بازیگرانی که به خاطر اولین نقش آفرینی شان جایزه اسکار را ازآن خود کردند

بعضی بازیگرها برای اولین نقش آفرینی شان در یک فیلم بلند جایزه اسکار دریافت کردند.

بازیگرانی که به خاطر اولین نقش آفرینی شان جایزه اسکار را ازآن خود کردند

باربارا استرایسند و جولی اندروز، ستاره های هالیوود، هر دو برای اولین بازی شان اسکار گرفتند.

در موردی جدیدتر، به لوپیتا نیونگ به خاطر اولین نقش آفرینی اش جایزه اسکار تعلق گرفت.

در ادامه مروری خواهیم داشت بر فهرست بازیگرانی که برای اولین نقش آفرینی خود جایزه اسکار دریافت کردند.

جولی اندروز

اولین نقش آفرینی جولی اندروز در فیلم «مری پاپینز» (Mary Poppins) یک جایزه اسکار برای وی در سال 1965 به ارمغان آورد.

اندروز کار بازیگری را از تئاتر آغاز کرد اما در سال 1964 با بازی در نقش شخصیت مشهور «مری پاپینز» در فیلمی به همین نام، به سینما راه پیدا کرد. اندروز با مهارت خوانندگی و توانایی های بازیگری اش به نقش این پرستار بچه ی جادویی جان بخشید.

یک سال بعد او اسکار بهترین بازیگر زن را برای اولین نقش آفرینی اش در یک فیلم بلند سینمایی دریافت کرد.

او در سخنرانی ای که پس از دریافت جایزه اش داشت، به شوخی گفت: «می دانم که آمریکایی ها به مهمان نوازی شان معروف اند اما این دیگر واقعاً مسخره است.»

باربارا استرایسند

باربارا استرایسند در سال 1969 جایزه بهترین بازیگر زن را برای اولین نقش آفرینی اش در فیلم «دختر شوخ» (Funny Girl) دریافت کرد.

استرایسند تا سال 1969 به بازیگر ماهری در عرصه ی تئاتر بدل شده و 2 بار نامزد دریافت جایزه تونی شده بود. در حقیقت، او نقش معروفش، «فانی پرایس» در فیلم «دختر شوخ» را قبلاً در تئاتر بازی کرده بود. او با بازی در همان نقش در یک فیلم موزیکال اقتباسی به هالیوود راه پیدا کرد.

استرایسند اسکار بهترین بازیگر زن را به طور مشترک با کاترین هپبورن دریافت کرد. او در سخنرانی ای که پس از دریافت جایزه اش داشت رو به اسکار خود گفت: «سلام زیبا» که اشاره ای بود به صحنه ای در فیلم «دختر شوخ».

استرایسند در سال 2018 درباره ی اولین اسکار خود گفت: «باید بگویم که گرفتن جایزه اسکار اتفاق دوست داشتنی بود.»

او در سال 1977 دومین اسکار خود را برای بهترین موسیقی فیلم به خاطر فیلم «همیشه سبز» (Evergreen) دریافت کرد.

تیموتی هاتن

تیموتی هاتن در سال 1981 به خاطر اولین نقش آفرینی اش در فیلم «مردم معمولی» (Ordinary People) جایزه اسکار دریافت کرد.

هاتن در سال 1980 با بازی در فیلم «مردم معمولی» به شهرت رسید. او در این فیلم نقش «کونراد» را بازی می کرد، نوجوانی که از یک بیمارستان روانی به خانه بازمی گردد. او برای برقراری دوباره ی رابطه با مادرش که در جای دیگری زندگی می کرد و پدر بی عاطفه اش، دست به خودکشی زده بود.

هاتن هنگام دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از پدرش تشکر کرد.

مارلی متلین

مارلی متلین اولین بار در سال 1986 در فیلم «فرزندان یک خدای کوچک تر» (Children of a Lesser God) نقش آفرینی و برای آن جایزه اسکار دریافت کرد.

