فردا   |  سیاسی  |  

مشاور فرمانده نیروی هوایی: در حوزه پهپاد در جهان مطرح هستیم

مشاور فرمانده نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه آمریکا دنبال نابودی توان موشکی ایران است که البته راه به جایی نخواهد برد گفت: در حوزه پهپاد در جهان مطرح هستیم و در منطقه غرب آسیا قدرت برتریم اما هر روز باید برای پیشرفت بیشتر تلاش کنیم.

مشاور فرمانده نیروی هوایی: در حوزه پهپاد در جهان مطرح هستیم

سرتیپ دوم خلبان حسین چیت‌فروش امشب به مناسبت سالگرد شهادت «شهید عباس دوران» در باغ‌موزع دفاع مقدس با بیان اینکه در تمام شلوغی‌های جهان معتقدم راه شیعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی حق است و خون شهدای ما پایمال نخواهد شد اظهار کرد: هیچ یک از شهدا با یکدیگر فرقی ندارند، هر کدام در یک مجموعه پیوسته هستند و نقش خود را در لباسشان ایفا کردند.

وی با بیان اینکه جایگاه حرکت شهید عباس دوران به خوبی تشریح نشده است افزود: ما فقط 17 شهید خلبان قبل از جنگ داریم که در کردستان شهید شدند.

مشاور فرمانده نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه شهید نوژه در درگیری کردستان به شهادت رسید تصریح کرد: در کردستان شهیدچمران محاصره شد و نیروی هوایی با پروازهای تاکتیکی مهمات و تجهیرات لازم را در مکانی دقیق برای نیروهای خودی فرستاد و اگر تنها 20 متر آن طرفتر بود به دست دشمن می‌افتاد.

وی با اشاره به اینکه نقش و اقدامات نیروی هوایی هنوز به خوبی تبیین نشده است گفت: نیروی هوایی ظرف 48 ساعت، منافقین را درو کرد، البته تفکر خلاقانه انقلابی بود که از فجایع بزرگ جلوگیری کرد.

چیت‌فروش با بیان اینکه در جریان جنگ تحمیلی همه کشورهای عربی به جز سوریه و عمان جنگی بزرگ را شروع کردند گفت: 192 فروند هواپیما به ما حمله کردند، البته ما از همدان سه ساعت بعد مهمترین و استراتژیک‌ترین پایگاه هواپیمایی عراق را زدیم.

وی با بیان اینکه خالد حیدری اهل تسنن و محمد صانعی اهل شیعه نخستین شهدای ما بودند اظهار کرد: تمام نقاط استراتژیک عراق را در یکم مهرماه بمباران کردیم و اتفاقات بزرگی را برای دفاع از کشور رقم زدیم.

اف 5ها به آرپی جی تبدیل شدند بدون آنکه تمرین کرده باشند

مشاور فرمانده نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه نیروی هواپیمایی چنان عراق را بمباران کرد که روز ششم نخستین پیمان‌نامه آتش‌بس نوشته شد افزود: چند خلبان عهد بستند که پایگاه دزفول را حفظ کردند تا پایگاه سقوط نکند، اف 5ها به آرپی جی تبدیل شدند بدون آنکه تمرین کرده باشند.

وی با اشاره به اینکه یک سال اول پس از یورش عراق، نیروی هوایی مطالعات لازم را انجام داد و کم و کیف نیروهای عراقی و مناطق اشغال شده را مشخص کرد ادامه داد: در یک سال اول نیروی هوایی جانانه جنگید و نیروگاه برق عراق را مورد هدف قرار داد به طوری که صادرات 3 میلیون و 250 هزار بشکه عراق در روز را صفر کرد.

مشاور فرمانده نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه عراق که یکی از صادرکنندگان روغن به جهان بود به یک واردکننده تبدیل شد گفت: پس از اقدامات نیروی هوایی علیه عراق، چون تانگ‌ها سوخت نداشتند نتوانستند دزفول را بگیرند.

وی با تأکید بر اینکه نیروی هوایی در عملیات‌های مختلف اجازه نداد دشمن از هوا علیه نیروهای خودی حمله کند اظهار کرد: نیروی هوایی مثل چراغ، جبهه را روشن می‌کرد، عکسبرداری انجام می‌داد و عکس را به جبهه‌ها می‌رساند.

