تحول در اشتغالزایی لامرد و مهر در صورت تکمیل پروژه های صنعتی/تقویت زیرساخت های بهداشت و درمانی حوزه انتخابیه

سید محسن علوی در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره جذب سرمایه گذاری خارجی گفت: قدامات مناسبی برای تقویت زیرساخت بهداشت و درمانی شهرستان های لامرد و مهر صورت گرفته چرا که در حال حاضر با وجود تعداد بیمارستانها در منطقه اما ارائه خدمات تخصصی با چالش روبرو شده است. عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود:با وجود تعداد بیمارستانها در شهرستان…

تحول در اشتغالزایی لامرد و مهر در صورت تکمیل پروژه های صنعتی/تقویت زیرساخت های بهداشت و درمانی حوزه انتخابیه

سید محسن علوی در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره جذب سرمایه گذاری خارجی گفت: قدامات مناسبی برای تقویت زیرساخت بهداشت و درمانی شهرستان های لامرد و مهر صورت گرفته چرا که در حال حاضر با وجود تعداد بیمارستانها در منطقه اما ارائه خدمات تخصصی با چالش روبرو شده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود:با وجود تعداد بیمارستانها در شهرستان های لامرد و مهر ارائه خدمات تخصصی درمانی با چالش روبرو است در این راستا اقدامات مناسبی برای تقویت زیرساخت های بهداشت و درمانی حوزه انتخابیه صورت گرفته است.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت و گو  با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:پیگیری‌ها برای تجهیز بیمارستان های حوزه انتخابیه ادامه دارد و پنج میلیارد و دویست میلیون تومان اعتبار با مساعدت وزارت نفت برای خرید دستگاه ام آر آی در نظر گرفته شده که با احداث ساختمان ذی ربط خدمات ارائه می شود همچنین پیگیری‌ها برای تجهیز مراکز درمانی به دستگاه سی تی اسکن و تقویت تجهیزات پزشکی و اعزام پزشک متخصص صورت گرفته است.

علوی در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: برای تقویت سایر بیمارستان های حوزه انتخابیه پیگیری‌ها برای تخصیص اعتبار و اعزام پزشکان متخصص و همچنین تقویت تجهیزات صورت گرفته است. درمانگاه تامین اجتماعی به پلی کلینیک ارتقا یافته و افزایش تجهیزات و تامین نیروی متخصص نیز مورد توجه قرار گرفته شده تا خدمات رایگان به بیمه شدگان ارائه شود.

تحول در اشتغالزایی شهرستان های لامرد و مهر با تکمیل پروژه ها  وی ادامه داد:ساخت کارخانه آلومینیوم از سال 95 آغاز شده  و در این ارتباط 6هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای انجام این مهم در نظر گرفته شده و امیدوارم تا سال 97 این پروژه به اتمام برسد همچنین پالایشگاه اتان گیری در حال احداث است. علوی افزود: پیگیری ها برای ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی غدیر نیز انجام شده همچنین احداث کارخانه ورق آلومینیوم نیز مد نظر است که در صورت تکمیل پروژه‌های مذکور اشتغال‌زایی قابل توجهی در شهرستان‌های لامرد و مهر ایجاد می‌شود همچنین ظرفیتی برای اشتغالزایی کل استان فارس محسوب می‌شود و با توجه به برنامه ریزی‌ها مقرر شده اکثریت نیروهای جذب شده در کارخانه های مذکور از بومی های شهرستانهای لامرد و مهر باشد.

تامین آب مورد نیاز صنایع با انتقال آب از دریا این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:در صورت تکمیل پروژه‌های صنعتی فوق‌الذکر این امکان وجود می‌آید که صنایع پایین دستی نیز در منطقه ویژه اقتصادی لامرد ایجاد شود و با توجه به اینکه زمینه های سرمایه گذاری فراهم شده است و موضوع تامین آب مورد نیاز صنایع با انتقال آب از دریا پیگیری می‌شود امیدوارم که اشتغال‌زایی مناسبی در منطقه ایجاد شود. وی گفت: برای تامین مسکن موضوع احداث شهرک 54 هزار نفری تابناک پیگیری ها انجام شده و کارهای مطالعاتی در حال اتمام است. عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد:در حوزه توسعه شهرها و روستاها حدود 1000 میلیارد تومان اعتبار جذب شده تا در حوزه ورزش و آبادانی روستاهای حوزه انتخابیه رسیدگی ها انجام شود./ پایان پیام

مجلس شورای اسلامی ورزش حوزه   اخبار برگزیده
  

بیانیه مهم روس ها درباره ایرانوزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که افزایش غنی سازی توسط تهران، نقض توافقنامه هسته ای محسوب نمی شود.
مثلث روسیه ایران غنی سازی 

  

رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: باید انصاف به خرج داد، آقای روحانی در اداره کشور دچار گرفتاری های زیادی شده است. او از پس اداره کشور در حوزه اقتصاد، تولید و توزیع بر نمی آید. دولت معارض هایی دارد که برخی شان از دولت قوی تر هستند. یعنی دولت نمی تواند هزینه ها را تأمین و با قاچاق مبارزه کند و حرفش را به کرسی بنشاند.
نامه نیوز محمد غرضی حسن روحانی پتروشیمی 

  

