ایلنا   |  اقتصادی  |  

کارمزد و حق کمیسیون اجاره سند !

خدماتی که در زمینه اجاره سند ، و یا اجاره سند وثیقه توسط افرادی تحت عنوان سندگذار در کشور ارائه میشود این روزها بازار داغی به راه انداخته است . اجاره 6 ماهه سند و اجاره 1 ساله سند ، خدمات اجاره فوری سند و ... همگی جملاتی هستند که بسیار در از دوست و آشنا و یا محل هایی همچون مجتمع های قضایی ، دادسراها و دادگاه ها و بانک ها به وفور شنیده میشوند، دلالانی که به دنبال مشتری هستند و با…

کارمزد و حق کمیسیون اجاره سند !

خدماتی که در زمینه  اجاره سند ، و یا اجاره سند وثیقه توسط افرادی تحت عنوان سندگذار در کشور ارائه میشود این روزها بازار داغی به راه انداخته است .  اجاره 6 ماهه سند و اجاره 1  ساله سند ، خدمات اجاره فوری سند  و ... همگی جملاتی هستند که بسیار در از دوست و آشنا و یا محل هایی همچون مجتمع های قضایی ، دادسراها و دادگاه ها و بانک ها به وفور شنیده میشوند، دلالانی که به دنبال مشتری هستند و با معرفی مشتری و مالک به یکدیگر کارمزد کلانی از این بین دریافت میکنند.

روند اجاره وثیقه یا سند معمولا برای متهمانی بوده که در مرحله رسیدگی در دادسرا یا دادگاه مطابق با شرایط و بر اساس قانون تحت قرار وثیقه و تامین کیفری قرار میگیرند ، قرار تامین کیفری وثیقه موضوعی است که در قانون مجازات اسلامی برای جلوگیری از تضییع حقوق شاکی در صورت فرار متهم در نظر گرفته و میزان و مبلغ قرار وثیقه بطور مستقیم با عنوان اتهام رابطه دارد .

برای مثال اتهام کلاهبرداری به مبلغ 1 میلیارد تومان موجب صدور قرار وثیقه به مبلغ 1 الی 2 میلیارد تومان برای متهم خواهد شد .

پس از صدور وثیقه در جلسه رسیدگی درصورتیکه متهم دارای وثیقه لازم برای ارائه به دادگاه یا دادسرا باشد آنرا تامین و همان لحظه آزاد میشود ، در غیر اینصورت تا زمان تودیع وثیقه در بازداشت خواهد بود که در این حالت به زندان اعزام میشود . یکی از موضوعاتی که در دادسراها و دادگاه بسیار به گوش میخورد موضوع اجاره سند و وثیقه برای تودیع به دادگاه یا دادسرا است  که در برخی مواقع  به دلیل عدم رعایت برخی نکات تبدیل به یک معضل برای متهم و خانواده او میشود .

یکی دیگر از موارد پر استفاده سند  و  وثیقه برای ارائه به بانک بمنظور گرفتن وام بانکی میباشد که در این شرایط ابتدا ملک مورد نظر توسط کارشناس رسمی بانک ارزیابی و قیمت گذاری میشود و پس از گذراندن تشریفات قانونی ملک به میزان وام بازداشت و در رهن بانک قرار میگیرد . اما گیرنده وام همیشه سند برای ارائه به بانک ها ندارد و به ناچار لازم است از سندهای اجاره ای برای این منظور استفاده کند ، سندهایی که با پرئداخت میزان مشخصی کارمزد برای مدت معیین در رهن و اجاره متقاضی قرار میگیرد .

محل های ارائه سند اجاره ای و وثیقه:

در این بین، اشخاص و موسساتی وجود دارند که در ازای دریافت کارمزد یا کمیسیون و اجاره بهای سند وثیقه و همچنین اخذ تضامین ، سند مورد نیاز را برای متقاضی فراهم میکنند. از آن جا که استفاده از سند وثیقه  و یا سند اجاره ای، مستلزم پرداخت قیمت و مبلغ اجاره آن برای مدت معلوم میباشد و لذا دریافت آن، با ریسک ها و خطراتی برای متقاضیان و مالکین همراه است ، کسب اطلاع از ریسک هایی که اجاره سند و وثیقه دارد قبل از هرگونه اقدام ضروری می باشد .

