دورخیز بیمه کارآفرین برای سهم بیشتر از بازار بیمه عمر و سرمایه گذاری

در چند سال آینده مشاغلی که هیچ برنامه ای برای سوئیچ کردن عملکردشان بر بروی پلتفورم های جدید مثل برنامه های جدیدی که در فضای مجازی مثل اینستاگرام و یا حتی club house نداشته باشند محکوم به فنا خواهند بود.

دورخیز بیمه کارآفرین برای سهم بیشتر از بازار بیمه عمر و سرمایه گذاری

به گزارش شمانیوز و به نقل از اخبار پولی مالی، بیمه عمر و سرمایه گذاری بسیار دیر وارد سبد پرتفوی صنعت بیمه کشور شد به همین دلیل شهروندان ایرانی در مفهوم عام آن هنوز با مزایای این بیمه نامه آشنایی کافی ندارند، البته اقتصاد دولتی و تورم دو رقمی بلند مدت نیز در این میان بی تقصیر نبوده است. با این حال این پوشش بیمه ای بسیار مهم، ارام آرام در حال نفوذ به لایه های مختلف اجتماعی است، وظیفه گسترش نفوذ بیمه های عمر و سرمایه گذاری بر عهده بخش های تخصصی شرکت های بیمه است و بیمه کارآفرین یکی از شرکت های فعال در این حوزه است. از این رو مصاحبه ای انجام داده ایم با آقای عباسعلی اصلانی مدیربیمه کار آفرین استان اصفهان درباره فعالیت بیمه کارآفرین دراستان که در ادامه ملاحظه می کنید.

 

-    در آغاز مصاحبه درباره ترکیب پرتفوی بیمه کارآفرین در استان اصفهان در بخش های صنعتی، خدماتی و کشاورزی اطلاعاتی به ما بدهید؟

طیف عملکردی ما در بخش های صنعت، خدمات و کشاورزی نیست. طیف اصلی عملکردما بیمه های عمر است.البته به صورت کلی تمام رشته ها را کار می کنیم اما شاخص آماری ما، شاخص خدماتی و صنعتی و کشاورزی نیست.شاید از فعالین این سه حوزه تعداد زیادی جزء بیمه گذاران ما باشند ولی شاخص ما بیمه عمر است.

ما بیمه های آتش سوزی و مسئولیت نیز داریم، در حوزه بیمه های آتش سوزی از پرتفوی سال 99 تا امسال، چیزی حدود 4 درصد از سهم فروش ما در حوزه اتش سوزی های کشاورزی و صنایع و این موارد بوده است.در حوزه بیمه های مسئولیت حدود 19 درصد سهم، در حوزه بیمه های مهندسی 3 دهم درصد و در رشته بیمه های سرمایه گذاری،55 درصد سهم فروش داشتیم،مابقی فروش ما مربوط به بیمه های اتومبیل است که سهم فروش در بیمه اتومبیل کارآفرین 14 درصد است.

 

_  چند درصد از بیمه گذاران عمرو سرمایه گذاری شما در اصفهان حقیقی و چنددرصد حقوقی هستند؟

99 درصد حقیقی هستند. ما در اصفهان بازار خرد فعالیت داریم. شبکه فروش شرکت بیمه کارآفرین با توان و تجربه و تخصص بسیار خوبی که دارند، بر روی بازار بیمه های خرد کار می کنند و تقریبا بیمه گذار حقوقی نداریم به جز قراردادی که خود بیمه کارآفرین در روزهای اخیر با دانشگاه صنعتی اصفهان منعقد کرده که هنوز رسانه ای نشده است، این یک تفاهم نامه بسیار بزرگ است و شاید در آینده الگوی تفاهم نامه کشوری بشود. این بیمه نامه در اول مرداد صادر می شود.

