واکنش رسانه‌ها، سیاسیون و توییتری‌ها به سخنرانی شیخ مهدی کروبی

پس از انتشار فیلمی از حضور شیخ مهدی کروبی در مجلس روضه‌ی خانه‌ی غلامحسین کرباسچی در انصاف نیوز، رسانه‌ها و افراد مختلفی به این موضوع واکنش نشان دادند. این خبر که نخستین بار در انصاف نیوز با تیتر «اولین سخنرانی کروبی پس از 11 سال: عیوب نظام را باید برطرف کرد [+فیلم]» منتشر شد در … نوشته واکنش رسانه‌ها، سیاسیون و توییتری‌ها به سخنرانی شیخ مهدی کروبی اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

واکنش رسانه‌ها، سیاسیون و توییتری‌ها به سخنرانی شیخ مهدی کروبی

پس از انتشار فیلمی از حضور شیخ مهدی کروبی در مجلس روضه‌ی خانه‌ی غلامحسین کرباسچی در انصاف نیوز، رسانه‌ها و افراد مختلفی به این موضوع واکنش نشان دادند.

این خبر که نخستین بار در انصاف نیوز با تیتر «اولین سخنرانی کروبی پس از 11 سال: عیوب نظام را باید برطرف کرد [+فیلم]» منتشر شد در رسانه‌های داخل کشور با تیترهایی که در ادامه ذکر شده است به آن پرداخته شد:

اعتمادآنلاین:اولین سخنرانی کروبی پس از 11 سال: عیوب نظام را باید برطرف کردآفتاب نیوز:اولین سخنرانی کروبی پس از 11 سال: عیوب نظام را باید برطرف کردفرارو:اولین سخنرانی کروبی پس از 11 سالجماران:اولین سخنرانی مهدی کروبی پس از 11 سال: رهبری امام خمینی توانست جمهوری اسلامی را به وجود بیاورد/ اینکه قدردان امام نباشیم و به او ظلم شود صحیح نیستخبرآنلاین:اولین سخنرانی کروبی پس از 11 سال: عیوب نظام را باید برطرف کردفارس:دیدار برخی چهره های سیاسی اصلاح طلب با یکی از سران فتنه88تابناک:کروبی: ان‌شاءالله اصل نظام باقی بماند و عیوب نظام برطرف شودآرمان:سخنرانی کروبی بعد از 11 سالبهارنیوز:بازتاب انتشار فیلم سخنرانی مهدی کروبی: شیخ هنوز در فضای پیش از 96 و 98 استشرق آنلاین:نخستین سخنرانی مهدی کروبی پس از 11 سال

رسانه‌های خارج کشور هم این خبر را با این تیترها پوشش دادند:

العربیه:اولین سخنرانی کروبی پس از یک دهه حصر؛ «اصل نظام محفوظ بماند»ایندیپندنت:مهدی کروبی در نخستین سخنرانی پس از 11 سال؛ اصل نظام محفوظ بماندایران وایر:مهدی کروبی پس از 11 سال حصر خانگی: اصل نظام محفوظ بماندپیک ایران:مهدی کروبی در نخستین سخنرانی پس از 11 سال؛ اصل نظام محفوظ بماند!اخبار امروز:اولین سخنرانی کروبی پس از یک دهه بازداشت خانگی: «اصل نظام محفوظ بماند»بی‌بی‌سی:سخنرانی مهدی کروبی پس از 11 سال: اصل نظام محفوظ بماند و عیوبش برطرف شودرادیو فرانسه:مهدی کروبی در اولین سخنرانی پس از حصر خانگی خواستار حفظ اصل نظام جمهوری اسلامی شدزیتون:مهدی کروبی خواستار «رفع عیوب نظام» شدصدای آمریکا:مهدی کروبی در اولین سخنرانی از زمان حصر خواستار بقای «اصل نظام» جمهوری اسلامی شدگویا نیوز:مهدی کروبی خواستار حفظ اصل نظام جمهوری اسلامی شدرادیو فردا:سخنرانی مهدی کروبی بعد از یازده سال حصر؛ اصل نظام محفوظ بماند، عیوبش برطرف شوددویچه‌وله:“رفع نواقص و حفظ نظام” و “بی‌اطلاعی کروبی از وضعیت کشور”رادیو زمانه:اولین سخنرانی مهدی کروبی پس از 11 سال: اصل نظام محفوظ بماند، نواقصش برطرف شود

