بن سلمان مهره سوخته آمریکا/ اصلاحات داخلی عربستان هم در اراده آمریکایی‌ها بود

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به عدم استقبال کشورهای مسلمان و کشورهای عرب منطقه از بن سلمان ولیعهد سعودی گفت:تاریخ ایران را یادآور می شوم که یک روزی صدام به عنوان یک مهره قوی آمریکایی‌ها و صهیونیستدر منطقه بود. وی افزود:دیدیم که جنگی که به ما تحویل شد تنها در مقابل صدام نبود چراکه وی جرات انجام این کار را نداشت،آن‌ها صدام را تا جایی پیش…

بن سلمان مهره سوخته آمریکا/ اصلاحات داخلی عربستان هم در اراده آمریکایی‌ها بود

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به عدم استقبال کشورهای مسلمان و کشورهای عرب منطقه از بن سلمان ولیعهد سعودی گفت:تاریخ ایران را یادآور می شوم که  یک روزی صدام به عنوان یک مهره قوی آمریکایی‌ها و صهیونیستدر منطقه بود.

وی افزود:دیدیم که جنگی که به ما تحویل شد تنها در مقابل صدام نبود چراکه وی جرات انجام این کار را نداشت،آن‌ها صدام را تا جایی پیش بردند و بخشی از هدف هایی که مد نظرشان بود را برایشان دنبال کرد و در نهایت حس کردند که صدام ممکن است در آینده برایشان مهره خطرناکی  شود و ممکن استخیلی از مسائل را بیاید بگوید و بسیاری از مسائل را افشا کند.

نماینده مردم لنگرود درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غرب دید که ممکن است نتواند صدام را  مدیریت کند، آن را حذف کردند،ادامه داد:داستان بن سلمان هم چنین حادثه ای است.شما دیدید که این ها نیاز به ایادی در منطقه داشتند و همیشه هم یک مهره ای را در منطقه نگه داشته بودند که البته قبل از انقلاب خود محمدرضا شاه از ایادی آمریکا بود؛امروز هم نقش جایگزینی را به عربستان دادند.

بیشتربخوانید:

افشای پشت پرده شبکه سعودی-صهیونیستی ایران اینترنشنال/دلارهای نفتی در جیب وطن فروشان رسانه ای اقدامات بن سلمان هزینه بسیاری برای آمریکا داشته است/ سیاست‌های آمریکا در قبال خاورمیانه در تل‌آویو اتخاذ می‌شود

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه با انتخاب ولیعهد سعودی در ابتدا بن سلمان اهداف آمریکا را خوب پیش برد ،مطرح کرد:کشور ما همیشه با عربستان مشکل داشته است،اما هرگز در این حد رودر روی هم قرار نگرفته بودیم،ولیعهد جوان عربستان این شرایط را فراهم کرد.

خط دهی اصلاحات داخلی عربستان هم با اراده آمریکایی‌ها بود

رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس با بیان اینکه خط دهی اصلاحات داخلی عربستان هم با اراده آمریکایی‌ها بود، تاکید کرد:از آنجا که قرار بود انتقال قدرت در عربستان صورت بگیرد؛فضای داخل سعودی باید تلطیف می شد و این موضوع رانندگی خانم ها حضور خانم ها در بعضی از مناطق که اجازه نداشتند، یکسری اصلاحات و اتفاقات که در عربستان افتاده است،آن زمینه را هم آمریکایی ها ایجاد کردند.

وی ادامه داد:اینجا یک ابهام وجود دارد و آن این است که این همه انسان در یمن دارند کشته می شوند و هیچ صدایی از مجامع بین المللی شنیده نمی شود،البته که تفاوتی برای ما ندارد و قتل یک خبرنگار هم واقعا بزرگ و ناراحت کننده است،ولی باید این را بگوییم اینها در جایی که بخواهند مسئله ای را بزرگ کنند،آن را انجام می دهند.

