رئیس اتحادیه میوه و سبزی: قیمت موز نصف شد

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران از افت 50 درصدی قیمت موز نسبت به اسفند خبر داد و گفت: نرخ فعلی هر کیلو موز در میدان مرکزی 26 تا 29 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی: قیمت موز نصف شد

‌اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه سیب و پرتقال وجود ندارد، اظهار کرد: بنابر اعلام ستاد تنظیم بازار، عرضه سیب و پرتقال تا پایان ماه رمضان ندارد، اما به طور کلی با گرمای هوا، تقاضا برای خرید سیب و پرتقال کاهش می یابد.

وی با اشاره به اینکه گوجه سبز و چغاله بادام در لیست کشف قیمت نیامده است، افزود: قیمت نوبرانه های گوجه سبز و چغاله بادام تا حدودی بالاست و تازمانیکه به ثبات نرسد، در لیست قیمت نمی آید.

 

کارگر ادامه داد: تا عرضه میوه های نوبرانه و جایگزینی با سیب و پرتقال وقفه ای رخ می دهد که به اصطلاح سیاه بهار به آن گفته می شود، از این رو در این مدت ممکن است التهاباتی در بازار رخ بدهد‌.

این مقام مسئول قیمت هر کیلو پرتقال خونی شمال را 10 هزار تا 15 هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو پرتقال تامسون شمال 11 هزار تا 15 هزار تومان، پرتقال خونی جنوب 12 هزار تا 16 هزار تومان، پرتقال رسمی شمال 7 هزار تا 11 هزار تومان، پرتقال ناول 17 هزار تا 23 هزار تومان، نارنگی بندری 26 هزار تا 33 هزار تومان، نارنگی تخم پاکستانی 16 هزار تا 25 هزار تومان، خیار رسمی 7 هزار تا 10 هزار تومان و خیار گلخانه 8 هزار تا 11 هزار تومان است.

نوع میوه قیمت میوه:

پرتقال خونی شمال 10 هزار تا 15 هزار تومان

نارنگی بندری 26 هزار تا 33 هزار تومان

خیار رسمی 7 هزار تا 10 هزار تومان

سیب زرد دماوند 11 هزار تا 16 هزار تومان

کیوی 15 هزار تا 32 هزار تومان

گریپ فروت تو سرخ 6 هزار تا 9 هزار تومان

لیموشیرین 10 هزار تا 12 هزار تومان

هندوانه 2 هزار و 500 تا 5 هزار و 500 تومان

موز 26 هزار تا 29 هزار تومان

کارگر با اشاره به نرخ سایر میوه های نوبرانه در بازار بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو سیب زرد دماوند با نرخ 11 هزار تا 16 هزار تومان، سیب زرد لبنانی 9 هزار تا 15 هزار تومان، سیب قرمز دماوند 4 هزار تا 8 هزار تومان، سیب قرمز مراغه 9 هزار تا 14 هزار تومان، کیوی 15 هزار تا 32 هزار تومان، گریپ فروت تو سرخ 6 هزار تا 9 هزار تومان، گریپ فروت سفید 3 هزار تا 5 هزار تومان، لیموشیرین 10 هزار تا 12 هزار تومان و هندوانه 2 هزار و 500 تا 5 هزار و 500 تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار و با احتساب حداکثر 35 درصد سود در خرده فروشی عرضه شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی از کاهش 50 درصدی قیمت موز در بازار خبر داد و گفت: قیمت موز در ابتدای اسفند 65 تا 70 هزار تومان بود که هم اکنون با کاهش 50 درصدی به 26 هزار تا 29 هزار تومان رسیده است و پیش بینی می شود با گرمای هوا به ثبات برسد.

وی قیمت هر کیلو بادمجان دلمه را 4 هزار تا 6 هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو بادمجان قلمی 3 هزار تا 6 هزار تومان، بادمجان گلخانه 6 هزار تا 10 هزار تومان، باقالی 6 هزار تا 9 هزار تومان، پیاز شیری یک هزار و 500 تا 4 هزار تومان، پیاز نو یک هزار و 500 تا 3 هزار و 500 تومان، پیاز زرد یک هزار و 500 تا 3 هزار و 500 تومان، تره فرنگی 5 هزار تا 8 هزار تومان، سیب زمینی کهنه یک هزار و 500 تا 3 هزار و 500 تومان و سیب زمینی نو 3 هزار تا 5 هزار تومان است.

