ایلنا   |  سیاسی  |  

اتهام وکیل‌الدوله بودن به مجلس نمی‌خورد/ دولت افرادی را مسئول کند که بتوانند شعارها و وعده‌ها محقق کنند

یک نماینده مجلس گفت: دولت باید در عزل و نصب‌هایش فرد یا افرادی را انتخاب کند که به وعده‌ها و شعارها را تحقق ببخشند.

اتهام وکیل‌الدوله بودن به مجلس نمی‌خورد/ دولت افرادی را مسئول کند که بتوانند شعارها و وعده‌ها محقق کنند

محمد‌حسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره برخی انتقادات به مجلس این‌که مطرح می‌شود پیگیر برخی از اقداماتی که دولت انجام می‌هد، نیست، گفت: مجلس از ابتدا وکیل‌الدوله نبوده است؛ اگر وکیل‌الدوله بوده است چرا این همه وزرا به مجلس آمدند؟ چرا ما این همه سوال و جواب داشتیم؟ بیش از 100 سوال جدی نمایندگان از وزرا در نوبت کار است اصلا این‌گونه نیست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر مجلس در یک موضوعی همراه دولت بود، نشان از وکیل الدوله بودنش نیست، اگر جایی هم مخالف دولت بود نشان از این نیست که می‌خواهد چوب لای چرخ دولت بگذارد.

وی با بیان این‌که مجلس نماینده و صدای مردم است، عنوان کرد: نمایندگان دغدغه‌های مردم را به گوش دولتمردان می‌رسانند، البته در بعضی از حوزه‌ها مانند عزل و نصب‌ها نظراتی هم می‌دهند، اما این اختیار، اختیار دولت است که چه کسی را مسئول بگذارد قرار نیست مجلس بگوید اِلا و لابد فلان فرد را مسئول فلان جایی بگذار.

نماینده مردم اراک خاطر نشان کرد: همچنان که قرار نیست دولت، دولت فرد دیگری باشد، باید این اجازه را داشته باشد که در عزل و نصب‌ها مستقل عمل کند.

وی یادآور شد: پیشنهاد نمایندگان این است که در عزل و نصب‌ها طوری اقدام شود که افرادی روی کار بیایند که بتوانند شعارها و وعده‌‌های دولت را در حوزه‌های مختلف از جمله عمرانی، اقتصادی و بین.المللی عمل کند.راهکارها را پیدا، پیاده و دنبال کند.

آصفری تاکید کرد: اتهام وکیل الدوله بودن به مجلس نمی‌خورد.

وی درباره انتصاب رئیس مناطق آزاد و انتقاداتی که نسبت به این انتخاب وجود دارد، گفت: این اختیار دولت است. دولت تصمیم گرفته است ایشان را بگذارد ما در روند کار اگر ببنیم آقای عبدالملکی واقعا نتوانسته است پیگیری می‌کنیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شاید اگر من بودم جور دیگری اقدام می‌کردم و این اختیار، اختیار دولت است و حق باید به او  شود.

وی تاکید کرد: در بعد نظارتی ما این موضوع را دنبال خواهیم کرد و اگر در مسیر مشاهده کنیم آقای عبدالملکی و یا هر شخص دیگری نتواند خوب عمل نکند حتما از طریق مسئولان و وزارت‌خانه‌ها بازخواست وسوال و جواب می‌کنیم.

 

انتهای پیام/

مجلس شورای اسلامی دولت حوزه   اخبار برگزیده
  

قانون کار، قانون کارگران است نه قانون تجارت!مراسم بزرگداشت سالروز تصویب قانون کار به همت خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران امروز در محل دانشگاه علمی و کاربردی خانه کارگر برگزار شد.
ایلنا قانون قانون تجارت قانون کار 

  

ترس عجیب وزیر دفاع آمریکا نسبت به همکاری ایران و روسیهوزیر دفاع آمریکا با تکرار ادعاها مبنی بر ارسال پهپادهای ایران به روسیه برای استفاده علیه اوکراین گفت که این همکاری‌ها نگرانی‌های امنیتی جدید را برای واشنگتن و متحدانش ایجاد کرده است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و روسیه 

