ایلنا   |  فرهنگی  |  

جهان امروز دچار بحران رابطه انسانی است+فیلم

کارگردان فیلم قرار پنجشنبه می‌گوید شتاب زندگی باعث شده تا مردم فرصتی برای دیدن آثار طولانی و مطول نداشته باشند اما مخاطبان می‌توانند همان حسی را که با دیدن یک فیلم 100 دقیقه‌ای تجربه می‌کنند، با تماشای یک فیلم دو دقیقه‌ای در فضای مجازی به دست بیاورند؛ به شرط آنکه آن اثر قوی باشد.

جهان امروز دچار بحران رابطه انسانی است+فیلم

کارگردان فیلم قرار پنجشنبه می‌گوید شتاب زندگی باعث شده تا مردم فرصتی برای دیدن آثار طولانی و مطول نداشته باشند اما مخاطبان می‌توانند همان حسی را که با دیدن یک فیلم 100 دقیقه‌ای تجربه می‌کنند، با تماشای یک فیلم دو دقیقه‌ای در فضای مجازی به دست بیاورند؛ به شرط آنکه آن اثر قوی باشد.

فیلم کوتاه «قرار پنجشنبه» ساخته محمدرضا خردمندان در طی یک هفته عرضه در فضای مجازی با استقبال خوبی مواجه شده و در توئیتر و فیس‌بوک حدود 10 میلیون نفر این فیلم را دیدند و تبدیل به یک ترند شده و بسیار بحث‌برانگیز و دیده شده است. این فیلم علاوه بر مخاطبان ایرانی، واکنش مخاطبان آمریکایی و اروپایی را نیز به دنبال داشته است.

خردمندان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اینکه پیش از این نیز سابقه نمایش آثار خود در فضاهای مجازی و همچنین استقبال مخاطبان را داشته است، گفت: فیلم کوتاه قرار پنجشنبه به سفارش یک خیریه و همکاری و حمایت محمدرضا شفا ساخته شد. من این اثر را ساختم و بعد از ارائه آن دیگر اطلاعی از اثر نداشتم تا اینکه متوجه شدم چند روز پیش به شدت در فضای مجازی دیده شده است.

وی ادامه داد: هر اثری دیر یا زود مخاطب خود را پیدا می‌کند. آثاری از این دست از آنجا که دیالوگ در آنها نقش محوری ندارد و بیشتر بر تصاویر استوار است، مخاطبان همه جای دنیا با زبان‌های مختلف می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند.

وی ادامه داد: وقتی ما اثری را با زبان بصری تولید می‌کنیم که نیاز به ترجمه نداشته باشد این قدرت را به اثر می‌دهیم که در همه جا بتواند خود را نشان بدهد و به دست مخاطبان اصلی برسد.

خردمندان با اشاره به اینکه امروز دنیا دچار بحران رابطه و مدیریت رابطه است، گفت: روابط انسانی در جوامع امروز به شدت در معرض از هم پاشیدگی است و حتی ارتباطاتی که در آن همه طرف‌ها از بودن در آن روابط لذت ببرند، به سختی شکل می‌گیرد و شاید یکی از دلایلی که از قرار پنجشنبه استقبال شده، همین مسئله باشد.

وی با اشاره به اینکه در قرار پنجشنبه بر تکریم درگذشتگان و سنت فاتحه‌خوانی در بین ایرانیان تاکید شده، افزود: زمان ساخت تصور نمی‌کردیم که طرح این مسئله برای ایرانیان قابل درک باشد اما وقتی که دیدیم کشورهای دیگر و به خصوص مخاطبان کشورهای عربی با این مسئله ارتباط برقرار کردند، برایمان جالب بود.

خردمندان ادامه داد: بسیاری از مخاطبان از طریق فضای مجازی اکانت‌های مرا پیدا کردند و با من درباره این فیلم صحبت کردند و نکاتی را گفتند که برایم جالب بود.

