ایلنا   |  فرهنگی  |  

دوران امپراتوری ایالات متحده به سر آمده است/ آمریکا نتیجه جنگ‌های صلیبی کنترل نشده در هزاره پیش است

یک نویسنده آمریکایی درباره یکی از آثار خود توضیح داد: تصمیم داشتم تا آنجا که ممکن است از آمریکای ترامپ دور شوم. بنابراین یک مدینه فاضله زنانه را در قرن دوازدهم روایت کردم.

دوران امپراتوری ایالات متحده به سر آمده است/ آمریکا نتیجه جنگ‌های صلیبی کنترل نشده در هزاره پیش است

یک نویسنده آمریکایی درباره یکی از آثار خود توضیح داد: تصمیم داشتم تا آنجا که ممکن است از آمریکای ترامپ دور شوم. بنابراین یک مدینه فاضله زنانه را در قرن دوازدهم روایت کردم.

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از نیویورکر، «لورن گراف» نویسنده آمریکایی است. بیش از هر چیز، با رمان خودیعنی «خشم و تقدیر» و همچنین مجموعه داستان «فلوریدا» شناخته می‌شود. این نویسنده متولد نیویورک است و در کالج «امهرست» تحصیل کرده است. او همچنین در دانشگاه «ویسکانسین مدیسن» در رشته‌ی نویسندگی خلاق کارشناسی ارشد گرفت. او در مصاحبه‌ای درباره آثار خود و آناتومی جامعه آمریکا، سخن گفته است. ترجمه متن مصاحبه را در ادامه می‌خوانید:

شما در رمان خود یعنی «آقای ولف! ساعت چند است؟»، داستان را با یک پسر آغاز می‌کنید که به پشت روی آب برکه‌ای شناور است. مخاطبان به تدریج متوجه خواهند شد، پسر عضو یک خانواده ثروتمند است که برای تعطیلات تابستانه به املاک خود در ایالت «نیوهمپشایر» آمده‌اند. این پسر بچه شخصیت اصلی داستان است و «چیپ» نام دارد. چگونه این شخصیت شکل گرفت؟ 

والدینم ساکن یک مزرعه قدیمی در نیوهمپشایر هستند، آن‌ها تمامی درختان سیب، حوضچه‌ها و بوقلمون‌های مزرعه را در محل زندگی خود دارند اما بسیار فروتنانه‌تر از آن چیزی است که داستان روایت می‌کند. چند سال پیش، خانواده من انبار کوچک خانه پدر و مادرم را بازسازی کردند تا بتوانیم تابستان را در آنجا سپری کنیم و از گرمای فلوریدا بگریزیم.

استخر، بدبو و مملو از سمندرک بود که شرایط محیطی را تا حدودی ناخوشایند کرده بود. این استخر به وسیله آب چشمه پر می‌شود لذا همیشه آب آن سرد است. گاهی، آفتاب ماه جولای باعث می‌شود تا دمای آب استخر کمی گرم شود. اگر بیش از اندازه روی پشت خود شناور باشید و به آسمان نگاه کنید، رفته رفته، احساس خواهید کرد که به یک سمندرک تبدیل شده‌اید. یکی از روزها، احساس کردم پسری از یک خانواده خوشبخت را می‌شناسم. این پسر راه و سنت خانواده خود را نرفت. دریاچه و گوسفندان سیاه دو عنصری بودند که چیپ را شکل دادند. 

شما جدیدترین اثر خود را با زبان سوم شخص روایت می‌کنید. تمام رویدادهای داستان از زبان چیپ روایت می‌شود. بخش اول داستان در غروب نخستین روز از ماه ژوئن اتفاق می‌افتد. سپس شما دوران کودکی نویسنده را رها و دوران دانشجویی او را روایت می‌کنید. هنگامی که مخاطب از این مرد آغاز زندگی جدید را انتظار دارد، او دچار زوال می‌شود. آیا پیش از شروع داستان، چنین طرحی در ذهن خود داشتید؟ روند پیشروی داستان در بخش‌هایی سرعت می‌گیرد و در برخی از مواقع، کند می‌شود. چگونه روند پیشروی مناسب برای داستان را تشخیص می‌دادید؟ 

چند سال گذشته، تلاش کردم تا ایده خود را در قالب یک داستان کوتاه پیاده کنم. پیش از آنکه اثری را به رشته تحریر دربیاورم، چند سال به آن فکر می‌کنم و تنها در این صورت رضایت به نوشتن خواهم داد. زمانی که تصمیم داشتم این رمان را در قالب داستان کوتاه ارائه دهم، درباره شخصیت‌ها و حوادث داستان فکر کرده بودم. 

