برزیل یکی از بزرگترین شرکای ما در حوزه تامین نهاده‌های دامی است

بابک افقهی، رییس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران اظهار داشت: برزیل یکی از بزرگترین شرکای ما در حوزه تامین کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی است و حتما افزایش واردات در این حوزه را نیز خواهیم داشت. شعار ما این است که اگر همه دنیا ما را تحریم کند و فقط با برزیل ارتباط و تجارت داشته باشیم، برای ما بس است.

برزیل یکی از بزرگترین شرکای ما در حوزه تامین نهاده‌های دامی است

اعتمادآنلاین| بابک افقهی  در مورد راه‌اندازی خط مستقیم کشتیرانی به آفریقا و آمریکای لاتین اظهار داشت:‌ با هدف کاهش هزینه‌های تجارت بین ایران و مقاصد صادراتی خود در کشورهای آفریقایی و امریکای لاتین، درخواست‌هایی را برای ایجاد خط مستقیم کشتیرانی بین ایران و این کشورها از بخش تعاون، اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور و بخش‌های مختلف تجاری را داشتیم.

 

وی افزود: در حال حاضر بسیاری از بارهای صادراتی ایران از طریق کراس استافینگ جبل علی به طور غیرمستقیم به این کشورها می‌رود. یعنی بارهای صادراتی ایران به مقصد امارات و جبل علی می‌رود و از طریق کراس استافینگ به سمت مقاصد صادراتی می‌رود. این روش علاوه بر اینکه هزینه حمل و نقل را به طرز قبل توجهی افزایش می‌دهد، ریسک تجارت را نیز بین ایران و سایر کشورها زیاد می‌کند. از همین روی در صحبت‌ با مدیرعامل سازمان کشتیرانی مقرر شد که ظرفیت‌های حمل بار صادراتی را برای ایجاد یک خط مستقیم و منظم کشتیرانی بین ایران و آفریقا و سپس برزیل ایجاد شود.

 

افقهی خاطرنشان کرد: در آمریکای لاتین کشورهای مانند ونزوئلا، برزیل، اکوادور و چند کشور دیگر مقصد این کشتی است البته حجم مبادلات ما با برزیل در مقایسه با بقیه کشورها قابل مقایسه نیست. در آفریقا نیز کشتی‌ها در آفریقای جنوبی توقف خواهد داشت. وقتی کالا به آفریقای جنوبی می‌رسد، برای دیگر کشورها براحتی قابل توزیع است. آفریقای جنوبی با توصیه سفیر ایران در این کشور و امکانات و بنادر خوبی که در این کشور وجود دارد، به عنوان نقطه اولیه توقف این خط مستقیم انتخاب شده است.

 

رییس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران در مورد مسیر این خط کشتیرانی گفت: قرار است بخش خصوصی کشور که در حوزه محصولات پتروشیمی، مصالح ساختمانی و سایر گروه‌های کالایی که در آنها مزیت صادراتی داریم، کالاهای خود را از طریق بنادر جنوبی ابتدا با توقف در یکی از بنادر کشور آفریقای جنوبی و سپس به آب‌های بنادر کشورهای آمریکای لاتین صادر کند. بسته به اینکه چه مقدار حجم و ظرفیت کالا برای این کشورها وجود داشته باشد این خط مستقیم می‌تواند هفتگی، دو هفته یک بار یا ماهیانه مشغول حمل کالاهای صادراتی ایران به این کشورها باشد.

 

وی اضافه کرد: در مورد راه برگشت نیز خوشبختانه ما چندان دغدغه نداریم چراکه همین امروز نیز بارهایی که از آمریکای لاتین به سمت ایران می‌آیند به خصوص در حوزه کالاهای اساسی این مورد بسیار زیاد است. فکر می‌کنیم که این تدبیر باعث شود که هزینه‌های حمل برای کالاهای ایرانی کاهش پیدا کند.

 

افقهی در پاسخ به سوالی در مورد زمان اعزام اولین کشتی از این مسیر گفت: برای اعزام اولین کشتی ما در حال برنامه‌ریزی و جذب ظرفیت‌های کالایی هستیم، به محض اینکه کشتی 50 هزار تنی ما تکمیل شود، شروع عملیاتی این خط مستقیم را خواهیم داشت. بسته به اینکه کدام کشورهایی چه در آفریقا و چه در آمریکای لاتین بتوانند ظرفیت 50 هزار تن را تکمیل کنند مقاصد نیز می‌توانند تغییر پیدا کنند. اما الان کشورهای دیگری که در این مسیر قرار دارند باید از طریق برزیل یا آفریقای جنوبی کالاهای خود را دریافت کنند.

