ایلنا   |  سیاسی  |  

مناظره اول نشان داد قرار است یک گروه با ادبیات مشخص، به دولت بتازند/ نباید حرف‌هایی در مناظرات زده شود که مسئولان مورد تمسخر قرار گیرند/ کاری نکنیم که عملکردها در صفر ضرب شود

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: مناظره اول نشان داد که یک گروه آمده است تا به دولت بتازند. امیدوارم در وقت باقی مانده صداوسیما فضا را طوری مدیریت کند که حداقل برای برخی شائبه‌ها و ابهامات در عملکرد مجال پاسخگویی فراهم شود زیرا کل نظام هم مطرح است؛ چراکه صرفا پای دولت در میان نیست و اگر خدایی نکرده نگرش منفی هم باشد همه را در نظر می‌گیرند.

مناظره اول نشان داد قرار است یک گروه با ادبیات مشخص، به دولت بتازند/ نباید حرف‌هایی در مناظرات زده شود که مسئولان مورد تمسخر قرار گیرند/ کاری نکنیم که عملکردها در صفر ضرب شود

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: مناظره اول نشان داد که یک گروه آمده است تا به دولت بتازند. امیدوارم در وقت باقی مانده صداوسیما فضا را طوری مدیریت کند که حداقل برای برخی شائبه‌ها و ابهامات در عملکرد مجال پاسخگویی فراهم شود زیرا کل نظام هم مطرح است؛ چراکه صرفا پای دولت در میان نیست و اگر خدایی نکرده نگرش منفی هم باشد همه را در نظر می‌گیرند.

میرحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره مناظره سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و اینکه با توجه به عملکردی که صداوسیما داشته باتوجه به این که تنها به یکی از نامزدها وقت دفاع از خود را داده است و در مقابل حتی نامه دولت را برای دفاع از خودش نسبت به مسائلی که در مناظره اول مطرح شد بی جواب گذاشت، این گونه رفتارها  چه تاثیری بر مشارکت مردم در این دوره از انتخابات دارد، گفت: اگر بخواهیم از بعد مثبت به قضیه نگاه کنیم، در این شکی نیست که  صدا و سیما آستین‌ها را بالا زده است تا مشارکت را افزایش دهد، شرایط هم نشان می‌دهد تمام شبکه‌های صداوسیما به هر نیت و دلیلی که دارند بسیج شده‌‌اند تا میزان مشارکت مردم افزایش پیدا کند. 

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در نظر داشته باشید مباحثی نسبت به دولت و شخصیت‌های مختلف در برنامه‌های مختلف صداوسیما حال فرق نمی‌کند چه انتخاباتی باشد و چه غیر انتخاباتی، چه به صورت موردی از طریق کاندیدای محترم  مطرح و چه کارشناسان مطرح می‌شود؛ مانند ابهامات و سوتفاهم‌ها و یا حتی گاهی جسارت‌ها و توهین‌هایی که نیاز به توضیح برای ملت شریف ایران دارد؛ چراکه این نگرش را به وجود می‌آورد به این دلیل که در رسانه ملی منتشر می‌شود اصل بر این گذاشته می‌شود که صحت دارد؛ بنابراین طبق قانون و اخلاق باید به دولتمردان و یا نماینده دولت  وقت داده شود تا دفاعیات خود را بیان کند.

میرزاده تاکید کرد: امیدوارم حداقل تا زمانی که انتخابات تمام نشده است وقتی هم در اختیار دولت قرار گیرد، زیرا اگر وقت داده نشود، قطعا شائبه برنامه‌ریزی از قبل در جامعه بیشتر تقویت می‌شود که باید بگویم این امر نه تنها  هیچ کمکی به افزایش مشارکت مردم در پای صندوق‌های رأی نمی‌کند، بلکه هنگامی که آنان مشاهده کنند افرادی 4 سال پیش یک حرف‌هایی زدند و امروز قدرت دفاع از خودشان را ندارند و عملکردشان زیر سوال رفته است، انگیزه‌ای هم برای مشارکت ندارند.

