ایلنا   |  سیاسی  |  

شکستن حلقه‌های تو در توی سوء مدیریت؛ ماموریت امروز جوانان

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جوان بسیجی باید امروز خودش را در مرکز عالم بداند، گفت: ماموریت امروز جوانان شکستن حلقه‌های تو در توی سوء مدیریت در کشور است.

شکستن حلقه‌های تو در توی سوء مدیریت؛ ماموریت امروز جوانان

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جوان بسیجی باید امروز خودش را در مرکز عالم بداند، گفت: ماموریت امروز جوانان شکستن حلقه‌های تو در توی سوء مدیریت در کشور است.

به گزارش ایلنا، متن پیام تصویری محمدباقر قالیباف به مناسبت هفته بسیج که صبح امروز ( یکشنبه، 2 آذرماه ) در آیین اختتامیه دومین جشنواره نجم ( نهضت جوانان مسله محور ) منتشر گردید، بدین شرح است:

«بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحیم

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَ مِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا،

آغاز هفته بسیج را به تمامی بسیجیان مخلص و خدمت‌گزاری که در 40 سال اخیر همواره برای فداکاری در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی و برداشتن بار مشکلات از دوش مردم آماده بودند را تبریک می‌گویم.

امروز بسیج مستضعفان مصداق واقعی شجره طیبه است و ریشه بسیج در فرهنگ قرآنی،  اهل بیت است و ریشه در آرمان های انقلاب اسلامی است و ثمرات آن از جمله محرومیت زدایی و دفع تهدیدات دشمن در دوران های گوناگون که دفاع مقدس چه در عرصه علمی، فرهنگی و اجتماعی و محرومیت زدایی بوده است.

رهبر معظم انقلاب بسیج را مکتبی‌ترین و مردمی ترین نیروی مقاومت جهانی نامیدند زیرا آنها باور به خدا و باور مردم را باور کردند و این اساس تشکیل‌دهنده بسیج است و منطق حاکم بر همه نیروهایی که در انقلاب اسلامی در حقیقت پیش قراول هستند و این موضوع بر تمام پیروزی هایی که انقلاب اسلامی به دست آورد حاکم است.

ما در تمامی سال‌های انقلاب اسلامی به عینه دیدیم که هر گاه مردم را به معنای واقعی در کارها دخیل دادیم و از نیروهای مردمی برای حل مشکل استفاده کردیم در هر عرصه‌ای موفق شدیم.

در دفاع مقدس خداباوری در کنار باور واقعی امام راحل به نیروهای مردمی بود و این بود که در دوران دفاع مقدس پیروزی را برای ما رقم زد؛ امروز در عرصه‌های محرومیت زدایی مشاهده می کنیم تا مردم در سیل پای کار نیایند نیروهای رسمی و دولتی و نهادها توان قدم برداشتن ندارند همین طور که در دوران دفاع مقدس تا بسیج به میان نیامد نتوانستند و اتفاقات کم نظیر در عرصه های مختلف اتفاق نیفتاد.

رهبر معظم انقلاب در ابتدای بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کردند که انقلاب اسلامی آغازگر عصر جدیدی در جهان است و انقلاب ما به رهبری حضرت امام نظام حاکم و تصمیم گیر جهان را به چالش کشید و مسیر جدیدی را آغاز کرد.

جوان ایرانی به ویژه جوان بسیجی باید امروز خودش را در مرکز عالم بداند، در این صورت است که تلاش ها و مجاهدت ها و وظیفه ای که بر دوش داریم معنای دیگری پیدا می‌کند؛ آن جوانی که در سال‌های دفاع مقدس از خانه، خانواده، درس و آرامش خود گذشت و در مقابل دشمن ایستاد تنها از یک شهر و چند کیلومتر خاک، سرزمین و وطنش دفاع نکرد بلکه از خودگذشتگی و ایثاری را که نشان داد در مدار مجاهدتی حرکت کرد که در نهایت به شکل‌گیری تمدن ایرانی و اسلامی در جهان منجر خواهد شد.

امروز نیز ایثار و فداکاری هر یک از ما را به جریان جهانی وصل می کند و در مقابل آن انفعال، بی خیالی و وادادگی در مقابل دشمنان ما را در شمار یاری رسانندگان به جریان باطل قرار خواهد داد؛ امروز همان جوانی که در گوشه ای از کشور عضوی از جریان مردمی و حرکت های جهادی و بخشی از مسیر محرومیت زدایی محسوب می شود مجاهدت هایی انجام می دهد که به صورت دقیق همتراز با آنچه  که مجاهدان فی سبیل الله در دوران دفاع مقدس می کردند؛ انقلاب اسلامی نه با جریان های گسترده مالی و یا پیوند با قدرت های استکباری که دقیقا با پیروی از سنت های الهی و اتکا به نیروهای مردمی و دو رکن مهمی که برخاسته از فرهنگ قرآنی و اهل بیت است پیش رفته و کار را تا امروز به جلو برده و این همان مسیری است که انبیا الهی در پیش می گرفتند.

