ایلنا   |  فرهنگی  |  

برنامه «اولی‌ها» با زبان طنز به موضوع انتخابات پرداخته است

تهیه‌کننده و کارگردان برنامه «اولی‌ها» گفت: بر خلاف اغلب برنامه‌های انتخاباتی، ما سعی کردیم در برنامه «اولی‌ها» نکاتی که می‌خواستیم را با زبان طنز بیان کنیم.

برنامه «اولی‌ها» با زبان طنز به موضوع انتخابات پرداخته است

تهیه‌کننده و کارگردان برنامه «اولی‌ها» گفت: بر خلاف اغلب برنامه‌های انتخاباتی، ما سعی کردیم در برنامه «اولی‌ها» نکاتی که می‌خواستیم را با زبان طنز بیان کنیم.

احسان حسینی، تهیه‌کننده و کارگردان برنامه «اولی‌ها» ویژه برنامه انتخاباتی شبکه امید، درباره ساخت این برنامه به خبرنگار ایلنا گفت: فصل اول این برنامه همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی با یک گروه دیگری روی آنتن شبکه امید رفت. زمستان سال گذشته طی جلساتی که با مدیر شبکه امید داشتیم، قرار شد تا طرحی را در راستای همان برنامه برای انتخابات 1400 با موضوع رای اولی‌ها ارائه دهیم و در جلساتی که با تحریریه برنامه داشتیم به این فرمت که در حال پخش است، رسیدیم.

حسینی درباره ساخت این برنامه روی پرده کروماکی توضیح داد: فرم روایی و اجرایی برنامه ما را به این سمت برد و علت اینکه تمام برنامه را روی پرده کروماکی ضبط کردیم، فضای گرافیکی و تکنیکی بود که برای آن در نظر گرفته بودیم و این فضا را فقط پرده کروماکی یا همان پرده سبز به ما می‌داد. از طرفی هم کار کردن در این فضا می‌تواند برای مجری و بازیگر به دلیل دور بودن از فضای اصلی چالش‌ساز باشد که با انتخاب درست مجری و بازیگران کار توانستیم در این زمینه عملکرد قابل قبولی داشته باشیم.

این تهیه‌کننده با اشاره به اینکه مقوله انتخاب در ادوار تاریخ حاشیه‌ساز بوده است، بیان کرد: زندگی بشر مبتنی بر انتخاب‌هایی‌ست که انجام می‌دهد، بر این اساس برنامه «اولی‌ها» را با موضوع اصلی انتخاب پیش‌بینی کردیم، به این دلیل که بحث انتخابات ذیل مبحث انتخاب قرار می‌گیرد و ما با پرداختن به این موضوع مسئله انتخابات و درست انتخاب کردن را مطرح کردیم. فضای محتوایی برنامه در زاویه فضای توسعه فردی قرار می‌گرفت و به بحث حاشیه‌ای که ممکن است برخی از برنامه‌های انتخاباتی با آن دست و پنجه نرم کنند، برنخوردیم. تیم محتوایی برنامه فارغ از تمام نگاه‌های انتخاباتی به برنامه نگاه کردند و تمام هدفشان کمک و آگاهی به رده سنی منظور برای شرکت در انتخابات بوده است.

کارگردان برنامه «اولی‌ها» با اشاره به اینکه اساسا در تلویزیون‌های دنیا هر شبکه هدف مشخصی دارد و برنامه‌هایی که پخش می‌کند با توجه به آن هدف است، درباره فضای برنامه و شبکه‌ای که پخش‌کننده آن است، گفت: اگر این برنامه در شبکه دیگری از تلویزیون پخش می‌شد، از لحاظ ساختاری تغییر عجیبی نمی‌کرد. شکل و شمایل برنامه ربطی به شبکه پخش‌کننده ندارد و این تصمیمی است که سازنده‌های آن گرفته‌اند. جا دارد در این جا یک تشکر ویژه داشته باشم از آقای دکتر سالم و تیم‌شان که بسیار در ساخت این کار کمک کردند و اگر حمایت آن‌ها نبود، این برنامه به سرانجام نمی‌رسید.

وی ادامه داد: تیم مدیریتی شبکه امید از یک سواد رسانه‌ای خاصی برخوردارند و به همین دلیل همیشه با اعتماد درست به تیم سازنده، برنامه‌هایی با کیفیت خوب روی آنتن شبکه امید می‌رود. این حمایت شامل حال ما نیز شد و توانستیم یک برنامه متفاوت با فضای تمام برنامه‌های انتخاباتی بسازیم و پخش کنیم. اغلب برنامه‌سازانی که برای انتخابات کاری را می‌سازند از فضای طنز دوری می‌کنند،‌ اما ما در تمام قسمت‌های اولی‌ها سعی کردیم نکاتی که می‌خواستیم را با زبان طنز بیان کنیم. 

تهیه‌کننده برنامه «اولی‌ها» با بیان اینکه در حال نگارش طرح یک برنامه برای شبکه امید است، گفت: «در حال پیش تولید یک برنامه برای شبکه چهارم هستیم که تابستان امسال آن را کلید می‌زنیم.» 

حسینی با اشاره به اینکه «اولی‌ها» در فضای مجازی دچار یکسری حواشی شده است، عنوان کرد: این برنامه درباره نکاتی صحبت می‌کند که قبلا هم گفته شده، اما این‌بار در فضای طنز بیان شده است. در فضای مجازی عموما یک موضع‌گیری‌ها یا قضاوت‌هایی شده که با نامهری همراه شده است. ما به تمام قضاوت‌ها احترام می‌گذاریم، اما کاش کمی با ملایم‌تر درباره بخشی از این برنامه عمل می‌کردند. 

