ایلنا   |  فرهنگی  |  

عاشقانه دهه شصتی «می‌خواهم زنده بمانم» و روایت متفاوت «قورباغه»/ ترافیک پایان سالی VODها

شب گذشته پخش سریال «می‌خواهم زنده بمانم» در فیلیمو آغاز شد تا نمایش خانگی پس از یک وقفه چند ماهه مجدد رونق بگیرد و دو پلتفرم اصلی نمایش خانگی سریال‌های مختلفی را برای مخاطبان پخش کنند.

عاشقانه دهه شصتی «می‌خواهم زنده بمانم» و روایت متفاوت «قورباغه»/ ترافیک پایان سالی VODها

شب گذشته پخش سریال «می‌خواهم زنده بمانم» در فیلیمو آغاز شد تا نمایش خانگی پس از یک وقفه چند ماهه مجدد رونق بگیرد و دو پلتفرم اصلی نمایش خانگی سریال‌های مختلفی را برای مخاطبان پخش کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از آنکه نمایش خانگی در مقطعی تنها با پخش سریال «آقازاده» سعی کرد از تمام ظرفیت جذب مخاطب استفاده کند، حالا در آخرین ماه سال دو پلتفرم نمایش خانگی با پخش چندین سریال سعی کردند رکود چند ماه قبل را جبران کنند. 

با روشن شدن تکلیف اخذ مجوز نمایش از ساترا و وزارت ارشاد و راه افتادن مراحل صدور مجوز نمایش خانگی سریال‌ها دو پلتفرم فیلیمو و نماوا یکی پس از دیگری سریال‌های خودشان را پخش کردند و به نظر می‌رسد این روند با شروع سال جدید با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند. 

آغاز متفاوت «می‌خواهم زنده بمانم»

شب گذشته نخستین قسمت از سریال «می‌خواهم زنده بمانم» ساخته شهرام شاه‌حسینی از طریق فیلیمو پخش شد. این چهارمین محصول فیلیمو است که در قامت سرمایه‌گذار اقدام به تولید سریال کرده است. پس از تولید «هم‌گناه»، «ملکه گدایان» و «خوب، بد جلف» حالا فیلیمو که به نظر می‌رسد می‌خواهد در کنار پخش در زمینه تولید هم حضور جدی داشته باشد؛ چهارمین محصول خود را در سکوت خبری تولید و پخش آن را از شب گذشته آغاز کرد. 

«می‌خواهم زنده بمانم» اولین ساخته شهرام شاه‌حسینی در شبکه نمایش خانگی است. او پیشتر در تلویزیون تجربه ساخت سریال‌های مختلفی از جمله «هشت و نیم دقیقه» و «پرستاران» را در کارنامه دارد و حالا در «می‌خواهم زنده بمانم» به سراغ دهه شصت رفته است. داستان این سریال از دهه پر التهاب شصت آغاز می‌شود و در ادامه قصه آدم‌ها را در سال 1400 روایت می‌کند. 

حامد بهداد بعد از سریال «دل» که انتقادهای زیادی به آن وارد شد این بار در قامت شخصیتی به نام شایگان در این سریال به ایفای نقش می‌پردازد و در کنار سحر دولتشاهی و پدرام شریفی نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند. 

«می‌خواهم زنده بمانم» در 20 قسمت تولید شده است و تمامی سرمایه آن را فیلیمو پرداخت کرده و محمد شایسته در مقام تهیه‌کننده این سریال را تولید کرده است. فیلمبرداری سریال در روزهای پایانی است و به نظر می‌رسد پخش آن تا میانه بهار سال آینده ادامه داشته باشد. 