به همین منظور  در این گزارش ، ابتدا به بیان مفهوم وثیقه و سند برای تامین قرار پرداخته و نکات قانونی آن را از منظر قانون کشور بررسی میکنیم و در ادامه، موارد استفاده از وثیقه اجاره ای، برای آزادی زندانیان و یا وام و همچنین چالش هایی که تامین وثیقه در بر دارد، نظیر ارزش گذاری سند ملکی ، مراحل تامین و .... را بررسی می کنیم. در انتها همچنین نکات مهم که در اجاره کردن سند باید به آن توجه شود را بیان خواهیم کرد.

مراحل بازداشت سند و وثیقه :

تنظیم قرارداد اجاره سند بصورت حضوری هماهنگی و اعزام مالک سند  به شعبه دریافت نامه رسمی کارشناسی ملک دریافت نامه نیابت از شعبه (در صورتی که ملک خارج از شهر باشد) اجرای مفاد نامه بازداشت گرفتن دستور کارشناسی ملک ارجاء به  کارشناس رسمی دادگستری و ارزیابی قیمت ملک توسط کارشناس اخذ تضمین های لازم از متهم و خانواده متهم بازداشت سند توسط اداره ثبت منطقه و دریافت نامه بازداشت سند  گرفتن نامه آزادی از شعبه و تحویل نامه به زندان

***  یکی از موسسات با تجربه و معتبربرای اجاره سند و وثیقه که دارای سابقه بسیار بالایی در این حوزه است ، موسسه حقوقی تهران بزرگ بوده که در حال حاضر در اکثر استان ها و شهرستانهای کشور سند اجاره ای برای متهمان تامین میکند .

پایان رپرتاژ آگهی

وام حوزه خانواده   اخبار برگزیده
  

قشم ایر رکورد دار کیفیت و امنیت پروازIATA گواهینامه معتبرIOSA را برای سومین بار تمدید کرد!
اقتصادنیوز 

  

سرلشکر باقری پیام دادسرلشکر باقری با صدور پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: دشمن در تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت ایران، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است.
فردا سربازی خبرنگار ایران 

  

هدفگذاری صنعت بیمه در راستای کاهش دغدغه های دولت و مردم استکاهش دغدغه های دولت در خصوص جبران خسارت های مردم در حوادث گوناگون از اهداف دارای اولویت صنعت بیمه به شمار می رود.
ایلنا صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

درخواست اصلاح قانون تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیرانجمعی از کارکنان دولتی در کارزاری خواستار اصلاح قانون بودجه 1401 در خصوص تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیران شدند.
ایلنا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون مالیات 

  

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیارمحمد عزیزی در راستای پیاده سازی بستر های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک، از تصویب برنامه عملیاتی توسعه 5G در کیش و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در جزیره خبر داد.
ایلنا همراه اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهر الکترونیک 

  

جاماندگان یارانه بخوانند | یارانه جدید جاماندگان واریز شداعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد.
مثلث یارانه عکس دولت 

  

محرومیت فوتبالی لیدر معروف پرسپولیسبا حکم قطعی؛ لیدر پرسپولیس به استادیوم‌ها ممنوع الورود شد!
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازار خودرو 

  

وزیر ارتباطات: ماهواره‌بر جدید در روزهای آینده پرتاب می‌شودوزیر ارتباطات:خط تولید مشترک ماهواره خیام را با روسیه راه‎اندازی خواهیم کرد.
فردا ماهواره تولید روسیه 

  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  

تلاش دولت و رئیس‌جمهور خدمت‌رسانی به مردم استوزیر کشور گفت: در مورد این دولت که امروز خودش را دولت مردمی و متعهد به اسلام و خدمت به مردم می‌داند باید بتوانیم خدمات را تشریح کنیم. دولت و در راس آن آقای رئیس‌جمهور تلا‌شان این است که به مردم خدمت کنند.
ایلنا دولت رئیس جمهور حوزه 

  

تغییر قیمت بنزین تصویب شد؟ | گرانی قیمت بنزین در راه استطرح بنزین برای همه از کیش به پاستور رسیده و منتظر جلسه بررسی در حضور رئیس جمهور است. همزمان با جدی شدن طرح بنزین برای همه، زمزمه‌هایی در خصوص تغییر قیمت بنزین هم شنیده می‌شود. چه تغییراتی در انتظار بنزین است؟
مثلث قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان استرئیس اتحادیه صنف کفاشان دستدوز گفت:‌ تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان است.
ایلنا تولید جوانان مسکو 

  

