بن سلمان مهره سوخته آمریکا/ اصلاحات داخلی عربستان هم در اراده آمریکایی‌ها بود

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به عدم استقبال کشورهای مسلمان و کشورهای عرب منطقه از بن سلمان ولیعهد سعودی گفت:تاریخ ایران را یادآور می شوم که یک روزی صدام به عنوان یک مهره قوی آمریکایی‌ها و صهیونیستدر منطقه بود. وی افزود:دیدیم که جنگی که به ما تحویل شد تنها در مقابل صدام نبود چراکه وی جرات انجام این کار را نداشت،آن‌ها صدام را تا جایی پیش…

بن سلمان مهره سوخته آمریکا/ اصلاحات داخلی عربستان هم در اراده آمریکایی‌ها بود

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به عدم استقبال کشورهای مسلمان و کشورهای عرب منطقه از بن سلمان ولیعهد سعودی گفت:تاریخ ایران را یادآور می شوم که  یک روزی صدام به عنوان یک مهره قوی آمریکایی‌ها و صهیونیستدر منطقه بود.

وی افزود:دیدیم که جنگی که به ما تحویل شد تنها در مقابل صدام نبود چراکه وی جرات انجام این کار را نداشت،آن‌ها صدام را تا جایی پیش بردند و بخشی از هدف هایی که مد نظرشان بود را برایشان دنبال کرد و در نهایت حس کردند که صدام ممکن است در آینده برایشان مهره خطرناکی  شود و ممکن استخیلی از مسائل را بیاید بگوید و بسیاری از مسائل را افشا کند.

نماینده مردم لنگرود درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غرب دید که ممکن است نتواند صدام را  مدیریت کند، آن را حذف کردند،ادامه داد:داستان بن سلمان هم چنین حادثه ای است.شما دیدید که این ها نیاز به ایادی در منطقه داشتند و همیشه هم یک مهره ای را در منطقه نگه داشته بودند که البته قبل از انقلاب خود محمدرضا شاه از ایادی آمریکا بود؛امروز هم نقش جایگزینی را به عربستان دادند.

بیشتربخوانید:

افشای پشت پرده شبکه سعودی-صهیونیستی ایران اینترنشنال/دلارهای نفتی در جیب وطن فروشان رسانه ای اقدامات بن سلمان هزینه بسیاری برای آمریکا داشته است/ سیاست‌های آمریکا در قبال خاورمیانه در تل‌آویو اتخاذ می‌شود

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه با انتخاب ولیعهد سعودی در ابتدا بن سلمان اهداف آمریکا را خوب پیش برد ،مطرح کرد:کشور ما همیشه با عربستان مشکل داشته است،اما هرگز در این حد رودر روی هم قرار نگرفته بودیم،ولیعهد جوان عربستان این شرایط را فراهم کرد.

خط دهی اصلاحات داخلی عربستان هم با اراده آمریکایی‌ها بود

رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس با بیان اینکه خط دهی اصلاحات داخلی عربستان هم با اراده آمریکایی‌ها بود، تاکید کرد:از آنجا که قرار بود انتقال قدرت در عربستان صورت بگیرد؛فضای داخل سعودی باید تلطیف می شد و این موضوع رانندگی خانم ها حضور خانم ها در بعضی از مناطق که اجازه نداشتند، یکسری اصلاحات و اتفاقات که در عربستان افتاده است،آن زمینه را هم آمریکایی ها ایجاد کردند.

وی ادامه داد:اینجا یک ابهام وجود دارد و آن این است که این همه انسان در یمن دارند کشته می شوند و هیچ صدایی از مجامع بین المللی شنیده نمی شود،البته که تفاوتی برای ما ندارد و قتل یک خبرنگار هم واقعا بزرگ و ناراحت کننده است،ولی باید این را بگوییم اینها در جایی که بخواهند مسئله ای را بزرگ کنند،آن را انجام می دهند.