متلین که در 18 ماهگی حس شنوایی اش را از دست داده بود بیشتر دوران کودکی اش را با بازی در تئاتر سپری کرد. با این حال، او در سال 1986 در اولین فیلم خود «فرزندان یک خدای کوچک تر» نقش آفرینی کرد. او در این فیلم نقش زن ناشنوایی را برعهده داشت که در یک مدرسه ی مخصوص ناشنوایان کار می کرد و دلباخته ی مردی – با بازی ویلیام هرت – شده بود که درک او برایش دشوار بود.

متلین وقتی در سال 1987 اسکار بهترین بازیگر زن را دریافت کرد به اولین و تنها بازیگر زن ناشنوایی بدل شد که موفق به دریافت این جایزه شده است. او که در آن زمان 21 سال داشت جوان ترین بازیگر زنی هم محسوب می شد که اسکار بهترین بازیگر زن را دریافت کرده بود، عنوانی که هنوز هم به او تعلق دارد.

متلین در سال 2012 در مصاحبه ای درباره ی جایزه اسکار خود گفت: «در کنار ازدواج با همسرم و به دنیا آمدن فرزندانم، یکی از بهترین روزهای زندگی ام تاکنون بوده. بیست و پنج سال از آن روز می گذرد اما احساسم به آن هنوز طوری است که انگار همین دیروز اتفاق افتاده.»

آنا پاکین

آنا پاکین با تنها 11 سال سن در سال 1994 برای اولین نقش آفرینی اش در فیلم «پیانو» (The Piano) جایزه اسکار دریافت کرد.

پاکین در سال 1993 اولین نقشش را در فیلم «پیانو» ایفا کرد. او در این فیلم نقش «فلورا» را برعهده داشت، دختر کوچکی که نقش مترجم را برای مادر لالش داشت. آن ها در میانه ی قرن نوزدهم به نیوزلند رفته بودند.

پاکین که تنها 11 سال داشت با اضطراب زیادی بر روی سن حاضر شد و اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت کرد. او تنها به دوربین خیره شد و لبخند زد و در انتها از چند نفری تشکر کرد. پاکین در میان جوان ترین زنانی که موفق به دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شده اند، رتبه ی دوم را دارد – تنها کسی که هنگام دریافت این جایزه از پاکین جوان تر بود که تیتوم اونیل بود که این جایزه را در سن 10 سالگی برای نقش آفرینی اش در فیلم «ماه کاغذی» (Paper Moon) دریافت کرد.

جنیفر هادسون

جنیفر هادسون برای اولین نقش آفرینی اش در فیلم سال 2006 «دختران رویایی» (Dreamgirls) جایزه اسکار دریافت کرد.

هادسون به لطف موفقیت حضور کوتاهش در برنامه ی استعدادیابی American Idol ، اولین نقشش را در فیلم «دختران رویایی» به دست آورد که در آن نقش مقابل بیانسه، خواننده ی مشهور را ایفا می کرد. هادسون در این فیلم نقش «افی وایت» را برعهده داشت، خواننده ی اصلی یک گروه موسیقی دخترانه در دهه 1960 که دائماً نادیده گرفته می شد.

صدای خوانندگی هادسون و توانایی های بازیگری اش اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را در سال 2007 برای او به ارمغان آورد. او در سخنرانی ای که پس از دریافت جایزه اش داشت از جنیفر هالیدی که ابتدا این نقش را در تئاتر برادوی ایفا کرده بود، تشکر کرد.

لوپیتا نیونگ

لوپیتا نیونگ برای اولین نقشش در فیلم «12 سال بردگی» (12 Years a Slave) جایزه اسکار دریافت کرد.

