فردا   |  سیاسی  |  

گزارش تحقیق و تفحص غیرکارشناسی و یک بیانیه سیاسی است / جامعه حسابرسان کشور را به خیانت متهم کرده‌اند / چرا در آستانه انتخابات گزارش تحقیق و تفحص را منتشر کردند؟/ از رسیدگی به این گزارش در قوه قضاییه استقبال می‌کنیم/ معاوضه یک زمین بدون صاحب را تحت عنوان و

معاون اسبق برنامه ریزی و توسعه شهری تهران می گوید:انتشار گزارشی تحت عنوان تحقیق و تفحص به منظور زیر سوال بردن خدمات و اقدامات صورت گرفته در دوره مدیریت آقای قالیباف در این مقطع زمانی به شکل کامل گویای اهداف مورد نظر و سیاسی کاری صورت گرفته در این جریانات است.

گزارش تحقیق و تفحص غیرکارشناسی و یک بیانیه سیاسی است / جامعه حسابرسان کشور را به خیانت متهم کرده‌اند / چرا در آستانه انتخابات گزارش تحقیق و تفحص را منتشر کردند؟/ از رسیدگی به این گزارش در قوه قضاییه استقبال می‌کنیم/ معاوضه یک زمین بدون صاحب را تحت عنوان و

ناصر امانی با بیان این موضوع اظهار داشت:اشکال اول به گزارش منتشر شده تحت عنوان تحقیق و تفحص این است که در گزارش سلامت مجموعه مستقل و معتبری مثل جامعه حسابرسان کشور را زیر سوال برده اند چرا که حسابرسان رسمی و معتمد این مجموعه مسئولین حسابرسی در شهرداری تهران و سازمان املاک و مستغلات را بر عهده داشته اند و هر ساله رسیدگی و حسابرسی به صورت رسمی انجام می شده، ایراداتی می گرفتند ، مواردی بوده که تذکر می دادند و نظرات تخصصی حسابرسان به صورت مکتوب و رسمی موجود است. این گزارش تحقیق و تفحص در واقع گزارش رسمی حسابرسی را مورد نقض قرار داده و این مجموعه را به خیانت متهم کرده است. ادعای آقایان این است که بخشی از بدهی ها را حسابرسان رسمی نادیده گرفته اند که این تخلف آشکار و اقدام غیر حرفه ای است. اولین بار است که شهرداری تهران رسمای جامعه حسابرسان را با این گزارش متهم می کند. یا باید این ادعا و اتهام خودشان را اثبات کنند و یا در مراجع قانونی در قبال این ادعا پاسخگو باشند.

معاون اسبق شهرداری تهران افزود:کسانی که این گزارش را تنظیم و تهیه کرده اند یا باید با شکایت رسمی جامعه حسابرسان و بازرس این مجموعه را محکوم و متهم کنند و درخواست ابطال این گزارش ها را داشته باشند و یا پاسخگوی ادعای خودشون باشند. سوال دیگر این است که چرا در این 4 سال چنین اقدامی نکرده اند و گزارش حسابرسی سال های گذشته تا سال 97 را رسما ابطال نکردند؟ این تناقض باید رفع شود و اگر توان ابطال گزارش و اثبات ادعای خودشان را ندارند باید در قبال ادعای خیانت و کم کاری یا اهمال حسابرس پاسخگو باشند.

امانی اضافه کرد:ما در تاریخ 19 اسفند سال 1399 با ارسال نامه رسمی به آقای محسن هاشمی از جانب مدیران و مسئولان امور مالی شهرداری در دوره مدیریت گذشته اعلام کردیم آمادگی داریم به کلیه ابهامات و سوالات موجود پاسخ بدهیم و مستندات و مدارک با توضیح و تشریح کاملا موضوعات مرتبط مورد بررسی قرار بگیرد. مگر می شود هیات تحقیق و تفحصی شکل بگیرد اما از افراد مطلع یا کسانی که متهم می کنند دعوت نداشته باشند؟ شما از چه کسانی تحقیق و تفحص کردید در حالی که به نامه ما هیچ توجهی نشان ندادید و حاضر نشدید صحبت مسئولان و مدیران وقت شهرداری را بشنوید؟ این تحقیق و تفحص بر مبنای کدام ادعا و اطلاعات صورت گرفته است؟ وقتی ما را دعوت نکرده اید و حاضر به شنیدن صحبت ما نشدید این گزارش و ادعای شما طبیعتا یک طرفه است و در نامه هم اعلام کردیم که در صورت رسیدگی یک طرفه حق شکایت به مراجع قضایی را برای خودمان محفوظ می داریم اما حاضر نشدند توضیحات ما را در خصوص عملکردی که داشته ایم و ادعایی که مطرح می کنند بشنوند.

