ایلنا   |  اقتصادی  |  

ابداع ربات فرموله در شرکت ماد استیل

شرکت ماد استیل موفق به ساخت دستگاه ربات فرموله در صنعت مواد شوینده بهداشتی شده است.دستگاهی که قادر هست بدون نیاز به نیروی انسانی فرمول مواد شوینده را به صورت خودکار انجام دهد.

ابداع ربات فرموله در شرکت ماد استیل

شرکت ماد استیل موفق به ساخت دستگاه ربات فرموله در صنعت مواد شوینده بهداشتی شده است.دستگاهی که قادر هست بدون نیاز به نیروی انسانی فرمول مواد شوینده را به صورت خودکار انجام دهد.

این دستگاه برای اولین بار در ایران ساخته شده و با نمونه های خارجی خود قابل مقایسه و رقابت می باشد.

ربات فرموله توسط محمد معینی مخترع برتر سال های 84 ،85 و 86 در شرکت ماد استیل ابداع شده است که با دانش فنی  و تحقیق در زمینه های صنعتی و بر حسب نیاز بازار و همگام با تولید و صنعت جهانی به مرحله بهره برداری و استفاده در صنعت و تولید با کیفیت تر محصولات شوینده رسیده است.

همچنین این دستگاه با اینکه با دستگاه های مشابه آلمانی خود قابل رقابت می باشد،اما به لحاظ قیمت بسیار ارزانتر و مقرون به صرفه تر است  که در دسترس تمامی هموطنان و تولید کننده های مواد شوینده قرار می گیرد و از پشتیبانی تعمیرات تخصصی نیز برخوردار می باشد.

تزریق کننده دیجیتال حجم مواد اولیه  

امروزه در فرایندهای شیمیایی تکنوژی نقش به سزایی دارد. تزریق کننده دیجیتال مواد اولیه یکی از مکانیزم های به روز دنیا بوده که اجرای فرمولاسیون را در میکسر با دقت بسیار بالا مطابق با الزامات نظارتی و کیفیتی انجام می دهد

خطای انسانی و وقت گیر بودن تزریق مواد اولیه به میکسر یکی از بزرگترین موانع تولید بوده بطوری که این خطا در تولید حتی می تواند به مقدار قابل توجه ای کیفیت محصول را تغییر دهد . استقرار ربات فرموله ( تزریق کننده دیجیتال مواد اولیه ) در خط تولید باعث افزایش دقت در انجام فرمولاسیون می شود و زحمات تولید را کاهش می دهد. با این رویکرد مدیریت ایمنی و کیفیت اجراء فرمول افزایش یافته و فرمولاسیون ها با دقیق ترین حالت ممکن انجام می شود. شرکت ماد استیل ربات فرموله را به دو صورت نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک در بازار عرضه می کند.

دستگاه فرموله (نیمه اتوماتیک) دستگاه فرموله نیمه اتوماتیک با کمک اپراتور عملیات تزریق مواد اولیه شیمیایی را انجام می دهد. اپراتور با توجه به فرمولاسیون، مقدار معینی از حجم مواد اولیه را از طریق نمایشگر به دستگاه برای تزریق به میکسر می دهد. برخی از مواد اولیه از طریق مکش توسط پمپ ها های غلیظ کش ضد اسید با شبکه ی خود و برخی دیگر نیز توسط پمپ های دیگر از مخازن جدا مواد اولیه را به داخل میکسر هدایت می کند. این دستگاه دارای 7 پمپ بوده که هر پمپ مختص به یک ماده اولیه شیمیایی می باشد. با استارت پمپ یک ماده اولیه شیمیایی وارد میکسر می شود و با رسیدن به مقدار تعیین شده مطابق فرمولاسیون، دستگاه از طریق PLC تزریق مواد اولیه را قطع می کند. این چرخه برای تمام مواد اولیه ادامه پیدا می کند تا تمامی مواد اولیه به میکسر تزریق شود ربات فرموله ( اتوماتیک ) ربات تزریق کننده دیجیتال حجم مواد اولیه اتوماتیک از درصد کارایی بسیار بالایی جهت تزریق مواد اولیه شیمیایی برخوردار بوده و به نوعی موجب ارتقای عملیات تزریق مواد اولیه شده و قابلیت کنترل اجرای فرمول را از هر نقطه کره خاکی فقط با داشتن اینترنت فراهم می کند . ربات تمام اتوماتیک فرموله بدون نیاز به نیروی انسانی فرمول مواد شوینده را به صورت خودکار انجام می دهد طرز استفاده از ربات فرمول

