

پیش بینی 100 هزار ابتلای روزانه کرونا در آلمانرئیس دفتر صدر اعظم آلمان درباره افزایش مبتلایان روزانه در کشورش به حدود 100 هزار نفر در عرض 9 هفته آینده هشدار داده و از کارافتادگی رانندگان کامیون در انگلیس به دلیل شرایط کرونایی مشکلات حادی را برای کشاورزان ایجاد کرده است.
۵۵ آنلاین درمان آلمان ویزا 

  

بررسی روند ماهانه قیمت دلار + جدولبررسی روند ماهانه قیمت دلار حاکی از آن است که متوسط قیمت‌ ماهانه سیر صعودی را دنبال کرد، اما پراکندگی داده‌ها یا به تعبیری دامنه نوسان قیمت دلار کاهش یافت.
گسترش قیمت دلار جدول 

  

پیش بینی جذاب از بورس در هفته پیش رودر قالب یک نظرسنجی70 درصد کارشناسان معتقدند شاخص کل بورس صعودی خواهد بود.
گسترش شاخص افزایش قیمت سرمایه