وی همچنین با اشاره به برخی موارد ذکر شده در این گزارش گفت:آقایان برای اثبات این ادعا که اموال شهرداری تهران به یغما رفته و چندهزار میلیارد واگذار کرده اند به سراغ مواردی رفته اند که بسیار عجیب و باورنکردنی است. مسئله اول پروژه سه شهید سرافراز است که این موضوع مصوبه رسمی شورای شهر در بودجه سال 95 را داشته در تبصره 23 بند 11 مبلغ آن تعیین شده و سه ردیف بودجه پروژه کاملا مشخص است. حتی اصلاحیه خورده و کاملا قانونی است ، اما مدعی می شوند بدون موافقت و تایید شورای شهر بوده که اصلا باورنکردنی است چطور به این نتیجه رسیده اند. اساسا باید بیایند بگویند این پروژه چه اشکال قانونی داشته  و چه تخلفی در این بخش انجام شده است؟

امانی به موضوع زمین طرشت اشاره کرد و افزود:اصلا زمین طرشت از اموال شهرداری نبوده، سندی نداشته ، زمین بدون صاحب بوده که در اختیار شهرداری قرار داشته و در آن مقطع هم به صورت امانی در اختیار مجموعه سپاه قرار گرفت و جالب این است که به جای آن ، زمین معوضی از سپاه گرفته شد که وسعت بیشتری داشت یا در مورد پادگانی که مطرح می کنند این مجموعه قبل از دوره آقای قالیباف در اختیار نیروهای مسلح بود و اصلا متعلق به شهرداری نبود. ما در آن دوران درخواست کردیم برای برگزاری یک سری دوره ها به عنوان یک مرکز آموزشی در اختیار شهرداری قرار بگیرد که این مجموعه هم تجهیز شد و مورد استفاده قرار گرفت. حالا اگر در خصوص این دو زمین آقایان ادعای مالکیت دارند بروند اسناد مورد ادعای خودشان را ارائه بدهند. در خصوص این دو زمین مدعی شده اند اینها را در زمان آقای قالیباف به سپاه واگذار کرده اند و بعد قیمت به روز این زمین ها را محاسبه کرده اند می گویند چند هزار میلیارد تومان در دوره آقای قالیباف به سپاه واگذار شد. چرا با انتشار موضوعات غیر واقعی اینگونه با افکار عمومی بازی می کنید و تهمت می زنید؟ کجای این کار بخشش است و کدام زمین در تملک شهرداری بوده که واگذار شده یا بخشیده شده به نهاد دیگری؟ اگر ادعای شما حقیقت داشت چرا در این چهار سال اقدام قانونی نکردید و بر مبنای مستندات برای بازگرداندن این املاک وارد عمل نشدید؟ دلیل این است که مستنداتی ندارید و اگر هم چنین ادعایی می کردید غیر واقعی بودن این ادعاها مشخص می شد.

معاون اسبق شهرداری تهران اضافه کرد:شما ببینید این دوستان چهار سال فرصت داشته اند اما چرا این گزارش در این مقطع منتشر می شود؟ غیر از این است که اهداف سیاسی و انتخاباتی دارند و در دو ماه آخر فعالیت خودشان همچنین آستانه انتخابات ریاست جمهوری به منظور تحقق اهداف سیاسی چنین گزارشی را منتشر می کنند؟ مشخص است که چه برنامه ریزی برای بهره برداری سیاسی از این گزارش دارند. یک گزارش کلی بدون سند و غیر کارشناسی منتشر می کنند و در فضای رسانه ای وانمود می کنند چندهزار میلیارد تومان تخلف شده و کسی پاسخگو نیست. شما چهار سال است در این شورا هستید چرا در سال اول و دوم گزارش را تهیه و منتشر نکردید؟

امانی در پایان گفت:ما بارها عرض کردم و باز هم می گویم اگر ادعای جرم و فساد یا تخلفی دارند به قوه قضاییه که مرجع رسیدگی است مراجعه نمی کنند. ما از رسیدگی به این گزارش در قوه قضاییه استقبال می کنیم چون بارها چنین اقداماتی کردند و نتیجه ای نگرفتند به این دلیل که نه مستنداتی دارند و نه ادعای صحیحی مطرح می کنند. این گزارش ها تنها قابل استفاده در رسانه هاست و پشتوانه حقوقی ندارد. اینها کارشناسی نیست بلکه یک متن کاملا سیاسی است که در محکم نمی توان به آن استناد کرد و اینگونه ادعاهای غیرواقهی قابل اثبات نیست. تنها وظیفه ای که به دوستان سپرده شده این است که ایجاد ابهام کنند و به دنبال بهره برداری سیاسی خودشان باشند. اگر به دنبال حق و حقوق شهرداری و شهروندان بودند برای بازگرداندن اموالی که ادعا دارند شکایت می کردند.