وی ادامه داد: شتاب زندگی باعث شده تا مردم فرصتی برای دیدن آثار طولانی و مطول نداشته باشند. شبکه‌های مجازی به بخش لاینفکی از زندگی مردم تبدیل شده‌اند که مردم بیشترین تصاویر را در این فضا می‌بینند و به همین دلیل مخاطبان به راحتی می‌توانند همان حسی را که با دیدن یک فیلم 100 دقیقه‌ای تجربه می‌کنند، با تماشای یک فیلم دو دقیقه‌ای در فضای مجازی به دست بیاورند؛ به شرط آنکه آن اثر قوی باشد.

فیلم کوتاه قرار پنشجنبه را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

حجم ویدئو: 19.53M | زمان ویدئو: 00:02:32 دانلود فایل ویدئویی

فیلم کوتاه توئیتر فیس بوک   اخبار برگزیده
  

نحوه ترور سردار سلیمانی توسط ترامپ فاش شددر حالی که دولت ترامپ پس از ترور و شهادت سردار سلیمانی تا کنون سه بار از ارائه توضیح در این خصوص به کنگره و مجلس نمایندگان اجتناب کرده است، شبکه سی ان ان گفت که ترامپ در میهمانی جمعه شب خود با جمهوریخواهان گزارشی در باره این ترور ارائه کرد.
مستقل‌آنلاین سردار سلیمانی قاسم سلیمانی دونالد ترامپ 

  

ردصلاحیت‌ تعداد زیادی از نیروهای اصلاح‌طلب قدری عرصه سیاسی را برای این جبهه مبهم کرده است. اسماعیل گرامی‌مقدم، مصطفی هاشمی‌طبا و صادق نوروزی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب برای بررسی ابعاد این ردصلاحیت‌ها و چگونگی حضور اصلاح‌طلبان در این دوره از انتخابات ساعتی را با نامه‌نیوز به گفت‌وگو پرداختند.
نامه نیوز مصطفی هاشمی طبا شورای نگهبان رقابت انتخاباتی 

  

عیدیِ امسالِ کارگران چقدر است؟ کارگرانی که یک‌ شبه کارمند می‌شوند!هر کارگر مشمول قانون کار چه حداقل‌بگیر و چه سایر سطوح، در ماه‌های پایانی امسال باید حداقل 3 میلیون و 32 هزار تومان عیدی بگیرد. در نتیجه هیچ نیروی کاری که دفترچه تامین اجتماعی دارد، نباید کمتر از این میزان به عنوان عیدی دریافت کند.
ایلنا عیدی بیمه تامین اجتماعی تامین اجتماعی 

  

چرا خبری از ارزان شدن خودرو نیست؟فعالان بازار خودرو معتقدند هنوز فاصله زیادی میان قیمت کارخانه و بازار وجود دارد که این مشکل با افزایش عرضه برطرف خواهد شد اما وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان خودروسازان در عرضه خودرو قطره چکانی عمل می‌کنند.
خودروتک فضای مجازی خودروسازان بازار خودرو 

  

نشریه الشرق الاوسط نوشت: هیات اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) تصمیم خود را پیرامون لغو امتیاز میزبانی باشگاه‌های ایرانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، از طریق تماس تلفنی به اطلاع اعضاء رسانده و تصمیم پیشین ای‌اف‌سی را تایید کرده است.
نامه نیوز کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال فوتبال آسیا 

  

چشم انداز قیمت خودرو در 2 ماه آخر سالاین روزها برخی اخبار از افزایش میزان تولید خودرو حکایت دارد. افزایشی که می تواند زمینه ثبات در بازار خودرو را فراهم کرده و در صورت عرضه مناسب به بازار زمینه کاهش قیمت خودرو را نیز فراهم کند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