امروز شما جوانان بسیجی که در تشکل‌های دانشجویی یا در مسجد و گروه‌های جهادی مشغول فعالیت هستید در واقع به ساختمانی شکل می‌دهید که می‌توان از آن به عنوان مستحکم‌ترین دژ دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی و بزرگترین سد در مقابل نقشه های مستکبران نام برد؛ ما تا نگاه تمدنی به فعالیت های خود نداشته باشیم علاوه بر اینکه با کمترین تهدیدات رنگ می‌بازیم و تسلیم می‌شویم انگیزه‌ای هم برای فعالیت نخواهیم داشت از سویی با سستی و کوتاهی ما به ویژه جوانان عزیز و پیش قراولان جوانان که نیروهای بسیجی و انقلابی این حرکت هستند اساس حرکت رو به جلو پیش می‌برند و با شدت گرفتن فعالیت های جوانان در سطح جامعه و افزایش تاثیرگذاری آنها این حرکت روز به روز قوی تر و منسجم تر خواهد بود؛ هیچ وقت خودتان را در حاشیه تحولات و تاثیرپذیر از اتفاق ندانید هر کدام از شما فردی بسیار موثر در تحقق اهداف نهایی انقلاب اسلامی و رساندن هست ها به یادها هستید و همه ما در هر جایگاهی که هستیم وظیفه داریم نشان دهیم دین و نظام اسلامی به عنوان مظهر تحقق سیاسی دین اسلام در اداره حکومت کارآمد است و در حقیقت وظیفه همه ما اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه است.

سوء‌مدیریت و ناکارآمدی به اندازه بی اعتقادی و وادادگی و التقاط فکری آسیب‌زا است،  این موضوع می‌تواند در مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی مانع ایجاد کند؛ ماموریت امروز همه جوانان ما در سراسر کشور شکستن حلقه‌های تو در توی سوء مدیریت در کشور است و بیگمان موتور تمامی حرکت‌های مردمی، جوانان ایران زمین هستند و در بسیج  نیز جوانان حزب الهی در همه این سال‌ها پای کار بودند و پیشرفت حقیقی را رقم زدند؛ جوانان بسیجی سراسر کشور وظیفه‌ای بر عهده دارند و آن هم رفع مشکلات مردم در راستای اهداف انقلاب اسلامی و تبدیل شدن به موتور پیشران هستند و بدون پرده پوشی باید گفت امروز نظام بروکراسی و اداری در کشور حتی بیشتر از دشمن خارجی یعنی آمریکای جنایتکار مانع پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است جوانان حزب الهی باید منطق خداباوری و مردم باوری را به تمام عرصه‌های اداره جامعه بیاورند و همانطور که ما توانستیم نشان دهیم که چگونه این منطق به حفظ امنیت مردم در کشور خودمان و در سراسر منطقه کمک می کند چگونه خواهد توانست در معیشت مردم نیز موثر باشد و همین منطق اگر وارد عرصه محرومیت زدایی هم شود کاری می کند که نظام های جهانی آن را باور نخواهند کرد.

امروز جوانان ما همانگونه که در مقابل زیاده خواهی‌ها، ظلم و خوی استکباری آمریکا ایستاده‌اند، همانطور که در آرمان مقدس فلسطین قدمی عقب ننشسته‌اند و با تمام توان در مقابل غده سرطانی رژیم صهیونیستی قد علم کرده‌اند باید برای تغییر نظام بروکراسی حاکم بر کشور نیز خود را در خط مقدم قرار دهند. باید برای احصای نظام مسائل کشور نیز پیشقراول اول باشند. شما ماموران تحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی هستید، ما می‌دانیم و مطمئنیم که راهکارهای متعددی برای پیشرفت کشور وجود دارد به شرط آن که هم انگیزه عمل کردن به آنها وجود داشته باشد و هم بتوانیم با جلب مشارکت‌های مردمی مانند سال‌های دفاع مقدس تحقق عملی آنها را در سطح جامعه ممکن سازیم.