سبزی و صیفی جات قیمت:

بادمجان دلمه 4 هزار تا 6 هزار تومان

باقالی 6 هزار تا 9 هزار تومان

پیاز شیری یک هزار و 500 تا 4 هزار تومان

سیب زمینی یک هزار و 500 تا 3 هزار و 500 تومان

سیر خشک 25 هزار تا 30 هزار تومان

کاهو رسمی 4 هزار تا 6 هزار تومان

سبزی جور 3 هزار تا 5 هزار تومان

کارگر ادامه داد: هم اکنون هر کیلو سیر خشک با نرخ 25 هزار تا 30 هزار تومان، فلفل تند ریز 6 هزار تا 9 هزار تومان، فلفل دلمه سبز 5 هزار تا 8 هزار تومان، کلم بروکلی 12 هزار تا 20 هزار تومان، کاهو پیچ سالادی 3 هزار و 500 تا 5 هزار و 500 تومان، کاهو رسمی 4 هزار تا 6 هزار تومان، کدومسمایی 4 هزار تا 6 هزار تومان، کرفس 3 هزار تا 5 هزار تومان، کلم سفید و قرمز یک هزار و 500 تا 2 هزار و 500 تومان، گل کلم 4 هزار تا 7 هزار تومان، گوجه فرنگی 3 هزار تا 5 هزار و 500 تومان، لوبیا سبز 12 هزار تا 20 هزار تومان، لیموترش سنگی 12 هزار تا 20 هزار تومان و هویج 12 هزار تا 19 هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب سود منطقی در مغازه ها عرضه می شود‌.

وی نرخ هر کیلو سبزی جور ( پلو،آش، قورمه) را 3 هزار تا 5 هزار تومان و سبزی خوردن 5 هزار تا 7 هزار تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی در پایان با اشاره به اینکه قیمت میوه در ماه رمضان تغییری ندارد، تصریح کرد: طبق سنوات گذشته، قیمت سبزی در روزهای ابتدایی ماه رمضان با نوساناتی روبرو می شود، اما میوه در این ایام کمتر مورد استقبال قرار می گیرد.

 

منبع: عصر ایران

موز دماوند سود   اخبار برگزیده
  

واکنش جنجالی سرمربی الریان به شکست مقابل پرسپولیس+جزئیات بیشترالریان در دومین دیدار خود در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا به مصاف پرسپولیس رفت و با نتیجه 3 بر یک شکست خورد.
خانه فوتبال پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا آسیا 

  

پیش‌بینی‌ یک نماینده درباره کاندیداتوری «رئیسی»یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: پیش‌بینی من این است که سید ابراهیم رئیسی داوطلب کاندیداتوری انتخابات خواهد شد و نامزدهای جریان انقلابی به نفع ایشان کنار خواهند کشید.
فردا مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

مقایسه دستمزد کارگران ایران با کارگران کشورهای مختلففاصله بسیار زیادی بین حداقل حقوق کارگران در ایران و حداقل حقوق کارگران در کشوری مثل قطر وجود دارد که باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.
ایلنا دستمزد حداقل دستمزد ایران 

  

پیش بینی بورس امروز / کِشتی بورس به گِل می‌نشیند؟در معاملات دیروز رکود معاملات به عمیق‌ترین سطح رسید و مازاد عرضه افزایش یافت. در این شرایط بورس امروز چه روندی خواهد داشت؟
اقتصادنیوز 

  

وعده کاهش قیمت خودرو در اردیبهشت تحقق می یابد؟علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت بهمن پارسال وعده داد که با حذف دلالان و افزایش تولید، قیمت خودرو حداکثر تا اردیبهشت 1400 کاهش خواهد داشت.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

بررسی دوباره عرضه خودرو در بورسبراساس دستورکار هفتگی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، اعضای این کمیسیون امروز به بررسی طرح ساماندهی خودرو با حضور مسوولان و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط می‌پردازند. هفته گذشته طرح ساماندهی خودرو در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت این در شرایطی است که با عدم تامین نظر نمایندگان‌، این طرح بار دیگر به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارجاع داده شد‌.
خودروتک خودرو خودروسازان بورس کالا 

  

محدودیت‌ها تا آخر هفته تمدید شد/ مردم نگران نباشندعلیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا، تا آخر هفته محدودیت‌ها را تمدید کردیم و بر اساس آن پنجشنبه برای ادامه محدودیت تصمیم می گیریم...
۵۵ آنلاین استان اصفهان اصفهان بیمارستان 

  

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی غنی‌سازی 60 درصدی ایران را تایید کردسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: سطح غنی‌سازی UF6 تولیدی ایران 55.3 درصد بوده است.
ایلنا آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی غنی سازی 

  

واکنش احمدی نژاد به حادثه نطنزرئیس دولت دهم به انفجار تأسیسات هسته‌ای ایران و وارد آمدن چند میلیارد دلار خسارت به آن اشاره کرد و گفت: از آن طرف دنیا تأسیسات ما را منفجر می‌کنند و بعد شما می‌خواهید برای مذاکره بروید. این بار چه چیزی را می‌خواهید معامله کنید. یک فضایی هم درست کرده‌اید که هیچکس حرف نزند! چرا حرف نزنیم؟ این کشور متعلّق به تک تک مردم ایران است...
مثلث احمدی نژاد بهنوش بختیاری دولت دهم 