وی با بیان اینکه نخستین عملیات اساسی ثامن‌الائمه بود که اول مهر 60 انجام شد و اقداماتی چون شکست حصر آبادان، طریق‌القدس و... از طرح‌های ارتش به ویژه نیروی هوایی بود افزود: در فتح‌المبین 20 هزار نفر اسیر گرفتیم و شکست پشت شکست برای دشمن رقم خورد تا در دو عملیات 40 هزار نفر اسیر از دشمن گرفته شود.

روایت رشادت و ایثار شهید عباس دوران

چیت‌فروش گریزی به اجلاس سران عدم تعهد به میزبانی بغداد زد و گفت: برگزاری کنفرانس در بغداد با هدف تحقیر ایران انجام می‌شد و می‌توانست نتیجه آن پیروزی صدام باشد، وزارت امور خارجه نامه‌نگاری‌هایی را برای جلوگیری از برگزاری این اجلاس در بغداد آغاز کرد اما موفق نشد و در نهایت برای مقابله، تنها راهکار یک اقدام نظامی شناخته شد.

وی با بیان اینکه شهید عباس دوران مامور این اقدام نظامی شد خاطرنشان کرد: این شهید والامقام ابتدا پالایشگاه را بمباران کرد و بعد از آن جنگنده‌ خود را به سمت محل برگزاری اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها هدایت کرد و آن را به ساختمان زد که همین موضوع باعث شد کنفرانس در عراق برگزار نشود.

مشاور فرمانده نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه پس از این عملیات ژنرال‌های عراقی به احترام بر سر پیکر شهید عباس دوران ایستادند گفت: کنفرانس غیر متعهدها در بغداد لغو شد و این اتفاق تنها از عهده نیروی هوایی برمی‌آمد.

وی با بیان اینکه «عباس دوران» متعلق به همه دوران‌هاست گفت: فرهنگ جوانمردی امثال عباس دوران و شهیدبابایی را باید بازگو کنیم، وقتی این موارد را نگوییم افرادی چون سلبریتی‌های خارجی عرصه را به دست می‌گیرند.

چیت‌فروش با بیان اینکه آنها الگو ماندند تا ما امروز از آنها سخن بگوییم گفت: شهیدبابایی با عمل خود مسلمان و اسلام را نشان داد، او مغز متفکر بود و امروز گزارش‌های او برای انقلاب ثروت است.

وی با بیان اینکه جریان ضد انقلاب امروز به دنبال تغییر واقعیت‌هاست اما یقین بدانید آینده جهان از آن شیعه است گفت: قبل از انقلاب نیروی هوایی به طور کامل به خارج وابسته بود و واشنگتن به تمسخر می‌گفت که دو ماه دیگر نیروی هوایی می‌خوابد اما ما تجهیزات را زودتر از همه ساختیم.

در حوزه پهپاد در جهان مطرح هستیم و در منطقه غرب آسیا قدرت برتریم

مشاور فرمانده نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه در حوزه پهپاد در جهان مطرح هستیم و در منطقه غرب آسیا قدرت برتریم گفت: هر روز باید برای پیشرفت بیشتر تلاش کنیم زیرا هر لحظه در تاریخ غفلت کردیم دستاوردهایمان را گرفتند بنابراین باید هوشیارتر از هر روز باشیم.

وی با بیان اینکه امروز بهترین خلبان‌ها در ایران آموزش می‌بینند و بهترین عملیات‌ها را انجام می‌دهند خاطرنشان کرد: آمریکا دنبال نابودی توان موشکی ایران اسلامی است و باید نسبت به این موضوع بصیر بود؛ دشمنان دنبال این هستند که تفکر عاشورایی را از ما بگیرند اما موفق نمی‌شوند چون راه ما حق است.

چیت‌فروش با اشاره به اینکه تنها راه پیشرفت کشور توجه به منویات رهبری و اقدام جهادی است گفت: رهبر ما فردی باهوش و با تدبیر است و با یک سخنرانی همه نقشه‌های دشمن را نابود می‌کند که باید قدر این ولی فقیه شجاع و انقلابی را بدانیم./فارس

مشاور نیروی هوایی حوزه   اخبار برگزیده
  

استان خوزستان در نتیجه انتصاب‌های شما به تابلوی بحران‌های کشور تبدیل شده استنماینده اهواز گفت: علت اینکه در هفته پایانی کار دولت دوازدهم این سوال را مطرح می‌کنم این است که یک پیام جدی به دولت آینده و وزرای آینده بدهیم که ما نمایندگان در کار نظارت اغماض نخواهیم کرد.
ایلنا استیضاح اهواز کار 