تمامی عناصر و میزان روایت میان داستان کوتاه و رمان موجود مشترک است. عناصر داستان کوتاه آنچنان فشرده بودند که فرصت نفس کشیدن به مخاطب نمی‌دادند. زمان، موضوع و ماده داستان است و بازی با آن، یکی از لذت‌های بزرگ نوشتن است. در هر صورت، وقتی می‌خواهم بافت زمانی را تغییر دهم، ترجیح می‌دهم تا به یک اثر سرعت دهم. 

آیا پیش از اینکه نگارش کتاب را تمام کنید، اسم آن در ذهن شما شکل گرفته بود؟ 

من به اسم کتاب فکر نکرده بودم. نگارش کتاب، دو سال طول کشید و همین موضوع باعث شد تا اسم کتاب در ذهن من شکل بگیرد. نام یکی از شخصیت‌های کتاب را «پرل» گذاشتم که از نام یک نانوایی در نزدیکی محل کارم گرفته شده است. 

یک نقاشی از یک منظره زمستانی را نیز بارها دیدم اما چیزی دستگریم نشد و نتوانستم از آن الهام بگیرم. سرانجام، پس از نوشتن چند پیش‌نویس، بازی بچه‌ها را به یاد آوردم که به یکدیگر می‌گفتیم: «زمان! آقای ولف». عنوان کتاب همان کاری را کرد که باید انجام دهد، داستان به آن رجوع می‌کنند و حول محور آن می‌چرخد. 

اوایل سال جاری، داستان کوتاه شما یعنی «باد» منتشر شد که داستان فرار یک مادر به همراه فرزندانش از دست شوهر بد دهن را روایت می‌کند. آیا کتاب جدید شما یعنی «آقای ولف! ساعت چند است؟» ادامه داستان کوتاه «باد» است؟ 

من این رمان را به عنوان یک قطعه همراه «باد» تصور می‌کنم. سال‌های گذشته، من در داستان‌هایم درباره خشونت که در فرهنگ ما نهادینه شده است، اشاراتی داشتم. من معتقدم، غالب این دست از خشونت‌ها که در باورهای ما وجود دارد از مردانگی تجلی می‌یابد. این دست از نوشته‌ها، انسان را کمتر به تفکر وامی‌دارد و بیشتر شبیه به فشردن یک کوفتگی دردناک است. من نمی‌توانم روی این موضوع دست بگذارم، چون دو فرزند پسر دارم، بزرگ شدن آن‌ها در این فرهنگ ترسناک است. 

«ماتریکس» نام چهارمین رمان شماست که در سپتامبر منتشر خواهد شد. این اثر ادبی سرگذشت زنی فرانوسی به نام «ماری دو فرانس» را در قرن دوازدهم روایت می‌کند. او از فرزندان نامشروع سلطنت است که توسط «النورآکویتن» به انگلیس فرستاده می‌شود و به پیر صومعه تبدیل می‌شود. 

از دیدگاه خواننده‌ها، داستان‌ها از نظر موضوع قطعاً دور از دسترس به نظر می‌رسند. با این حال، همین وسواس در مورد خشونت و مردانگی آمریکایی، موتور محرکه‌ام برای نوشتن «ماتریکس» بود که در دوران مبتذل ترامپ اتفاق افتاد.صدای عقایدی که از باورهای مردسالارانه نشات می‌گرفتند، در دوران ترامپ، بسیار سرسام‌آور و خشن بودند.