 

_  برای رقابت در بازار بیمه عمر وسرمایه گذاری مزیت داشتن بسیار مهم است، مزیت بیمه نامه بیمه کارآفرین نسبت به دیگر شرکت ها  در این بخش چیست؟

ماهیت بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه کارآفرین بر دو محور قرار دارد؛ یک قسمت، سرمایه گذاری است که تقریبا تمام طیف های جامعه چه فقیر چه غنی، چه افراد کم درآمد یا پردرآمد ذهنشان معطوف به این قضیه می شود که آیا سرمایه گذاری در شرکت بیمه یا بانک یا بورس کدام را انتخاب کنند. این بحث رقابتی است و از آنجایی که شناور است معمولا بیمه به لحاظ سرمایه گذاری ماخذ خوبی برای سرمایه گذاری نیست اما در کنار سرمایه گذاری ما یک بیمه عمر داریم که در سه سال گذشته با عنوان محصول بیمه عمر اندوخته دار امید وارد بازار شده است . در شرکت های بیمه عمر قدیم، تعداد بیماری های خاصی که هیچ کدام از بیمه گران پایه، بیمه های بازرگانی تحت پوشش بیمه قرار نمی دادند، 5 عدد بود؛ بعضی از شرکت ها 7 بیماری و درحال حاضر در بیمه کارآفرین این عدد به 31 بیماری رسیده است؛ خود این موضوع جذابیتی را ایجاد می کند، به خصوص برای افراد کم درآمد که توقعشان از بیمه، آرامش و جبران خسارت های احتمالی آینده است که در حوصله این جلسه خارج است تا هر 31 بیماری را نام ببرم.

 

_ روزهای گذشته جلساتی را در قالب راه اندازی کلینیک تخصصی در خصوص بیمه های عمر برگزار کردید، در این باره توضیح بدهید؟

من از اوایل سال 1400 که به مدیریت بیمه کارآفرین در اصفهان منصوب شدم شروع به بررسی مسائل و مشکلات شبکه فروش و آسیب شناسی آن پرداختم . این در راستای سیاست های کلی شرکت بود که در قالب آیین نامه ابلاغ شد و مبنی بر این بود که اگر شبکه فروش برای خدمت رسانی مشکل مکان دارد یعنی نتوانست از دفتر خودش استفاده کند یا بحث هزینه ها مطرح بود، شعب می توانند به نمایندگان یک میز در شعبه مرکزی اجاره دهند، نه بدین صورت که درقبال آن میز اجاره ای بگیرند بلکه در قبال آن میز پرتفویی اخذ کنند.

ما مشاهده کردیم تعداد نمایندگانی که می توانند از این شرایط استفاده کنند زیاد است، از این رو ما یک طبقه از شعبه خودمان را به این کار اختصاص دادیم و10نماینده از این طرح استقبال کردند، سپس مجموع نمایندگان را در طبقه  مذکورمستقر کردیم، این بخش را هم به نام" کلینیک تخصصی بیمه های عمر" نام گذاری کردیم.

در این کلینیک بیمه گذاران توسط نمایندگان ما ملاقات می شوند و با عقد قرارداد در طبقه همکف بلافاصله بیمه نامه آنها صادر می شود.

 

_ اجازه بدهید درباره دیگر بخش های فعالیت شما در استان اصفهان صحبت کنیم، نسبت خسارت به سقف فروش بیمه نامه ها در شرکت استان اصفهان به چه صورتی هست؟

شرایط استان اصفهان در صنعت بیمه در شرکت های مختلف متفاوت است شاید شرکت کارآفرین بیمه خسارت کمتری داشته باشد و شرکت بیمه ایران به دلیل نوع عملکردش نسبت به خسارت بالاتری داشته باشد اما در حال حاضر سقف فروش استان اصفهان در صنعت 6.1 درصد است یعنی از 81 هزار میلیارد تومان پرتفوی سال 1399به میزان 6.1 درصد این تولید سهم استان اصفهان است  که دومین استان در کنار استان خراسان رضوی در تمام کشور از لحاظ سهم تولیدی محسوب می شود؛ به همین نسبت 6.2 درصد سهم خسارت استان اصفهان است یعنی از این 43 هزار میلیارد تومان است که سهم 6.2 دهم درصدی آن متعلق به استان اصفهان است.