واکنش‌های توییتری به سخنرانی شیخ مهدی کروبی

همچنین واکنش‌های توییتری به نخستین سخنرانی مهدی کروبی پس از گذشت یازده سال از حصر خانگی را به انتخاب خبرنگار انصاف نیوز می‌خوانید:

سیدعطاءالله مهاجرانی: ‏سخنان صمیمانه حجت الاسلام و المسلمین جناب آقاى کروبى، به مناسبت 28 صفر، در جمع شخصیت هاى روحانى و سیاسى و فرهنگى:آقاى کروبى با تجلیل از شخصیت امام خمینى گفتند:“اصل نظام محفوظ بماند و عیوب آن ان شاء الله برطرف شود.”موضع خردمندانه و سنجیده، با نگاه دقیق به افق هاى دور دست.

امیرحسین مصلی: ‏چه اشکالی دارد ‎#مهدی‌کروبی امیدوار باشد که اصل نظام بماند اما عیوبش مانند قدرت مطلقه و مادام العمر غیر پاسخگو و در کل دینی بودن نظام سیاسی؛ بدون انقلاب و خشونت یا جنگ و تجزیه، به وسیله ‎#اصلاحات‌ ساختاری نظیر همه‌پرسی و اصلاح قانون‌اساسی و همچنین برگزاری انتخابات‌آزاد برطرف شود؟!

غلامحسین کرباسچی: ‏باتیتر ‎#ملی‌مذهبی انقلابی یا طلبهِ ‎#جنبش‌سبز درپاریس بنشینی ولی در ‎#bbc اعتراض کنی که چرا یک شخصیت آزاده وانقلابی با 84 سال سنّ وانواع بیماری بعداز11 سال ‎#حصر ومحرومیت از زندگی معمولی توانسته یکساعت در یک جمع محدود بیاید وحرف بزند. باید حصر بشدت ادامه یابد؟؟ ‎#دیکتاتور کیست؟

محمدجواد اکبرین: ‏در روزگاری که برخی از خوش‌بین‌ترین منتقدان هم فهمیده‌اند نظام دچار «فساد سیستماتیک» شده آقای کروبی عزیز در نخستین سخنرانیش پس از 11 سال با میزبانی کارگزاران! گفته امیدوار است «عیوب نظام برطرف شود»! برای رفع حصر ایشان خوشحالم و برای ناتوانی آن بزرگوار از فهم فساد سیستماتیک متاسفم.

مهدی جامی: ‏دوست عزیز ما جوادآقا اکبرین فکر می کند مواضع کروبی تغییر کرده و نرم تر شده است و دلیل آن را مصالحه ای با نیروهای امنیتی می داند! ولی دلیل اش خیلی ساده است: کروبی باید با براندازان که از نیمه دوره ترامپ صدای بلندی پیدا کردند مرزبندی کند. چیز پیچیده ای نیست!

علی قلی‌زاده (در پاسخ به اکبرین): ‏بله قدرت فهم مسائل را فقط ایشون دارند که از بیروت تا پاریس دقیقا همان‌جایی ایستادند که فاند و حمایت رسانه‌ای و مالی عربستان و دیگر دول خارجی بوده. یک روز با ادعای حمایت از جنبش سبز و روز دیگر با حمله به رهبران جنبش سبز.نان را به نرخ روز میخورند بزرگوار.

علی علیزاده (در پاسخ به اکبرین): ‏فردی که سال 2013 دنبال بودجه از سعودی بوده و امروز هم تمام حیات مادی و سیاسیش بواسطه تلویزیون اینترنشنال به سعودی وابسته است برای کروبی که 12سال به خاطر اعتقادش، درست یا غلط، در حصر خانگی بوده ابراز تاسف میکند و او را بطور ضمنی «نفهم» میخواند.این وقاحت محصول رانت بن‌سلمان است!

عباس میلانی: ‏آزادی آقای کروبی امری مثبت است ولی صحبت هایش در حسینیه‌‌ای پست مدرن نشان تاثیر ویرانگر سالها حصر در شم سیاسی او است. می خواهد اصل نظام را حفظ و عیوبش را اصلاح کند. ولی عیب اصلی و […] خود نظام است که اساسش بر […] است. خانه از پای بست ویران است و خواجه در بند اصلاح ایوان.