ربات تزریق کننده دیجیتال حجم مواد اولیه اتوماتیک از درصد کارایی بسیار بالایی جهت تزریق مواد اولیه شیمیایی برخوردار بوده و به نوعی موجب ارتقای عملیات تزریق مواد اولیه شده و قابلیت کنترل اجرای فرمول را از هر نقطه کره خاکی فقط با داشتن اینترنت فراهم می کند . ربات تمام اتوماتیک فرموله بدون نیاز به نیروی انسانی فرمول مواد شوینده را به صورت خودکار انجام می دهد

1- در ابتدا اپراتور فرمول انواع مختلف محصولات شوینده را یا به مانیتور ربات یا از طریق لپ تاپ خود به ربات وارد می کند

2- دستگاه استارت خورده و ربات شروع به آبگیری میکسر می کند  

3- پس از آب گیری میکسر، ربات میکسر را روشن می کند و فرمول مورد نظر را توسط 12 پمپ که هر پمپ مختص به یک ماده شیمیایی بوده را در میکسر اجرا می کند اندازه گیری حجم مواد اولیه شیمیایی توسط سنسور ها کنترل می شود و منجر به اجرای بسیار دقیق فرمول می شود. این ربات قابلیت تزریق رنگ ، اسانس و افزودنی ها و… را به میکسر تولید شوینده دارد

4- پس از اجراء فرمولاسیون مواد شوینده ( فرمول مایع ظرفشویی ، فرمول مایع دستشویی ، فرمول انواع شامپو سر و… ) و تولید محصول مورد نظر ، ربات میکسر را خاموش می کند و محصول شوینده آماده انتقال به دستگاه پرکن می باشد

برخی از ویژگی های ربات فرموله

یکی از دیگر قابلیت های ربات فرموله توانایی کنترل از راه دور از طریق اینترنت می باشد یعنی اگر شما در یک شهر یا کشور دیگر باشید توانایی این را دارید که فقط با داشتن اینترنت به دستگاه خود متصل شده و فرمول مورد نظر را یا وارد کنید و یا انتخاب کرده و محصول را بدون حضور در محل میکسر تولید کنید

از دیگر مزایایی ربات فرموله توانایی تزریق مقدار دقیق مواد اولیه با مقیاس بسیار پایین دانست بطوری که توانایی تزریق ماده ای را با دقت گرم و مقدار چند گرم را دارا می باشد که جهت تزریق برخی از افزودنی های مقدار کم مناسب است از قبیل رنگ ، اسانس و انواع ویتامین ها و…. و با قطع و وصل شدن ناگهایی برق هیچ گونه اختلالی در روند اجرا برنامه ایجاد نمی شود

از امکانات دیگری که ربات فراهم می کند می توان به حافظه دستگاه اشاره کرد که می توان ده ها فرمول را به آن اضافه کرد و با توجه به حافظه دستگاه بررسی کرد که در چه زمانی ، چه شخصی با چه فرمولی خط تولید شوینده را راه اندازی کرده است

فرموله نیمه اتوماتیک و ربات فرموله با دو سال گارانتی طلایی تعویض و 10 سال خدمات تامین قطعات عرضه می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از وب سایت شرکت ماد استیل بازدید فرمایید.

 

صنعت ایران اینترنت   اخبار برگزیده
  

آخرین بررسی ها درباره پالرمو و CFT از زبان محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از پایان کار کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو و CFT خبر داد و گفت: پیشنهادات کمیسیون برای طرح در صحن مجمع تشخیص آماده شد.
فردا گروه ویژه اقدام مالی دولت محسن رضایی 

  

سود بانک‌های آمریکا 36.5 درصد کاهش یافتبانک‌های امریکا مقادیر عظیمی را برای پشتیبانی در برابر ضرر و زیان‌های احتمالی طی بحران کرونا کنار گذاشته بودند که باعث کاهش 36.5درصدی سوددهی آنها در 2020 شد، کاهش نرخ بهره هم بر سود این بانک‌ها تأثیر گذاشته است.
گسترش سود بانک مرکزی بانک 

  

کاهش قیمت نفت در پی افزایش ذخیره‌سازی‌های آمریکاقیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 6 دقیقه امروز (چهارشنبه، ششم اسفندماه) با 38 سنت کاهش به 64 دلار و 99 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با 55 سنت کاهش به 61 دلار و 12 سنت برای هر بشکه رسید.
ایلنا قیمت قیمت نفت نفت 