درباره کرونا نیز ما از ابتدای سال 1400 با کنترل وضعیت کرونا و کاهش دادن ریسک به نسبت خسارت  36.3 درصد رسیدیم و در این چهارماه ابتدای سال 43 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشتیم که به صورت اختصاصی در رشته امور سرمایه گذاری سهم رشد 32 درصد بوده است.

 

_با توجه به اشاره ای که به موضوع کرونا داشتید بفرمایید، آیا این ویروس در پرتفوی شما تاثیر داشته؟ اگر تاثیر داشته برای بهبود تاثیر چه اقداماتی انجام دادید؟ همچنین تاثیر خشکسالی بر روی فعالیت های بیمه را نیز توضیح بدید؟

از اسفندماه سال 98 که کرونا شیوع پیدا کرد همه ی صنایع با شوک مواجه شدند و شرکت های بیمه هم از این شوک مستثنی نبودند به ترتیبی که در عملکرد ما یک کاهش 10 تا 25 درصدی قابل مشاهده است اما بعد از تدابیری که در اتاق فکرها در ستاد و یا شعب ما انجام شد به این نتیجه رسیدیم که دغدغه مردم در حال حاضر با توجه به این پاندمی عدم حضور در مکان های عمومی است، ما بلافاصله سوئیچ کردیم به خدمت در منزل یعنی به جای اینکه بیمه گذار را برای صدور بیمه نامه یا خسارت دعوت کنیم به شرکت در طی یک حرکت خودجوش از طریق فضای مجازی بسیاری از امور را تسهیل کردیم. در کنار این موضوع شرکت بیمه کارآفرین پلتفرم باشگاه مشتریان و صدور آنلاین را طراحی کرد که این دستاورد باعث شد علی رغم اینکه خیلی از شرکت ها در این حوزه آسیب دیدند، بیمه کارآفرین حتی رشد هم کرد و این یک اقدام بسیار هوشمندانه ای بود که ما تهدید را به فرصت تبدیل کردیم.

 

_در فضای مجازی چقدر از این حرکت شما استقبال شد؟

بسیار استقبال شد طوری که از ابتدای سال گذشته تا کنون حدود 2000فقره بیمه نامه در باشگاه در سراسر کشور به صورت برخط صادر شده که سهم استان اصفهان از این 2000 فقره حدود 148 بیمه نامه در بستر باشگاه مشتریان است و مابقی بیمه نامه ها که از طریق سیستم سنتی صادر می شد کاملا به صورت غیرحضوری اتفاق افتاد. تقریبا می توانم بگویم که صد در صد حرکت ما و عدم مراجعه و درخواست و دعوت مشتریانمان در محل جواب داد و به صورت آنلاین توانستیم حرکت خوبی را انجام دهیم.

 

_ با توجه به اشاره شما به فضای مجازی، این فضا چقدر می تواند روی پرتفوی و رشد فروش بیمه نامه های شما تاثیر داشته باشد؟ و اگر دچار اختلال شود دچار مشکل نخواهید شد وآیا برنامه خاصی برای این موضوع دارید؟

نسلی که ما الان با آن ها روبه رو هستیم نسلی هستند که بیشتر در فضای مجازی فعالیت دارند و می خواهند خدمات را از طریق فضای مجازی کسب کنند.

تقریبا فکر می کنم در چند سال آینده مشاغلی که هیچ برنامه ای برای سوئیچ کردن عملکردشان بر بروی پلتفورم های جدید مثل برنامه های جدیدی که در فضای مجازی مثل اینستاگرام و یا حتی club house نداشته باشند محکوم به فنا خواهند بود.

بیمه کارآفرین با توجه به حرکتی  که انجام داد، بستری ایجاد کرد که من مدیر هم بتوانم دانش دیجیتالم را بالا ببرم، فکر می کنم سهم خوبی در این اتفاق رقم زد. باشگاه مشتریان و صدور آنلاین که اتفاق افتاده است جز آرزوهای شرکت های دیگر است چرا که آنها دوست دارند در بستر آنلاین بیمه نامه صادر کنند.