احسان منصوری: ‏موفق‌ترین پروژه مغزشویی در تاریخ جهان در ایران ما اتفاق افتاده.پروژه مشترکی توسط [برخی نهادها]، اتاق فکرهای اسرائیلی و فاندرهای عربستانی.مهدی کروبی و عمادالدین باقی و دیگران همه ماله کش و نفهمند، و مشتی چلغوز توییتر نشین فحاش و فیک مبارز آزادی‌خواهند.

محمد معینی: ‏با حرف‌های ‎کروبی یاد تله‌تئاتر “حصار در حصار” نیفتادین؟!

نصرت‌الله تاجیک: ‏آقای کروبی توصیه و تجویز نکرده بلکه علاقه و آرزویش را گفته! نه نظام منتظر رهنموده و نه مردم آماده پذیرش هزینه های واژگونی نظام سیاسی که عملی هم نیست! هر گروهی به نسبت دیدگاه خود آرزومنده نظام با پذیرش اصلاحات مورد نظرش کشور را با قانون و خواست مردم اداره کند. بعضی هم مایوسند!

علی چاهه: ‏وقتی ‎#کروبی بیانیه‌های تند منتشر می‌کرد هشتگ ‎#شیخ‌شجاع را می‌زدند اما حالا که او در سخنرانی‌اش لزوم اصلاحات در کشور را مطرح کرده به او حمله می‌کنند.حکایت صبح‌ درود بر مصدق و شب مرگ بر مصدق است.خدا این مملکت را از شر این اوباش حفظ کند که یک سور به اهل کوفه زده‌اند…..

بهروز عزیزی: ‏‎#کروبی می گوید اصل نظام باید حفظ شود، راهی جز ‎#اصلاحات نیست و مردم را به تغییر از طریق صندوق تشویق می کندمحمود ‎#احمدی‌نژاد مرتبا به صورت نظام چنگ می اندازد، بر طبل ‎#تحریم‌انتخابات می کوبد و از هیچ اقدامی برای تضعیف کوتاهی نمی کنداولی در حصر یازده ساله است و دومی عضو مجمع تشخیص

امیر تنها: ‏بارها گفتم و باز هم میگم عین همون روایت که آخوندهای متحجر در عصر ظهور حضرت مهدی رو تکفیر میکنن، با پایان ‎#حصر ِمحصورین هم کاسه های داغ‌تر از آش و مدعیان، این عزیزان رو تکفیر میکنن.نمونه‌اش رو این چند روز کم نمی‌بینید و بیشتر هم خواهند شد.

امین بزرگیان: ‏آنچه کروبی بزرگوار گفته حرف عجیبی است. اگر نظام سیاسی تا بحال حفظ شده و باقی مانده بخش قابل توجهی از آن بدلیل غلبه‌ها و حذف‌ها، رد صلاحیت‌ها و سرکوب‌هایی است که آقای کروبی می‌خواهند تغییر کند. یعنی حفظ نظام مدیون همین چیزهایی است که ایشان می‌خواهد تغییر کند. ‏حالا متوجه نمی‌شوم چطور ممکن است اصل نظام حفظ شود و این روش‌ها نباشد؟ اگر نظام بخواهد پایبند به دموکراسی کامل باشد که اصلش حفظ نمی‌شود و ساقط می‌شود. تناقض کرباسچی پیش از انتخابات چیزی مثل همین بود.

سام رضا: ‏‎ظاهرا منظور کروبی این است که حفظ اصل جمهوری اسلامی بدون این روشها ممکن است و چه بسا بقای بلندمدت آن بهتر تضمین می‌شود. البته احتمالا منظورشان پایبندی به دموکراسی کامل، از آن نوعی که نمیدانیم در کجا تحقق یافته، نیست. ممکن است سخنش درست یا غلط باشد، اما انکار امری بدیهی نیست!

محمدجواد: ‏کروبی و‌ میرحسین یک هدف دارند اما همیشه در روش‌ها و راهبردهایشان تفاوتهایی بوده و هست.حالا اکبرین و بعضی تحکیمی‌ها به عنوان سخنگویان‌ خودخوانده‌ی جنبش‌سبز با بزرگنمایی این تفاوتها قصد اختلاف‌افکنی بین اینها و هوادارانشان را دارند.برای اینها میرحسین خوب میرحسین در حصر است.

بهروز: ‏بحث هایی در مورد صحبت های آقای کروبی شده، به نظرم حق ایشان است که نظری مستقل برای خودش داشته باشد ولی ایکاش نظراتش را از طریق بیانیه اعلان می‌کرد و در بازی مشترک کرباس قوچان و حکومت قرار نمی‌گرفت.

