مهر   |  فرهنگی  |  

شعرهای فراموشی و یادآوری یک شاعر جوان چاپ شد

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه‌شعر «هر روز یک‌نفر کم می‌شوم» سروده سعید فکورثانی به‌تازگی توسط انتشارات فصل پنجم منتشر و راهی بازار نشر شده است. سعید فکور ثانی سرودن شعر را با قالب‌های کلاسیک شروع کرده و به سرایش غزل مشغول بوده است. او پس از غزل به شعر سپید رو آورده و «هر روز یک نفر کم می‌شود» اولین مجموعه‌ای است که از اشعار سپیدش منتشر می‌کند. این کتاب، شعرهای سال‌های 93 تا 96 این…

شعرهای فراموشی و یادآوری یک شاعر جوان چاپ شد

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه‌شعر «هر روز یک‌نفر کم می‌شوم» سروده سعید فکورثانی به‌تازگی توسط انتشارات فصل پنجم منتشر و راهی بازار نشر شده است.

سعید فکور ثانی سرودن شعر را با قالب‌های کلاسیک شروع کرده و به سرایش غزل مشغول بوده است. او پس از غزل به شعر سپید رو آورده و «هر روز یک نفر کم می‌شود» اولین مجموعه‌ای است که از اشعار سپیدش منتشر می‌کند.

این کتاب، شعرهای سال‌های 93 تا 96 این شاعر را در بر می‌گیرد. مجموعه پیش رو، 47 قطعه شعر سپید را با این عناوین شامل می‌شود:

فراموشی، خالی، یک فنجان قهوه، دلقک، سوهان، اسب‌های مرده لال‌اند، خاموشی، ریتسوس، برگریزان، سقوط، فراموشی، لبخند ژکوند، نزدیکتر، پاییز، خاکستری، سیب گاز زده، سنگ‌هایم برکه را خشک کرده، تب، گودال، شب‌ها را هرس کرده‌ام، شلاق، ته‌سیگار، ناگهان، ماهیگیران قایق‌های سوراخ را به آب انداخته‌اند، دیگری، یادآوری، شب از مفصل‌هایم گذشته، گمشده، وسوسه، پستچی، پرده‌های کشیده، پیاده‌رو قدم‌هایش را می‌شمارد، پژواک، سایه، "دوستت دارم"، موریانه، ردّ آستین بر شاخه‌های پنجره، صندوقچه، صبح همه‌چیز را خواهد بلعید، منِ او، تحویل سال، پیراهن لغزان، برلین، دود، قول، چهارچوب، همین مجسمه‌ای که هستی بمان.

این شعرها در واقع در دو بخش «فراموشی» و «یادآوری» تقسیم‌بندی شده‌اند.

شعر «خاموشی»‌ را از این کتاب می‌خوانیم:

تاریکی را از زیر تخت بیرون بکش

چکش را از مغز ساعت

بکش سیم تلفن را که دور گردن آخرین شب بخیر مانده

خون لخته خیابان را

هیچ بارانی پاک نمی‌کند

دهان پنجره را ببند

بیا با چشم‌های بسته به خواب برویم

هیچ‌کس از این شعر زنده بیرون نمی‌رود

این کتاب با 72 صفحه، شمارگان 500 نسخه و قیمت 10 هزار تومان منتشر شده است.

قهوه خواب شاعر   اخبار برگزیده
  

همه چیز درباره افزایش یا کاهش قیمت خودرو در سال آیندهپیش‌بینی قیمت خودروهای داخلی در سال 98 با توجه به نوسانات بازار ارز که یکی از مولفه‌های خودروسازان برای تأمین مواد اولیه و قطعات است، کمی دشوار به نظر می‌رسد.
خودروتک افزایش قیمت کاهش قیمت ها قیمت ارز 

  

پلیس اعلام کرد خبر خسارت به خودروی نیروی انتظامی در درگیری شهروندان دزفول و اندیمشک کذب است.
نامه نیوز نیروی انتظامی پلیس فضای مجازی 

  

رییس جمهور سابق ایران گفت‌وگویی متفاوت با خبرورزشی داشت. او از مارادونا، انتقال تیم‌ها به شهرستان‌ها، جام جهانی و ورود بانوان به ورزشگاه‌ها گفت.
نامه نیوز احمدی نژاد رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

خبر خوش برای دارندگان خودروهای گازسوزمدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی به میزان 10 درصد از سال آینده گفت: طبق مصوبه هیئت دولت، قیمت این سوخت تا 5 سال آینده ثابت خواهد ماند.
خودروتک ایران رانندگی استاندارد 