 

وی افزود: مزیت‌های صادراتی ما در کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین بسیار خوب است. بخش عمده و قابل توجهی از این محصولات فرآورده‌های با پایه نفت مانند قیر و دیگر محصولات فرآورده‌ای است. محصولات پتروشیمی در این کشورها بسیار بازار خوبی دارند، در حوزه مصالح ساختمانی انواع سنگ‌های ساختمانی، انواع سرامیک‌ها و دیگر محصولات ساختمانی در این کشورها مزیت خوبی دارند. برخی از ماشین‌آلات صنعتی ما در این کشورها نیز قدرت رقابت‌پذیری خوبی دارند. بخشی از صنایع غذایی به خصوص مواد غذایی که به طور خاص برای ایران هستند مانند زعفران و بعضی محصولات کنسرو شده نیز در این لیست هستند و حتی فرش هم می‌تواند از کالاهای صادراتی ما به این کشورها باشد.

 

رییس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران خاطرنشان کرد: زمینه تاسیس فروشگاه‌های بزرگ در این کشورها کاملا فراهم است ولی در حال ایجاد فضایی هستیم تا مصرف‌کنندگان با کالاهایی که به تازگی در این کشورها ورود پیدا کردند و سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده‌اند آشنا شوند و سپس مبادرت به ایجاد زیرساخت‌هایی مانند فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مراکز مستقیم فروش خواهیم کرد.

 

وی با اشاره به حجم مراودات با برزیل گفت: ما سالانه حدود 3 میلیارد دلار کالاهای اساسی از جمله نهاده‌های دامی، ذرت و کنجاله سویا از برزیل وارد می‌کنیم. برزیل یکی از بزرگترین شرکای ما در حوزه تامین کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی است و حتما افزایش واردات در این حوزه نیز خواهیم داشت. شعار ما این است که اگر همه دنیا ما را تحریم کند و فقط با برزیل ارتباط و تجارت داشته باشیم، برای ما بس است.

 

وی ادامه داد: باید توجه داشت که تفاوت آب و هوایی باعث شده، زمانی که ما کالایی را نیاز داریم برزیل تولید می‌کند و زمانی که برزیل کالایی را نیاز دارد ما تولید کنیم. برزیل گستردگی بزرگی در حوزه محصولات کشاورزی، صنعتی و سایر کالاهایی که محصولات ما را تکمیل می‌کنند را دارد و به همین دلیل یک شریک تجاری بسیار قوی و مطمئن می‌تواند باشد. حضور سفیر ایران در این کشور نیز زمینه خوبی را در این زمینه فراهم کرده است.

 

منبع: ایلنا

برزیل مصالح ساختمانی صادرات غیرنفتی   اخبار برگزیده
  

همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است/ واکسیناسیون به معنی مصونیت نیست/ همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیمرئیس جمهور، گفت: امروز همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است، شرایط ما به گونه‌ای است که هر مقدار که بتوانیم واکسن را تهیه می‌کنیم. البته همه مردم ما می‌دانند واکسن امروز مشابه ماسک در روزهای اولیه بیماری است. همانطور که در روزهای ابتدایی بر سر ماسک دعوا و درگیری بود، محموله‌ها را در فرودگاه توقیف می‌کردند. اکنون همان شرایط برای واکسن ایجاد شده است.
ایلنا دولت دوازدهم دولت خبرنگار 

  

بایدن: ریاض برای تعامل با واشنگتن باید با نقض حقوق بشر مقابله کندرئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای گفت که ریاض برای تعامل با واشنگتن باید با نقض حقوق بشر مقابله کند.
۵۵ آنلاین ریاض واشنگتن پست واشنگتن 

  