قاسم محمدی: ‏کروبی و خاتمی از رهبران اصلاحات هستن اسمش هستش اصلاح طلبی است یعنی میخواهد اصلاح کند نه اینکه براندازی کند.

میرحسینی‌ام: ‏اینکه ‎#کروبی بعد از 11سال حصر، از اصلاح نظام میگوید بیش از آنکه گویای راهبرد کنشگری او باشد، بیانگر مقاومت و روحیه بالای او در ترسیم فردایی بهتر است.جامعه ی مستاصل و ازهم گسیخته قبل از رهیافت گذار، به چنین رهبران قوی بنیه ای نیاز داردتنت سلامت باد شیخ سبز

احسان آقاجانی: ‏فحش آزاد است.دوست داشتید بدهید، اما من نظرم را می دهم.برای بنده ‎#زندانی‌سیاسی آنهایی هستند که روایت رنج هایشان را در توییتر میخوانم یا در کلاب هاس میشنوم.در گذشته به این مباحث آگاه نبودم و فکر می کردم ‎#حصر، ‎#کروبی هم زندان سیاسی است.

آریو: ‏باورهای کروبی تغییر نکرده.این شما بودید که در خوشبینانه‌ترین حالت از جنبش سبز و رهبرانش فهم درستی نداشتید و اعتبار و مطالبات جنبش را خرج کثیف‌ترین نیروهای سیاسی کردید و با اظهارات نسنجیده (یا شاید سنجیده) به تندروهای داخل ایران بهانه سرکوب صلح‌آمیزترین جنبش ایران را هدیه دادید.

همایون بهزادیان: ‏در تمامیت‌خواهی برخی همین بس که دوست دارند کروبی از مرام اصلاح‌طلبی ده‌ها ساله‌ش، دست بکشه و بره ته صف بی‌نتیجه‌ی براندازی :))ولله ما به شازده‌تون می‌گیم بیا اصلاح‌طلب شو؟

سهراب صالحی: ‏آنها که از کروبی و موسوی براندازی می خواهند سخت در اشتباهند.هردو عزیز اصلاح طلب هستند همانگونه که مردم اصلاح طلبند.همانکونه که ما نیاز به اصلاح طلبی داریم

آزاده: ‏برخی جنبش سبزیها شدیدا به ‎#کروبی میتازند. یادمان باشد که او سالها حصر کشیده و سختیهایی را پشت سر گذاشته که شاید خیلی از آنها که بر او میتازند، یک صدمش را هم نکشیده باشند. او مانند هر شهروند دیگر حق دارد مواضع خود را داشته باشد. به یک محصور چند ساله اینگونه تاختن، شرط انصاف نیست.

ابراهیم اسکافی: ‏تا زمانی که کسی توهماتی از جنس فروپاشی قریب‌الوقوع حکومت، براندازی انقلابی یا تغییر رژیم خارجی در سر دارد از صحبت از اصلاحات عصبانی می‌شود!لذا زنده‌باد کروبی!

علیرضا فرهادی بابادی: ‏چقدر خوب یک عده توی زمین طراحی شده بازی میکنند و ‎#کروبی رو تخریب میکنند.یک نفر تنها بدون همسرش این همه مدت توی حصر باشه بعد ی عده بیان بگن: «کدوم حصر؟» «کروبی نیروی خودشون بوده.»یعنی واقعا حصرکنندگان بازی رو خوب برنامه ریزی کردند و ذائقه شناسی خوبی داشتند‌.

رضا رئیسی: ‏ماجرای معترضان مثلا جنبش سبز به ‎#کروبی حکایت کاتولیک تر از پاپ است!یا اونایی که سیاه می پوشند، می گویند مرحوم غلط کرد!وا بده بابا، یکم خجالت بکش بابا

محمد وحیدی: ‏‎#مهدی‌کروبی آب رو ریخت تو لونه برانداز مخفیای خجالتی:)