  

فرمانده مرزبانی استان کردستان ‌با اشاره به درگیری شب گذشته مرزبانان هنگ مرزی بانه با اشرار مسلح گفت: اشرار مسلح ‌قصد اقدامات خرابکارانه در داخل کشور را داشتند.
نامه نیوز اشرار استان همدان استان کردستان 

  

گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت نهایی پژو 301پژو 301 در کنار 2008 و 508 محصولاتی بودند که از آن‌ها به اسم میوه‌های برجامی صنعت خودرو یاد می‌شود. بعد از بروز تنش‌های بین‌المللی و آغاز تحریم‌ها، همکاری پژو و ایران‌خودرو آسیب شدیدی دید. طبیعتاً 301 نیز از این بحران بی‌نصیب نماند. حالا خبر می‌رسد که با اتخاذ راهکارهایی قرار است که این خودرو راهی بازار شود ولی با قیمتی نامعلوم.
خودروتک قیمت پژو ایران خودرو 

  

کمتر از 24 ساعت پس از حادثه تروریستی در نیوزیلند، افرادی با سر دادن شعار‌های اسلام‌هراسانه در محوطه بیرونی مسجدی در لندن پایتخت انگلیس، با سلاح سرد به مسلمانان حمله ور شدند. پلیس لندن زخمی شدن یک جوان 27 ساله با چکش از ناحیه سر را تایید کرده است.
نامه نیوز حمله تروریستی لندن نیوزیلند 

  

قیمت خودرو چقدر دیگر پایین می آید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، 400 هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان 10 تا 20 درصد، به صورت پلکانی خواهد بود.
نامه نیوز وزارت آموزش و پرورش آموزش مجلس شورای اسلامی 

  

الان خودرو صفر کیلومتر بخریم یا بعد از عید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

تور‌های ارزان‌قیمت، تله‌ استدر ایام نوروز، مجرمان سایبری با تبلیغات دروغین تورهای ارزان‌قیمت داخلی و خارجی به دنبال کلاهبرداری از شهروندان هستند، به همین دلیل کاربران باید هنگام مواجهه با موارد مشکوک، احتیاط کنند.
برنا شبکه های مجازی قیمت نوروز 

  

تورهای ارزان‌قیمت، تله‌ی کلاهبرداران استدر ایام نوروز، مجرمان سایبری با تبلیغات دروغین تورهای ارزان‌قیمت داخلی و خارجی به دنبال کلاهبرداری ا
خبرفوری قیمت اینترنت کارت ملی 

  

مسافران خارجی مشهد 80 درصد افزایش داشته/ ارزان بودن سفر به ایران در کشورهای منطقه پیچیده استرئیس اتحادیه هتل داران مشهد گفت: با وجود سخت‌گیری‌های دولت عربستان اتباع این کشور دیگر به مشهد سفر نمی‌کنند اما شیعیان بحرین از طریق امارات و کویت به ایران می‌آیند. شیعیان کویتی نیز مانند قبل به مشهد سفر می‌کنند به طور کلی مسافران خارجی مشهد 80 درصد افزایش پیدا کرده‌اند.
ایلنا مشهد سفر ایران 

  

طرح سپرده گذاری ارزی اعتماد عمومی به بانک ها را بر می گرداند عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت سپرده گذاری ارزی در بانک ها، گفت: در زمینه سپرده گذاری ارزی دربانک ها خلاء قانونی و خلاء اعتماد عمومی داریم. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه قانون صریحی برای سپرده گذاری ارزی در سیستم بانکی کشور وجود ندارد، اظهار داشت: از آنجایی که هیچ…
خانه‌ملت بانک مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان 

  

نرخ تورم سال 97 چقدر شد؟مرکز آمار ایران اعلام کرد که نرخ تورم دوازده‌ماهه منتهی به اسفند ماه 1397 به 9.26 درصد رسید که نسبت به دوازده ماهه منتهی به بهمن (23.5درصد) 3.4 واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.
خودروتک تورم مرکز آمار ایران ایران 

  

ترانسفرمارکت ارزشمندترین بازیکنان 30 کشور را معرفی کرده است.
نود 

  

مبارزه با ملخ صحرایی در جنوب سیستان و بلوچستان ادامه داردزاهدان- ایرنا- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: دیده بانی و مبارزه با ملخ صحرایی در جنوب این استان با جدیت همچنان ادامه دارد.
ایرنا کشاورزی نوروز ایرنا