گسترش   |  سیاسی  |  

دفاع تمام قد نماینده مجلس ازدانش‌آموزان و معلمان

عضو کمیسیون آموزش مجلس: دانش‌آموزان و معلمان از سرعت پایین اینترنت نگران هستند.

دفاع تمام قد نماینده مجلس ازدانش‌آموزان و معلمان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه "به‌روز‌رسانی سامانه شاد مشکل دارد" گفت: دانش‌آموزان و معلمان از سرعت پایین اینترنت نگران هستند.

محمدرضا احمدی سنگری، نگرانی‌های دانش‌آموزان و معلمان از سرعت پایین اینترنت و اینکه سامانه شاد در به‌روزرسانی همچنان مشکل دارد را مورد اشاره قرار داد و اظهارکرد: بارها گفته‌ام که بسیاری از دانش‌آموزان و معلمان به سامانه شاد دسترسی ندارند و باید این مشکل سریعاً حل شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس جلسه روز گذشته اعضای این کمیسیون و بحث و بررسی موضوع بازگشایی مدارس و ضعف‌ها و نقاط قوتی که وجود دارد را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: گزارشاتی از سراسر کشور در این زمینه قرائت شد و بنده هم به عنوان نماینده استان گیلان نیز گزارشاتی را پیرامون بازگشایی مدارس ارائه کردم.

احمدی‌سنگری حضور نمایندگان وزارت بهداشت در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در این جلسه صحبت بر سر این موضوع بود که حضور فیزیکی دانش‌آموزان در مدارس به هیچ عنوان اجباری نباشد و از طرفی خطرات ناشی از حضور فیزیکی دانش‌آموزان را هم به نماینده وزارت بهداشت اعلام کردیم.

وی مدیریت خانواده‌ها در امر نحوه تحصیل فرزندانشان و اینکه در این شرایط استفاده از چه روشی برای ادامه فرآیند آموزش برای محصلان مفیدتر است را متذکر شد و گفت: اگر خانواده‌ها واقعاً احساس می‌کنند که پروتکل‌های بهداشتی به آن صورتی که باید در مدرسه رعایت نمی‌شود لازم نیست فرزندان خود را به مدرسه بفرستند.

نماینده مردم رشت در مجلس اعلام وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت در بحث اینکه وضعیت خوب است و نمی‌توانند مدارس را تعطیل کنند را مورد اشاره قرار داد و افزود: به عقیده بنده اینکه بگوییم به طور مثال رشت شرایطش سفید است و تهران قرمز است اصلاً قابل پیش‌بینی نیست و حتی همین صحبت را که مطرح کردیم آقایان هم قبول کردند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نقش ویژه خانواده دانش‌آموزان، اولیاء مدارس و خود معلمان در بحث سنجش شرایط برگزاری کلاس‌های حضوری و یا استفاده از روش‌های مجازی را تعیین‌کننده خواند و ابرازکرد: اگر خانواده‌ها قصد اعزام دانش‌آموزان به مدرسه را دارند باید ماسک و اقلام بهداشتی را حتماً برای آنان تهیه کنند.

احمدی‌سنگری با بیان اینکه آموزش و پرورش به شکل جدی و اصولی باید به فکر سرویس‌های بهداشتی داخل مدارس و آبخوری‌ها باشد امکانات فعلی مدارس را برای شرایط فعلی غیراستاندارد خواند و اظهارکرد: پیشنهادم به خانواده‌هایی که فرزندان خود را به مدرسه اعزام می‌کنند این است که وسایل رفاهی را تهیه و در اختیار آنان بگذارند.

وی با انتقاد از اینکه در جهت رفاه حال دانش‌آموزان و خانواده‌ها اینترنت رایگان در اختیار مردم قرار داده نشده است سرعت پایین اینترنت در کشور را مشکلی مهم ارزیابی کرد و بیان کرد: به روز‌رسانی سامانه شاد هم مشکل دیگری است که هم‌اینک با آن مواجه هستیم و باید در اسرع وقت نسبت به رفع آن‌ اقدامات اساسی و عاجل انجام شود.

نماینده مردم رشت در مجلس با تأکید بر اینکه علاوه بر دانش‌آموزان تعدادی از خود معلمان هم از گوشی و تبلت مناسب جهت پیگیری آموزش‌های آن‌لاین در سامانه شاد بی‌بهره هستند تصریح کرد: همه این مشکلات باید دیده شود زیرا چالش‌های این‌چنینی قطعاً بر روند و کیفیت آموزشی کشور اثرات بدی را برجای می‌گذارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از یک طرح پیشنهادی که به موجب آن دولت موظف است برای دانش‌آموزانی که موبایل و تبلت ندارند این امکانات را فراهم کند سخن گفت و عنوان کرد: با توجه به وضعیتی که الان دولت دارد چنین طرح‌هایی عملی نیست از طرفی بسیاری از دانش‌آموزان و معلمان هم به سامانه شاد دسترسی ندارند.

