ایرنا   |  اجتماعی  |  

متهمان اموال را بدون اطلاع به نام اشخاص حقیقی منتقل می کردند

تهران- ایرنا- نماینده دادستان پرونده تعاونی های البرز ایرانیان و ولیعصر گفت: متهمان اموال را به نام اشخاص حقیقی و بدون اطلاع آنان منتقل می کردند که از جمله می‌توان به انتقال ملک سهرورد به نام احسان حیدری یا آپارتمانی در خیابان فرشته با قیمت چند میلیارد تومان و املاک 50 میلیارد تومانی به نام همسر متهمان قریانی و آزاد اشاره کرد.

متهمان اموال را بدون اطلاع به نام اشخاص حقیقی منتقل می کردند

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، در دومین جلسه رسیدگی به پرونده تعاونی های البرز ایرانیان و ولیعصر، اتهامات موسسات فردوس و آرمان نیز مطرح شد و وکلای متهمان، نمایندگان حقوقی بانک مرکزی، تجارت و کشاورزی نیز در جلسه حضور دارند. نماینده دادستان با قرائت ادامه کیفرخواست گفت: افزایش کاذب سرمایه یکی دیگر از اتهامات این افراد است که برای مثبت نشان دادن تراز این موسسات صورت می گرفته است.وی افزود: برداشت غیرقانونی وجوه در قالب دستورات مدیریتی را از دیگر اتهامات این افراد دانست که هیچ ضابطه ای نیز برای اقدامات مدیران این موسسات وجود نداشته و به دلیل عدم نظارت کافی از سوی بانک مرکزی، کارمندان این موسسات فقط دستورات مدیران را اجرا می‌کردند.به گفته نماینده دادستانی، مدیران مالی در حد صندوقدار و نگهدارنده وجوه نقد بودند و نقش دیگری نداشتند که مناسب ترین روش برای پولشویی همین اقدام است.نماینده دادستان افزود: حسن قریانی رهبری اقدامات مجرمانه و امیرحسین آزاد وظیفه پیشرفت کارهای موسسات را به عهده داشتند که او نیز پس از مدتی به تأسیس موسسه می پردازد و قریانی را از دور خارج می‌کند و به تنهایی اقدامات مجرمانه را انجام می دهد.نماینده دادستان در ادامه به قرائت گزارش تفصیلی میزان بدهی سپرده گذاران پرداخت و گفت: با توجه به بحران اقتصادی ایجاد شده و مشکلاتی که در این زمینه به وجود آمد، کمیته ای متشکل از نمایندگان سه قوه به رد مال این موسسات تصمیم گرفتند و بانک مرکزی از طریق بانک های عامل موظف به ایجاد خط اعتباری شد که تا اوایل سال 97 تا سقف 100 میلیون تومان پرداخت صورت گرفته و در ماه‌های اخیر نیز سپرده‌های تا یک میلیارد تومان نیز پرداخت شده است.وی افزود: اموال مکشوفه نزد دادسرا و با دستور شعبه بازپرسی داده شده است. البته تعیین میزان دقیق اموال از سوی بانک مرکزی تاکنون غیرممکن بوده است و در صورت صدور حکم محکومیت در مرحله اجرا میزان وجوه سپرده پرداختی لحاظ شده و سپس به فروش اموال اقدام خواهد شد.نماینده دادستان درباره اموال مکشوفه گفت: بسیاری از اموال به دلیل اختلافات موجود میان این دو متهم و همچنین میان متهمان و اشخاص ثالث مشخص نیست.وی افزود: در مرحله تحقیقات در خصوص املاک اختلافی میان متهمان باعث شده تا تحقیقات بسیار صورت گیرد و ارزیابی املاک از سوی کارشناسان رسمی صورت گرفته است.نماینده دادستان فهرست اموال منقول متهمان 39 مورد و فهرست اموال غیرمنقول را 28 مورد اعلام کرد و سپس درباره شخصیت متهمان گفت: این متهمان فاقد اختلالات روانی هستند که شرح آن در پرونده شخصی آنان قید شده است.نماینده دادستان درخواست مجازات متهمان را بر اساس ماده 286 قانون مجازات اسلامی و قانون مجازات اخلالگران به ریاست دادگاه اعلام کرد.ادامه دارد...اجتمام*1003*1834