وی تاکید کرد: اگر ما نتوانیم فرصتی را در اختیار افراد برای دفاع از خودشان قرار دهیم مردم می‌گویند یعنی خود نظام 4 سال پیش در این صداوسیما کاندیداها را آورد و انتخابات برگزار شد نتیجه‌اش صفر و دوباره همان راه‌ها از ابتدا آغاز می‌شود. 

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان این که بعضی از رفتارها و اتفاقات همین تبلیغات فعلی را هم زیر سوال قرار می‌برد و اعتماد مردم را کم می‌کند، گفت

این فعال سیاسی تاکید کرد: این که سوال می‌شود آیا این مناظره‌ها می‌تواند باعث افزایش مشارکت شود؟ بله این مناظره‌ها می‌تواند باعث افزایش مشارکت شود، اگرچه به اندازه چهره‌هایی که باید از طریق شورای نگهبان از جناح‌های مختلف تائید می‌شدند، نمی‌تواند تاثیرگذار باشد اما در هر حال خود مناظره در مشارکت تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: گاهی ممکن است عمکلردها نتیجه برعکس داشته باشد، یعنی حرف‌هایی در مناظرات زده شود که کل نظام، دولت و مسئولان همه مورد تمسخر قرار گیرند و عملکردها در صفر ضرب شود. این باعث کاهش مشارکت می‌شود، یعنی بگویند وضع مملکت به گونه‌ای شده است که خودشان هم می‌گویند دزدی فساد و خیلی چیزهای دیگر  وجود دارد که همین امر ممکن است باعث کاهش مشارکت  شود.

میرزاده خاطرنشان کرد: باید هنگامی که دولت، مسئولی، سازمانی و نهادی زیر سوال قرار می‌گیرند به نوعی بتواند از خودش دفاع کند تا بسیاری از ابهامات برطرف شود.

وی با اشاره به این که مناظره می‌تواند هم باعث افزایش مشارکت و هم باعث کاهش مشارکت شود، گفت: از طریق  مناظره اول نمی‌شود گفت ما شاهد افزایش یا کاهش مشارکت مردم خواهیم بود؛ معتقدم حتی اگر در مناظره‌های بعدی برخی چیزها جبران نشود، حس ناامیدی در مردم تقویت خواهد شد.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در دو مناظره بعدی باید نسبت به برخی از اتهامات پاسخ داده شود؛ چراکه عملکرد نظام زیر سوال رفته است.

وی ادامه داد: نمی‌شود در دهه فجر از عملکرد نظام دفاع کنیم و بگویم سالگرد انقلاب چه کارهای انجام دادیم و در یک مناسبت دیگر عملکرها را زیر سوال ببریم! چراکه اگر مردم فیلم دهه فجر و این روزها را کنار هم بگذارند، مشاهده می‌کنند یک چیزی اشکال دارد و می گویند یا آن دروغ یا این روزها دروغ است، نمی‌شود بگوییم انقلاب این کارها را انجام داده است در جای دیگر بگویم کلا دولت خراب کرده است همه جا فساد، رشوه و بی‌قانونی و سواستفاده وجود دارد!

میرزاده درباره نامزدهای پوششی شرکت‌کننده در این دوره از انتخابات بیان کرد: شائبه وجود نامزد پوششی بودن در این دوره از انتخابات وجود دارد، اما باید منتظر باشیم؛ بلاخره ظرف یک هفته پوششی بودن و نبودن افراد مشخص می‌شود زیرا آن‌ها که نمی‌توانند این مسئله را به قرن‌های بعد موکول کنند. 

وی در پایان گفت: قطعاً هنگامی که یک گروه، با یک گفتمان و ادبیات، دولتی را که 8 سال است بر سرکار آمده زیر سوال می‌بردند، این شائبه ایجاد می‌شود که پشت صحنه سازمان‌دهی شده‌اند و همه یک نفر هستند که  امیدواریم این برداشت‌ها اشتباه باشند، اما حداقل مناظره اول نشان داد ظاهرا به یک طرف قرار است تاخته ‌شود که اگر ادامه یابد قطعا پوششی بودن خودشان را نشان خواهند داد.

انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری شورای نگهبان   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

رشد 4 هزار واحدی شاخص کل بورس در ابتدای معاملات امروز 25 خرداددرابتدای معاملات امروز سه شنبه 25 خرادماه شاخص کل بورس با بیش از 4 هزار واحد رشد به عدد یک میلیون و 155 هزار واحدی رسید.
برنا شاخص 

  

بازدید سرزده رئیسی از تالار بورس +فیلمنامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز (سه‌شنبه) وارد تالار بورس تهران واقع در سعادت‌آباد شد.
فردا بورس تهران انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

هشدار به معامله گران ارز/ کاهش احتمال نوسان بزرگ قیمت دلاراقتصادنیوز: آیا قیمت دلار در بازار ارز به سرنوشت قیمت دلار در سال 92 و پس از انتخابات ریاست جمهوری دچار می شود؟
اقتصادنیوز ارز قیمت دلار 

  

حساس شدن بازارها به انتخابات/ 8 افزایش سرمایه جدید بورسی هااقتصادنیوز: بازارها همچنان در وضعیت انتظار به سر میبرند. هر چند که هر چه روز انتخابات نزدیک میشویم و مذاکرات وین هم فرسایشی میشود، خریداران بیشتری وضعیت خود را استحکام میبخشند.
اقتصادنیوز سرمایه وین 

  

رشد 3 هزار واحدی بورس امروز 25 خرداددر ابتدای معاملات امروز سه شنبه 25 خرداد بورس تهران با رشد 3 هزار واحدی آغاز به کار کرد.
برنا بورس تهران تهران کار 

  

ارتش برای مقابله با کرونا همه امکانات خود را پای‌ کار آوردمعاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: به درخواست وزارت بهداشت، ارتش برای مقابله با ویروس کرونا تمام امکانات خود را پای کار آورد و قول می‌دهیم که هر امکاناتی که بخواهند یا داشته باشیم در اختیار قرار دهیم تا مرحله تزریق واکسن به خوبی تمام شود.
ایلنا ارتش جمهوری اسلامی ایران ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

ابراهیم رئیسی به بورس رفت+ فیلمابراهیم رییسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری وارد تالار بورس شد.
اقتصادنیوز انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آزمایش واکسن های کرونا بر روی کودکان آغاز شدکوبا اولین مرحله از آزمایش انسانی واکسن های تولید این کشور علیه کووید 19 را بر روی کودکان و نوجوانان آغاز کرد که داوطلبان طی یک طرح واکسیناسیون ناهمگن، دو دوز "سوبرانا 02" به علاوه یک دوز واکسن "سوبرانا پلاس" دریافت خواهند کرد.
برنا کودکان کوبا تولید 

  

جزئیات مهم از تزریق واکسن کرونا برای بیماران خاصرئیس مرکز پیوند وزارت بهداشت گفت: بیماران خاص برای تزریق واکسن کرونا باید به سامانه‌های وزارت بهداشت مراجعه کنند.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

انجام تست pcr از 26 هزار نفر در مبادی مرزی کشور/ قرنطینه‌ 68 مسافر مشکوک به کرونارییس سازمان امداد و نجات از قرنطینه 68 مسافر مشکوک از ابتدای طرح مراقبت بهداشتی و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در مبادی مرزی رسمی کشور خبر داد.
ایلنا درمان وزارت بهداشت آموزش 

  

صعود شاخص بر دوش لیدرهای بازار/ رشد 4300 واحدی بورس تهرانشاخص کل بورس تهران امروز سبزپوش شد و با صعود 4300 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 154 هزار واحد قرار گرفت
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران تهران 

  

دو نقطه حساس برای قیمت سکهسکه بازان اگر امروز شاهد ادامه افت دلار و اونس طلا باشند، فروش های خود را تا حمایت 10 میلیون و 500 هزار تومان بالا خواهند برد.
گسترش قیمت دلار اقتصاد 

  

اجرای طرح‌های فصلی در دوران کرونا موجب رونق کتابفروشی‌هاستمدیر کتابفروشی «گزینگ» در شهرستان مهاباد گفت: اجرای طرح‌های فصلی در دوران کرونا موجب رونق کتابفروشی‌هاست.
ایبنا کتابفروشی مهاباد