ساخت کمدی با همان فرمول همیشگی

دیگر سریال فیلیمو که تولید و پخش اختصاصی آن را بر عهده دارد «خوب، بد، جلف» است. سریالی که در ادامه دو فیلم سینمایی به همین نام و به واسطه استقبال مخاطبان از آن ساخته شد. پیمان قاسمخانی که پیشتر به واسطه نگارش فیلمنامه‌های مطرحی همچون «مارمولک» و «شب‌های برره» در ذهن مخاطبان ماندگار شده بود با نخستین تجربه کارگردانی‌اش ثابت کرد که نبض مخاطب هنوز در دستانش هست. اما او بعد از دو ساخته سینمایی ترجیح داد در سریال «خوب، بد، جلف» تنها نویسنده باقی بماند و کارگردانی این سریال را به تهیه‌کننده آثارش یعنی محسن چگینی بسپارد. «خوب، بد، جلف» با سرمایه‌گذاری فیلیمو در جزیره کیش فیلمبرداری می‌شود و در 16 قسمت آماده پخش است که تا امروز 4 قسمت از آن در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. 

استفاده از ترکیب ثابت بازیگران دو فیلم سینمایی قبلی یعنی پژمان جمشیدی و سام درخشانی در کنار بازیگرانی همچون محمد بحرانی، امیرمهدی ژوله، حامد کمیلی و فرهاد آئیش باعث شده است سازندگان دست به ترکیب تیم برنده برای سریالشان نزنند و بتوانند باز هم از این ترکیب مخاطب جذب کنند. 

روی موج تلویزیون و کودکان کار

«ملکه گدایان» سومین محصول فیلیمو است که تولید و پخش اختصاصی آن را در اختیار دارد. حسین سهیلی‌زاده با فاصله گرفتن از سریال‌سازی در تلویزیون که تجربه‌های موفقی همچون «فاصله‌ها» و «آوای باران» را در کارنامه داشت، بعد از ساخت «مانکن» این بار در دومین تجربه سریال‌سازی در نمایش خانگی به سراغ همان فرمول همیشگی آثارش متاخرش یعنی تقابل فقیر و غنی و فاصله طبقاتی رفته است. 

او در این سریال همانند تجربه تلویزیونی «آوای باران» کودکان کار و افراد حاشیه‌نشین را دستمایه قصه جنایی و معمایی‌اش قرار داده و با بدبینی‌های همیشگی نسبت به قشر ثروتمند جامعه همان ایده‌های همیشگی را به تصویر کشیده است. 

حضور باران کوثری در یک نقش متفاوت و بازی در قامت یک دختر سردسته کودکان کار در کنار بازیگرانی همچون پانته‌آ بهرام، رویا نونهالی و محمدرضا غفاری و معرفی چند چهره جدید باعث شده است «ملکه گدایان» تجربه متفاوتی در کارنامه سهیلی‌زاده باشد. 

با پخش هفتمین قسمت از این سریال روایت داستان پیچیدگی‌های دیگری پیدا کرده است و همانطور که مشخص است همچون «مانکن» باید تا قسمت‌های آخر منتظر نتیجه گیری فیلمساز از داستانش بمانیم. 

«قورباغه» سیدی، پر هیاهو و تجربه‌گرا

سریال قورباغه ساخته هومن سیدی با پخش دهمین قسمت از این سریال به هفته‌های پایانی پخش نزدیک می‌شود. سریالی که به صورت اختصاصی از نماوا پخش می‌شود و پیش از پخش حواشی بسیاری در رابطه با نحوه سرمایه‌گذاری و توقیف سریال ایجاد کرد. 

«قورباغه» تا اینجای کار متفاوت‌ترین اثر نمایش خانگی است که قصه‌ای متفاوت را روایت می‌کند و سیدی همچون چند کار اخیر سینمایی‌اش سعی کرده است تجربه‌های متفاوتی در سریال‌سازی انجام دهد. 

حضور نوید محمدزاده در کنار صابر ابر، سحر دولتشاهی، فرشته حسینی، مهران غفوریان و هومن سیدی ترکیب متفاوتی از بازیگران این سریال را رقم زده است و مخاطبان بسیاری را به تماشای آن نشانده است. باید دید در شش قسمت پایانی می‌تواند مخاطبان را نسبت به فضای داستان همراه کند یا نه؟ 