ما در مجلس از همه جوانان عزیز به ویژه از جوانان بسیجی و حزب الهی سراسر کشور خواهشمندیم تا به ما برای تحقق چهار هدف اصلی مجلس که همان شفاف‌سازی، مردمی‌سازی، هوشمندسازی و کارآمدسازی است کمک کنند، سازوکارهای جلب مشارکت نیازمند تدوین است و ساختار مجلس و سایر نهادهای تصمیم گیر در کشور باید از وضعیت بسته فعلی تغییر پیدا کنند و جوانان هستند که به طور عملیاتی در پیشبرد این امور موثر واقع می‌شوند مخصوصا با حرکت‌های دانش بنیاد که امروز در محیط جوانان و دانشگاه فراهم شده است.

جوانان باید بدانند راه را باید باز کنند، همانگونه که تاثیر گذار هستند خودشان مسیر و محیط اطراف را تغییر دهند با همه مشکلاتی که وجود دارد و همه فشارها و موانعی که ممکن است بر سر راه شما ایجاد کنند. ما همین مشکلات را در دوران جوانی و در سال‌های دفاع مقدس به خصوص در سال‌های ابتدایی که مدیریت جنگ در دستان بنی صدر به عنوان فرمانده کل قوا بود، اینگونه بود، آنها حتی به ما فشنگ نمی‌دادند، اجازه ورود به خط مقدم جبهه را به ما نمی‌دادند، آن زمان هم جوان‌ها را از در بیرون می‌کردند آنها از پنجره وارد می‌شدند. برای تاثیر گذاری، جنگیدن، مطالبه‌گری و نقش آفرینی، برای جلوگیری از تعمیق روش‌های  مدیریتی مغایر با آرمان‌ها و باورهای انقلاب اسلامی، ما نباید منتظر کسی شویم و نباید تردید به در خودمان راه بدهیم و یا حضور خودمان را بی تاثیر بدانیم، نا امیدی سم کار تشکیلاتی است و مخدر از کار انداختن توان مطالبه‌گری و تاثیرگذاری جوانان است.

شما جوانان تاثیر گذارترین قشر در زیست بوم انقلاب اسلامی هستید، تک تک شما مهم هستید و ارزش کار خودتان و اثرگذاریتان را دست کم نگیرید. نقش آفرین امروز بسیج دانشجویی در نهضت مسئله محوری و نقش آفرینی تخصصی شما حرکت بسیار درخشان و قابل تقدیری است، هسته‌های مسئله محور بسیج دانشجویی نشانگر آن است که بسیج در تلاش خواهد بود تا در حل مسائل جامعه نقش آفرینی کند و جوان بسیجی طلایه دار و پیش‌قراول و پیش آهنگ این حرکت در کشور است.

امروز بیش از  2 هزار هسته مسئله محور شما فعال است در صورتی که این هسته ها با نهادهای سیاست گذاری مرتبط شوند و با واقعیت روز جامعه عجین باشند و در نهایت بتوانند در الگوی مدیریت جهادی در عمل برای رفع مشکلات مردم به خصوص مشکلات محرومان و مستضعفان که ولی نعمتان ما هستند فعال شوند، نهضتی به بزرگی دفاع مقدس را نسل امروز جوان ان‌شاءالله رقم خواهد زد.

ما در مجلس تمام ظرفیت خودمان را برای تسریع این حرکت به میدان آورده‌ایم و مطمئنیم که با نقش آفرینی هرچه بیشتر جوانان ایران زمین، تخصص‌گرایی و علم گرایی آنها در کنار روحیه جهادی حل هر مشکلی را ممکن خواهند کرد. همان‌طوری که روزی بر هم زدن نقشه‌های دشمن در کشور و در منطقه به نظر غیر ممکن می‌رسید، همانطور که روزی موفقیت در دروان دفاع مقدس غیر ممکن به نظر می‌رسید امروز نیز با اطمینان به شما می‌گویم که تامین منطق سنت‌های الهی و رویکرد مردم باوری ان‌شاءالله مشکلات اقتصادی نیز قابل مدیریت و حل شدن است و این می‌تواند ما را قوی‌تر کند، ایران را قوی کند، اگر ایران را قوی کند یعنی تک تک مردم ایران قوی شوند و این مقدمات تشکیل تمدن اسلامی با همین فعالیت‌ها و با همین رویکردها را فراهم خواهد کرد. برای همه شما آرزوی موفقیت توام با شادابی و نشاط و عاقبت بخیری دارم.