حسین معصومی: ‏با نظرات یک سال اخیر شیخ مهدی ‎#کروبی موافق نیستم. چه آن موقع که دعوت به مشارکت در ‎#انتخابات کرد و چه امروز که یک موضع کلاسیک اصلاحطلبانه اتخاذ کرده است. اما چرا در سمتی که علیه او موضع می گیرند نمی ایستم؟کروبی برای من نماد مقاومت نامحدود بر سر مطالبه محدود است. ‎#کروبی مطالباتش همینی است که بسیاری به سخره گرفتند، یعنی رفع عیوب نظام ولی برایش رنج بیش از ده سال ‎#حصر را به دوش می کشد. عقب نشینی نمی کند و از موضعش کوتاه نمی آید.سمت مقابلش امثال من هستیم که برای مطالبات بنیادینمان حاضر نیستیم، هزینه بدهیم. ‏گورستان پر است از کسانی که خواسته های بزرگ داشتند و امروز کسی اسمشان را هم نمیداند. ولی در تاریخ ماندگارند که رنجهای بزرگ را پذیرا می شوند حتی اگر مطالباتشان حداقلی باشد. با این توضیحات هیچ از احترام من به ‎#کروبی کم نمیشود اما این مواضع مرا یاد شیخ ‎#اصلاحات می اندازد تا ‎#جنبش‌سبز. ‏شیخ مهدی ‎#کروبی شما رنج این ‎#حصر انفرادی را مردانه به دوش کشیدی و من از همان هایی بودم که فریاد میزدم کروبی دستگیر بشه ایران قیامت میشه.من این ده سال را زندگی کردم و تو جای همه ما ایستادگی کردی.راهمان جدا شده ولی خسته نباشی بزرگ مرد و ببخش مرا که پای حرفم نایستادم.

بنفشه جمالی: ‏سوال مهم اینه که مگه کروبی قبل حصرش غیر این بود و غیر این فکر میکرد؟  نه عزیزان اصل نظام و دوران طلایی امام برای هم کروبی و هم موسوی همیشه مهم بوده.نمیدونم چرا یه عده نمیخواند این واقعیت رو باور کنند.

اولین سخنرانی کروبی پس از 11 سال: عیوب نظام را باید برطرف کرد [+فیلم] حسین: شیخ مهدی کروبی همان کروبی است

انتهای پیام

برچسب هااصلاحات براندازی توییت انصاف حصر مهدی کروبی

رسانه دموکراسی مهدی کروبی   اخبار برگزیده
  

رونمایی از تیم فرهاد، مدل 1400 | ترکیب استقلال در فصل جدیداستقلال امروز در نخستین دیدار خود از بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر، به مصاف هوادار می رود تا از تیم جدید فرهاد مجیدی رسما رونمایی شود.
خانه فوتبال بازار خودرو بازی فرهاد مجیدی 

  

کدام استان‌ها با روند افزایشی کرونا مواجه هستند؟معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه روند افزایشی مختصری در موارد بروز کرونا در چهار استان دیده شده، گفت: البته این روند افزایشی مختصر به معنای پیک ششم کرونا نیست.
۵۵ آنلاین درمان وزارت بهداشت 

  

قالیباف: کارمندان اداری در لایحه رتبه‌بندی معلمان اضافه نشوندرئیس مجلس درواکنش به پیشنهادات متعدد نمایندگان برای اصلاح لایحه رتبه بندی گفت: لایحه دولت مربوط به رتبه بندی معلمان است، مسائل بخش‌های اداری و کارمندی در مسیر قانون خدمات کشوری بررسی می‌شود.
فردا مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس دولت 

  

تیم های ذوب آهن و استقلال به خاطر داشتن 3 و 4 بازیکن در تیم امید فعلا درخواستی برای تاخیر در زمان برگزاری بازی هفته دوم خود به سازمان لیگ ارایه ندادند.
ورزش۳ استقلال بازی 

  

سه عامل جدید برای صعود قیمت دلار/سرگیجه معامله گران در بازاربخشی از فعالان بازار اعتقاد دارند در صورتی که در روز جاری حواله درهم به بالای سطح 7 هزار و 500 تومان برود، خریداران ارزی قدرت خواهند گرفت و در غیر این صورت، قیمت دلار می تواند به سوی حمایت 27 هزار و 150 تومان بار دیگر حرکت کند.
اقتصادنیوز قیمت دلار سرگیجه 

  

بازگو کردن مرثیه جدایی هفده شهر قفقازی ایرانمحمدجعفر محمدزاده، نویسنده و پژوهشگر در یادداشتی درباره قفقاز نوشته است: هیچ‌گاه پیشینه و فرهنگ ایرانی ازقفقاز زدوده نخواهد شد و این حقیقت نباید از یادها برود و بر نویسندگان و اهل قلم است که مرثیه جدایی هفده شهر قفقازی ایران را بازگو کنند.
ایبنا ایران نویسنده قفقاز 