اما اگر این شرایط بنا به دلیل یا دلایلی به هم بخورد ما برنامه ها و نقشه های 2 و 3 را در دستور کار داریم، شبکه فروش بسیار با تجربه ای داریم که برای زمان خروج از این بحران و رکود آموزش دیده اند یکی در بستر فضای مجازی و دوم فروش نوین .

 

_رتبه شرکت شما ودر استان اصفهان بین دیگر شرکت های بیمه در چه موقعیتی قرار دارد؟

چند شاخص برای رتبه بندی وجود دارد که یکی از شاخص ها تولید حق بیمه است. سیاست بیمه کارآفرین سیاست کمی نیست از این رو در بین 22 شرکتی که در اصفهان شعبه دارند  به لحاظ تولید حق بیمه در جایگاه 15 یا 16 قرارداریم اما اگر شاخص کیفیت زا در نظر بگیریم، برند بیمه کارآفرین در استان اصفهان بسیار خوش نام است.خدمات ما بسیار سریع و بیمه گذاران ما تقریبا ابزار تبلیغات ما هستند و ما از محل ارجاعات بیمه گذارانمان که از ما خدمت دریافت کردند، بیمه گذاران بسیار بهتر و حتی بیشتری جذب کردیم و این مرهون زحمات همکارانم در حوزه خدمت رسانی است.

 

_ در سه ماه ابتدای سال چه میزان بیمه نامه صادر کردید و وضعیت سه ماه اول سال نسبت به مشابه سال قبل چگونه است؟

از ابتدای سال تا کنون 9078 بیمه نامه صادر کردیم که 5.6 درصد نسبت به سال مشابه پارسال رشد نشان می دهد. دراین بین 911 بیمه نامه مربوط به بیمه عمر و سرمایه گذاری است و مابقی مربوط به سایر رشته ها می شود. البته در بیمه عمر و سرمایه گذاری هم به لحاظ رشد عددی 11 درصد رشد منفی داشتیم اما به فراخور نوع خدماتمان حجم حق بیمه 32 درصد افزایش پیدا کرده است.برای مثال سال گذشته یک بیمه نامه 1 میلیون تومانی صادر می کردیم امسال یک بیمه نامه 6 میلیون تومانی صادر می کنیم. دلیل بیان عدد حق بیمه این هست که  مطابق درخواست مشتریان از ما صورت می گیرد که در قبال عدد بیشتری خدمت بیشتری از ما دریافت کنند.

_ با توجه به شرایط توزیع و ارائه ارز دیحیتال در دنیا و در کشور ما آیا ارز دیجیتال می تواند برای فروش بیمه نامه ها موثر باشد و بیمه ها می توانند از ارز دیجیتال استفاده کنند؟

نظر شخصی من این هست که در ایران صنعت ارز دیجیتال باید هر چه سریع تر به رسمیت برسد زیرا دنیا در این حوزه با سرعت در حال حرکت است.استفاده از ارز دیجیتال باعث می شود که تحریم هایی که ما را از بازار بیمه خارج از کشور محروم کرداند بی اثر شوند از این رو امیدوار هستم این بستر توسط وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی و بیمه مرکزی محیا شود که اگر خدا بخواهد امکان فروش همین بیمه عمری که سال 1383شرکت بیمه کارآفرین توسط اقای خلیلی فرد با استفاده از الگوی بیمه عمر آمریکا وارد کرد و در حال حاضر به یک هنجار اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده است، ارز دیجیتال هم روزی به کمک ما بیاید که تحریم ها دیگر نتوانند عملکرد ما را در حوزه درون و برون مرزی محدود کنند.

 

_پس شما تائید می کنید که ارز دیجیتال در صنعت بیمه می تواند موجب تحول شود؟

صددرصد؛ به نظر من متولیان امر در حوزه صنعت بیمه باید کارگروهی تشکیل دهند، حتی ارز دیجیتال ایرانی را طراحی کنند که اگر در اینده با یک سری مشکلات مشابه تحریم روبرو شدیم بتوانیم از طریق مبادلات در آن حوزه حداقل از سرعت تکنولوژی دنیا عقب نمانیم. به نظر من این امر واجب است که متولیان ما ارز دیجیتال بومی را طراحی کنند، سرورهایی را تخصیص دهند، کارشناسان مربوطه را مستقر بکنند.مزرعه های با شرایط خاص ایجاد کنند تا ایرانی ها مثل تمام حوزه ها که در دنیا زبانزد هستند، در این حوزه هم بتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند.