علی مطهری در انتخابات 1400 به چه کسی رای می دهد؟/ ظریف به درد ریاست جمهوری نمی خورد/ با رئیس جمهور شدن یک روحانی مخالفمعلی مطهری گفت: آقای ظریف به درد وزارت خارجه می‌خورد نه ریاست جمهوری. آقای ظریف هم استقامت لازم در برابر دخالت‌های خارج از دولت را ندارد. کسی باید بیاید که محکم و مقتدر در مقابل این دخالت‌ها بایستد تا هرکسی کار خود را انجام بدهد
اقتصادنیوز علی مطهری ریاست جمهوری رئیس جمهور 

  

روحانی به مردم برای عید 1400رییس جمهور: همه ما دلمان میخواهد شب عید شب آرامی برایمان باشد.
گسترش 

  

انتقاد کارشناس آمریکایی به تعلل بایدن در بازگشت به برجامکارشناس آمریکایی توییتی در مورد برجام منتشر کرد.
ایلنا دولت ایران دیپلماسی 

  

خبر جدید از نتیجه برررسی لوایح FATF در مجمعدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در حال حاضر و برای تصویبFATF پیشنهاد لازم از کمیسیون های مجلس به صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده است، گفت: فعلا سه -چهار پیشنهاد در رابطه با اف ای تی اف توسط مجلس به مجمع تشخیص ارسال شده که پس از بررسی در نهایت مشخص خواهد شد کدام پیشنهاد رأی خواهد آورد.
مثلث ازدواج مجمع تشخیص مصلحت نظام شورای نگهبان 

  

به هر قیمتی در انتخابات شرکت نمی‌کنیمسخنگوی نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان گفت: اگر به کاندیدا رسیدیم اما رد صلاحیت شد، خواهیم گفت؛ کاندیدا نداریم.
فردا انتخابات مجلس اصلاح طلبان رئیس جمهور 

  

افشاگری عموی علی انصاریان درباره رابطه علی پروین و انصاریان + عکس دردآورشیخ حسین انصاریان عموی مرحوم علی انصاریان از رفقای قدیمی علی پروین است.
خانه فوتبال علی پروین حسین انصاریان پرسپولیس 

  

جو بایدن، رئیس‌جمهوری امریکا، گفته با حمله هوایی بامداد جمعه به سوریه بنا داشته به ایران بگوید: «اعمال شما بدون پاسخ نخواهد ماند. حواس‌تان را جمع کنید.»
نامه نیوز ایران یارانه رئیس جمهور 

  

حضرت آیت‌الله چرا سلیقه شخصی‌تان را بنام دین و اسلام مظلوم مطرح می‌کنید؟متاسفانه با تأثیر فرهنگ غرب زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند، در لایه اول زندگی که صمیمیت بین زن و شوهر حاکم است اگر همدیگر را با اسم کوچک صدا بزنند مانعی ندارد، اما در لایه دوم که لایه ظاهری زندگی است باید حرمت زن و شوهر حفظ شود.
مستقل‌آنلاین ایران ترامپ فرانسه 

  

اسفند 99 برای خرید خودرو بهتر است یا اوایل 1400؟رفت و برگشت های قیمت خودرو برای بسیاری از خریداران واقعی خودرو که قصد خرید خودرو برای مصرف و نه فروش در آینده را دارند نوعی دودلی برای ورود به بازار خودرو ایجاد کرده است. بررسی سیگنال های موجود در بازار خودرو تا حدی می تواند پاسخگوی این سوال باشد که الان برای خرید خودرو بهتر است یا اوایل سال آینده؟
خودروتک خودرو بازار خودرو سود 

  

جزئیات 2 طرح فروش خودرو همزمان سایپا از امروز + قیمت هادو طرح فروش فوق‌العاده خودرو و پیش فروش محصولات سایپا در قالب طرح عید تا عید از امروز شنبه آغاز می‌شود.
خودروتک خودرو بازار خودرو سایپا 

  

ادامه سقوط بیت کوینسقوط بیت کوین در بازار جهانی ادامه‌دارد.
مملکت‌آنلاین قیمت بیت کوین بیت کوین قیمت 

  

واکنش غیرمنظره بانک مرکزی به دفتر رئیس جمهوربانک مرکزی ایران در توییتی به برخی شائبه‌ها درباره دستکاری قیمت ارز توسط دولت و بانک مرکزی پاسخ داد.
گسترش بانک مرکزی بانک رئیس جمهور 

  

سقوط ادامه‌دار بیت کوین در بازار جهانیاقتصادنیوز :در ممعاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت هر توکن بیت کوینبیش از 8 درصد ریخت.
اقتصادنیوز بیت کوین قیمت 