دستیار وزیر خارجه:دایران در بازسازی سوریه برادرانه کنار مردم خواهد بوددستیار وزیر امور خارجه ایران گفت: ملت ایران برادرانه و بدون قید و شرط به منظور بازسازی سوریه، کنار مردم ما بوده و خواهد بود.
فردا سوریه ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

بورس کالا، راه نجات صنعت خودرومحمدرضا نجفی منش دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا و کشف واقعی قیمت ها در تقابل عرضه و تقاضا، صف طولانی خریداران قلابی خودرو که ماه هاست برای دریافت رانت از این صف خارج نمی شوند، جمع شده و بدون شک با عرضه های منظم خودرو علاوه بر حمایت از تولیدکننده، شاهد تعادل بازار نیز خواهیم بود.
گسترش بورس کالا صنعت خودرو 

  

خبر مهم برای سکه بازان /ریزش سنگین قیمت سکهقیمت‌ طلا و سکه امروز یکشنبه 23 مرداد 1401، همچنان روند کاهشی دارد. سکه طرح جدید از پنجشنبه تا کنون، 700 هزار تومان ریزش را تجربه کرده است. این روزها قیمت طلا و سکه بر خلاف نرخ اونس جهانی نزولی است. سیگنال‌های موثر بر بازار را بخوانید.
فردا قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

در آخرین نشست اعضای هیات رییسه سازمان لیگ فوتسال کشور قوانین سخت‌گیرانه‌ای در مورد چگونگی حضور هواداران در نظر گرفته شد.
ورزش۳ فوتسال 

  

پیش بینی قیمت سکه | هشدار به خریداران سکهقیمت سکه در روزهای گذشته با نوساناتی همراه بود. با اینکه در بازار جهانی قیمت طلا در حال افزایش است، اما در بازارهای داخلی طلا و سکه شاهد کاهش قیمت بودیم. علت این ریزش چیست؟ آیا اکنون زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بازار طلا و سکه است؟
نامه نیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

لیست قیمت خودرو امروز در بازار | ثبات قیمت خودرو امروز در بازاردر ادامه مطالب قیمت خودروهای پر فروش روز را میخوانید.
خانه فوتبال قیمت ایران خودرو خودرو 

  

سهم‌های پیشران بورس در معاملات23 مردادامروز قیمت سهام زکشت (کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت) رشد 6 درصدی را ثبت کرد و بیشترین رشد روزانه را داشت.
اقتصادنیوز قیمت سهام کشاورزی 

  

رتبه پایین بورس در رعایت حقوق سهامداران خرددبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری گفت: رتبه بورس ایران در رعایت حقوق سهامداران خرد، در جایگاه پایینی نسبت به بورسهای دنیا قرار دارد.
گسترش سرمایه ایران دولت 

  

افزایش قربانیان کرونا در کشور(23مرداد)متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 83 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند.
گسترش وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

تلاطم برجامی در بورس /رشد فروش در بازار سهاماقتصادنیوز: بورس تهران همواره به اخبار و حواشی برجام واکنش نشان داده است. در روزهای اخیر نیز با افزایش امیدواری به احیای برجام بازار رشد کرده و با کاهش امیدها نزول کرده است.
اقتصادنیوز بورس تهران سهام تهران 

  

83 فوتی جدید کرونا در کشور و بیش از 6 نفر طی 24 ساعت گذشته مبتلا شدندبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 6هزار و 279 بیمار کووید 19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه 83 بیمار نیز جان باختند.
برنا وزارت بهداشت 

  

آمار کرونا امروز 23 مرداد | تعداد شوکه کننده فوتی‌های کرونا امروزبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 6هزار و 279 بیمار کووید 19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه 83 بیمار نیز جان باختند.
نامه نیوز وزارت بهداشت خودرو دولت 

  

83 فوتی جدید کرونا در کشوردر شبانه روز گذشته 6هزار و 279 بیمار کووید 19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه 83 بیمار نیز جان باختند.
ایلنا وزارت بهداشت بیمارستان 

  

83 بیمار مبتلا کرونایی دیگر جان باختندمتاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 83 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 142 هزار و 944 نفر رسید.
برنا 

  

آمار وخیم امروز کرونا 23 مرداد | 83 فوتی جدید و 1474 تن در شرایط شدید بیماریبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 6هزار و 279 بیمار کووید 19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه 83 بیمار نیز جان باختند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت بیمارستان