فردا   |  سیاسی  |  

رئیسی: ‌‌مردم برای تزریق واکسن اقدام کنند

رئیس‌ جمهور با بیان اینکه در گام دوم انقلاب باید برای جبران عقب ماندگی‌ها باید گام برداریم، گفت: عدالت اجتماعی باید بر در امور حکمفرما باشد.

رئیسی: ‌‌مردم برای تزریق واکسن اقدام کنند

آیت‌الله ابراهیم رئیسی بعدازظهر امروز در جمع نخبگان و برخی از اقشار مردم استان فارس در ‌مسجد جامع شهدا‌ ‌که با استقبال پرشور مردم همراه بود، با تسلیت شهادت امام حسن عسگری(ع) اظهار داشت: توفیقی است که امروز در جمع نورانی مردم شیراز هستیم و عذرخواهی از اینکه اجتماع با محدودیت همراه است چراکه به دلیل شرایط امکان حضور بسیاری از مردم فراهم نیست، دوست داشتم که بسیاری از مردم استان فارس و شیراز را زیارت می‌کردم اما شرایط اجازه نمی‌دهد.

وی با تشکر از حضور مردم و اقشار مختلفی که در این دیدار حضور داشتند، گفت: ما برای ارسال رسل الهی و انزال کتب الهی به ویژه حضرت محمد(ص) و قرآن کریم بزرگترین نعمت الهی را داریم؛ بزرگ‌ترین نعمت نعمت هدایت است. اگر همه نعمت‌ها بود، اما نعمت هدایت و ولایت نبود زندگی برخوردار از حیات انسانی نبود.

رئیسی با بیان اینکه حیات الهی انسان، منجر به انسانیت انسان می‌شود، افزود: انسان در پرتو فراگرفتن قرآن به جایگاه رفیع انسانی می‌رسد. حافظ که لقب لسان‌الغیب گرفته یا از حکمایی مانند ملاصدرا و میرزای شیرازی و دیگر فلاسفه در پرتو قرآن به این قله رسیدند. شهید دستغیب در پرتو هدایت الهی به این جایگاه رسیده است. شهدای استان فارس در پرتو فراگیری قران و بهره‌مندی از هدایت الهی در این قله قرار گرفتند و به ما پیام می‌دهند.

رئیس جمهور با بیان اینکه پیام 15 هزار شهید این خطه به همه ما این است که اگر می‌خواهید به سعادت دنیا و آخرت برسید راه همین است، افزود: اگر می‌خواهید زندگی نورانی داشته باشید این مسیر است.

رئیسی بیان کرد: داشتن بینش و انگیزش الهی و داشتن مسیری که الهی و ملکوتی باشد، هیچ منافاتی با رفاه اجتماعی و برخورداری از رفاه ندارد. زندگی برخوردار از عدالت می‌تواند منجر به رفاه شود.

وی با بیان اینکه آنچه که امروز به عنوان حکومت اسلامی به دنبال آن هستیم، عنوان کرد: حرکت گام دوم بر جبران عقب‌ماندگی‌ها است کی یکی از عقب‌ماندگی‌ها اجرای عدالت است.

رئیس جمهور با بیان اینکه بعد از انقلاب کارهای بزرگی انجام شده و شیراز امروز بسیار توسعه پیدا کرده است، عنوان کرد: در کنار توسعه، باید عدالت اجتماعی  بر توسعه‌ها سایه بیفکند.

وی با بیان اینکه براساس آمایش سرزمینی واقعی ببینیم که جای جای استان فارس چه نیازمندی‌هایی دارد و چه امکاناتی گفت: باید کاستی‌ها جبران شود و محور حرکت دولت سیزدهم اجرای عدالت است،  حرکت دولت در جهت اجرای قانون و شناخت کاستی ها و کمبودها و محرومیت‌ها و جبران آنها است.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام، امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس در این دیدار با ‌تسلیت ‌فرارسیدن سالگرد شهادت امام حسن عسگری (ع) اظهارداشت: تلاش دولت و رئیس‌جمهور برای رفع محرومیت و ارتقای وضعیت مردم است.

وی با بیان اینکه راه حل برای درخواست‌های مردمی در نگاه رئیس‌جمهور وجود دارد، گفت: استان 15 هزار شهید فارس اما دغدغه‌های مهمی برای اسلامیت و انقلاب دارد که باید از رئیس‌جمهور رهنمود بگیریم و خدا هم از ما بپذیرد‌.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس نیز با بیان اینکه مردم فارس در همه برهه‌ها و عرصه‌های انقلاب ایستادند و از این نظام و انقلاب با جان و دل دفاع کردند، اظهارداشت: استان فارس پهناور که پایتخت فرهنگی ایران محسوب می‌شود، مشکلات زیادی دارد.