 

_به عنوان یک مدیر بیمه از دولت جدید برای تحول در صنعت بیمه چه توقعی دارید تا صنعت بیمه به رشد و شکوفایی لازم برسد؟

من از رئیس جمهور منتخب دو  خواسته در دو حوزه دارم، ابتدا اینکه  همانطور که اطلاع دارید ضریب نفوذ بیمه در کشور جمهوری اسلامی ایران حتی از کشورهای خاورمیانه که تقریبا هم تراز ما هستند، پایین تر است، اصلاح این وضعیت به یک حرکت فرهنگی نیاز دارد و پیشنهاد می دهم که دولت مردان ما یک حرکت نمادین اقدام به خرید بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری کنند زیرا متضمن آرامش و سرمایه گذاری آینده ما است.

دوم  اینکه در حوزه فنی صنعت بیمه کشور  واقعا با مشکل روبه رو هست. ما متخصصین و آنالیزورهای خوب کافی در صنعت بیمه نداریم.

من از دولت جدید این خواهش را دارم که همانطور که در حوزه تخصصی بسیاری از رشته ها دانشگاه و دانشکده ایجاد کرده اند در خصوص بیمه هم این اقدام را انجام دهند؛ برای آیندگان، فرزندانمان را در حوزه بیمه تربیت کنیم که اینها نه فقط به صورت تئوری و آکادمیک بلکه به صورت تجربی و میدانی هم آموزش ببینند که در آینده ما با قحط الرجال در این حوزه مواجه نشویم و بتوانیم سطح فرهنگ بیمه در کشور را چه به لحاظ اجتماعی و چه به لحاظ اقتصادی ارتقا بدهیم .

سخن آخر ؟

اخرین نکته ای که دوست دارم در خصوص آن صحبت کنم موضوع استارت آپ ها است و حرکت هایی که در طول سالهای اخیر انجام شده، متاسفانه یا خوشبختانه فعالین صنعت بیمه خیلی دیر عمل کردند، از بیمه مرکزی به عنوان مرجع حاکمیتی و تصمیم ساز و تصمیم گیر در این حوزه خواهش می کنم که موانع حرکت شبکه فروش از حالت سنتی به الکترونیک را کمتر کند.الان یک شبکه فروش که می خواهد یک حرکت دیجیتال مارکتینگ انجام دهد باید از وزارت سمت و شرکت بیمه مرکزی مجوز بگیرد.یک سری موانعی بر سر راه این عزیزان است که یا عملا دلسردشان می کند یا باعث می شودبه سمت این موضوع نروند و اینکه سیستم بانکی کشور به فراخور این قضیه، به بیمه ها کمک کند، پرداخت حق بیمه دربستر الکترونیک در خیلی از حوزه ها به راحتی درحال انجام است ولی شرکت های بیمه با خطراتی مواجه هستند از قبیل اینکه محکوم به پولشویی می شوند و ...البته به این امر هم واقف هستم که در آینده سوء استفاده هایی خواهد شد اما اگر حرکتی هوشمندانه و هدفمند داشته باشیم مطمئن هستم که حوزه استارت آپ در صنعت بیمه در آینده  بسیار می تواند در توسعه فرهنگ بیمه و ترویج بیمه کمک کند و به طور قطع این موضوع هم به بیمه و بانک مرکزی برمی گردد که ان شاءلله این اتفاق هم خواهد افتاد.