 و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته»

 

جوانان مجلس شورای اسلامی ایران   اخبار برگزیده
  

خروج از پروتکل الحاقی و زدن بندر حیفا مجازات دشمن نیست/ رفتار برخی در روزهای اخیر، انتقام از دولت است نه عاملان ترور/ به گونه‌ای رفتار کنیم که برای دشمن هزینه درست شود نه این‌که خودمان هزینه بپردازیمیک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: امروز باید در نظر بگیریم هر تصمیم می‌تواند بر بازار کشور که در هفته‌های اخیر به یک ثبات رسیده است تاثیر بگذارد، بنابراین نباید با سر دادن شعار در داخل التهاب ایجاد کنیم.
ایلنا مجلس شورای اسلامی وزارت خارجه دولت 

  

رشد 28 هزار واحدی بورس در 20 دقیقه/ جهش قیمتی اغلب نمادهای معاملاتیبورس امروز همانند روز گذشته با افزایش تقاضا و جهش قیمت در اکثر نمادها آغاز به کار کرد.
اقتصادنیوز بورس تهران خودرو فولاد 

  

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا مصدوم شدرسانه‌های امریکا گزارش دادند که جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب این کشور از ناحیه پا دچار آسیب‌دیدگی شده و قرار است پزشک وی را معاینه کند.
گسترش ریاست جمهوری رسانه بازی 

  

برخی به صراحت می گفتند به مردم یارانه ندهیدکسانی به صراحت می گفتند به مردم یارانه ندهید. مردم خیال نکنند این دارایی برای خودشان است. اگر حس کنند این ثروت برای آنهاست دیگر ما را قبول نمی کنند. من هم گفتم خوب قبول نکنند. مگر وحی منزل است که مردم حتما ما را قبول کنند؟
مستقل‌آنلاین یارانه ثروت 

  

بهارستان به‌دنبال خروج از برجام؟ | با تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌هانمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح روز گذشته با 232 رأی موافقت کردند که طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را به صورت دو‌فوریتی بررسی کنند. محمد‌باقر قالیباف، رئیس مجلس، بعد از تصویب این طرح، گفت: «ان‌شاءالله این طرح در دستور هفته جاری مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد و بتواند بُعد امکانات صنعت هسته‌ای را تقویت کرده و جلوی یاوه‌گویی‌ها و اقدامات تروریستی دشمنان را بگیرد».
۵۵ آنلاین مصاحبه غنی سازی رقابت انتخاباتی 

  

رییس دفتر رییس جمهور از تصمیم مهم روحانی در مورد شهید فخری زاده که به دلیل امنیتی رسانه ای نشد نوشت و فاش کرد که دانشمند شهید کشورمان ارتباط نزدیکی با دولت و وزارت خارجه در پیشبرد فعالیت های صلح آمیز صنعت هسته ای داشته است.
نامه نیوز رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

باید منتظر مجموعه‌ای از رویدادها در خاورمیانه باشیم/ واکنش به کنش‌های تحریکی، باید با هوشیاری تمام و همه جانبه‌نگری همراه باشد/ محافظت از دانشمندان هسته‌ای به عهده نهاد نظامی است​یک استاد روابط بین‌الملل گفت: از نشست نتانیاهو و بن سلمان و گزارش‌هایی که از آن منتشر شد و همچنین حضور پمپئو در خاورمیانه و احتمال حضور محرمانه پمپئو در آن نشست می‌توان نتیجه گرفت که ما باید منتظر مجموعه‌ای از رویدادها در فضای خاورمیانه باشیم.
ایلنا ایران شورای شهر تهران هسته ای 

  

عوامل ریزش سنگین قیمت خودرو وارداتی / کاهش تا 35 درصد هم رسیدبا کاهش تورم انتظاری و نرخ ارز از یکسو و اثرات روانی احتمال لغو ممنوعیت واردات خودرو، بازار خودروهای خارجی کشور نیز در مسیر سقوط قیمت قرار گرفت. طبق اخبار رسیده از بازار، طی سه تا چهار هفته گذشته، قیمت خودروهای وارداتی ریزشی شدید را تجربه کرده، تا آنجاکه فعالان بازار از افت قیمت تا مرز 35 درصد نیز صحبت به میان می‌آورند.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها واردات خودرو 

  

میراث حسن روحانی برای اصلاح‌طلبان چیست؟اصلاح طلبان جناحی بودند که در انتخابات 92 و 96 موجبات پیروزی حجت‌الاسلام روحانی را فراهم آوردند.
مثلث حسن روحانی دولت اصلاحات اصلاح طلبان 

  

قیمت خودرو به ثبات می رسد یا کاهش ادامه دارد؟ / آخرین وضعیت بازاربازار خودرو دیروز نیز با کاهش قیمت خودرو مواجه بود. با این حال نشانه هایی از ثبات نیز به نسبت روزهای قبل بیشتر دیده شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت ایران خودرو 

  

