ایبنا   |  فرهنگی  |  

ساناز داودزاده‌فر شاعر برتر جشنواره شعر اروپا شد

ساناز داودزاده‌فر، شاعر ایرانی موفق به دریافت مقام برتر جشنواره شعر اروپا شد.

ساناز داودزاده‌فر شاعر برتر جشنواره شعر اروپا شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ ساناز داودزاده‌فر که به تازگی دومین مجموعه شعر خود را با عنوان «مردن با پایان باز» در نشر داستان منتشر کرده است به دعوت جشنواره شعر اروپا در این فستیوال شرکت کرد. این جشنواره هر ساله در رومانی برگزار می‌شود. جشنواره شعر اروپا در روزهای 4و 5 ماه می 2019 در شهر سینایا رومانی برگزار شد و ساناز داودزاده‌فر با مجموعه شعر اول خود یعنی «روی حروف مرده راه می‌روم» در این جشنواره حضور داشت و موفق به کسب مقام برتر این جشنواره شد.   اولین کتاب شعر ساناز داودزاده‌فر با عنوان «روی حروف مرده راه می‌روم/ أمشی على حروف میتة» با پیشنهاد، ترجمه و ویراستارى شاعر، مترجم و رئیس خانه شعر فلسطین «محمد حلمی الریشة» به عربی به چاپ رسید که بعد از مدتى در انتشارات تموز در دمشق سوریه چاپ مجدد شد و در نمایشگاه‌هاى بین‌المللى قاهره، بیروت، بغداد، کویت و امارات نیز شرکت کرد.  اکثر شعرهاى این مجموعه در روزنامه‌های عربی مانند الشرق، الاوسط، الوطن، الرؤیة، الدستور، الزمان، الاهرام، الحیاة و مجلات عربى مانند الاداب و نزوی چاپ شده و 30 مقاله روی آن نوشته شده است. این ترجمه‌ها سبب دعوت به شعرخوانى از این شاعر در فستیوال‌هاى جهانى معتبرى در کشورهاى عراق، عمان، تونس، مصر، فرانسه، اسپانیا، مراکش، صربستان و چند کشور دیگر شده است.   ترجمه مجموعه شعر «روی حرف مرده راه می‌رم» به زبان اسپانیایی با ترجمه تیو مارتینز شاعر و مترجم اسپانیایى در نشر CuteKillaPress چاپ شده است و به زودی به زبان فرانسه و انگلیسی هم منتشر خواهد شد.   لازم به ذکر است که جشنواره شعر اروپا هر ساله از شاعرانی که در کشورهای اروپایی اقامت دارند، دعوت می‌کند و یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های کشور رومانی در زمینه شعر است.

فرانسه شاعر شعر   اخبار برگزیده
  

10 خودروی برتر 2019 با کمترین هزینه نگهداریفهرست 10 خودروی ارزان‌قیمت سال 2019 برای مالکیت منتشر شد که در آن محصولاتی از هوندا، تویوتا، مزدا، بی‌ام‌و، هیوندای، فولکس‌واگن و آکورا قرار دارند.
خودروتک خودروی الکتریکی هزینه قیمت 

  

بانک مسکن و دولت به دنبال تصویب طرحی برای تامین مالی بازار اجاره و ایجاد تسهیلاتی برای مستاجران هستند.
نامه نیوز بانک مسکن بانک مرکزی بانک 

  

رئیس گروه دوستی ایران و انگلیس با بیان اینکه لندن این روزها در حال بر باد دادن حیثیت خود با پیروی کردن از آمریکا و اتهام زنی به جمهوری اسلامی است گفت: مردم ایران حواسشان به موضع‌گیری‌های لندن است.
نامه نیوز مصطفی کواکبیان فدراسیون فوتبال تولد 

  