 

 

بیمه شرکت های بیمه بیمه مرکزی   اخبار برگزیده
  

استان خوزستان در نتیجه انتصاب‌های شما به تابلوی بحران‌های کشور تبدیل شده استنماینده اهواز گفت: علت اینکه در هفته پایانی کار دولت دوازدهم این سوال را مطرح می‌کنم این است که یک پیام جدی به دولت آینده و وزرای آینده بدهیم که ما نمایندگان در کار نظارت اغماض نخواهیم کرد.
ایلنا استیضاح اهواز کار 

  

فرانسه: تعویق مذاکرات امکان احیای برجام را به خطر می‌اندازدسخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه از ایران به خاطر به تعویق افتادن آغاز دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته ای انتقاد کرد.
فردا فرانسه ایران ایران و آمریکا 

  

ورود مجلس به ماجرای اعترضات اخیر در چند شهرسخنگوی نشست فراکسیون مستقلین ولایی گفت: جهت بررسی مسائل اجتماعی و اعتراضات اخیر و گرانی‌ها، این فراکسیون خواستار جلسه اختصاصی به صورت علنی یا غیرعلنی در صحن برای بررسی این موضوع شدند.
مثلث وزارت بهداشت رئیس جمهور دولت 

  

توصیه مهم رهبر انقلاب به رئیسی درباره چینش کابینهعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از توصیه رهبر انقلاب به ابراهیم رئیسی در چینش کابینه روایت کرد.
۵۵ آنلاین رهبر انقلاب مجمع تشخیص مصلحت نظام محمد حسین صفار هرندی 

  

توضیح درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها"/ دولت‌ها باید علمدار و پیشگام تحقق آزادی‌های گروهی باشنداستاد دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها" توضیحاتی را ارائه کرد.
ایلنا وزارت کشور شورای نگهبان نیروی انتظامی 

  

خبرآنلاین/ عضو مجمع روحانیون مبارز و وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: 200 کشور عضو FATF هستند، چگونه ایران خودش را با 2 کشور کاملا منزوی در عرصه بین الملل ، مقایسه می کند؟!
نامه نیوز ایران تهران اصولگرایان 

  

افشاگری درباره وضعیت زندگی و حقوق مخالفان برجامروزنامه آفتاب یزد به نقل ازفرجی راد سفیر اسبق ایران در بلژیک نوشت: «افرادی که مخالف برجام هستند و ادعاهایی را مطرح می‌کنند حداقلش این است که حقوق خوبی می‌گیرند و زندگی مطلوبی دارند»
اقتصادنیوز روزنامه ایران بلژیک 

  

اعلام خودروهای جایگزین برای دعوتنامه داران پژو 206 صندوقدار، تیپ 5 و تندر 90اگر خودروهایی مانند وانت آریسان ، پژو 206 تیپ 5 ، پژو 206 صندوقدار را ثبت نام کرده بودید باید به فکر تغییر علاقه خود باشید چرا که برنامه ای برای تولید و تحویل این خودروها وجود ندارد و جدول تبدیل این تعهدات از سوی ایران خودرو منتشر شده است.
خودروتک پژو ایران خودرو خودرو 

  

شعار این آقایان حل مشکل معیشت بود اما ببینید دنبال چه طرح‌هایی هستند!مبنای طرح ضد اینترنت مجلس به هیچ وجه «صیانت» نیست. کنترل «مرز دیجیتال» را نباید به نیروهای مسلح بدهند. می خواهید نیروهای مسلح را با مردم درگیر کنید؟! شعار این آقایان حل مشکل معیشت مردم بود اما ببینید دنبال چه طرح هایی هستند.
مستقل‌آنلاین اینترنت اینستاگرام کاربران اینترنت 

  

پای خودروهای دست دوم به لیزینگ باز شداز سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.
خودروتک خودرو قیمت 

  

برای تایید آزادی نماینده فیفا به ایران می آیدکامرانی‌فر:میزبانی تیم ملی در ورزشگاه آزادی قطعی نشده/2 نفر از فیفا و ای اف سی به ایران می‌آیند
خانه فوتبال ورزشگاه آزادی فیفا ایران 

  

احمدی‌نژاد هورالعظیم را بخاطر اکتشاف نفت خشک کردبه جهت بررسی شرایط فوق گفتگو کردیم با دکتر مهدی قمشی استاد دانشگاه شهید چمران اهواز و رئیس دانشکده مهندسی آب و محیط زیست دانشگاه شهید چمران که مشروح آن را می‌خوانیم‌:
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد ایران تهران 

