بن سلمان مهره سوخته آمریکا/ اصلاحات داخلی عربستان هم در اراده آمریکایی‌ها بود

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به عدم استقبال کشورهای مسلمان و کشورهای عرب منطقه از بن سلمان ولیعهد سعودی گفت:تاریخ ایران را یادآور می شوم که یک روزی صدام به عنوان یک مهره قوی آمریکایی‌ها و صهیونیستدر منطقه بود. وی افزود:دیدیم که جنگی که به ما تحویل شد تنها در مقابل صدام نبود چراکه وی جرات انجام این کار را نداشت،آن‌ها صدام را تا جایی پیش…

بن سلمان مهره سوخته آمریکا/ اصلاحات داخلی عربستان هم در اراده آمریکایی‌ها بود

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به عدم استقبال کشورهای مسلمان و کشورهای عرب منطقه از بن سلمان ولیعهد سعودی گفت:تاریخ ایران را یادآور می شوم که  یک روزی صدام به عنوان یک مهره قوی آمریکایی‌ها و صهیونیستدر منطقه بود.

وی افزود:دیدیم که جنگی که به ما تحویل شد تنها در مقابل صدام نبود چراکه وی جرات انجام این کار را نداشت،آن‌ها صدام را تا جایی پیش بردند و بخشی از هدف هایی که مد نظرشان بود را برایشان دنبال کرد و در نهایت حس کردند که صدام ممکن است در آینده برایشان مهره خطرناکی  شود و ممکن استخیلی از مسائل را بیاید بگوید و بسیاری از مسائل را افشا کند.

نماینده مردم لنگرود درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غرب دید که ممکن است نتواند صدام را  مدیریت کند، آن را حذف کردند،ادامه داد:داستان بن سلمان هم چنین حادثه ای است.شما دیدید که این ها نیاز به ایادی در منطقه داشتند و همیشه هم یک مهره ای را در منطقه نگه داشته بودند که البته قبل از انقلاب خود محمدرضا شاه از ایادی آمریکا بود؛امروز هم نقش جایگزینی را به عربستان دادند.

بیشتربخوانید:

افشای پشت پرده شبکه سعودی-صهیونیستی ایران اینترنشنال/دلارهای نفتی در جیب وطن فروشان رسانه ای اقدامات بن سلمان هزینه بسیاری برای آمریکا داشته است/ سیاست‌های آمریکا در قبال خاورمیانه در تل‌آویو اتخاذ می‌شود

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه با انتخاب ولیعهد سعودی در ابتدا بن سلمان اهداف آمریکا را خوب پیش برد ،مطرح کرد:کشور ما همیشه با عربستان مشکل داشته است،اما هرگز در این حد رودر روی هم قرار نگرفته بودیم،ولیعهد جوان عربستان این شرایط را فراهم کرد.

خط دهی اصلاحات داخلی عربستان هم با اراده آمریکایی‌ها بود

رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس با بیان اینکه خط دهی اصلاحات داخلی عربستان هم با اراده آمریکایی‌ها بود، تاکید کرد:از آنجا که قرار بود انتقال قدرت در عربستان صورت بگیرد؛فضای داخل سعودی باید تلطیف می شد و این موضوع رانندگی خانم ها حضور خانم ها در بعضی از مناطق که اجازه نداشتند، یکسری اصلاحات و اتفاقات که در عربستان افتاده است،آن زمینه را هم آمریکایی ها ایجاد کردند.

وی ادامه داد:اینجا یک ابهام وجود دارد و آن این است که این همه انسان در یمن دارند کشته می شوند و هیچ صدایی از مجامع بین المللی شنیده نمی شود،البته که تفاوتی برای ما ندارد و قتل یک خبرنگار هم واقعا بزرگ و ناراحت کننده است،ولی باید این را بگوییم اینها در جایی که بخواهند مسئله ای را بزرگ کنند،آن را انجام می دهند.

آمریکایی‌ها می‌خواهند بن سلمان را کنار بگذارند

رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس با بیان اینکه مهم این است که افشای این مسئله به نفع یا به ضرر آمریکایی ها باشد،تاکید کرد:این همه زن و کودک بی دفاع  در یمن کشته می‌شوند و صدایی از دنیا نمی شنویم،اما اینجا ماموریت و وظیفه داشتند که موضوع قتل روزنامه نگار سعودی را بزرگنمایی کنند؛مرگ خاشقچی این را نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها ظرفیتی را که مد نظرشان بود،مشابه داستان صدام را در بن سلمان ندیدند.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با تاکید براینکه خود آمریکایی‌ها می‌خواهند بن سلمان را کنار بگذارند،تصریح کرد:باتوجه به رفتار  زشتی که ولیعهد سعودی انجام داد،مطمئن باشید که دیگر جایگاهی در کشورهای عربی پیدا نخواهد کرد،همانطور که در سفرهایی که انجام داد و با واکنش های شدید کشورهای مختلف و مردم کشورهای عرب زبان روبرو شد و یکی پس از دیگری او را پس زدنند،این موضوع نشان دهنده همین است که کشورهای عربی به هیچ وجه پذیرای او نخواهند بود./

پایان پیام

مسلمان عربستان خاورمیانه   اخبار برگزیده
  

بیانیه مهم روس ها درباره ایرانوزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که افزایش غنی سازی توسط تهران، نقض توافقنامه هسته ای محسوب نمی شود.
مثلث روسیه ایران غنی سازی 