  

تکذیب تغییر دبیرکل و مسئولین واحدها در حزب جمهوریتبا توجه به انتشار برخی خبرهای کذب در تعدادی از رسانه های مغرض، درباره تغییر دبیرکل و مسئولین برخی واحدهای حزب جمهوریت، پایگاه رسمی اطلاع رسانی این حزب، اطلاعیه ای را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین کمیسیون ماده 10 احزاب قانون رسانه 

  

شهر‌های ممنوعه اعلام شدن | ورود به استان‌های شمالی و 8 شهر دیگر ممنوع استرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا جزئیات ممنوعیت ورود خودروهای شخصی به شهرهای ممنوعه را تشریح کرد.
۵۵ آنلاین استان خوزستان هواشناسی خودرو 

  

آماده‌باش پلیس از 20 اسفند تا 19 فروردین 1400/ منتظر تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام نوروز هستیمفرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس بیشترین سهم را در پیشگیری از ویروس کرونا داشته است، گفت: پلیس از 20 اسفند تا 19 فرودین آماده باش هستم؛ ما آماده ارائه خدمات به مردم هستیم و باید دید ستاد ملی مقابله با کرونا چه تصمیمی برای عید خواهد گرفت.
ایلنا پلیس ساخت و ساز استان خوزستان 

  

کنایه های تند روحانی به مجلس: حق نداریم با اعضاب مردم بازی کنیم/ هیچ قوه‌ای نمی تواند در کار قوه مجریه دخالت کندرئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ قوه ای نمی‌تواند در امر قوای دیگر دخالت کند، گفت: اصل 113 کامل روشن و از بدیهیات است واضحات تفسیر ندارد کاملا روشن است که رییس جمهور مسئول اجرای قانون است نه ناظر.
اقتصادنیوز بازی کار قانون 

  

گروهی از نمایندگان جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس جمهور این کشور، خواستار تجدید نظر در لغو احتمالی تحریم‌های ایران شدند.
نامه نیوز جمهوری خواه سهام عدالت سهام 

  

توییت قالیباف: اتحاد مردم، قفل تحریم را خواهدشکسترییس مجلس در توییتی نوشت: قفل تحریم‌ها هم با اتحاد مردم ایران شکسته خواهد شد.
مملکت‌آنلاین ایران مجلس شورای اسلامی قانون 

  

آمار کرونای انگلیسی در این شهر ایران شدت گرفت + جزئیاتآمار کرونای انگلیسی در هرمزگانی به 9 تن رسید سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت :
مستقل‌آنلاین ایران مصاحبه خبرنگار 

  

عادل فردوسی پور- علی کریمی؛ پای چه کسی در میان است؟بعد از آنکه حسین شریعتمداری، علی کریمی را به‌دلیل بستن مچ‌بند سبز، شایسته احراز صلاحیت ندانست، جریانی همسو با این تفکرات، با مطرح‌کردن مسائلی غیرواقع، سعی در برهم‌زدن شرایط به ضرر کریمی کردند.
خانه فوتبال علی کریمی فدراسیون فوتبال ازدواج 

  

کاهش قیمت خودرو با اهرم دلار / افت یک تا 4 میلیون تومانیپس از یک روند افزایشی تقریبا 10 روزه اما آرام، قیمت خودرو از یکی دو روز پیش روند کاهشی را در پیش گرفت.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت ارز قیمت 

  

پنتاگون: دفاع موشکی ما بر کره شمالی متمرکز است نه چین، روسیه و ایرانمعاون رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده گفت: توانایی دفاع موشکی آمریکا به وضوح بر کره شمالی متمرکز است، نه چین، روسیه و ایران و باید برای مقابله با تهدیدات این کشور به پیشرفت خود ادامه دهیم.
مثلث صدا و سیما کره شمالی ماه 

  

فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس / 2 مثال از میزان مالیات خودرو لوکسدر جریان بررسی لایحه بودجه 1400 در مجلس شورای اسلامی، دریافت مالیات از خودروهای لوکس برای سال آینده تصویب شد. همچنین در این مصوبه فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس نیز آمده است. با این مصوبه همچنین ملاک لوکس بودن خودرو که آن را مشمول دریافت مالیات می کند نیز مشخص شد.
خودروتک مالیات خودرو لایحه بودجه 

  

جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی استنماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بازرگانی باید صادرات محور باشد و باید با برنامه‌ریزی بازار صادرات را جدی بگیریم چراکه این یک واجب سیاسی است.
۵۵ آنلاین صادرات غیرنفتی استان مرکزی تولید 