از خود گذشتگی یک کشتی‌گیر

سیاوش به کارگردانی سروش محمدزاده و به تهیه‌کنندگی مهدی یاری، محصول سال 1399 است که به صورت اختصاصی توسط شبکه‌ی نمایش خانگی نماوا پخش می‌شود. سروش محمدزاده این روزها در حال ساخت سریال نوروزی شبکه دو سیما است و بعد از ساخت فیلم «چهارشنبه‌» با بازی شهاب حسینی توانست خودش را به عنوان یک فیلمساز مستعد معرفی کند. «سیاوش» قصه‌ای متفاوت دارد و یک ملودرام اجتماعی است که بیشتر فضای آن در جنوب شهر و زندان و فضاهای سطح شهر می‌گذرد. تولید سریال از پیش از شیوع کرونا آغاز شد و عمده روزهای تصویربرداری آن در روزهای کرونا ادامه یافت. موسیقی متن و تیتراژ این سریال توسط مسعود سخاوت دوست ساخته شده و پرواز همای خواننده آن است. 

داستان سیاوش درباره شخصیتی به همین نام است که یک کشتی‌گیر قهرمان جهان است که متوجه می‌شود نامزدش مرجان، نیازمند عمل پیوند کبد است. سیاوش به دلیل ناتوانی مالی در پرداخت هزینه‌های عمل پیش نصرت که یکی از میلیاردرها محسوب می‌شود می‌رود اما نصرت در ازای دادن پول از سیاوش می‌خواهد تا با مارال دخترش عقد کند…. 

میلاد کی‌مرام، رضا کیانیان و مجید صالحی بازیگران اصلی این سریال هستند و با گذشت چند هفته از پخش آن مخاطبان توانسته‌اند با فضای قصه ارتباط برقرار کنند. 

در ترافیک ماه پایانی سال و پخش سریال‌های مختلف از دو پلتفرم اصلی این روزهای نمایش خانگی؛ نماوا قصد دارد به زودی سریال «گیسو» به کارگردانی منوچهر هادی را پخش کند و فیلیمو نیز برنامه‌ریزی‌های مختلفی را برای آغاز سال جدید کرده است. به نظر می‌رسد رونق تولید در نمایش خانگی باعث شده است بسیاری از هنرمندان سینما که در سال کرونا نتوانستند فعالیت چندانی در سینما داشته باشند با حضور در این فضا کمی از موج بیکاری در این حوزه را کم کنند.

امیرمهدی ژوله تلویزیون کودکان   اخبار برگزیده
  

افت 8 هزار واحدی شاخص بورس/ سه سهام سبز امروزشاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 8 هزار و 300 واحدی در سطح یک میلیون و 177 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران سهام 

  

فوری/خبری مهم از اولین جلسه حقوق کارگراندر نخستین جلسه دستمزد شورای عالی کار پیشنهاد کارفرمایان برای تعیین مزد منطقه ای پذیرفته نشد و مقرر شد که برای سال 1400 تعیین مزد ملی همچون روال سالهای قبل در دستور کار قرار گیرد.
گسترش سازمان تامین اجتماعی دستمزد حداقل دستمزد 

  

اولین واکنش بازار سکه وطلا به تعویق FATFبازار طلا و سکه به خبر تعویق FATF در فروردین سال 1400 واکنش نشان داد. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران درباره اولین واکنش بازار طلا به تعویق FATF می‌گوید: امروز طلای 18 عیار پنج هزار تومان و سکه طرح جدید 50 هزار تومان گران شد
فردا تهران تجارت ارز 

  

احتمال تشدید برخورد با تخلفات کرونایی خودروها/ ممکن است علاوه بر جریمه خودروها توقیف شوندرئیس پلیس راهور ناجا گفت: در صورت تشدید وضعیت بیماری علاوه بر اینکه خودروهای متخلف جریمه می‌شوند، ممکن است توقیف این خودروها نیز در دستور کار قرار بگیرد.
ایلنا خبرنگار پلیس راهور پلیس 

  

قرعه کشی خودرو از سیستم فروش خودروسازان حذف می شود؟10 ماه از آغاز قرعه‌کشی متقاضیان خرید خودروی صفر با هدف توزیع عادلانه خودرو می‌گذرد. اما شنیده‌ها حکایت از ناخشنودی دولت نسبت به این رویه دارد.
خودروتک خودرو خودروسازان ماه 

  