منبع: تسنیم

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس وزارت آموزش و پرورش وزارت بهداشت   اخبار برگزیده
  

تروئیکای اروپا در پی ادعای آمریکا مبنی بر اقدام این کشور برای آغاز روند بازگردانی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، تاکید کردند که این اقدام آمریکا قانونی نیست.
رویداد۲۴ ایران سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

واشنگتن نمی‌تواند از طرف شورای امنیت اظهارنظری درباره فعال‌سازی مکانیزم ماشه داشته باشدروسیه به تلاش‌های آمریکا و ادعای واهی وزیر امور خارجه این کشور درباره فعال‌سازی ماشه واکنش نشان داد‌.
ایلنا واشنگتن سازمان ملل متحد سازمان ملل 

  

پیام ایران به آمریکا از زبان سخنگوی وزارت خارجهآنچه ایالات متحده دنبال اونه یک گردنکشی دیگر است و هیاهویی برای هیچ است
مثلث ایران وزارت خارجه دونالد ترامپ 

  

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید: شرایط کاندیداتوری برای احمدی‌نژاد از همیشه سخت‌تر است، چون در سخنرانی‌هایی به اصل ولایت فقیه هم با اشاره و کنایه ایراد وارد کرده است.
رویداد۲۴ احمدی نژاد استیضاح انتخابات ریاست جمهوری 

  

اظهارات همتی درباره «گشایش‌های ارزی»: رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی استهمتی درباره گشایش‌های ارزی گفت: در حوزه بین‌المللی رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی است و از طرف دیگر میزان صادرات نفت و فرآورده‌های آن بهتر و روند بازگشت ارز صادرکنندگان سرعت گرفته که هرسه این عوامل تاثیرات مثبتی خواهند داشت.
۵۵ آنلاین واحد های تولیدی ماه صادرات نفت 

  

اولین واکنش بورس به فعال شدن مکانیسم ماشه /شاخص ریزشی شددر ساعات ابتدایی معاملات بورس، شاخص 24هزار واحد ریزش داشت تا همچنان در پلکان قبلی خود باقی بماند.
اقتصادنیوز شاخص سهام دولت 

  

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت این سازمان تاکید کرد ادعای آمریکا برای بازگردانده شدن تحریم‌های لغو شده قطعنامه 2231، فاقد اثر حقوقی، باطل و بی‌اثر است.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران سامسونگ 

  

سال آینده رئیس جمهور زن خواهیم داشت؟یک چهره اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که آیا در آینده نزدیک رئیس جمهور زن خواهیم داشت و اینکه آیا جامعه ما به سمتی رفته که یک زن رئیس جمهور با وجود داشتن کارآمدی روی کار بیاید؟ بیان کرد: زمانی جامعه به این نتیجه می‌رسد که یک خانمی که کاندیدا شده، توانمندتر از مردهایی است که کاندیدا شده‌اند.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

انبارها پر از مواد است اما مردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارندمردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارند. بر امور نظارت یا کنترل لازم نمی‌شود. انبارها پر از مواد است اما به دلیل فقدان نظارت هر کسی هر چه دلش می‌خواهد و به هر قیمتی که آرزو دارد، عرضه می‌کند.
مستقل‌آنلاین ایران رادیو لبنیات 

  

تاثیر مکانیسم ماشه بر قیمت دلار / روزی حساس برای بازار ارزدر زمانی که موعد ماشه امریکایی‌ها رسید، بازار ارز راه کاهشی را در پیش گرفت. دلار 200 تومان افت را به ثبت رساند و به محدوده 26700 تومان نزول کرد. اما از اخبار رسمی برای بازار ارز امروز چه سیگنال‌هایی قابل مشاهده است؟
گسترش قیمت دلار ارز 

  

جدیدترین خودرو ارتقا یافته ایران خودرو به بازار می آیدامسال را باید سال تولیدات ارتقا یافته یا آپشن دار خودروسازان داخلی به حساب آورد. دو خودروساز اصلی کشور تلاش کردند تا در سال 99 با تولید پلاس ها و Sها، سبد محصولات خود را متنوع کنند. رانا پلاس جدیدترین خودرویی است که قرار است از سوی ایران خودرو در مهر ماه امسال به بازار عرضه شود.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

ترمز قیمت پراید کشیده شدترمز قیمت خودرو فعلا دست کم در کف قیمت خودرو یعنی قیمت پراید کشیده شده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

تولید سالانه 2 میلیارد دوز واکسن کرونا توسط یک کمپانی آمریکاییکمپانی آمریکایی «نواواکس» ظرفیت تولید واکسن کرونا خود را افزایش می‌دهد.
مملکت‌آنلاین تولید ایالات متحده آمریکا هند 

  

واکسن کرونا برای ایرانی‌ها چقدر آب می‌خورد؟با گذشت حدود 9 ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا ابتدا در چین و سپس در تمام نقاط جهان، هنوز هیچ یک از تیم‌های پزشکی سراسر جهان به دارو یا واکسن این ویروس نرسیده‌اند اما کار برای نتیجه دادن این تحقیقات ادامه دارد. پیش‌بینی یک فعال صنعت دارو این است که واکسیناسیون 80 میلیون ایرانی، عددی در حدود هشت میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد.
گسترش اتاق بازرگانی ماه ویروس 

  