  

خبر خوش درباره حقوق کارگران | مبلغ نهایی حقوق کارگران مشخص شدمدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان از افزایش حق مسکن کارگران مشمول قانون کار به 650 هزار تومان خبر داد و گفت: این مهم در مصوبه جدید با افزایش 40 درصدی همراه بود.
فردا کارگر بازار کار کار 

  

پیش‌بینی جالب طارمی از 3 بازی ایران در جام جهانیمهدی طارمی مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان 3 دیدار ایران را مرحله گروهی پیش بینی کرد.
خانه فوتبال مهدی طارمی بازی ایران 

  

همه چیز درباره همسان سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان/ زمان واریزی جدید به حقوق کارمندان / میزان حق عائله‌مندی و حق اولاد چقدر شدبا تصویب مصوبه لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری از سوی شورای نگهبان ماه، میزان افزایش حقوق از مهرماه اعمال می‌شود. این خبر را سخنگوی شورای نگهبان در چهاردهم آبان‌ماه اعلام کرده و گفته است اجرای آن از آذرماه عملیاتی خواهد شد.
فردا ایران خودرو مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران 

  

واریز مابه التفاوت حقوق بازنشستگان | حقوق کدام بازنشستگان افزایش یافت؟وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: پرداخت معوقات 5ماهه بازنشستگان سایر سطوح، در ماه جاری آغاز خواهد شد و تا قبل از پایان سال جاری، کلیه معوقات این گروه از بازنشستگان از محل افزایش 81 درصدی به عالوه مبلغ ثابت 585 هزار تومان تسویه خواهد شد.
مثلث وزارت بازرگانی کارگر بازار کار 

  

بازهم توافق با دولت بر سرِ طرح ساماندهی؟ / مجلس به خانه‌ی اول برمی‌گردد!کارگران بسیاری در انتظار تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت هستند. این نگرانی البته با توجه به صحبتهای اخیر قالیباف در مورد توافق با دولتی‌ها بی‌مورد نیست.
ایلنا دولت خبرنگار مصاحبه 

  

حمله به ایران، در دستور کار بنیامین نتانیاهو استروزنامه صهیونیستی هاآرتص مدعی شد که نتانیاهو در حال ورود به یک واقعیت جدید است و با در نظرگرفتن اهمیت موضوعی که او تهدید هسته‌ای ایران می‌نامد، ممکن است به دنبال آن باشد تا از او به عنوان حمله کننده به ایران و نه تضعیف کننده دموکراسی در اسرائیل، یاد شود.
ایلنا ایران کار بنیامین نتانیاهو 

  

صدر جدول لیگ یک تغییر کرد|استقلال ملاثانی باختپایان شکست ناپذیری استقلال ملاثانی و فجر/ صدر جدول تغییر کرد
خانه فوتبال جدول استقلال استقلال خوزستان 

  

بلاروس در آستانه تقابل با ایرانتیم ملی فوتبال جوانان در صورت موافقت فدراسیون با تیم امید بلاروس دیدار خواهد کرد.
ایلنا بلاروس فدراسیون فوتبال فوتبال 

  

دستور جلسات نمایندگان مجلس در این هفته مشخص شدنمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی هفته جاری خود به بررسی تقاضای استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌پردازند.
ایلنا مجلس شورای اسلامی درمان شورای نگهبان 

  

بررسی راهکارهای تقویت امنیت در مجلسنماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس گفت: کمیسیون امنیت ملی راهکارهای تقویت تدابیر امنیتی در اماکن مذهبی و عمومی را با دستگاه‌های ذیربط بررسی خواهد کرد.
فردا خانواده اماکن مذهبی ایران 

  

سیاست‌ورزی آمریکا به شیوه گاوچران‌های آمریکایی استجعفر قنادباشی گفت: آمریکایی‌ها در ظاهر فشار می‌آورند و در پشت پرده التماس می‌کنند.
مثلث سیاست خارجی استثنایی جعفر قنادباشی 

  

شکارچی قهار مقابل تیم ملی ایرانضربه هالند به ایران/شکارچی قهار مقابل شاگردان کی‌روش در جام جهانی
خانه فوتبال ایران هری کین خودرو 

