رشته پزشکی در حال نابودی؛ استعدادهای جوانان کشور است!

آیا از خود پرسیده‌اید که امروز بر عکس گذشته، چرا تمام دانش‌آموزان درس‌خوان برای ادامه تحصیل متقاضی رفتن به رشته علوم_تجربی هستند؟

رشته پزشکی در حال نابودی؛ استعدادهای جوانان کشور است!

 رشته پزشکی در حال نابودی استعدادهای جوانان کشور است!

 

آیا از خود پرسیده‌اید که امروز بر عکس گذشته، چرا تمام دانش‌آموزان درس‌خوان برای ادامه تحصیل متقاضی رفتن به رشته علوم_تجربی هستند؟ 

چرا در یک دبیرستان نمونه یا استعدادهای درخشان در مقابل 10 کلاس 30 نفری رشته تجربی، تشکیل حتی یک کلاس ده پانزده نفری رشته ریاضی یا رشته انسانی مشکل است؟!

به‌واقع امروز دبیرستان‌های نمونه و تیزهوشان و غیرانتفاعی‌های معتبر به دبیرستان‌های رشته تجربی تبدیل شده‌اند و البته در این مدارس، خبری از آموزش واقعی نیست بلکه این مدارس بیش از مدارس دیگر، مکان آمادگی دانش‌آموزان برای شرکت در کنکور و رسیدن به رشته پزشکی است.

 

اگر از تمام دانش‌آموزان برتر کشور سوال شود که می‌خواهید در چه رشته دانشگاهی ادامه تحصیل دهید، تقریبا پاسخ تمام آن‌ها یکی است: "رشته پزشکی" ؛البته در این میان استثنا هم پیدا خواهد شد! ولی ظرفیت پذیرش چند نفر به این رشته‌ها ایجاد شده؟

 

در مدارس کشور یک سونامی عظیم برای ورود به رشته تجربی برای صف رشته پزشکی تشکیل شده؛ به نظر شما نیروی عظیم این سونامی از چیست؟ 

 

 پاسخ روشن است: این نیرو نتیجه درآمد هنگفت غیر منطقی پزشکان و اختلاف در آمد ظالمانه و نفرت‌انگیز این قشر با سایر اقشار جامعه بخصوص قشر مهندسی است.

 

وزارت بهداشت و درمان خود در راس مافیایی‌است که مانع افزایش ظرفیت پذیرش‌در رشته‌های پول‌ساز گروه پزشکی می‌شود؛ مافیایی انحصارگرا که جز اندیشه حفظ بازار درمان مصلحت دیگری را برای جامعه نمی‌بیند.

 

پزشکان اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی چنان تمام تلاش خود را از بامداد تا شامگاه در کار تجارت درمان به کار می‌گیرند که پژوهش جدی در این‌حوزه بی‌معنی است.

 

سیستم پزشکی ایران، فقط بدنبال درمان_درآمدزا برای خود است و برنامه خاصی برای پیشگیری _ کم _هزینه ندارد!

 

ساختن یک کشور نیازمند پرورش همه استعدادها از جمله تربیت دانشمندانی در رشته‌های علوم پایه و مهندسی و پژوهش‌های گسترده در تمام حوزه هاست. 

 

امروزه همه می دانیم تمام دستاوردهای رشته‌های پزشکی، حاصل تحقیقات بنیادی رشته‌های علوم پایه و تحقیقات کاربردی علوم مهندسی است. اگر این دستاوردها از علم پزشکی گرفته شود، پزشکی به هزار سال پیش برگشت خواهد کرد.

 

اگر امروز پزشکان دستگاه های ام آر آی، سونوگرافی، اکوکاردیوگرافی، دستگاه های احیا در اتاق‌های مراقبت ویژه و انواع لیزرها و صده ها دستگاه دیگر که حاصل تلاش دانشمندان علوم پایه و مهندسی است را در اختیار نداشته باشند برای پزشکی چه باقی می‌ماند؟ و به چه عصری بازگشت خواهیم کرد؟

چرا یک پزشک در کشور ما بر خلاف تمام دنیا ده‌ها و حتی‌صدها برابر معلم یا مهندس حقوق می‌گیرد؟ 

هیچ فکر کرده‌اید که چرا دانشجویان مهندسی کشور ما از طرف کشورهای آمریکایی و اروپایی جذب و بورس می‌شود و هیچ‌گاه کشورهای پیشرفته در صدد جذب دانشجویان پزشکی ما نبوده اند؟ زیرا آن‌ها می‌دانند که جامعه به دست دانشمندان علوم پایه و مهندسان فنی ساخته می‌شود و اگر کشور به خوبی ساخته شود، سطح رفاه و بهداشت بالا خواهد رفت و نیاز به پزشک و دارو کاهش خواهدیافت.