پیشنهاد حذف همیشگی قیمت خودرو از سایت های خرید و فروشرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با تاکید بر اینکه لزومی برای درج قیمت‌ خودروها در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی وجود ندارد، گفت: افزایش قیمت‌ها در پی درج قیمت‌های ساختگی در بازارهای خرید و فروش مجازی خودرو در شرایطی اتفاق می‌افتد که خرید و فروش در بازار خودرو کم است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

گران‌ترین مربی لیگ هجدهم فوتبال ایران چه کسی بود؟اقتصاد نیوز:در لیگی که تمام شد برخی باشگاه‌ها قراردادهای سنگینی با مربیان خود داشتند.
اقتصادنیوز لیگ برتر فوتبال ایران 

  

سخنگوی وزارت خارجه چین، با اشاره به دیدار هفته گذشته محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با همتای چینی‌اش، گفت: دو طرف بر سر مشکلات دوجانبه و همچنین تحولات اخیر حول محور ایران صحبت کردند. وی در ادامه افزود: آمریکا واردات نفت سایر کشورها از ایران را مختل کرده است. آمریکا همچنین از برجام نیز خارج شده و دیگر کشورها را به نسبت به انجام وظایفشان ذیل این توافق تهدید می‌کند
نامه نیوز چین ایران و چین ایران 

  

أیا مذاکره ایران و آمریکا شروع شده است؟رئیس‌جمهور آمریکا برخی خبرها در مورد مذاکره با ایران را تکذیب کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا اقتصاد ایران 

  

بازگشت شورای رقابت، قیمت خودرو را کاهش می دهد؟یکشنبه گذشته اما مجلس شورای اسلامی با برگرداندن شورای رقابت به پروسه قیمت‌گذاری، تیر خلاص را به آزادسازی بازار خودرو زد. طبق مصوبه مجلس، خودروسازان باید قیمت تمام شده، سود حاصله و قیمت قطعی محصولات خود را به شورای رقابت اعلام کنند...
خودروتک مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان شورای رقابت 

  

3 مامور پلیس مورد حمله قرار گرفتند و کشته شدند.
نامه نیوز پلیس دولت کابل 

  

اسرار وزارت نفت فاش می شود؟/ پشت پرده تلاش برای استیضاح وزیر کابینه روحانیاین استیضاح به جایی نمی‌رسد. نظام قدر آقای زنگنه و توانایی‌های او را می‌شناسد و برخی جریان‌ها بیهوده برای زدن او تلاش می‌کنند
مثلث وزارت نفت نفت صادرات نفت 

  

اندیشکده آمریکایی «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک» گزارش داد: حملات به نفتکش‌ها در نزدیکی تنگه هرمز و یک خط لوله نفت عربستان سعودی می‌تواند موجب افزایش قیمت جهانی نفت شود. ایران بدین‌ترتیب آسیب‌پذیری امارات و عربستان را یادآور شد.
نامه نیوز ایران تهران ریاض 

  اخبار داغ
  

خانواده های شهدا و ایثارگران سرمایه های ارزشمند نظام هستندمهاباد- ایرنا- فرماندار مهاباد گفت: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی و انقلاب محسوب می شوند.
ایرنا خانواده جوانان نویسنده 

  

مبنا و شاخص های حرکت ارزشی و انقلابی به تصویب رسیدتهران- ایرنا- چهارمین نشست هم اندیشی احزاب و تشکل های ارزشی، ولایی و انقلابی در محل جامعه روحانیت مبارز برگزار شد و 4 مبنا و 14 شاخص به تصویب جلسه رسید.
ایرنا جامعه روحانیت مبارز مصطفی پورمحمدی شاخص 

  

افزایش تورم در نتیجه رهاسازی نقدینگی است محمود بهمنی؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص میزان چاپ اسکناس و تاثیر آن در نقدینگی موجود در کشور گفت: اگر چاپ اسکناس بی رویه باشد قطعاً نقدینگی را بالا می برد و بالا رفتن نقدینگی موجب افزایش قیمت‌ها می شود. وی افزود: نقدینگی باید کنترل و نظارت شده باشد، نقدینگی موجود در جامعه به حد بالایی رسیده است و زمانی که کنترل و نظارتی…
خانه‌ملت افزایش قیمت تورم خودرو 

  

معین اقتصادی قلعه گنج به جمع مبارزان با آفت ملخ ملحق شدجیرفت - ایرنا - بنیاد مستضعفان به عنوان معین و یاور اقتصادی شهر نمونه اقتصاد مقاومتی با اهدای کمک هزینه 500 میلیون تومانی خرید سَم، به جمع مبارزان و نابودگران ملخ صحرایی ملحق شد.
ایرنا ایرنا بنیاد مستضعفان اقتصاد مقاومتی 

  

ثبات بهای طلا همزمان با افزایش ارزش دلار در سایه نگرانی‌های تجاریبهای طلا امروز- پنجشنبه- همزمان با افزایش نرخ دلار در سایه افزایش تنش‌های تجاری آمریکا و چین ثابت ماند.
ایلنا بانک مرکزی بانک دلار 

  

جزئیات افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی، از دلار 7000 تومانی تا تک شرط روحانی برای بازگشت ارز صادراتوزیر اسبق بازرگانی که از مهمانان ضیافت افطاری شب گذشته رئیس جمهور و فعالان اقتصادی بود، جزئیاتی از جلسه شب گذشته و مباحث مطرح شده که عمدتاً در خصوص قیمت ارز، بازگشت ارز صادراتی و مشکلات معیشتی بود را تشریح کرد.
تسنیم رئیس جمهور ریاست جمهوری اتاق بازرگانی