  

نسخه اصلاح شده واکسن آسترازنکا برای مقابله با دلتا تولید می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندپندنت، پژوهش‌های اولیه توسط اعضای گروه پروفسور سارا گیلبرت در دانشگاه آکسفورد آ غاز شده است. این گروه از محققان قبلاً در توسعه واکسن آسترازنکا نیز فعالیت کرده بودند. با توجه به تأثیرگذاری واکسن اولیه محققان آکسفورد در جلوگیری از بستری شدن و مرگ بیماران مبتلا به کووید 19، توسعه دهندگان آن به طور احتیاطی ساخت واکسنی برای مقابله با سویه دلتا را…
مهر تولید پژوهش فناوری 

  

طرحی که فشار اقتصادی به مردم را بالا می‌برد!دولت در حالی خبر اولیه برای حذف ارز دولتی را مطرح کرده که قیمت ارز سامانه نیما تا ارز دولتی 5 برابر است و تورم عمومی هم بسیار بالاست و این طرح می تواند فشار اقتصادی بر مردم را تشدید کند.
گسترش ایران تهران دانشگاه تهران 

  

نحوه مراجعه برای تزریق دُز سوم واکسن کروناافرادی که شش ماه از دریافت نوبت دوم واکسنشان گذشته باشد می‌توانند به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند و سپس این امکان در سامانه ما فراهم است تا دُز سوم را ثبت کنند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت درمان سالمندان 

  

موضوع مذاکرات ایران و اروپا در بروکسل چیست؟سخنگوی وزارت خارجه:مذاکرات ایران و اتحادیه اروپا در بروکسل توافقی دوسویه بوده است
فردا ایران وین وزارت خارجه 

  

نامه کنایه آمیز لاریجانی به سخنگوی شورا: به کسی ظلم نکنید، حتی به‌نحو ایهامعلی لاریجانی به صحبت‌های اخیر سخن‌گوی شورای نگهبان واکنش نشان داد و نوشت: از ابتدای خدمت در نظام اسلامی، مراقب باشید در بیان و عمل خود به کسی ظلم نکنید، حتی به‌نحو ایهام.
نامه نیوز علی لاریجانی شورای نگهبان دولت 

  

جزئیات شرط ایران برای آمریکا | پشت پرده گفت‌وگو محرمانه ایران با عربستانفارس/ سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه مذاکرات ایران و اتحادیه اروپا در بروکسل توافقی دوسویه بوده است، فضای گفتگوها با عربستان را محترمانه و جدی قلمداد کرد و خبر دوویچه وله مبنی بر سفر هیأتی از عربستان به ایران را تأیید نکرد.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و عربستان 

  

پیشنهاد افزایش 20 درصدی قیمت خودرو برای حذف دلالان بازارنماینده مردم سقز و بانه در مجلس با اشاره به کمبود عرضه در بازار خودرو از نحوه عرضه خودروی داخلی انتقاد کرد و گفت: شنیده‌ها حاکی از آن است که بعضی افراد شرط نداشتن پلاک فعال برای خرید خودرو را دور می‌زنند و سوء استفاده می‌کنند.
اقتصادنیوز قیمت خودرو بازار خودرو 

  

واکنش تند علی لاریجانی به صحبت‌های سخن‌گوی شورای نگهبانعلی لاریجانی با انتشار این پست در صفحه اینستاگرامش به صحبت‌های اخیر عضو حقوق‌دان و سخنگوی شورای نگهبان، هادی طحان نظیف، واکنش نشان داده است.
مثلث علی لاریجانی شورای نگهبان قیمت 

  اخبار داغ
  

این استان امروز فوتی کرونایی نداشتسعید کشمیری گفت: در روز گذشته با بستری 33 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر، شمار بیماران مبتلا به کرونا در استان به 114 نفر رسیده است.
اقتصادنیوز استان بوشهر بیمارستان 

  

خطر طغیان آنفلوآنزا در صورت برداشتن محدودیت‌های کروناییرییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با هشدار نسبت به طغیان عفونت های ویروسی پس از کرونا گفت: برداشتن محدودیت های کرونایی احتمال برخورد با یک اپیدمی بزرگ آنفلوآنزا را افزایش می دهد.
۵۵ آنلاین ویروس ایران خانواده 