کیهان: مخالفت با FATF در «مجمع» بیشتر نشده باشد، کمتر نشدهدر حالی که هیچ تغییری در رویکرد ضدایرانی گردانندگان FATF رخ نداده، نشریات زنجیره‌ای، در یک عملیات روانی هماهنگ ادعا کردند نظر مخالفان FATF در «مجمع تشخیص مصلحت نظام» تغییر کرده و احتمال تصویب دو لایحه مربوط به آن افزایش یافته است!.
مثلث خودرو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران 

  

شرط جنجالی فرهاد مجیدی برای بازگشت به استقلال ؛ او نباشد !فرهاد مجیدی یک استوری را در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت : آفرین بر حسد ! چقدر عدالت پیشه است ،نخست به سراغ صاحبش می رود و او را می کشد.
خانه فوتبال فرهاد مجیدی استقلال اینستاگرام 

  

تصویر عجیب از سفر احمدی نژاد به سی‌سخت| تیم حفاظتی احمدی نژاد فعال استتصویر عجیب از سفر احمدی نژاد به سی‌سخت در رسانه ها منتشر شد. تیم حفاظتی احمدی نژاد فعال است. اصلاحات نیز در این تصویر از احمدی نژاد مورد خاصی را فاش کرد.
۵۵ آنلاین سفر احمدی نژاد رسانه 

  

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت با بیان اینکه باید بدانیم وقتی لوایح FATF اجرا نمی‌شود یعنی برای نقل و انتقال پول باید پول بیشتری از جیب مردم بدهیم، گفت: الان مجمع تشخیص باید قدرت خود را برای حل معضلات مالی مردم نشان دهد.
نامه نیوز رئیس جمهور سازمان ملل حسن روحانی 

  

فوری و مهم / 9 خدمه کشتی سانچی زنده اند!؟ + فیلم و جزئیاتگواهی فوت 9 نفر از خدمه کشتی سانچی در حالی صادر شد که هنوز برخی خانواده ها فوت آنها را باور ندارند و با توجه به اینکه از صدور این گواهی هم مطلع شده اند هیچ اعتراضی در این زمینه نداشته اند.
مستقل‌آنلاین سازمان ثبت احوال رئیس جمهور وام 

  

آغاز فروش فوق العاده دنا پلاس توربو اتومات با قیمت دولتی از امروزچهاردهمین مرحله از فروش فوق العاده ایران خودرو در حالی از امروز آغاز می شود که قیمت مصوب دولتی احتمالا تقاضای زیادی را وارد چرخه ثبت نام این خودرو خواهد کرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو ایران 

  

پیش بینی جهانگیری از رفع تحریم ها در آینده نزدیکمعاول اول رئیس جمهور گفت: در این شرایط سخت که آمریکایی ها قصد زمین گیر کردن تولید و صنعت کشور را داشتند اما یک عده ایستادند و تولید کشور را سرپا نگه داشتند.
مستقل‌آنلاین اسحاق جهانگیری رئیس جمهور زمین 

  

هشدار قاطع ایران به اعضای شورای حکامشورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز گذشته در پی توقف اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران که در چارچوب اقدام تلافی‌جویانه به عدم تحقق منافع برجامی اش انجام شده بود، نشست ویژه ای برگزار کرد.
گسترش ایران جمهوری اسلامی ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

بایدن می‌خواهد برای ایجاد ارتباط با ایران، رابطه با عربستان را تخریب کندوزیر امور خارجه پیشین آمریکا به بیان اظهارات بی‌اساس علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران عربستان مایک پمپئو 

  اخبار داغ
  

وضعیت یک رستوران در کیش در شرایط کرونایی +عکسوضعیت یک رستوران در کیش در شرایط کرونایی
فردا عکس 

  

پله اسطوره فوتبال برزیل، واکسن کرونا زدپله، اسطوره فوتبال جهان و برزیل واکسن کرونا زد.
مملکت‌آنلاین فوتبال برزیل 

  