  

فرانسه: تعویق مذاکرات امکان احیای برجام را به خطر می‌اندازدسخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه از ایران به خاطر به تعویق افتادن آغاز دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته ای انتقاد کرد.
فردا فرانسه ایران ایران و آمریکا 

  

ورود مجلس به ماجرای اعترضات اخیر در چند شهرسخنگوی نشست فراکسیون مستقلین ولایی گفت: جهت بررسی مسائل اجتماعی و اعتراضات اخیر و گرانی‌ها، این فراکسیون خواستار جلسه اختصاصی به صورت علنی یا غیرعلنی در صحن برای بررسی این موضوع شدند.
مثلث وزارت بهداشت رئیس جمهور دولت 

  

توصیه مهم رهبر انقلاب به رئیسی درباره چینش کابینهعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از توصیه رهبر انقلاب به ابراهیم رئیسی در چینش کابینه روایت کرد.
۵۵ آنلاین رهبر انقلاب مجمع تشخیص مصلحت نظام محمد حسین صفار هرندی 

  

توضیح درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها"/ دولت‌ها باید علمدار و پیشگام تحقق آزادی‌های گروهی باشنداستاد دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها" توضیحاتی را ارائه کرد.
ایلنا وزارت کشور شورای نگهبان نیروی انتظامی 

  

خبرآنلاین/ عضو مجمع روحانیون مبارز و وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: 200 کشور عضو FATF هستند، چگونه ایران خودش را با 2 کشور کاملا منزوی در عرصه بین الملل ، مقایسه می کند؟!
نامه نیوز ایران تهران اصولگرایان 

  

افشاگری درباره وضعیت زندگی و حقوق مخالفان برجامروزنامه آفتاب یزد به نقل ازفرجی راد سفیر اسبق ایران در بلژیک نوشت: «افرادی که مخالف برجام هستند و ادعاهایی را مطرح می‌کنند حداقلش این است که حقوق خوبی می‌گیرند و زندگی مطلوبی دارند»
اقتصادنیوز روزنامه ایران بلژیک 

  

اعلام خودروهای جایگزین برای دعوتنامه داران پژو 206 صندوقدار، تیپ 5 و تندر 90اگر خودروهایی مانند وانت آریسان ، پژو 206 تیپ 5 ، پژو 206 صندوقدار را ثبت نام کرده بودید باید به فکر تغییر علاقه خود باشید چرا که برنامه ای برای تولید و تحویل این خودروها وجود ندارد و جدول تبدیل این تعهدات از سوی ایران خودرو منتشر شده است.
خودروتک پژو ایران خودرو خودرو 

  

شعار این آقایان حل مشکل معیشت بود اما ببینید دنبال چه طرح‌هایی هستند!مبنای طرح ضد اینترنت مجلس به هیچ وجه «صیانت» نیست. کنترل «مرز دیجیتال» را نباید به نیروهای مسلح بدهند. می خواهید نیروهای مسلح را با مردم درگیر کنید؟! شعار این آقایان حل مشکل معیشت مردم بود اما ببینید دنبال چه طرح هایی هستند.
مستقل‌آنلاین اینترنت اینستاگرام کاربران اینترنت 

  

پای خودروهای دست دوم به لیزینگ باز شداز سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.
خودروتک خودرو قیمت 

  

برای تایید آزادی نماینده فیفا به ایران می آیدکامرانی‌فر:میزبانی تیم ملی در ورزشگاه آزادی قطعی نشده/2 نفر از فیفا و ای اف سی به ایران می‌آیند
خانه فوتبال ورزشگاه آزادی فیفا ایران 

  

احمدی‌نژاد هورالعظیم را بخاطر اکتشاف نفت خشک کردبه جهت بررسی شرایط فوق گفتگو کردیم با دکتر مهدی قمشی استاد دانشگاه شهید چمران اهواز و رئیس دانشکده مهندسی آب و محیط زیست دانشگاه شهید چمران که مشروح آن را می‌خوانیم‌:
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد ایران تهران 

  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  اخبار داغ
  

قیمت سکه امامی امروز دوشنبه 1400/05/11| سکه امامی پیشروی کردقیمت هر قطعه سکه امامی در بازار طلا امروز پیشروی کرد و با قیمت 11,325,000 ( یازده میلیون و سیصد و بیست و پنج هزار ) تومان معامله شد.
اقتصادنیوز قیمت 