  اخبار داغ
  

قیمت دلار فعلی 110 هزار تومان است!یک کارشناس اقتصادی با محاسبه قدرت خرید دلار در سال 1356 و مقایسه آن با نرخ دلار کنونی و قدرت خرید آن، قیمت دلار فعلی را نه 24 هزار تومان بلکه 110 هزار تومان اعلام کرد.
گسترش قیمت دلار خودرو 

  

آژیر خطر پیک چهارم کرونا و مرگ ومیرهای 500 تایی بیخ گوش ایرانکرونای انگلیسی استان ها را یکی پس از دیگری در می نوردد و در این شرایط عملکرد برخی مسئولان و رفتار عده ای از مردم داد وزیر بهداشت را در آورده است.
اقتصادنیوز مرگ ایران 

  

قیمت دلار 15 هزار تومان می‌شود؟این روزها بازار ارز در انتظار آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده کشور در کشورهایی چون کره جنوبی، عراق، عمان و... است که به اعتقاد کارشناسان اقتصادی با تحقق این امر و افزایش عرضه ارز در بازار، قیمت دلار می‌تواند برای مدتی به 15 هزار تومان یا کمتر از آن هم برسد.
فردا قیمت کاهش قیمت ها دلار 

  

آغاز ضبط فصل جدید «خندوانه» با رعایت پروتکل‌های کروناییرامبد جوان ضبط فصل جدید «خندوانه» را آغاز کرده است و این برنامه با رعایت پروتکل‌های کرونایی قبل از نوروز 1400 روی آنتن شبکه نسیم می‌رود. این برنامه و سریال «مردم معمولی» در شبکه نمایش خانگی که این روزها تولیدشان همزمان شده است.
اعتماد خندوانه رامبد جوان اینستاگرام 

  

خوزستان در وضعیت حاد کرونایی قرار داردیک نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه ترس از کرونا کمتر شده و مردم تصور می‌کنند با وجود واکسن این بیماری تمام شده است، گفت: وضعیت خوزستان حاد است و محدودیت تردد و ورود و خروج از این استان به لرستان اعمال شود.
اعتماد استان خوزستان مجلس شورای اسلامی ویروس 

  

جزئیاتی از فصل جدید «خندوانه»/رامبد جوان چگونه با کرونا کنار آمد؟رامبد جوان ضبط فصل جدید «خندوانه» را آغاز کرده است و این برنامه با رعایت پروتکل‌های کرونایی قبل از ن
خبرفوری خندوانه رامبد جوان اینستاگرام 

  

فیلم؛فاجعه کرونا در اهواز؛به کارگیری اتوبوس آمبولانس هاجابجایی بیماران مبتلا به کرونا در اهواز با اتوبوس
خانه فوتبال اهواز اتوبوس فوتبال 

  

جدیدترین آمارها از کرونای انگلیسی/ رییسی: فعلاً برای سفر نوروزی بلیط رزرو نکنیداگر یک فرد مبتلا به گونه قبلی کرونا (ویروس ووهان) می‌توانست بیماری خود را در بین 10 نفر به 3 نفر انت
خبرفوری اهواز سازمان بهداشت جهانی نماز جمعه 

  

برای بیش از 3هزار و 800 کرونایی بلیت اتوبوس صادر نکردیم/ سفرهای نوروزی با اتوبوس انجام می‌شود/ پروانه 126 راننده متخلف از پروتکل‌های بهداشتی لغو شدمدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان‌ راهداری گفت: اقدامات سازمان راهداری برای انجام سفرهای نوروزی دقیقا براساس شیوه نامه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهد بود.
ایلنا خودرو اتوبوس ویروس 

  

احتمال رسیدن قیمت دلار به 12 هزار توماناین روزها بازار ارز در انتظار آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده کشور در کشورهایی چون کره جنوبی، عراق، عمان و... است که به اعتقاد کارشناسان اقتصادی با تحقق این امر و افزایش عرضه ارز در بازار، قیمت دلار می‌تواند برای مدتی به 15 هزار تومان یا کمتر از آن هم برسد.
گسترش قیمت کاهش قیمت ها دلار 

  

افت شاخص های مهم بورسی اروپا و آمریکابیشتر شاخص های مهم بورسی اروپا و آمریکا ریزش کردند.در وال استریت همه نزولی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند.
اقتصادنیوز شاخص وال استریت