تصمیم داشتم تا آنجا که ممکن است از آمریکای ترامپ دور شوم. بنابراین یک مدینه فاضله زنانه را در قرن دوازدهم روایت کردم. اگرچه نوشتن این داستان سخت بود اما این سختی را به برخی از باورهای مذهبی و توهم برتری داشتن مردان سفید پوست، ترجیح می‌دهم. امپریالیسم و فاجعه مشکلات تغییرات آب و هوایی، جهان امروز را درنوردیده‌اند. من به این نکته اشاره می‌کنم، آمریکا نتیجه جنگهای صلیبی کنترل نشده است که در هزاره پیش اتفاق افتاد. می‌توان مطالب زیادی درباره امپراتوری در حال مرگ آمریکا بیان کرد.

مصاحبه داستان کوتاه جنگ   اخبار برگزیده
  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  

احمدی‌نژاد: مسئولین خودشان واکسن زده‌اند خیالشان راحت استمن احتمال می‌دهم مسئولین کشور خودشان واکسن زده‌اند. خیالشان راحت است. خیلی نگران مردم نیستند. سوز و گدازی نمی‌بینیم. آدم بگوید روزی 450 نفر فوت می‌کنند، خیلی راحت. هیچ تغییری در روش‌ها و منش‌ها داده نمی‌شود. این امر فضای ذهنی و روحی مردم را سخت می‌کند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دولت دهم مترو 

  

جزئیات جدید از ترور سردار سلیمانی/ چه کسانی تلفن حاج قاسم را ردیابی کردند؟سه تیم تک‌تیرانداز خود را در فاصله 500 تا 800 متر دورتر از "منطقه ترور" مستقر کرده بودند، که همان جاده ورودی به فرودگاه بود، و به نحوی قرار گرفته بودند تا هدف خود را هنگام خروج از فرودگاه در یک مثلث احاطه کنند.
اقتصادنیوز سردار سلیمانی تلفن جاده 

  

افشاگری سنگین پرسپولیسی ها علیه زردها+جزئیات بیشترتیم سپاهان در سال 1350 با هدایت محمود یاوری در برابر پرسپولیس قدرتمند آن زمان با نتیجه تحقیرآمیز 6 بر صفر شکست خورد.
خانه فوتبال بهاره رهنما فوتبال بازی 

  

توئیت جدید ظریف: بایدن باید تصمیم بگیردوزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: رئیس جمهور بایدن باید تصمیم بگیرد که آیا ایالات متحده به بی‌قانونی ادامه خواهد داد و یا به قانون پایبند می‌شود.
فردا رئیس جمهور وین قانون 

  

اعلام پیش فروش سایپا با شاهین و 4 خودرو دیگر + مبالغ پیش پرداختسایپا برنامه پیش فروش خود به مناسبت عید سعید فطر را اعلام کرد. در این پیش فروش خودرو شاهین و 4 محصول دیگر سایپا عرضه شده است.
خودروتک سایپا خودرو خودروسازان 

  

ظریف روی مین رفتبه جهت بررسی دو مشکل عمده انتخابات یعنی رد صلاحیت‌ها و میزان مشارکت گفتگو کردیم با منصور حقیقت پور فعال سیاسی اصولگرا و نماینده مجلس نهم که مشروح آن را می‌خوانیم:
مستقل‌آنلاین دولت سردار سلیمانی رئیس جمهور 

  

تذکر رهبری به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ظریف نیست/ پشت پرده افشای فایل صوتی باید مشخص شود/ جریان رقیب بدنبال ناامیدی اصلاح‌طلبان استیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: سخنان رهبری درباره برخی از گفته‌های وزیر امورخارجه به معنای این نیست که آقای ظریف مهره سوخته است.
ایلنا محمدجواد ظریف اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف شناخته‌شده ترین رقیب جدی جریان اصولگرا است/ اصولگرایان به اجماع نخواهند رسید/ عملکرد شورای نگهبان مشخص می‌کند مشارکت چگونه باشدیک کنشگر سیاسی اصوگرا فضای انتخاباتی جریان‌‌های سیاسی کشور را مورد بررسی قرار داد و میزان مشارکت را وابسته به عملکر شورای نگهبان دانست.
ایلنا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آغاز فروش اقساطی محصولات MVM با پیش پرداخت 30 درصدطرح جدید فروش اقساطی محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه ماه اردیبهشت ماه آغاز شد.
خودروتک خودرو ماه ایران 

  