در کشور ما پزشکان به مردم تلقین می‌کنند که آن ها باجان انسان‌ها سر و کار دارند، *اما در کشورهای پیشرفته باور این است که بدون غذای سالمی که کشاورزان تولید می‌کنند و بدون خانه امنی که کارگرها و مهندسان می سازند، جان آدمی امنیت ندارد و یا اگر پاکبان‌ها شهر ما را پاک نکنند، چنان بیماری و ناپاکی در شهر سرایت می‌کند که همه بیمار خواهندشد و آنگاه از پزشک و دارو چه کاری برمی‌آید؟!* 

آیا با چنین روندی وضعیت دانشگاه‌های صنعتی کشور مانند دانشگاه شریف چگونه خواهد شد؟ آیا سال‌های بعد حرفی برای گفتن دارند؟!

البته فراموش نکنیم: وقتی در کشوری، پزشکان در رأس مشاغل قرار گیرند و مهندسان آن در فلاکت و بیکاری، به این معنی است که آن کشور با همان شتابی که از عمران و آبادانی دور می‌شود، به بیماری نزدیکتر می‌گردد.

منبع: ایسنا

درمان درآمد جوانان   اخبار برگزیده
  

قشم ایر رکورد دار کیفیت و امنیت پروازIATA گواهینامه معتبرIOSA را برای سومین بار تمدید کرد!
اقتصادنیوز 

  

سرلشکر باقری پیام دادسرلشکر باقری با صدور پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: دشمن در تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت ایران، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است.
فردا سربازی خبرنگار ایران 

  

هدفگذاری صنعت بیمه در راستای کاهش دغدغه های دولت و مردم استکاهش دغدغه های دولت در خصوص جبران خسارت های مردم در حوادث گوناگون از اهداف دارای اولویت صنعت بیمه به شمار می رود.
ایلنا صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

درخواست اصلاح قانون تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیرانجمعی از کارکنان دولتی در کارزاری خواستار اصلاح قانون بودجه 1401 در خصوص تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیران شدند.
ایلنا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون مالیات 

  

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیارمحمد عزیزی در راستای پیاده سازی بستر های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک، از تصویب برنامه عملیاتی توسعه 5G در کیش و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در جزیره خبر داد.
ایلنا همراه اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهر الکترونیک 

  

جاماندگان یارانه بخوانند | یارانه جدید جاماندگان واریز شداعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد.
مثلث یارانه عکس دولت 

  

محرومیت فوتبالی لیدر معروف پرسپولیسبا حکم قطعی؛ لیدر پرسپولیس به استادیوم‌ها ممنوع الورود شد!
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازار خودرو 

  

وزیر ارتباطات: ماهواره‌بر جدید در روزهای آینده پرتاب می‌شودوزیر ارتباطات:خط تولید مشترک ماهواره خیام را با روسیه راه‎اندازی خواهیم کرد.
فردا ماهواره تولید روسیه 

  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  

تلاش دولت و رئیس‌جمهور خدمت‌رسانی به مردم استوزیر کشور گفت: در مورد این دولت که امروز خودش را دولت مردمی و متعهد به اسلام و خدمت به مردم می‌داند باید بتوانیم خدمات را تشریح کنیم. دولت و در راس آن آقای رئیس‌جمهور تلا‌شان این است که به مردم خدمت کنند.
ایلنا دولت رئیس جمهور حوزه 

  

تغییر قیمت بنزین تصویب شد؟ | گرانی قیمت بنزین در راه استطرح بنزین برای همه از کیش به پاستور رسیده و منتظر جلسه بررسی در حضور رئیس جمهور است. همزمان با جدی شدن طرح بنزین برای همه، زمزمه‌هایی در خصوص تغییر قیمت بنزین هم شنیده می‌شود. چه تغییراتی در انتظار بنزین است؟
مثلث قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان استرئیس اتحادیه صنف کفاشان دستدوز گفت:‌ تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان است.
ایلنا تولید جوانان مسکو 

  

دستیار وزیر خارجه:دایران در بازسازی سوریه برادرانه کنار مردم خواهد بوددستیار وزیر امور خارجه ایران گفت: ملت ایران برادرانه و بدون قید و شرط به منظور بازسازی سوریه، کنار مردم ما بوده و خواهد بود.
فردا سوریه ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

ریزش شبانه قیمت دلار تهران و هرات /تزریق هیجان به بازار ارزاقتصادنیوز: در معاملات پشت خطی شب گذشته نرخ دلار تهران بیش از 400 تومان ریزش کرد . در هرات هم قیمت دلار یک کانال عقب نشینی کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار تهران 