  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  اخبار داغ
  

آخرین آمار قربانیان کرونا در ایران 11 مرداد / کشته شده های کرونا رکورد زدآخرین وضعیت کرونا در ایران امروز 11 مرداد 1400 اعلام شد
نامه نیوز ایران وام قتل 

  

ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت 11 مرداد 1400/ روند کاهشی قیمت هااقتصادنیوز: ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت با کاهش مواجه شد.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام قیمت 

  

فاجعه کرونایی در بیمارستان گناوه+عکسبیمارستان گناوه ، راهرو ها را هم تخت چیده اند و حتی روی صندلی ها و روی زمین هم بیمار بستری کرده اند، تعداد مبتلایان بد حال دایما در حال افزایش است
اقتصادنیوز بیمارستان عکس زمین 

  

آیا واقعا احتمال پر کردن شیشه‌های خالی واکسن کرونا وجود دارد ؟شانه‌ساز نسبت به پر کردن ویال‌های خالی واکسن توسط افراد سودجو هشدار داد.
برنا 

  

تست، دارو و درمان کرونا چقدر تمام می شود؟مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت، هزینه‌های درمان کرونا با بیمه پایه را تشریح کرد.
گسترش دارو وزارت بهداشت دولت 

  

قیمت دلار امروز تا لحظه تنظیم خبر 25 هزار و 300 تومان و هر یورو 30 هزار و 200 تومان فروخته شده است.
اعتماد قیمت دلار یورو 

  

آمار مبتلایان و فوتی های کرونا امروز چقدر شد؟بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون 10 میلیون و 285 هزار و 494 نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و 795 هزار و 680 نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 13 میلیون و 81 هزار و 174 دُز رسید.
نامه نیوز وزارت بهداشت وام روابط عمومی 

  

بروز گونه خطرناک تر ویروس کرونا با انتقال در میان افراد واکسینه شدهسلامت نیوز: نتایج مطالعه ای که به تازگی منتشر شد، نشان می دهد: افراد واکسینه شده در برابر ویروس کرونا برخلاف تصور، نقش کلیدی در بروز جهش خطرناک تر این ویروس دارند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا اعلام کرد: ویروس کرونا به طور بالقوه تنها چند جهش فاصله دارد تا به گونه ای تبدیل شود که بتواند از واکسن های کرونا فرار کند...
سلامت‌نیوز ویروس کوبا سلامت 

  

رکورد شکنی مرگ در پیک پنجم کرونا؛ 411 نفرطی 24 ساعت گذشته، 411 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 91 هزار و 407 نفر رسید.
برنا مرگ 

  

بیشتر قربانیان کرونا این دسته از افراد بودندنتایج یک بررسی روی فوت‌شدگان کووید-19 بیمارستان بقیه‌الله در بازه زمانی اسفند 1398 تا اردیبهشت 1399 نشان داد حدود دوسوم فوت‌شدگان مردان مسن و دارای حداقل یک بیماری‌ زمینه‌ای بودند.
اقتصادنیوز بیمارستان مردان 

  

قیمت سکه در بازار 11 مرداد + جدولقیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز دوشنبه 11 مرداد 1400 در بازار آزاد تهران به 11 میلیون و 260 هزار تومان رسید. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز 10 میلیون و 850 هزار تومان است.
شما‌نیوز قیمت بازار تهران جدول 

  

آمار وحشتناک کرونا در کشور؛ 411 قربانی و 37189 مبتلابنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت: از دیروز تا امروز 11 مردادماه 1400 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 37 هزار و 189 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شده است.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

411 فوتی جدید کرونا در کشور | رکورد ابتلا و بستری روزانه شکستبنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت طی 24 ساعت گذشته 411 بیمار مبتلا به کرونا در کشور جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند و مجموع جانباختگان بیماری از 91 هزار نفر فراتر رفت.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

ابتلای خانوادگی به کرونا با عادی انگاری/موج جدید نخواهیم داشترئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: به دنبال شیوع دلتا کرونا ابتلاء و درگیری خانواده‌ها به این ویروس
خبرفوری استان اردبیل خانواده ویروس