آمریکایی‌ها می‌خواهند بن سلمان را کنار بگذارند

رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس با بیان اینکه مهم این است که افشای این مسئله به نفع یا به ضرر آمریکایی ها باشد،تاکید کرد:این همه زن و کودک بی دفاع  در یمن کشته می‌شوند و صدایی از دنیا نمی شنویم،اما اینجا ماموریت و وظیفه داشتند که موضوع قتل روزنامه نگار سعودی را بزرگنمایی کنند؛مرگ خاشقچی این را نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها ظرفیتی را که مد نظرشان بود،مشابه داستان صدام را در بن سلمان ندیدند.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با تاکید براینکه خود آمریکایی‌ها می‌خواهند بن سلمان را کنار بگذارند،تصریح کرد:باتوجه به رفتار  زشتی که ولیعهد سعودی انجام داد،مطمئن باشید که دیگر جایگاهی در کشورهای عربی پیدا نخواهد کرد،همانطور که در سفرهایی که انجام داد و با واکنش های شدید کشورهای مختلف و مردم کشورهای عرب زبان روبرو شد و یکی پس از دیگری او را پس زدنند،این موضوع نشان دهنده همین است که کشورهای عربی به هیچ وجه پذیرای او نخواهند بود./

پایان پیام

مسلمان عربستان خاورمیانه   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

دریافت سود بیشتر، در صورت حفظ سهام عدالت توسط مشمولانعضو هیات عامل و معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی تاکید کرد: اگر مشمولان، سهام عدالت خود را نگه دارند طی سالهای آینده سود بیشتری دریافت خواهند کرد.
ایلنا سود سهام عدالت سهام 

  

نرم افزار Waze برای پلیس دردسرساز شداداره‌ی پلیس نیویورک از گوگل درخواست کرد نمایش اطلاعات مکانی مربوط‌به ایستگاه‌های بازرسی DWI را در برنامه‌ی ویز حذف کند؛ زیرا باعث سوءاستفاده‌ی قانون‌شکنان می‌شود.
خودروتک پلیس استرالیا نیویورک 

  

مستندات آنفلوانزای خوکی در کشور/ ادعای یک مورد فوتی به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال اظهارات همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، مبنی بر وجود مواردی از آنفلوانزای خوکی در کشور، مدیران وزارت بهداشت این موضوع را تکذیب کردند. اما، این پایان ماجرا نبود، زیرا به دنبال تکذیب مسئولان وزارت بهداشت، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ادعا وزارت بهداشت را تکذیب کرد. همایون هاشمی با بیان اینکه صدور تکذیبیه بدون تحقیق در مورد وجود…
مهر آنفلوانزای خوکی درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  

زمان فعال شدن کارت سوخت مشخص شدعضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از فعال شدن دوباره کارت سوخت در کشور خبر داد.
خودروتک کمیسیون انرژی مجلس انرژی مجلس شورای اسلامی 

  

قیمت در بازار خودرو به کدام سمت می رود؟نگرانی نسبت به آغاز دور جدید تحریم ها در سال جاری شرایط ویژه ای را در اقتصاد رقم زد به گونه‌ای که آثار تحریم در اقتصاد کشور پیش خور شد و شاهد افزایش قیمت طلا و ارز بودیم که سایر بازارها از جمله بازار خودرو را تحت تاثیر خود قرار داد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت انواع پراید صفر کیلومتر در بازار + جدولشاید باورکردنی نباشد ولی قیمت پراید 111 سفید به 41 میلیون و 500 هزار و مدل رنگی این خودرو با 200 هزار تومان افزایش قیمت خرید و فروش می شود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

جزئیات کامل پیش فروش محصولات ایران خودرو از فرداشرایط پیش فروش مشارکت در تولید محصولات ایران‌خودرو به مناسبت دهه مبارک فجر بهمن ماه 97 از روز دوشنبه 97/11/15 لغایت 97/11/30 اعلام شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