قوه قضاییه بودجه انتخابات ریاست جمهوری   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

انتظارات تورمی درباره قیمت دلار موجب رشد سال گذشته بورس شد/ بورس حباب نداردرئیس سازمان بورس گفت: قیمت دارایی‌ها نسبت به تورم انتظاری و انتظارات فعالان اقتصادی از آینده شکل می‌
خبرفوری قیمت افزایش قیمت دلار 

  

ورزشگاه پوشکاش آره نا با تمام ظرفیت خود میزبان دیدار تیم های پرتغال و مجارستان خواهد بود.
ورزش۳ ورزشگاه پرتغال مجارستان 

  

ربیعی : دولت سیاست‌های مداخله ای در بورس نداشته استسخنگوی دولت: تصمیم گیری در حوزه بازار سرمایه با مشورت کارشناسان و به صورت جمعی بوده است.
گسترش دولت سخنگوی دولت سرمایه 

  

10 شهر برتر دنیا برای زندگی زیر سایه کروناتعداد قابل توجهی از شهرهای 3 کشور نیوزیلند، ژاپن و استرالیا که بهترین عملکرد را طی یک سال گذشته در کنترل همه‌گیری داشتند، در بین 10 شهر برتر جهان قرار گرفته‌اند.
برنا نیوزیلند ژاپن استرالیا 

  

واکنش ربیعی به ادعای نامزدها درباره برداشت دولت از بورس سخنگوی دولت ربیعی: سیاست دولت، حمایت از بازار سرمایه بوده و به دنبال مداخله نبوده‌ایم رقم 300 هزارمیلیارد تومان برداشت دولت از بورس که در مناظرات مطرح شد دروغ بود اختلاف نظرهای اقتصادی در دولت طبیعی است حجم ویدیو: 5.28M | مدت زمان ویدیو: 00:02:09 دانلود ویدیو
فردا دولت سخنگوی دولت سرمایه 

  

شاخص بورس امروز روی چه عددی ایستاد؟ شاخص کل بورس امروز با ریزش 44 واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و 150 هزار واحد رسید. شاخص کل هم (وزن): 2946 واحد منفی ارزش معاملات: 5241 میلیارد تومان
فردا شاخص وزن 

  

بورس قرمز ماندبازار سرمایه امروز هم روندی نزولی داشت و با جود اینکه شاخص کل بورس در ساعات ابتدایی معاملات تا یک میلیون و 155 هزار واحد افزایش یافته بود، در ساعات پایانی روندی نزولی به خود گرفت و تا یک میلیون و 150 هزار واحد کاهش یافت.
اعتماد سرمایه ایران خودرو خودرو 

  

شروع سبز و پایان سرخ بورس/ شاخص افت کردبورس تهران امروز هم روندی نزولی داشت و با جود اینکه شاخص کل بورس در ساعات ابتدایی معاملات تا یک میلیون و 155 هزار واحد افزایش یافته بود، در ساعات پایانی نزولی شد و تا یک میلیون و 150 هزار واحد کاهش یافت.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص تهران 

  

التهاب عضلانی، علت فوت 60 درصد از بیماران کرونایینتایج یک مطالعه جدید در آلمان نشان می دهد اکثر بیماران مبتلا به کرونا که جان باخته‌اند، التهاب عضلان
خبرفوری آلمان تورم قلب 

  

واکنش رییس سازمان بورس به وعده های انتخاباتیاینکه جایگاه بورس به جایی رسیده است که در شعارهای کاندیداهای ریاست جمهوری مطرح می شود فی نفسه خوب است.
گسترش ریاست جمهوری سرمایه اقتصاد 

  

رئیسی سرزده به تالار بورس رفتنامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در تالار معاملات بورس اوراق بهادار حضور یافت و با فعالان بازار سرمایه گفت‌وگو کرد.
برنا انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری سرمایه 

  

وضعیت ممنوعیت تردد کرونایی در پایان هفتهسرپرست پلیس راه مازندران گفت: با توجه به برگزاری انتخابات 1400 در روز جمعه، ممنوعیت تردد کرونایی در جاده‌های استان تشدید می‌شود.
گسترش خودرو پلیس پلیس راه 

  

پاسخ وزیر اقتصاد به ادعای همتی درباره بورس پاسخ وزیر اقتصاد به ادعای خلاف واقع آقای همتی درباره بورس به همراه سخنان قبلی رییس کل سابق فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد: فشار جلسه زیاد بود نامزد محترم با عصبانیت نکاتی بیان کرد. حجم ویدیو: 8.79M | مدت زمان ویدیو: 00:03:17 دانلود ویدیو
فردا اقتصاد 

  

هرگز برای درمان کرونا مایع سفید کننده نخورید!اینکه مایع سفید کننده معجزه‌ای در درمان کووید 19 و دیگر بیماری‌های جدی است در حال تبدیل شدن به یک باور اجتماعی در آمریکا است.
برنا درمان