  

تزریق واکسن کرونا به بیش از 3 هزار نفر از کارکنان مترورئیس ستاد مقابله و پیشگیری بیماری کرونا و مدیر اجرایی پروژه واکسیناسیون شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از تزریق واکسن کرونا به 3 هزار و 200 نفر از کارکنان مترو در چهار روز خبر داد.
برنا مترو واکسیناسیون تهران 

  

آمار جهانی کرونا؛ مجموع مبتلایان از 199 میلیون نفر گذشتمجموع مبتلایان در جهان تاکنون به 199 میلیون و 23 هزار و 398 نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و 240 هزار و
خبرفوری سوئد اوکراین آفریقای جنوبی 

  

جان باختن پرستار مبتلا به کرونا پس از زایمانرئیس نظام پرستاری اهواز از درگذشت یک پرستار اهوازی مبتلا به کرونا پس از زایمان خبر داد.
خبرفوری پرستار اهواز زایمان 

  

افزایش خطرناک آمار بستری های کروناسخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در هفته گذشته شاهد افزایش 32 درصدی در تعداد بیماران کرونا مثبت بستری و افزایش 38 درصدی در تعداد بیماران فوت شده نسبت به هفته قبل‌تر بودیم.
گسترش وزارت بهداشت درمان آموزش 

  

شناسایی یک واریانت جدید و مسری دیگر از کرونایک گونه دیگر از ویروس کرونا در آمریکا شناسایی شده است که قدرت سرایت بالایی دارد.
برنا ویروس 

  

حقوقی‌های بورس «های وب» را فروختند/ دو سهم پُرسود معاملات امروزاقتصادنیوز: حقوقی‌ها های وب را در لیست فروش قرار دادند.
اقتصادنیوز 

  

درس سال 99 برای بورس بازان چه بود؟در آستانه یکساله شدن استارت ریزش 10 ماهه شاخص سهام، شواهد حکایت از تغییر رفتار بورس‌بازان دارد. گویا معامله‌گران از تجربه ناخوشایند سال پیش درس گرفته و این‌بار نمی‌خواهند بی‌گدار به آب بزنند تا همانند روز‌های نزولی 99، هر روز را به امید نقد کردن سهام خود در صف‌های سنگین فروش سپری کنند. معامله‌گران این روز‌ها به دنبال شناسایی سهام مستعد رشد هستند.
گسترش بورس تهران شاخص سهام 

  

بیشترین زحمات در خط مقدم با کرونا مربوط به عوامل اورژانس است/ لزوم حمایت از اورژانس در لایحه بودجهمحمود عباس‌زاده مشکینی گفت: با وجود افزایش چنددرصدی مأموریت‌های عوامل اورژانس در ایام کرونا، امکانات زیرساختی آنها خیلی با گذشته فرقی نکرده است. حتی تعداد نیروی انسانی آنها هم افزایشی نداشته است اما باید برای حمایت از اورژانس در لایحه بودجه عنایت ویژه‌ای به این موضوعات داشته و نسبت به اصلاح ساختار اقدامات لازم صورت گیرد.
برنا محمود عباس اورژانس لایحه بودجه 

  

در این شرایط بحرانی کرونا دسته عزاداری و تعزیه در استان نباید برگزار شودمعاون بهداشت علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: طی روز گذشته 300 نفر بر اثر کرونا در استان در مراکز درمانی استان بستری شدند و شاهد افزایش این بیماری در استان هستیم.
برنا عزاداری تعزیه استان زنجان 

  

خطر بروز جهش‌های خطرناک با ابتلای افراد واکسینه شده به کرونا!طبق مطالعه‌ای که در مجله‌ی "ساینتیفیک ریپورتس"(Scientific Reports) منتشر شده است، برخلاف آنچه تصور م
خبرفوری ایالات متحده آمریکا سیستم ایمنی ویروس 

  

روز بدون فوتی کرونا در کردستانرئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 271 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا ک
خبرفوری بیمارستان ویروس ماسک 

  

آخرین آمار قربانیان کرونا در ایران 11 مرداد / کشته شده های کرونا رکورد زدآخرین وضعیت کرونا در ایران امروز 11 مرداد 1400 اعلام شد
نامه نیوز ایران وام قتل