نیونگ در کنیا بزرگ شد و سپس در دانشکده تئاتر دانشگاه ییل ِ آمریکا تحصیل کرد اما اولین نقش اصلی فیلمش را – که جایزه اسکار را برای او ارمغان آورد – پیش از فارغ التحصیلی اش از دانشگاه به دست آورد. او در فیلم «12 سال بردگی» که محصول سال 2013 است، نقش «پتسی» را برعهده داشت، برده ای سختکوش که در کارخانه ی پنبه ای در ایالت لوییزیانای آمریکا کار می کرد.

او یک سال بعد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت کرد. نینونگ پس از دریافت جایزه اش از روح «پتسی» به خاطر هدایت او در طول این پروژه تشکر کرد.

او در سخنرانی خود گفت: «این مجسمه طلایی شاید یادآوری ای باشد برای من و هر بچه ای که اهل هر کجا که باشید، رویاهایتان باارزش اند.»

 

مصاحبه پنبه اسکار   اخبار برگزیده
  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  

احمدی‌نژاد: مسئولین خودشان واکسن زده‌اند خیالشان راحت استمن احتمال می‌دهم مسئولین کشور خودشان واکسن زده‌اند. خیالشان راحت است. خیلی نگران مردم نیستند. سوز و گدازی نمی‌بینیم. آدم بگوید روزی 450 نفر فوت می‌کنند، خیلی راحت. هیچ تغییری در روش‌ها و منش‌ها داده نمی‌شود. این امر فضای ذهنی و روحی مردم را سخت می‌کند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دولت دهم مترو 

  

جزئیات جدید از ترور سردار سلیمانی/ چه کسانی تلفن حاج قاسم را ردیابی کردند؟سه تیم تک‌تیرانداز خود را در فاصله 500 تا 800 متر دورتر از "منطقه ترور" مستقر کرده بودند، که همان جاده ورودی به فرودگاه بود، و به نحوی قرار گرفته بودند تا هدف خود را هنگام خروج از فرودگاه در یک مثلث احاطه کنند.
اقتصادنیوز سردار سلیمانی تلفن جاده 

  

افشاگری سنگین پرسپولیسی ها علیه زردها+جزئیات بیشترتیم سپاهان در سال 1350 با هدایت محمود یاوری در برابر پرسپولیس قدرتمند آن زمان با نتیجه تحقیرآمیز 6 بر صفر شکست خورد.
خانه فوتبال بهاره رهنما فوتبال بازی 

  

توئیت جدید ظریف: بایدن باید تصمیم بگیردوزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: رئیس جمهور بایدن باید تصمیم بگیرد که آیا ایالات متحده به بی‌قانونی ادامه خواهد داد و یا به قانون پایبند می‌شود.
فردا رئیس جمهور وین قانون 

  

اعلام پیش فروش سایپا با شاهین و 4 خودرو دیگر + مبالغ پیش پرداختسایپا برنامه پیش فروش خود به مناسبت عید سعید فطر را اعلام کرد. در این پیش فروش خودرو شاهین و 4 محصول دیگر سایپا عرضه شده است.
خودروتک سایپا خودرو خودروسازان 

  

ظریف روی مین رفتبه جهت بررسی دو مشکل عمده انتخابات یعنی رد صلاحیت‌ها و میزان مشارکت گفتگو کردیم با منصور حقیقت پور فعال سیاسی اصولگرا و نماینده مجلس نهم که مشروح آن را می‌خوانیم:
مستقل‌آنلاین دولت سردار سلیمانی رئیس جمهور 

  

تذکر رهبری به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ظریف نیست/ پشت پرده افشای فایل صوتی باید مشخص شود/ جریان رقیب بدنبال ناامیدی اصلاح‌طلبان استیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: سخنان رهبری درباره برخی از گفته‌های وزیر امورخارجه به معنای این نیست که آقای ظریف مهره سوخته است.
ایلنا محمدجواد ظریف اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف شناخته‌شده ترین رقیب جدی جریان اصولگرا است/ اصولگرایان به اجماع نخواهند رسید/ عملکرد شورای نگهبان مشخص می‌کند مشارکت چگونه باشدیک کنشگر سیاسی اصوگرا فضای انتخاباتی جریان‌‌های سیاسی کشور را مورد بررسی قرار داد و میزان مشارکت را وابسته به عملکر شورای نگهبان دانست.
ایلنا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آغاز فروش اقساطی محصولات MVM با پیش پرداخت 30 درصدطرح جدید فروش اقساطی محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه ماه اردیبهشت ماه آغاز شد.
خودروتک خودرو ماه ایران 