  اخبار داغ
  

درخواست VIP در واکسیناسیون کرونا صحت دارد؟رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تاکید کرد در واکسیناسیون کرونا vip نخواهیم داشت.
اقتصادنیوز واکسیناسیون روابط عمومی وزارت بهداشت 

  

پیش بینی بورس؛ احتمال شش رقمی شدن شاخص کلاقتصادنیوز: پیش‌بینی بازار در روزهای آینده حکایت از ناامیدی بورس بازان به بازگشت بازار در روزهای پایانی سال دارد. ناظران اما معتقدند بازار سهام توان و پتانسیل بازگشت به سطوح قبلی را دارد اما تداوم سیر نزولی، توان شاخص را تضعیف می‌کند و حتی می‌تواند عدد شاخص 6 رقمی کند.
اقتصادنیوز شاخص سهام 

  

دو خبر در کانون بورس؛افزایش قیمت سیمانی ها و تسعیر دارایی بانک‌هااقتصادنیوز: در روزهای پایانی سال، حرفه‌ای‌های بازار به مثابه عادت سالیانه، اخبار افزایش سرمایه‌ها و فروش دارایی های مازاد شرکت ها و تسعیر ارز دارایی ها و بدهی‌های ارزی بانک‌ها را بیشتر مورد کانون توجه قرار می‌دهند.
اقتصادنیوز افزایش قیمت قیمت بانک 

  

پیش بینی خیز مجدد کرونا در نوروز/زمان پایان واکسیناسیون ایرانی ها به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رئیسی، با حضور در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما، به سوالات مجری برنامه پیرامون بیماری کرونا، محدودیت‌ها، ویروس انگلیسی و همچنین واکسن، پاسخ داد. وی با اشاره به موارد ویروس انگلیسی در کشور، گفت: این ویروس از شدت و قدرت سرایت بالاتری برخوردار است و سنین جوان را بیشتر درگیر می‌کند. رئیسی با عنوان این مطلب که رفتار ما بیشتر از رفتار ویروس در میزان شیوع…
مهر درمان نوروز واکسیناسیون 

  

هشدار به افراد چاق؛ کرونا در کمین است!معاون درمان وزارت بهداشت گفت: چاقی عامل مهمی در ابتلاء به کرونا است. اغلب افراد جوان و میانسال که در بیمارستان‌ها بستری شده اند، چاق هستند.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت چاقی درمان 

  

کرونای انگلیسی با گونه اصلی چه تفاوت هایی دارد؟گونه جهش یافته ویروس کرونا که به کرونای انگلیسی معروف است با نوع اصلی این ویروس تفاوت‌های چشمگیری دارد. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اقتصادنیوز ویروس 

  

اولین مورد کرونای انگلیسی در مرودشت قرنطینه شدشیراز-ایرنا-سرپرست شبکه بهداشت درمان و آموزش پزشکی شهرستان مرودشت گفت: با مشخص شدن نتایج تست‌های مشکوک، نخستین بیمار مبتلا به ویروس کرونای جهش یافته موسوم به انگلیسی در این شهرستان شناسایی شد.
۵۵ آنلاین درمان شیراز ایرنا 

  

وعده اسحاق جهانگیری درباره واکسیناسیون کرونامعاون اول رییس جمهور گفت: دولت ایران ضمن آنکه مصوبه مجلس شورای اسلامی درمورد خروج از پروتمل الحاقی را عیناً اجرا کرد، اما این کار را به نحوی انجام داد که همه در مقابل ملت ایران سر تعظیم فرود آوردند.
فردا اسحاق جهانگیری واکسیناسیون دولت اصلاحات 

  

کرونای ایرانی وجود ندارد/ پیک کرونا احتمال جهش را بالا می بردقاسم جان بابایی گفت: چیزی تحت عنوان کرونای ایرانی وجود ندارد و این موارد صرفا شایعاتی است که مطرح شده است.
برنا 

  

کرونای انگلیسی در ساوه ثبت شدسخنگوی دانشکده علوم پزشکی ساوه با بیان اینکه اولین مورد ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در ساوه شناسایی شد، نسبت به رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و مسئولان تاکید کرد.
۵۵ آنلاین ویروس بیمارستان استان البرز