اگر "ترامپ" برودبه روز موعود استیضاح ترامپ نزدیک می‌شویم، درحالیکه برخی در ایران امید به رای آوردن استیضاح دارند. با رفتن ترامپ طبق قوانین، مایک پنس معاون رئیس جمهور به قدرت می‌رسد، و پنس از تندروترین اعضای حزب جمهوری‌خواه است که در زمان "بوش دوم" موافق حمله نظامی آمریکا به افغانستان و عراق و یکی از مخالفان سرسخت برچیده شدن زندان "گوانتانامو" بود.
مستقل‌آنلاین ترامپ استیضاح درآمد 

  

جانشین فرمانده سپاه: سفیر انگلیس را به میدان آوردند تا به خبیثان داخلی‌شان بگویند ما با شما هستیمجانشین فرمانده کل سپاه گفت: عظمت جبهه حق چنان زیاد است که جبهه باطل نماینده همه شیاطین یعنی سفیر انگلیس را در تهران به میدان آوردند تا به خبیثان داخلی‌شان بگویند ما با شما هستیم. این حماقت بزرگی را که کردند، جواب آن را حتما از مردم خواهند گرفت.
اقتصادنیوز انگلیس تهران تاریخ انقلاب 

  

عراقچی: باید مقابل سوء استفاده عربستان در لغو میزبانی ایستاد+فیلممعاون سیاسی وزیر امورخارجه کشورمان نسبت به تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در قبال میزبانی ایران واکنش نشان داد.
مثلث عربستان کنفدراسیون فوتبال آسیا معاون سیاسی 

  

دیدارجانسون و ماکرون؛هنوز به برجام متعهد هستیم«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس و «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه روز یکشنبه در حاشیه نشست برلین، مدعی شدند که به توافق هسته‌ای با ایران متعهد هستند.
مثلث دونالد ترامپ رئیس جمهور دولت 

  اخبار داغ
  

فسادی در پرونده مداخله ارزی سال 96 رخ نداده استیک کارشناس حقوق بانکی گفت: در پرونده معاون سابق بانک مرکزی اتهامی که وارد شده این است که ارز در بازار غیررسمی تزریق شده است. بنابراین اینکه در بازار رسمی که صرافی‌ها و بانک‌ها هستند ارز تزریق کنید، یک داستان دارد و بازار غیررسمی یک داستان دیگر، در این پرونده فقط بحث این است که چرا در بازار غیررسمی که تحت عنوان بازار فردایی شناخته می‌شود ارز تزریق شده است
ایلنا نرخ ارز بانک مرکزی بانک 

  

مبارزه خواننده معروف و همسرش با یک بیماری ناآشنا +عکسجاستین بیبر خواننده 25 ساله در پست اینستاگرامی خود اعلام کرد پس از ابتلا به بیماری لایم 2 سال سخت را پشت سرگذاشته تا سرانجام زندگی با این بیماری را که تاکنون درمانی برای آن شناخته نشده یاد بگیرد.
پندارآنلاین خواننده خانواده یوتیوب 

  

استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات به یکسال رسید/ مجلس به نظرات صادرکنندگان اهمیت ندادرئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: در واقع مالیات بر ارزش افزوده کالایی که سال 97 صادر شده، آخر سال 98 بازگشت داده می‌شود و عملا شاهد هستیم مدت‌ زمان یک ماهه که قانونگذار تعیین کرده بود تا الان به یک سال افزایش پیدا کرده است.
ایلنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده خبرنگار 

  

چرا خبری از ارزان شدن خودرو نیست؟فعالان بازار خودرو معتقدند هنوز فاصله زیادی میان قیمت کارخانه و بازار وجود دارد که این مشکل با افزایش عرضه برطرف خواهد شد اما وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان خودروسازان در عرضه خودرو قطره چکانی عمل می‌کنند.
خودروتک فضای مجازی خودروسازان بازار خودرو 

  

کنایه ارزشی‌ها به پاسپورت آمریکایی باران کوثری+عکسحجت الاسلام جلیل محبی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با انتشار پاسپورت آمریکایی باران کوثری در توئیتر خود، به وی کنایه زد.
پندارآنلاین باران کوثری عکس توئیتر