تهران ایرنا تعاونی   اخبار برگزیده
  

مصوبه ای در جهت کاهش قیمت خودروهای وارداتیعضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است مصوبه مجلس درباره واردات خودرو‌های تمام برقی و تمام هیبریدی به مدت 5 سال،آنهم بدون اخذ عوارض و حقوق ورودی می‌تواند قیمت خودرو را به شدت کاهش دهد.
خودروتک مجلس شورای اسلامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس واردات خودرو 

  

جلسه محرمانه اعضای کنگره آمریکا درباره ایران با وندی شرمن و رئیس اسبق سیااقتصادنیوز: دموکرات‌های کنگره آمریکا از «وندی شرمن» مسئول تیم مذاکرات هسته‌ای آمریکا و «جان برنان» آخرین رئیس سیا در دولت سابق این کشور برای توضیح درباره تنش‌ها با ایران دعوت کردند.
اقتصادنیوز کنگره آمریکا ایران باراک اوباما 

  

در حاشیه دیدار افطاری فعالان سیاسی با رئیس جمهوری که شنبه هفته گذشته برگزار شد، یک عکس بسیار پر بازتاب شد؛ آنجا که بهزاد نبوی و احمد توکلی دو چهره شاخص از دو جناح سیاسی اصلاح‌طلب و اصول‌گرا که برخی حتی اختلافات آنها در کابینه میر حسین موسوی را عامل ایجاد جناح چپ و راست می‌دانند، جلوی دوربین محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی قرار گرفتند.
نامه نیوز عکس رئیس جمهور محمد عطریانفر 

  

سعید باستانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با تصویب نهایی واگذاری حدود 14 درصد سهام دولت در ایران‌خودرو و حدود 17 درصد سهام دولت در سایپا در هیات وزیران، این اتفاق به زودی عملیاتی می‌شود.
نامه نیوز کمیسیون صنایع و معادن مجلس سهام دولت 

  

انگیزه مرد مشکوک از حمله به حسن روحانی و ظریفآرمان: چتری برای همه! همین اشتراک و البته اجبار است که برخی افراد و گروه‌ها را به هم نزدیک می‌کند.
مثلث مردان ایرانیان خارج از کشور مصاحبه 

  

یک روزنامه کویتی تأکید کرد پاسخ و تلافی ایران به هر نوع اقدام نظامی آمریکا نامحدود است.
نامه نیوز موشک ایران روزنامه 

  

ریزش قیمت بعضی مدل ها در بازار خودرو+ جزئیاتطی هفته‌های گذشته افرادی اقدام به خرید خودرو با قیمت بالا کردند و در اکنون حاضر به فروش آنها نیستند و منتظرند قیمت‌ها دوباره افزایش یابد از طرفی خریداران نیز منتظر کاهش بیشتر قیمت هستند.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

ویلموتس رسما سرمربی تیم ملی ایران شدمارک ویلموتس با فدارسیون فوتبال به توافق نهایی رسید.
مثلث تیم ملی فوتبال ایران ایران فوتبال 

  

ماجرای واقعی اظهارات جنجالی پوتین درباره ایران چه بود؟رسانه های معاند، با جراحی بخشی از اظهارات پوتین در کنفرانس خبری، تلاش در اقناع این پیام داشتند که روسیه نیز علیه ایران موضع گیری کرده است.
مثلث ولادیمیر پوتین ایران ایران و اسرائیل 

  

توضیحات پلیس راهور درباره کلیپ برخورد با راکب موتورسیکلتپلیس نسبت به انتشار کلیپی از درگیری یک موتورسوار با مامور راهور در خیابان ولیعصر واکنش نشان داد.
خودروتک پلیس راهور پلیس اتوبوس 