سیستم جدید امتیازدهی رانندگان توسط شرکت تاکسی اینترنتی معروفپیش از این اوبر در حال اجرای رویه مشابهی برای رانندگان حاضر در ناوگان خود بوده است. اسنادی که در سال 2015 به بیرون درز کردند حکایت از آن دارند که حساب رانندگان حائز امتیازی کمتر از 4.6 (از حداکثر 5 امتیاز ممکن)، مسدود می شود.
خودروتک تاکسی خودرو نوآوری 

  

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری در محل تاسیسات آب سنگین اراک (خنداب) به تشریح آخرین اقدامات فنی سازمان انرژی اتمی در راستای اجرای بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در توقف برخی تعهدات برجامی پرداخت.
نامه نیوز سازمان انرژی اتمی شورای عالی امنیت ملی اورانیوم 

  

پیشنهاد تحقیق و تفحص از خودروسازان با پیشنهاد وزیر صنعتوزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هیچ ملاحظه و محدودیتی برای تحقیق و تفحص از خودروسازان در صورت لزوم ندارم.
خودروتک ایران خودرو مجلس شورای اسلامی خودرو 

  

سخنگوی سازمان انرژی اتمی: ایران 6 تیر از سقف 300 کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کندسخنگوی سازمان انرژی اتمی با حضور در مجتمع آب سنگین خنداب به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.
مثلث سازمان انرژی اتمی انرژی ایران 

  

دلار 4200 تومانی با تصمیم سران قوا حذف می‌شود؟اقتصادنیوز: نماینده شورای اقتصادی سران قوا گفت: حذف ارز 4200 تومانی در جلسه پنج شنبه ستاد اقتصادی سران قوا با توجه به دو سناریوی مطرح شده تعیین تکلیف می‌شود.
اقتصادنیوز پتروشیمی ارز ارز دولتی 

  

سران سه قوه آخر هفته درباره قیمت ارز تصمیم گیری می کنندیک مقام مسئول با بیان اینکه در جلسه پنجشنبه هفته جاری سران قوا ادامه روند تخصیص دلار 4200 تومانی تعیین تکلیف می شود، گفت: سران سه قوه قرار است پنج شنبه این هفته در این رابطه تصمیم بگیرند.
مثلث سران سه قوه قیمت ارز قیمت 

  

رئیس کمیته اطلاعات مجلس آمریکا: در مقابل ایران به شدت شکست خورده ایمایرنا: رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از سیاست های دولت ترامپ درباره توافق هسته ای ایران گفت: من فکر می کنم در بدترین شرایط هستیم و کارزار فشار حداکثری علیه ایران به شدت شکست خورده ایم.
مثلث مجلس نمایندگان آمریکا ایالات متحده آمریکا ایران 

  اخبار داغ
  

ارزیابی توان سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و آشنایی با نگرش‌های ترافیکی جهاناقتصادنیوز؛ در نهمین جلسه کمیته فرابخشی مرکز پژوهش‌های مجلس به بررسی دو موضوع ارزیابی توان سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های حمل‌ونقل زمینی و آشنایی با نگرش‌های نوین ترافیکی جهان با حضور مدیران، صاحب‌نظران حمل‌ونقل کشور و کارشناسان مرتبط در محل فدراسیون حمل‌ونقل و لجستیک ایران پرداخته شد.
اقتصادنیوز سرمایه مجلس شورای اسلامی پژوهش 

  

کشف 6 شمش طلا و 50 قطعه عتیقه به ارزش 50 میلیاردفرمانده دریابانی استان هرمزگان از کشف 6 شمش طلای یک کیلویی در قشم خبر داد.
تسنیم استان هرمزگان قشم مراجع 

  

سپاه پاسداران ایران کمک بزرگی به مبارزه با داعش کرده استرئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه با انتقاد از نوع بکارگیری ابزار تحریم‌ها در سیاست آمریکا، به تحریم‌شدن سپاه پاسداران ایران از سوی آمریکا با وجود نقش آن در مبارزه با تروریسم منطقه اشاره کرد.
مثلث سپاه پاسداران ایران داعش