  

متن عجیب ارسالی به واتس آپ استقلالی‌ها+جزئیات بیشتر را بخوانیداستقلال نماینده پرقدرت کشورمان با اقتدار صدرنشین گروه خود در آسیا شد اما باز هم کادرفنی این تیم، آبی پوشان را ممنوع المصاحبه کرد!
خانه فوتبال مصاحبه کعبه فرهاد مجیدی 

  اخبار داغ
  

اعلام جزئیات جشنواره جهانی فیلم فجر/کرونا بازار فیلم را مجازی کردنشست خبری سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به دبیری محمدمهدی عسگرپور آغاز شد.
اعتماد موسیقی فیلم ایران سینمای ایران 

  

افزایش بی‌سابقه تعداد مبتلایان کرونا در ژاپنتلویزیون ژاپن روز یکشنبه اعلام کرد: توکیو 1121 مبتلای جدید داشت که برای نخستین بار از اول ماه مه، از سطح هزار نفر فراتر رفته است. تعداد مبتلایان بدحال در پایتخت 71 نفر بود که 2 نفر از روز قبل بیشتر است.
اعتماد ژاپن تلویزیون ماه 

  

خطر سهام عدالت برای بورسنایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس طی گفتگویی اعلام کرد، آیین‌نامه آزاد‌سازی سهام عدالت می‌تواند آینده بورس را متلاطم کند.
گسترش سهام عدالت سهام بورس تهران 

  

قیمت سکه نیم‌ سکه و ربع سکه امروز یکشنبه 1400/02/19بازار امروز شاهد افت قیمت سکه امامی است که به 9,494,000 (نه میلیون و چهارصد و نود و چهار هزار) تومان رسید.
اقتصادنیوز قیمت 

  

مبتلایان کرونای هندی و آفریقای جنوبی در قرنطینه خانگی!سلامت نیوز:چند روز پیش وزیر بهداشت با اعلام وضعیت ورود موتاسیون های ویروس کرونا به کشور یک فضای نگران کننده احتمالی را برای روزهای پیش رو ترسیم کرد...
سلامت‌نیوز روزنامه ایران ارومیه روزنامه 

  

سارق 100 دوز واکسن کرونا دستگیر شدبه گفته مقام‌های محلی، مردی به اتهام دزدیدن 100 شیشه واکسن کرونای "جانسون اند جانسون" در ایالت واشنگتن آمریکا دستگیر شد.
برنا واشنگتن 

  

آمادگی مترو تهران برای طرح سراسری واکسیناسیون کرونامعاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران از آمادگی مترو برای مشارکت در طرح سراسری وا
خبرفوری مترو تهران واکسیناسیون 

  

قیمت سکه و طلا اعلام شد (1400/02/19)هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی در بازار آزاد تهران امروز (یکشنبه) به قیمت 9 میلیون و 490 تومان به فروش رسید.
گسترش قیمت سکه و طلا تهران 

  

تست منفی مدافع سپاهان؛ شایان مصلح کرونا نداردمدافع سپاهان که مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا بود جواب تستش منفی شد.
ایلنا ویروس خبرنگار فوتبال 

  

پرداخت وام اجاره 1400 به ستاد کروناوزارت راه و شهرسازی پیشنهاد پرداخت کمک ودیعه مسکن را به ستاد ملی کرونا داده که ستاد در این باره تصمیم‌گیری خواهد کرد.
۵۵ آنلاین وام وزارت راه و شهرسازی دولت