  

احتمال کاهش قیمت سکه در روزای آتیتحلیل گران فنی باور دارند که قیمت سکه می تواند تا محدود 13 میلیون و 800 هزار تومانی نیز ریزش کند.
گسترش قیمت دلار 

  

3 نشانه مثبت معاملات بازار سهام/ پیش بینی بورس 23 مرداد 1401یک چشم معامله‌گران به اخبار سیاسی است و همه در انتظار اعلام رسمی موضع دولت و حاکمیت درباره پیشنهاد طرف اروپایی در مذاکرات احیای برجام است.
اقتصادنیوز سهام دولت 

  

احتمال زیان در بازار سکه /پیش بینی قیمت سکه امروز 23 مرداداقتصادنیوز: برخی از فعالان بازار سکه معتقدند در صورتی که نرخ دلار در بازار امروز به مسیر کاهشی روز گذشته ادامه دهد احتمال کاهش قیمت سکه هم وجود خواهد داشت.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

آخرین تغییرات قیمت خودروهای پرفروش در بازار (23 مرداد)قیمت خودرو صفر داخلی در روز یکشنبه 23 مرداد 1401 با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.
گسترش قیمت خودرو سایت دیوار 

  

گارد صعودی بورس /پیش بینی بازار سهام 23 مرداد 1401اقتصادنیوز: بازار سهام مجددا رنگ سبز به خود گرفته و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، با توجه به اخباری که درباره مذاکرات هسته ای منتشر می شود، امروز هم شاهد رشد شاخص ها باشیم.
اقتصادنیوز سهام رنگ هسته ای 

  

جدیدترین قیمت خودرو ایران خودرو و سایپا امروز 23 مرداد | خودرو گران شد؟بازار خودروی کشور در رکود قرار دارد. اما امیدواری بازار به نتیجه مثبت مذاکرات، قیمت‌ها را به صورت جزئی کاهش داده است.
خانه فوتبال قیمت ایران خودرو واردات خودرو 

  

پیش بینی ریزش قیمت سکه /شکست حمایت میانیتحلیل گران فنی باور دارند که قیمت سکه می تواند تا محدود 13 میلیون و 800 هزار تومانی نیز ریزش کند.
اقتصادنیوز قیمت 

  

شرط بندی بر سر قیمت دلار / دون پاشی ارزی ترکیه برای تجار ایرانیمعامله‌گران درباره بازار هرات شرط‌بندی کردند، برخی از آن‌ها معتقد بودند قیمت دلار هرات افزایشی است و تا 30 هزار و 700 بالا می‌رود، اما برخی دیگر دقیقا قیمت دلار را 1000 تومان پایین‌تر می‌دانستند.
اقتصادنیوز قیمت دلار ترکیه 

  

تداوم عوارض کووید 19 در 25 درصد کودکان کرونایی بستری به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث دی نیوز، پیگیری موارد کووید 19 از 25 بیمارستان نشان داد که 27 درصد از کودکان و نوجوانان بستری شده با عفونت حاد و 30 درصد از مبتلایان به MIS-C، 2 تا 4 ماه بعد، علائم مداوم، اختلال در فعالیت یا هر دو را داشتند. دکتر «آدرین راندولف»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان کودکان بوستون، گفت: «خطر بیماری شدید و عوارض طولانی مدت بیشتر از خطر عوارض ناشی از…
مهر مدرسه کودکان خبرنگار 

  

بورس از ابتدای سال چقدر رشد کرده است؟شاخص بورس از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته 90روز معاملاتی، با ثبت 81هزار و 213واحد افزایش، معادل 5.94 درصد رشد کرده است.
گسترش بورس تهران شاخص ریال 

  

بازیگر شب‌های برره از بهبود شرایطش بعد از کرونا خبردادبازیگر سینما و تلویزیون می‌گوید: به دلیل ابتلاء به کرونا سه روزی در بیمارستان بستری بوده و امروز مرخص شده است. او تاکید می‌کند: خداراشکر حالم خیلی بهتر است.
مملکت‌آنلاین سینما تلویزیون ویروس 

  

اقتصادنیوز: رهبر کره شمالی دستور داد اکثر تمهیدات مقابله با این ویروس که از ماه مه در این کشور وضع شده بود، لغو شوند.
اقتصادنیوز کره شمالی ویروس ماه 

  

کره شمالی پیروزی در برابر کرونا را اعلام کردچند روز بعد از آنکه کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اعلام پیروزی در برابر کرونا را اعلام کرد، پیونگ یانگ محدودیت های کرونا از جمله استفاده از ماسک را لغو کرد.
برنا کره شمالی کیم جونگ اون ماسک