وی با بیان اینکه توقع نیست که دولت نوپای سیزدهم با سرعت مشکلات را حل کند، گفت: در این سفر 100 مصوبه در نظر گرفته شده و امیدواریم که با مصوبات این سفر مشکلات و معضلات استان به تدریج برطرف شود.

ایمانیه با اشاره به حسن رفتار و مردم‌داری آیت‌الله رئیسی در سفر امروز و دیدار با مردم افزود: درخواست‌های شخصی مردم و نامه‌هایی آنان در استانداری پیگیری می‌شود و برای حل مشکلات آنها اقدامات لازم در نظر گرفته می‌شود./تسنیم

این خبر تکمیل می‌شود

رئیس جمهور نخبگان دولت   اخبار برگزیده
  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا 

  

اسراییل: ازسرگیری تمرین حمله هوایی به ایران پس از 2 سال توقفهفته گذشته نیز کانال 12 تلویزیون اسراییل گزارش داد که اسراییل برای حمله احتمالی به ایران 1.5 میلیارد دلار به بودجه نظامی خود افزوده است
۵۵ آنلاین نیروی هوایی ایران سازمان ملل متحد 

  

رستم قاسمی، وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیموزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ عنوان دولت سیزدهم احداث مسکن در کشور را سیاسی نمی‌کند که به همین منظور تجربیات تلخ مسکن مهر را در طرح اقدام ملی مسکن جبران و اصلاح می‌کنیم
۵۵ آنلاین رستم قاسمی مسکن مهر مسکن 

  

جزئیاتی از استخدام در وزارت بهداشتوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور دستور داد که حداکثر تا 10 آبان ماه سال جاری تمامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید در مراکز پذیرفته شده فعالیت خود را آغاز کنند.
گسترش درمان وزارت بهداشت مجلس شورای اسلامی 

  

ستاره پرسپولیس مشکوک به کرونادلیل غیبت نعمتی در سفر پرسپولیس به اهواز مشخص شد
خانه فوتبال ستاره پرسپولیس خودرو 

  

آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توصیه حقیر این است که باید با تمام کشورهای دنیا با عزّت و اقتدار رابطه داشته باشیم. اینکه با بسیاری از کشورها قهر باشیم صحیح نیست و به ضرر مردم عزیزمان است. شما باید با عقلانیت و تعامل سازنده، حقوق ملت را احقاق کنید...
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی تهران قیمت 

  

واکنش تند ایران به اتهامات رژیم صهیونیستیایرنا/ نماینده جمهوری اسلامی ایران در کمیته سیاسی و استعمار زدایی مجمع عمومی سازمان ملل در پاسخ به تهدیدات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جامعه جهانی و سازمان ملل رژیم صهیونیستی را پاسخگوی اقدامات غیر انسانی خود سازند.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

ریزش قیمت دلار 29عصر پنجشنبه مهر 1400قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز پنجشنبه 29 مهر 1400 در صرافی‌های بانکی به 26 هزار و 690 تومان رسید.
فردا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

آخرین خبر از جاماندگان سهام عدالترئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال نامه به رئیس‌جمهور درباره جاماندگان سهام عدالت خبر داد و گفت: این نامه به وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.
اقتصادنیوز سازمان برنامه و بودجه سهام عدالت سهام 

  

تحلیلی جذاب از عملکرد بورس در هفته آخر مهر +‌ فیلمدر هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟
گسترش بورس تهران تهران اقتصاد 

  

بورس فک پلمپ شدمدیر روابط عمومی بورس تهران اعلام کرد: درب پارکینگ ساختمان بورس فک پلمب شد و معاملات بورس اوراق بهادار تهران روز شنبه طبق روال عادی انجام می شود.
نامه نیوز بورس تهران روابط عمومی تهران 

  

رونمایی از تیم فرهاد، مدل 1400 | ترکیب استقلال در فصل جدیداستقلال امروز در نخستین دیدار خود از بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر، به مصاف هوادار می رود تا از تیم جدید فرهاد مجیدی رسما رونمایی شود.
خانه فوتبال بازار خودرو بازی فرهاد مجیدی 

  

کدام استان‌ها با روند افزایشی کرونا مواجه هستند؟معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه روند افزایشی مختصری در موارد بروز کرونا در چهار استان دیده شده، گفت: البته این روند افزایشی مختصر به معنای پیک ششم کرونا نیست.
۵۵ آنلاین درمان وزارت بهداشت