چین و روسیه درحال خندیدن به اختلاف شدید میان آمریکا و متحدانش هستندیک دیپلمات غربی از رویه دونالد ترامپ و دولت آمریکا و نحوه رفتار با متحدانش انتقاد کرد.
ایلنا چین دونالد ترامپ روسیه 

  اخبار داغ
  

دفاع مقدس، یک پدیده‌ عقلایی و یکی از عقلانی‌ترین حرکات ملت ایران بود/ کرونا را دست‌کم نگیرید/ هنوز ملت عزیز ایران از گستره‌ کار شهید سلیمانی مطلع نیستندهم‌زمان با چهلمین سالروز آغاز دفاع مقدس، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، صبح امروز در ارتباط تصویری با شرکت‌کنندگان در آئین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس، سخنرانی کردند.
برنا ایران کار رهبر انقلاب 

  

ترک بورس برای سودآوری در این بازارهامسئولان در حالی وعده ساماندهی قیمت‌ها را می‌دهند که نرخ همه اجناس این روزها در بازار لحظه‌ای بالا می‌رود و کسی پاسخگوی چنین آشفتگی نیست. از طرفی ناهمگونی بازارها باعث شده تا افت شاخص‌ها در بازار سرمایه منجر به افزایش قیمت‌ها در بازار ارز و سکه شود.
گسترش قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

گفت‌و‌گو با دژپسند| وزیر اقتصاد کد بورسی دارد؟وزیر اقتصاد می‌گوید در بورس هیچ فعالیتی از نوع سهامداری ندارد.
تسنیم دولت حوزه قانون 

  

تاثیر خطرناک کرونا بر پوست / همه علائم کرونا روی نوجوانان و جوانان !کدام یک از علائم پوستی ویژه کرونا است؟ اضطراب تا چه حد می تواند کرونا را تشدید کند؟
خبرفوری پوست نوجوانان وزارت بهداشت 

  

آغاز موج سوم کرونا در استان بوشهر دور از انتظار نیستدبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: هر چند اکنون بوشهر با روند انفجار ابتلا به کرونا روبرو نیست، اما با توجه به وضعیت استان‌های همسایه، آغاز موج سوم کرونا در این استان دور از انتظار نیست.
برنا استان بوشهر انفجار 

  

هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان ملل در میانه پاندمی کروناسازمان ملل متحد که از ویرانی‌های جنگ جهانی دوم برای نجات نسل‌های بعدی از آفت درگیری متولد شد، هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس خود را رسما امروز (دوشنبه) در یک نقطه عطف در تاریخ گرامی می‌دارد.
اعتماد تروریسم جوانان پول 

  

اقدام ایران برای خرید واکسن کروناسخنگوی وزارت بهداشت از اقدام ایران برای پیش خرید واکسن کرونا خبر داد.
گسترش ایران وزارت بهداشت قرارداد 

  

بورس| شاخص کل بورس 52 هزار واحد افت کرد/ بورس وارد کانال 1.5 میلیون واحدی شدشاخص کل بورس لحظاتی قبل با ثبت جمعا 52 هزار واحد افت در معاملات امروز، به کانال 1.5 میلیون واحد سقوط کرد و روی 1 میلیون و 599 هزار واحد ایستاد.
اعتماد شاخص خودرو افزایش قیمت 

  

بورس بازان شیر یا خطی سهم نخرند / اصلاح بازار تمام شد!یک تحلیلگر بازارهای مالی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران هم باید به این باور برسند که بر حسب تحلیل و پارامترهای بنیادی سهم را انتخاب کنند، گفت: اصلاح بازار سهام تمام شده است.
گسترش شیر سرمایه مصاحبه 

  

شاخص بورس به زمین خوردشاخص کل بورس تهران، با ریزش 53 هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و 598 هزار واحد قرار گرفت.
گسترش شاخص بورس تهران زمین 

  

توضیحات مهم سخنگوی وزارت بهداشت درباره خرید واکسن کروناسخنگوی وزارت بهداشت از اقدام ایران برای پیش خرید واکسن کرونا خبر داد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت ایران قرارداد 

  

ورود مردم به بورس به سود سیستم بانکی استریاست هیات مدیره تعاونی تولید کنندگان محصولات غذایی کشور ادامه داد: لازمه حضور شرکت‌ها در بورس شفاف بودن فعالیت‌های آنهاست و از این طریق می‌توانند بخشی از نقدینگی موردنیاز خود را تأمین کنند. بورس در حال حاضر رقیب جدی برای سیستم بانکی محسوب می‌شود و اگر از این بستر استفاده نکنیم متضرر خواهیم شد...
ایلنا بهره وری سود تعاونی 

  

آخرین خبرها از خرید واکسن کروناسیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: مجمعی به نام کووکس در زمینه‌ی تولید واکسن کرونا فعال است که 180 کشور در آن ثبت نام کرده اند و 18 سازمان و شرکت در زمینه تولید واکسن در آن مشارکت دارند. ایران هم در لیست این 180 کشور است. اما شرط این شرکتها برای فروش واکسن آن … نوشته آخرین خبرها از خرید واکسن کرونا اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز وزارت بهداشت ایران تولید