تصویری | راه اندازی نقاهتگاه بیماران کرونایی آبادانعصر امروز سیزدهم اسفند ماه جاری، با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان، رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان و جمعی از مسوولان استانی و شهری، نقاهتگاه 32 تخت خوابی بیماران کرونایی آبادان راه اندازی شد. این نقاهتگاه به همت جمعیت هلال احمر استان خوزستان، دانشکده علوم پزشکی و شهرداری آبادان در محل سالن مدیریت بحران شهرداری راه اندازی شد...
برنا ماه هلال احمر استان خوزستان 

  

متخصصان از گونه نیویورکی ویروس کرونا اعلام نگرانی شدید کردند!گونه جهش‌یافته‌ای از ویروس کرونا در نیویورک به سرعت در حال گسترش است و متخصصان حوزه سلامت در آمریکا از شیوع این ویروس ابراز نگرانی کرده‌اند.
برنا ویروس نیویورک حوزه 

  

افزایش فاصله تزریق بین دو دوز واکسن «اسپوتنیک وی» روسی در برنامه کشوری واکسیناسیون علیه کرونارییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش فاصله تزریق بین دو دوز واکسن «اسپوتنیک وی» روسی در برنامه کشوری واکسیناسیون علیه کرونا خبر داد.
برنا درمان واکسیناسیون روابط عمومی 

  

تصاویر: بیمارستانی در اهواز در وضعیت قرمز کرونارئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) اهواز با اشاره به تکمیل ظرفیت این بیمارستان در پذیرش بیماران کرونا از انتظار بیماران در اورژانس برای بستری خبر داد. در حال حاضر 105 بیمار در بیمارستان بستری هستند. میزان مراجعه بیماران بدحال نسبت به هفته گذشته بیشتر شده است
فردا اهواز بیمارستان اورژانس 

  

افزایش مبتلایان زیر 25 سال کرونا در تهران/ 41 درصد قربانیان کرونای بالای 60 سال سن دارندفرمانده ستاد کرونای تهران گفت: نسبت به هفته قبل شاهد افزایش مراجعه بیماران زیر 25 سال و بالای 70 سال
خبرفوری تهران ویروس حمل و نقل 

  

41 درصد فوتی های کرونا در تهران بالای 60 سال بوده اند به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، از بستری 328 بیمار جدید کرونایی در بخش‌های عادی و 92 بیمار جدید در بخش‌های مراقبت ویژه در 24 ساعت گذشته در تهران خبر داد و افزود: در حال حاضر در بیمارستان‌های استان تهران 2055 بیمار با تشخیص کرونا بستری هستند که 792 نفر آنان تحت مراقبت های ویژه قرار دارند. وی با اشاره به مراجعه 6000 بیمار سرپایی به بخش‌های بهداشتی و درمانی در شبانه روز گذشته،…
مهر تهران علیرضا زالی بیمارستان 

  

افزایش مبتلایان زیر 25 سال کرونا در تهران/ زالی: 41 درصد قربانیان کرونای بالای 60 سال سن دارندفرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت ویروس جهش یافته را مهمترین چالش تهران و سایر استان ها برشمرد که دارای قدرت سرایت پذیری و مرگ و میر بالاتری برخوردار است و افراد جوانتر را گرفتار می کند
اقتصادنیوز تهران پایتخت ویروس 

  

از روابط عمومی فولاد هرمزگان به دلیل فعالیت های تاثیر گذار در حوزه کرونا ‌تجلیل شددر هفدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران که با موضوع آینده روابط عمومی، رهبری و‌کویید 19 و با همت موسسه کارگزار روابط عمومی و‌حمایت انجمن بین المللی روابط عمومی (ipra) ، انجمن جهانی کارگزاران مسلمان روابط عمومی، (imprpa) ، انجمن متخصصان روابط عمومی ایران و اساتید و‌کارشناسان و صاحبان ایده در حوزه روابط عمومی ، در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد، از روابط عموم...
شما‌نیوز روابط عمومی فولاد شرکت فولاد 

  

کرونای نیویورکی هم آمد؟گونه جهش‌یافته‌ای از ویروس کرونا در نیویورک به سرعت در حال گسترش است و متخصصان حوزه سلامت در آمریکا
خبرفوری ویروس نیویورک حوزه