مجلس پیش فروش خودرو را ممنوع کردسخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گفت :بازار خودرو به دلیل مسائلی که بعد از برجام اتفاق افتاد دچار تلاطم شد و خودروسازها عملا نتوانستند به وعده‌هایی که در خصوص زمان تحویل خودروها و نوع خودروها به مشتریان داده بودند، عمل کنند.تا زمانی که خودروهای پیش‌فروش قبلی تحویل نشده پیش‌فروش خودروی جدید خلاف قانون خواهد بود.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

ایران خودرو دعوتنامه جدید می دهد / بازپرداخت اضافه دریافت ها به مشتریانمعاون مدیرعامل­ در بازاریابی و فروش ایران‌خودرو گفت:­ ایران‌خودرو خود را مکلف به اجرای قوانین و ضوابط ابلاغی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت می داند.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  اخبار داغ
  

گزارش ویژه از مبارزه بوکس زیر زمینی بانوان ایرانبانوی بوکسور ایران از روزهای سخت تمرین برای رشته‌ای که به آن علاقه داشت صحبت کرده است.
ایلنا بازی بوکس ایران 

  

تحلیل رئیس کل بانک مرکزی از علت شوک ارزیرئیس کل بانک مرکزی : شوک ارزی نتیحه یک جنگ اقتصادی بود که کنترل شد و هدف ما این است که این کنترل بیشتر شود.
خودروتک بانک مرکزی بانک جنگ 

  

لیگ برتر هندبال|سقوط زاگرس و پیروزی ارزشمند نیروی زمینی برابر نفت‌وگازهفته شانزدهم مسابقات هندبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور امروز با برگزاری سه دیدار به پایان رسید.
تسنیم لیگ برتر هندبال فولاد 

  

دور باطل افزایش تورم و فقر طبقه متوسطروند افزایشی تورم علاوه بر اثرگذاری بر شاخص‌های کلان اقتصادی همچنین روی وضعیت فقر طبقات مختلف و افزا
خبرفوری تورم ثروت حوزه 

  

پیام هشدار آمیز رئیس کل بانک مرکزی به برخی تحلیل گران ارزیرئیس کل بانک مرکزی نوشت: متأسفانه در شرایط جنگ اقتصادی و بیم از استفاده بدخواهان و سودجویان و علیرغم میل باطنی، برخی اطلاعات اقتصادی و توانایی ها قابل ارائه عمومی نیست، لذا به دوستان اقتصادی توصیه می کنم در ارائه تحلیل احتیاط لازم را داشته باشند.
خودروتک بانک مرکزی بانک جنگ 

  

گوشی ارزان جدید سونی را از نزدیک ببینیددر طول این چند روز باقی مانده به برگزاری کنگره جهانی موبایل در اسپانیا ما تمرکز ویژه‌ای بر روی پوشش
خبرفوری سونی اندروید موبایل 

  

پاکستان در مبارزه با تروریست‌ها کوتاهی نکندزاهدان- ایرنا- امام جمعه شهرستان خاش سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تروریستها و گروهک های خرابکار پس از انجام جنایت و ایجاد شرارت و ناامنی در ایران به پاکستان پناه می برند از دولت آن کشور خواست با این اشرار و تروریستهای خائن با قاطعیت برخورد کند.
ایرنا پاکستان حمله تروریستی ایرنا 

  

ورزش باید مطابق ارزش ها و موازین اسلامی باشدقصرشیرین- ایرنا- امام جمعه قصرشیرین گفت: ورزش موجب نشاط و پویایی و شادی در جامعه می شود اما ورزش کردن باید طبق موازین و ارزش های اسلامی باشد.
ایرنا ورزش ورزش بانوان جوانان 

  

مبارزه با تروریسم و داعش از مواضع مشترک ایران و روسیه استدر حاشیه اجلاس کمیته فرهنگی و اجتماعی مجمع بین المجالس آسیایی (APA) در بانکوک هیأت پارلمانی ایران با
خبرفوری تروریسم فاطمه ذوالقدر روسیه