  اخبار داغ
  

حوزه علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر تفاهم نامه همکاری امضا کردندتفاهم نامه همکاری مشترک میان ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه علمیه عصر در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم امضا شد.
برنا حوزه حوزه علمیه مواد مخدر 

  

استاندار خراسان شمالی: بساط صف ارزاق باید از استان برچیده شودبجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: ایجاد صف برای دریافت اقلام یارانه ای نشان از بی برنامگی دستگاههای مسئول دارد و باید بساط این صف ها از استان برچیده شود.
ایرنا تنظیم بازار ایرنا یارانه 

  

مراحل پایانی راه‌اندازی بازار متشکل ارزیآماده سازی زیرساخت های فناوری اطلاعات برای ارتباط شرکت بازار متشکل ارزی و بانک ها مراحل پایانی را می گذراند و قرار است این بازار پس از تکمیل این زیرساخت ها به زودی راه اندازی شود. پیگیری خبرنگار ایرنا از علل تاخیر در راه اندازی بازار متشکل ارزی، آماده نشدن زیرساخت های فنی برای ارتباط … نوشته مراحل پایانی راه‌اندازی بازار متشکل ارزی اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز فناوری فناوری اطلاعات یورو 

  

وزیر اقتصاد: بازگشت ارز صادراتی از مرز 10میلیارد دلار گذشتفرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که میزان ارزی که به کشور بازگشته افزایش یافته است، گفت: در اردیبهشت ماه 1٫7 میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور برگشته و اکنون این رقم از مرز 10 میلیارد دلار گذشته است...
انصاف‌نیوز اقتصاد وزارت امور اقتصادی و دارایی ارز 

  

تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخد و حوزه‌های علمیه امضا شدقم-ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین حوزه‌های علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در امر پیشگیری از اعتیاد در یک بازده زمانی 5 ساله، عصر یکشنبه در جلسه ای در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم به امضا رسید.
ایرنا ستاد مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر حوزه 

  

توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر استقم-ایرنا- دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مبحث جمع‌آوری، نگهداری، درمان و ایجاد اشتغال و توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت کوتاه‌مدتی بوده که توسط این ستاد با تاسیس اردوگاه‌های تخصصی دنبال می‌شود.
ایرنا ستاد مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر قم 

  

شهرداریها از ارزش افزوده و املاک به نحو مطلوب استفاده کنندخرم آباد - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت:شهرداریها باید از قدرت و اختیار خود به نحو مطلوب در جهت ارزش افزوده دارائی ها و املاک بهره برداری کنند.
ایرنا بودجه دولت بخش خصوصی 

  

5 درصد مالیات بر ارزش افزوده سفرهای هوایی بین شهری حذف شدتهران- ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: چون در لایحه مالیات بر ارزش افزوده، 9 درصد مالیات از سفرهای هوایی اخذ می شود، 5 درصد مالیات بر ارزش افزوده را از این سفرها حذف کردیم.
ایرنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده خبرنگار 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ فن بدل بازارساز به نوسان‌گیراناقتصادنیوز: امروز یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 بازار طلا و ارز تهران به حرکت خود روی مدار نزولی ادامه داد و چند سطح قیمتی پایین آمد. صبح امروز صرافی ملی نرخ خرید و فروش دلار و یورو را 100 تومان افزایش داد اما تا عصر در چند مرحله قیمت‌ها را کاهش داد و نهایتاً نرخ‌ها 150 تومان تنزل یافتند...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازی سکه و طلا 

  

اهدا کاپ و مدال های ارزشمند کشتی به موزه ملی ورزش ،المپیک، پارالمپیکعصر امروز تعدادی از افتخارات ارزشمند کشتی همچون کاپ،مدال و دوبنده حمید سوریان با حضور محسن وحدانی سرپرست روابط عمومی فدراسیون کشتی به موزه ملی ورزش، المپیک، پارالمپیک اهدا شد.
برنا ورزش کره جنوبی فدراسیون کشتی