چگونه وام یک میلیونی دولت را دریافت کنیم ؟ + نحوه ارسال پیامکمتقاضیان دریافت مرحله دوم وام یک میلیونی کرونا ابتدا کد ملی سرپرست خانوار را به شماره 6369 ارسال کنند، چنانچه پیامک ارسال نشد، بار دوم آن را به 986369+ ارسال کنند.
مستقل‌آنلاین وام دولت تلفن همراه 

  

جدیدترین اقدام پرسپولیس برای لغو محرومیت آل‌کثیرباشگاه پرسپولیس لایحه حقوقی جدیدی برای محرومیت عیسی آل‌کثیر را به دیوان داوری ورزش ارسال کرده است.
مملکت‌آنلاین باشگاه پرسپولیس پرسپولیس کنفدراسیون فوتبال آسیا 

  

حضور قالیباف در جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملیسخنگوی کمیسیون امنیت ملی از حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه فوق‌العاده امروز این کمیسیون خبر داد.
ایلنا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خبرنگار 

  

هشدار وزیر بهداشت درباره اوج گرفتن کروناوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موارد روزانه مرگ کرونا در کشور بعد از حدود یکماه برای دومین روز متوالی به زیر 400 نفر رسید و امروز 389 فوتی داشتیم.
گسترش وزارت بهداشت درمان وزارت کشور 

  

شرایط حفاظتی شهید فخری‌زاده سال‌ها مورد تهدید دشمنان بوده استسخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که مشخص است ترور شهید فخری‌زاده از پیش طراحی شده و اقدامی پیچیده و ترکیبی بوده است.
ایلنا سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی 

  اخبار داغ
  

کشف و تولید واکسن کرونا با صد‌در‌صد کاراییمرحله نهایی مطالعه در مورد واکسن کووید-19 که در انگلیس انجام می‌شود، کارایی موثر 100 درصدی واکسن کرونا در برابر موارد شدید را تایید و بیان می‌کند که این واکسن در افراد مسن نیز عملکرد موفقی دارد.
رویداد۲۴ ویروس تولید سازمان غذا و داروی آمریکا 

  

تخلفات کرونایی را به کجا گزارش کنیم؟سخنگوی قرارگاه ملی کرونا، با اشاره به روند بیماریابی کرونا در کشور، گفت: با رعایت 90 درصدی پروتکل‌های بهداشتی، از چهارشنبه هفته جاری محدودیت 38 شهرستان از وضعیت قرمز به وضعیت‌ نارنجی تغییر می‌کند و فقط گروه شغلی 3 و 4 شامل محدودیت خواهند بود. اما از طرفی 23 شهرستان نیز از وضعیت نارنجی به وضعیت قرمز رسیدند که اعمال محدودیت در آنها آغاز می‌شود.
گسترش تهران رایگان استان مازندران 

  

فوری/ نماد بورسی مهم متوقف شدناظر بازار سهام از توقف نماد خساپا به دلیل نوسان 50 درصدی قیمت خبر داد.
گسترش سهام قیمت تجارت 

  

نخستین محموله واکسن کرونا کی وارد ایران می‌شود؟در شرایطی که خبرهای بسیاری درباره تولید انبوه و عرضه واکسن کرونا در جهان منتشر می‌شود و وزارت راه و شهرسازی نیز آمادگی خود را در زمینه انجام پروازها برای وارد شدن واکسن کرونا اعلام کرده است، این سوال مطرح می‌شود که بالاخره تا چند ماه، هفته یا روز دیگر نخستین پرواز ایرلاین‌های ایرانی برای وارد کردن واکسن کرونا انجام خواهد شد؟
گسترش آموزش پزشکی واردات ایران 

  

امروز آخرین مهلت ثبت نام برای دریافت وام یک میلیون تومانی کرونایی است و متقاضیان تا پایان امشب فرصت دارند که کد ملی سرپرست خانوار خود را به سرشماره 6369 ارسال کنند.
صراط وام یارانه ماه 

  

شمار تلفات کرونا در آمریکا به 268 هزار نفر رسیدطبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در 24 ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و 178 مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده از مرز 268 هزار نفر عبور کرد.
اعتماد ایالات متحده آمریکا مرگ دونالد ترامپ 

  

تغییر وضعیت 38 شهرستان قرمز کرونا/ چگونگی استفاده از ظرفیت کارت ملی در ارائه خدماتسخنگوی قرارگاه ملی کرونا گفت: با رعایت 90 درصدی پروتکل‌های بهداشتی، از چهارشنبه هفته جاری محدودیت 38
خبرفوری استان مازندران کارت ملی استان آذربایجان شرقی