  

6 درصد تولید گاز کشور صادر می‌شود/ مصرف خانگی در زمستان 3 برابر می‌شودرییس امور نظارت، اندازه‌گیری و کنترل کیفیت گاز اظهار داشت: در تابستان 200 میلیون مترمکعب گاز در بخش خانگی مصرف می‌شود و این رقم در زمستان به بالای 600 میلیون مترمکعب گاز در روز می‌رسد.
ایلنا تولید گاز زمین 

  اخبار داغ
  

سکه بالای کانال 17 میلیون تومانی جا خوش کرده است. با وجود افت نسبی قیمت دلار در روز سه‌شنبه، فلز گران بهای داخلی توانست در محدوده 17 میلیون و 50 هزار تومان باقی بماند و به نزول اسکناس آمریکایی بی‌محلی کند.
اقتصادنیوز دلار قیمت اسکناس 

  

اقتصادنیوز : در شرایط فعلی فعالان بازار معتقدند در صورتی که نرخ دلار و قیمت اونس طلا در بازار امروز مسیر کاهش را دنبال کند احتمال برگشت سکه به کانال 16 میلیون تومان محتمل خواهد بود.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

اقتصادنیوز: در معاملات روز گذشته بورس تهران گرچه شتاب رشد شاخص ها بیشتر شد، اما اتفاق ویژه ای نسبت به معاملات روز دوشنبه رخ نداد.
اقتصادنیوز بورس تهران سهام تهران 

  

رییس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه 3.5 میلیون نفر جامانده سهام عدالت شناسایی شدند، گفت: به‌ازای هر نفر رقمی معادل 10 میلیون تومان سهام در نظر گرفته شده، اما تاکنون پرتفوی سهام به مرحله نهایی نرسیده است.
تسنیم سهام عدالت سهام سازمان خصوصی سازی 

  

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با مثبت ارزیابی کردن اقدامات بورس در عرضه خودرو در بورس کالا گفت:‌ عرضه خودرو در بورس اعتماد مردم را نسبت به این حوزه جلب می کند.
تسنیم کمیسیون صنایع و معادن مجلس خودرو بورس کالا 

  

اقتصادنیوز : قیمت سکه در بازار امروز سه شنبه 8 آذر ماه 1401 نسبت به روز قبل رنج شد.
اقتصادنیوز قیمت دلار ماه 

  

اوکراین و کرونا در اولویت هستندجو بایدن رئیس جمهور آمریکا گفت که تامین مالی کمک به اوکراین و مقابله با کرونا اولویت های او پیش از آغاز کنترل مجلس نمایندگان توسط جمهوری خواهان در اوایل سال آینده میلادی است.
اعتماد اوکراین رئیس جمهور 

  

نقش دانش بنیان ها در بورسبر اساس اعلام معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دانش‌بنیان‌ها برای ارتقای فناوری‌های کاربردی در سازمان بورس تقویت می‌شوند.
برنا دانش بنیان فناوری ریاست جمهوری 

  

اقتصادنیوز: نقشه بازار امروز نشان از دنده عقب گروه خودرویی از صف‌های خرید بود.
اقتصادنیوز 

  

نظر سخنگوی کمیسیون صنایع درباره عرضه خودرو در بورسسخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با مثبت ارزیابی کردن اقدامات بورس در عرضه خودرو در بورس کالا گفت:‌ عرضه خودرو در بورس اعتماد مردم را نسبت به این حوزه جلب می کند.
فردا کمیسیون صنایع و معادن مجلس خودرو بورس کالا 

  

بازار خودرو قفل شد | قیمت خودرو ترمز بریدفروشندگان خودرو معتقدند با وجود ادعای خودروسازان در افزایش تولید، ماشینی در بازار نیست و همین محدودیت عرضه عاملیست تا قیمت ها روند کاهشی را تجربه نکند.
فردا بازار خودرو خودرو خودروسازان 

  

آمار جدید کرونا در کشور؛ 8 آذربنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 30 بیمار مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد.
نامه نیوز ایران خودرو خودرو وزارت بهداشت