او در ادامه با بیان اینکه این برنامه حاصل تلاش چند ماهه تیم سازنده آن است، گفت: در این روزهای کرونایی جمع کردن تیم و ساخت یک کار با زحمات بسیاری همراه است که این زحمات بر دوش جانشین تهیه خانم ثابت‌قدم بود و جا دارد در این جا از او هم تشکر کنم.

انتخابات مجلس طنز مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

افت جالب قیمت دلار در صرافی های بانکی| کاهش قیمت دلار در صرافی های بانکیافت جالب قیمت دلار در صرافی های بانکی امروز رخ داد. کاهش قیمت دلار در صرافی های بانکی را شاهد هستیم. ریزش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی اتفاق افتاده است.
۵۵ آنلاین قیمت دلار صرافی 

  

کسانی که کرونای حاد گرفتن چند درصد ممکن است دوباره مبتلا شوند؟یک مطالعه جدید نشان می‌دهد بیمارانی که از موارد شدید کووید 19 بهبود می‌یابند، احتمالاً دوباره به این عفونت مبتلا نمی‌شوند.
برنا 

  

آیا واقعا ترکیبات دارچینی در درمان ویروس کرونا موثرند؟نتایج یک مطالعه نشان می دهد که سینامالدئید موجود در دارچین، مکمل خوبی همراه با دگزامتازون برای درمان ویروس کرونا است.
برنا درمان ویروس 

  

جزئیات شیوه ‌نامه ضد کرونایی کنکورسخنگوی سازمان سنجش با اشاره به تدابیر در نظر گرفته شده بهداشتی برای برگزاری کنکور، گفت: داوطلبانی که از 24 خرداد به بعد به کرونا مبتلا شده‌اند تا دوشنبه 31 خرداد فرصت دارند برای خوداظهاری به سایت سنجش مراجعه کنند.
گسترش کنکور سازمان سنجش وزارت بهداشت 

  

آب استخر کرونا را نابود می‌کندبر اساس آخرین تحقیقات آب استخر‌های شنا تنها در 30 ثانیه ویروس کرونا را از فعالیت می‌اندازد.
برنا شنا ویروس 

  

تست کرونای 22 فرنگی‌کار اردوی جوانان مثبت شد!اردوی تیم کشتی فرنگی جوانان کشورمان با توجه به مثبت شدن تست کرونای 22 نفر از اعضای این تیم لغو شد.
مملکت‌آنلاین کشتی فرنگی کار جوانان 

  

آیا واقعا داروهای فشار خون بر میزان شدت کرونا موثرند؟محققان دانشگاه مینه‌سوتای آمریکا به این سوال که آیا مصرف داروی فشار خون تاثیری بر شدت کرونا در بیماران دارد یا خیر، پاسخ دادند.
برنا فشار خون 

  

آغاز خوداظهاری کنکوری‌های مبتلا به کرونا 1400مهلت خوداظهاری داوطلبان کنکور سراسری 1400 در درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور از امروز 30 خرداد ماه آغاز شد.
برنا کنکور سازمان سنجش آموزش 

  

با عرضه خودرو در بورس مخالفم/ طرح وزارت صمت برای قیمت‌گذاری خودرو به مجلس ارائه شدوزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس کارشناسی نیست، گفت: تحریم موجب شده واردات خودرو متوقف شود لذا بازار رقابتی نیست.
مملکت‌آنلاین بازار خودرو بازار رقابتی واردات خودرو 

  

این آب در 30 ثانیه ویروس کرونا را نابود می کنداقتصادنیوز :‌نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که آب استخرهای شنا تنها در 30 ثانیه ویروس کرونا را از فعالیت می‌اندازد.
اقتصادنیوز ویروس شنا 

  

افراد بالای 70 سال برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا حتما منتظر دریافت پیامک باشندرئیس مرکز بهداشت شرق تهران با بیان این‌که افراد بالای 70 سال برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا منتظر پیامک بمانند، گفت: افراد ترجیحاً دوز دوم واکسن را در همان مرکزی دریافت کنند که دوز اول را تزریق کرده بودند...
برنا پیامک تهران 

  

آخرین وضعیت کرونایی سپند امیرسلیمانی + تصاویر بیمارستاناولین ویدئو و صحبت‌های سپند امیرسلیمانی که چند روز است به دلیل عوارض کرونا جراحی انجام داده بود را ببینید. این ویدیو را خواهرش در اینستاگرام منتشر کرده است.
خانه فوتبال بیمارستان جراحی اینستاگرام 

  

دلالان بازار ارز به دنبال ایجاد ترس در بورسبازار سرمایه این روزها درگیر انتخابات ریاست جمهوری است و واکنش مثبت این بازار به انتخاب آیت‌الله رئیسی به عنوان هشتمین رئیس جمهور کشور، می‌تواند روزهای امیدوار کننده‌ای را برای بازار سهام به ارمغان بیاورد.
فردا بازار تهران ارز قیمت ارز 

  

شیوه‌نامه ضد کرونایی «کنکور» اعلام شداقتصادنیوز :‌سخنگوی سازمان سنجش با اشاره به تدابیر در نظر گرفته شده بهداشتی برای برگزاری کنکور، گفت: داوطلبانی که از 24 خرداد به بعد به کرونا مبتلا شده‌اند تا دوشنبه 31 خرداد فرصت دارند برای خوداظهاری به سایت سنجش مراجعه کنند.
اقتصادنیوز کنکور سازمان سنجش