آمریکایی‌ها می‌خواهند بن سلمان را کنار بگذارند

رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس با بیان اینکه مهم این است که افشای این مسئله به نفع یا به ضرر آمریکایی ها باشد،تاکید کرد:این همه زن و کودک بی دفاع  در یمن کشته می‌شوند و صدایی از دنیا نمی شنویم،اما اینجا ماموریت و وظیفه داشتند که موضوع قتل روزنامه نگار سعودی را بزرگنمایی کنند؛مرگ خاشقچی این را نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها ظرفیتی را که مد نظرشان بود،مشابه داستان صدام را در بن سلمان ندیدند.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با تاکید براینکه خود آمریکایی‌ها می‌خواهند بن سلمان را کنار بگذارند،تصریح کرد:باتوجه به رفتار  زشتی که ولیعهد سعودی انجام داد،مطمئن باشید که دیگر جایگاهی در کشورهای عربی پیدا نخواهد کرد،همانطور که در سفرهایی که انجام داد و با واکنش های شدید کشورهای مختلف و مردم کشورهای عرب زبان روبرو شد و یکی پس از دیگری او را پس زدنند،این موضوع نشان دهنده همین است که کشورهای عربی به هیچ وجه پذیرای او نخواهند بود./

پایان پیام

مسلمان عربستان خاورمیانه   اخبار برگزیده
  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  

استقلال و سپاهان نقره داغ شدندکمیته انضباطی آرای خود را در خصوص برخی از تیم های لیگ برتری صادر کرد.
برنا باشگاه استقلال استقلال استقلال خوزستان 

  

زن جوان که با همدستی برادرش و شوهر سابق خود همسر صیغه‌ای‌اش را کشته و جسد او را به آتش کشیده بود صبح دیروز از زندان به دادگاه منتقل شد تا به اتهام سرقت وآدم ربایی‌اش رسیدگی شود.
برنا زندان ایران آدم ربایی 

  

پیشنهاد بی شرمانه شاکی به مادر متهمدو متهم پرونده صبح دیروز به اتهام سرقت به عنف در شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستادند و مدعی شدند که با نقشه زن خدمتکار خانه اعیانی دست به سرقت زده‌اند.
برنا ازدواج ازدواج موقت سرقت 

  اخبار داغ
  

عراق بازار اصلی کاشی و سرامیک ایران/ کاشی ما را ارزان می‎خرندمدیر انجمن کاشی و سرامیک ایران با اعلام اینکه در حال حاضر قیمت پایه صادراتی هر متر مربع کاشی و سرامیک 4 دلار است، گفت: قیمت فعلی بسیار بالاست و صادرکنندگان امکان اجرای تعهدات خود را ندارند.
تسنیم عراق دولت تولید 

  

حرکت انقلابیون سمیرم در سال 57 نماد مبارزه آگاهانه بودسمیرم، اصفهان- ایرنا- نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت انقلابیون مردم شهر سمیرم در سال 57 در محاصره ساختمان ژاندارمری وقت نماد مبارزه آگاهانه و وقت شناسی بود.
ایرنا استان اصفهان اصفهان ایرنا 

  

لیگ برتر روسیه| پیروزی ارزشمند روبین‌کازان در خانه صدرنشینتیم روبین‌کازان در خانه تیم صدرنشین لیگ برتر روسیه به پیروزی ارزشمندی دست یافت.
تسنیم لیگ برتر روسیه سردار آزمون 

  

اعتبار ارزش افزوده شهرداری فردیس افزایش یافتکرج-ایرنا-فرماندار فردیس گفت: با دستور سرپرست استانداری البرز، سهم اعتبارات از محل ارزش افزوده فردیس افزایش یافت.
ایرنا کرج ایرنا خبرنگار 

  

مشارکت همگانی برای مبارزه با آفات/ محدودیت اعتباری نداریمرئیس­ سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر مدیریت مبارزه با آفات و بیماری‌ها در عرصه‌های منابع طبیعی و ضرورت مشارکت سازمان‌های بین‌المللی و مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی تاکید کرد.
ایلنا جنگل دستورالعمل 

  

اختصاصی | ورود ارز به کشور به هر میزان و بدون محدودیت آزاد شد + سندبر اساس مصوبه شواری عالی هماهنگی اقتصادی و بخشنامه گمرک ورود ارز به کشور با رعایت مقررات بانک مرکزی، به هر میزان و بدون هیچ گونه محدودیتی آزاد شد.
تسنیم ارز واردات خبرنگار