  

رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: باید انصاف به خرج داد، آقای روحانی در اداره کشور دچار گرفتاری های زیادی شده است. او از پس اداره کشور در حوزه اقتصاد، تولید و توزیع بر نمی آید. دولت معارض هایی دارد که برخی شان از دولت قوی تر هستند. یعنی دولت نمی تواند هزینه ها را تأمین و با قاچاق مبارزه کند و حرفش را به کرسی بنشاند.
نامه نیوز محمد غرضی حسن روحانی پتروشیمی 

  

پیشنهاد حذف همیشگی قیمت خودرو از سایت های خرید و فروشرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با تاکید بر اینکه لزومی برای درج قیمت‌ خودروها در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی وجود ندارد، گفت: افزایش قیمت‌ها در پی درج قیمت‌های ساختگی در بازارهای خرید و فروش مجازی خودرو در شرایطی اتفاق می‌افتد که خرید و فروش در بازار خودرو کم است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

گران‌ترین مربی لیگ هجدهم فوتبال ایران چه کسی بود؟اقتصاد نیوز:در لیگی که تمام شد برخی باشگاه‌ها قراردادهای سنگینی با مربیان خود داشتند.
اقتصادنیوز لیگ برتر فوتبال ایران 

  

سخنگوی وزارت خارجه چین، با اشاره به دیدار هفته گذشته محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با همتای چینی‌اش، گفت: دو طرف بر سر مشکلات دوجانبه و همچنین تحولات اخیر حول محور ایران صحبت کردند. وی در ادامه افزود: آمریکا واردات نفت سایر کشورها از ایران را مختل کرده است. آمریکا همچنین از برجام نیز خارج شده و دیگر کشورها را به نسبت به انجام وظایفشان ذیل این توافق تهدید می‌کند
نامه نیوز چین ایران و چین ایران 

  

أیا مذاکره ایران و آمریکا شروع شده است؟رئیس‌جمهور آمریکا برخی خبرها در مورد مذاکره با ایران را تکذیب کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا اقتصاد ایران 

  

بازگشت شورای رقابت، قیمت خودرو را کاهش می دهد؟یکشنبه گذشته اما مجلس شورای اسلامی با برگرداندن شورای رقابت به پروسه قیمت‌گذاری، تیر خلاص را به آزادسازی بازار خودرو زد. طبق مصوبه مجلس، خودروسازان باید قیمت تمام شده، سود حاصله و قیمت قطعی محصولات خود را به شورای رقابت اعلام کنند...
خودروتک مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان شورای رقابت 

  

3 مامور پلیس مورد حمله قرار گرفتند و کشته شدند.
نامه نیوز پلیس دولت کابل 

  

اسرار وزارت نفت فاش می شود؟/ پشت پرده تلاش برای استیضاح وزیر کابینه روحانیاین استیضاح به جایی نمی‌رسد. نظام قدر آقای زنگنه و توانایی‌های او را می‌شناسد و برخی جریان‌ها بیهوده برای زدن او تلاش می‌کنند
مثلث وزارت نفت نفت صادرات نفت 

  

اندیشکده آمریکایی «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک» گزارش داد: حملات به نفتکش‌ها در نزدیکی تنگه هرمز و یک خط لوله نفت عربستان سعودی می‌تواند موجب افزایش قیمت جهانی نفت شود. ایران بدین‌ترتیب آسیب‌پذیری امارات و عربستان را یادآور شد.
نامه نیوز ایران تهران ریاض 

  اخبار داغ
  

معاون استاندار خراسان شمالی بر مبارزه با بیسوادی تاکید کردبجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: باید از تمام توان فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها برای مبارزه با بیسوادی بهره ببریم.
ایرنا معاون سیاسی بیسوادی ایرنا 

  

خدمات ارزش افزوده تلفن همراه؛ صادرات بدون تحریماخیرا مقاله‌ای از ابوذر مهرمنش، مدیر کل اداره خدمات ارزش افزوده همراه اول، در رابطه با روند توسعه خدمات ارزش افزوده در ایران و جهان، منتشر شده که در آن اشاره کوتاهی به پتانسیل ارز آوری این صنعت برای کشورمان داشته است.
اقتصادنیوز تلفن تلفن همراه همراه اول 

  

مرکز آمار:‌ نرخ تورم 34.6 درصد شدنرخ تورم دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت ماه 1398 به 34,2 درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (3� .6 درصد) 3.6 واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.
تسنیم مرکز آمار ایران تورم ماه 

  

مکمل غذایی دامی غیرمجاز به ارزش 6میلیارد ریال در الیگودرز کشف شدخرم آباد - ایرنا - فرمانده انتظامی لرستان گفت: هفت تن و 320 کیلوگرم مکمل غذایی دامی غیرمجاز به ارزش 6میلیارد ریال در شهرستان الیگودرز کشف شد.
ایرنا ریال خودرو ایرنا 

  

مرکز آمار: تورم 12 ماه منتهی به اردیبهشت به 34.2 درصد رسیدتهران - ایرنا - نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت ماه 1398 با رشد 3.6 درصدی به 34.2 درصد رسید.
ایرنا مرکز آمار ایران تورم ماه