متن عجیب ارسالی به واتس آپ استقلالی‌ها+جزئیات بیشتر را بخوانیداستقلال نماینده پرقدرت کشورمان با اقتدار صدرنشین گروه خود در آسیا شد اما باز هم کادرفنی این تیم، آبی پوشان را ممنوع المصاحبه کرد!
خانه فوتبال مصاحبه کعبه فرهاد مجیدی 

  اخبار داغ
  

فوت 202 هموطن دیگر بر اثر کرونا در شبانه روز گذشته/ شناسایی 10145 بیمار جدیداقتصادنیوز : آخرین آمار قربانیان و مبتلایان کرونا در کشور اعلام شد.
اقتصادنیوز 

  

202 فوتی و 10145 بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشتهآخرین آمار قربانیان و مبتلایان کرونا در کشور اعلام شد.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

اعتراف تلخ سازمان بورستصمیم جدید سازمان بورس مبنی بر بازگشت به دامنه نوسان مثبت 5 تا منفی 5، می تواند تا حدودی شرایط بازار را به حالت عادی بازگرداند. اما نکته اصلی در این زمینه را می توان ضربه خورد اعتبار سازمان بورس در بین مخاطبان خرد تلقی کرد.
گسترش ماه پول دولت 

  

آینده ای روشن در انتظار بورسعضو سابق شورای عالی بورس گفت: در صورت اجرای مصوبات سران قوا اعتماد به بازار باز می‌گردد و به دلیل ورود نقدینگی به بازار می‌توان معاملات خوبی را در این بازار شاهد باشیم.
گسترش ایران جمهوری اسلامی ایران فضای مجازی 

  

راه تنظیم بهینه بازارها، بورس کالاست / کنترل دستوری قیمت ها سرابی بیش نیستیحیی آل اسحاق که مدیریت وزارت بازرگانی در دولت های پنجم و ششم و همچنین ریاست اتاق بازرگانی تهران را درکارنامه خود دارد، معتقد است که بهترین مکانیسم برای تنظیم بهینه بازار براساس مولفه های اقتصادی، سازوکار عرضه و تقاضا در بورس کالاست که طی سال های گذشته با شفافیت مبادلات و فعالیت برمبنای عرضه و تقاضا، آثار مثبتی برای اقتصاد و تولید کشور به همراه داشته است.
شما‌نیوز تنظیم بازار بورس کالا قیمت 

  

بازگشت اعتماد و نقدینگی به بورس با اجرای مصوبات سران قواعضو سابق شورای عالی بورس گفت: در صورت اجرای مصوبات سران قوا اعتماد به بازار باز می‌گردد و به دلیل ورود نقدینگی به بازار می‌توان معاملات خوبی را در این بازار شاهد باشیم.
اقتصادنیوز نقدینگی 

  

کاهش قطره چکانی قیمت خودروهابازار خودرو که چندی است با کمبود خریدار مواجه شده، در اولین هفته بعد از پایان محدودیت ها نیز باز روی مشتری را به خود ندید و قیمت ها نیز به صورت قطره چکانی روند نزولی به خود گرفتند.
فردا قیمت افزایش قیمت بازار خودرو 

  

بهترین واکسن کرونا کدام است؟فارس/ دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 با اشاره به شعار who، گفت: بهترین واکسن همان است که در دسترس قرار دارد.
مثلث زیبایی سازمان بهداشت جهانی درمان 

  

تسهیلات وام 16 درصدی باشگاه های ورزشی در ایام کرونا کارگشا نیستمدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: از دولت تقاضا داریم همانند واکسیناسیون دیگر ورزشکاران کشور، واکسیناسیون مربیان ورزشی را نیز در اولویت قرار دهد.
ایلنا وام تندرستی ورزش 

  

قیمت دلار و یورو در بازار امروز (1400/02/24) + جزییاتقیمت ارز در بازار آزاد تهران در جریان معاملات امروز جمعه 24 اردیبهشت 1400 مشخص شد.
گسترش قیمت ارز قیمت دلار 

  

بورس و دو مسکن جدیدبازار سرمایه هفته پیش رو را با دو تغییر جدید در دامنه نوسان و حجم مبنا آغاز می‌کند. تغییراتی که هر چ
خبرفوری انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری فروشنده