  

غلبه انتظارات کاهشی در بازار سکه/ واکنش قیمت سکه به افت قیمت دلاراقتصادنیوز: امروز 28 مهر 1400 سکه امروز با وجود رشد قیمت طلای جهانی، به افت دلار واکنش نشان داد و زیر مرز حساس باقی ماند.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

دُز سوم واکسن کرونا نیاز به تزریق عمومی نداردرئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به نیاز کادر درمان و گروه‌های پرخطر برای تزریق دُز سوم واکسن کرونا، گفت: فعلا نیازی به تزریق عمومی دُز سوم واکسن کرونا نیست.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت درمان 

  

ترمز رشد قیمت خودرو کشیده شد + جدولاقتصادنیوز: امروز 28 مهر 1400 بالاخره ترمز رشد قیمتدر بازار خودروهای پرتیراژ ایران‌خودروکشیده شد و قیمت‌ها تغییر نداشتند.
اقتصادنیوز قیمت خودرو جدول 

  

قیمت دلار امروز چهارشنبه 1400/07/28 کاهش قیمت دلارقیمت دلار در بازار ارز بر خلاف روز قبل کاهش را تجربه کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

پایان نزولی هفته / بورس از نیمه کانال پائین افتاداقتصادنیوز: امروز 28 مهر 1400 شاخص کل بورس از نیمه کانال 1.4 میلیونی عقب نشست.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آغاز تزریق دز سوم واکسن کرونا در چیندر چارچوب برنامه پیشگیری و کنترل کرونا شورای دولتی چین، تزریق دز سوم یا تقویت کننده در میان افراد بالای 18 سال چین آغاز شد.
۵۵ آنلاین چین تلویزیون ویروس 

  

هشدار درباره خطر طغیان آنفلوانزا در صورت برداشتن محدودیت‌های کروناییناجی گفت: تا 13 اکتبر، بیش از 238 میلیون مورد اثبات شده آزمایشگاهی کووید 19 در سراسر جهان شناسایی شده است که از این تعداد حدود 4 میلیون مرگ اتفاق افتاده است و تا الان بیش از 6 میلیارد و سیصد میلیون دوز واکسن در سراسر جهان تزریق شده است.
اقتصادنیوز آنفلوانزا مرگ 

  

ابلاغیه مهم بورسی مخبر درباره فروش املاکبا صدور بخشنامه تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد در بورس کالا توسط معاون اول رئیس جمهور ، دولت رسما" وارد این حوزه شد.
گسترش دولت شهرسازی وزارت راه و شهرسازی 

  

این بحران جهانی به جان بورس ایران افتادبازار سرمایه روند نسبتا متعادلی را با شروع مثبت در اول هفته و پایانی منفی در انتهای آن تجربه کرد.
گسترش بورس کالا ایران سرمایه 

  

نوعی جدید از سفته‌بازی در بورسسفته بازی یک اصطلاح رایج در بازارهای مالی از جمله بازار سرمایه است. شاید این اصطلاح به گوش شما هم خورده باشد.
گسترش بازی ایران خودرو بندرعباس 

  

26 میلیون و 806 هزار و 374 نفر دُز دوم واکسن کرونا را زدندمجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 76 میلیون و 517 هزار و 781 دُز رسید.
اقتصادنیوز 

  

واردات آخرین محموله های واکسن کرونا توسط هلال احمر تا اوایل آبان محمدحسین قوسیان مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت وادارت واکسن به کشور توسط هلال احمر گفت: در اوایل مهرماه 12 میلیون دوز واکسن توسط هلال احمر وارد کشور شد و مجموعاً تا امروز تعداد واکسن‌های وارداتی از سوی هلال احمر به 30 میلیون دوز رسیده است. وی در پاسخ به این سوال که سقف واردات واکسن از سوی هلال احمر چه میزان خواهد بود عنوان کرد: بر اساس آخرین درخواست‌هایی که به…
مهر واردات هلال احمر خبرنگار 

  

آیا واکسن کرونا مهران غفوران را راهی بیمارستان کرد؟مهران غفوریان که سر صحنه یکی از پروژه‌های شبکه نمایش خانگی دچار ایست قلبی شده بود، پس از پشت سر گذاشتن عمل قلب باز دوران نقاهت را می‌گذراند.
گسترش بیمارستان شبکه نمایش خانگی فضای مجازی