  

جلسه کمیسیون مشترک برجام که ساعتی پیش در سطح معاونین با حضور هیئت‌های ایران و گروه 1+4 در گرندهتل وین آغاز شده بود، دقایقی پیش پایان یافت.
نامه نیوز کارت اعتباری ایران وین 

  

برگزاری بزرگ‌ترین انتخابات اقتصادی کشور تا چند روز آینده/ سود سهام عدالت افراد طبق عملکرد شرکت‌ها متفاوت از هم می‌شودعضو شورای عالی بورس با بیان اینکه انتخابات سهام عدالت بزرگ‌ترین انتخابات اقتصادی کشور است، گفت: هر کدام از سهام‌داران از این پس سهامدار یک شرکت استانی خواهند شد و سود هر یک از استان‌ها و شرکت‌ها از سال آینده متفاوت خواهد بود.
ایلنا سود سهام عدالت سهام 

  

سیگنال های مثبت رئیس بورس هم به داد شاخص نرسید/ سقوط 9 هزار واحدی بورس تهرانشاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 9 هزار و 600 واحدی (معادل0.7 درصد) در سطح یک میلیون و 233 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص تهران 

  

هشدار دولت بایدن به صهیونیست‌ها؛ از تهدید و خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران خودداری کنیددولت بایدن از اسرائیل خواست تا از اظهارات تهدید آمیز علیه ایران خودداری کند.
ایلنا دولت تاسیسات هسته ای هسته ای 

  

آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از خودروسازانرئیس هیات تحقیق و تفحص از شرکت‌های خودروسازی گفت: هم اکنون در حال دریافت اطلاعات به‌صورت مکتوب هستیم و از اواخر اردیبهشت کار جمع‌آوری اطلاعات به‌صورت میدانی و بازدید از دستگاه‌های مختلف و مرتبط با موضوع را در دستورکار خود داریم.
خودروتک مجلس شورای اسلامی خودروسازان کار 

  

پیش شرط بازگشت خودروسازان خارجی به ایرانمدعی العموم به راحتی می تواند دولت را مکلف کند تا کسب رضایت طرفهای تجاری در بخش های مختلف صنعتی و اقتصادی، اجازه بازگشت شرکت های خارجی به بازار ایران را ندهد.
خودروتک خودروسازان ایران دولت 

  اخبار داغ
  

اگر طرح دولت خاتمی ادامه پیدا می‌کرد،اوضاع کرونا امروز این گونه نبوداقتصادنیوز: شرق با مسعود پزشکیان نایب رئیس‌پیشین مجلس و نامزد احتمالی ریاست‌جمهوری 1400 گفت‌وگو کرده است.
اقتصادنیوز دولت مسعود پزشکیان ریاست جمهوری 

  

مدیرعامل سابق پرسپولیس کرونا گرفتمدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس به کرونا مبتلا شد و در بیمارستان مسیح دانشوری بستری شده است.
گسترش باشگاه پرسپولیس پرسپولیس ورزش 

  

رونق گرفتن شبکه نمایش خانگی در روزهای شیوع کرونا از هر نظر اتفاق مثبتی استساسان سالور با اشاره به تعطیلی سینماها و پروژه‌های تولید فیلم در سینما به دلیل شیوع کرونا، رونق گرفتن شبکه نمایش خانگی در این شرایط را از هر نظر اتفاقی مثبت ارزیابی کرد.
برنا شبکه نمایش خانگی تولید سینما 

  

پیش بینی بورس فردا 31 فروردین 1400/توصیه های مهم به آماتورهای بورساقتصاد نیوز: کارشناسان از بورس 31 فروردین چه پیش بینی دارند،با وجود جریان مستمر و قوی خروج حقیقی ها از بورس انتظار پیشی رفتن تقاضا در این روزهای بی اعتمادی بازار اندکی بعید می نماید.
اقتصادنیوز اقتصاد 

  

مدیرعامل سابق پرسپولیس کرونا گرفت/ گرشاسبی در بیمارستان بستری شدمدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس به کرونا مبتلا شد و در بیمارستان مسیح دانشوری بستری شده است.
ورزش۳ باشگاه پرسپولیس پرسپولیس حمیدرضا گرشاسبی 

  

کرونا جان هنرمند موسیقی با سابقه را گرفتاقتصادنیوز : مصطفی بطلانی، دبیر بازنشسته آموزش‌وپرورش و نوازنده و مدرس باسابقه سنتور در اصفهان، بر اثر ایست قلبی ناشی از ابتلا به کرونا، دار فانی را وداع گفت.
اقتصادنیوز موسیقی آموزش اصفهان 

  

هشدار وزارت بهداشت درباره کلاهبرداری به نام وب‌سایت «سیب»/ به بهانه ثبت نام واکسن کرونامشاور وزیر بهداشت گفت: به بهانه ثبت نام واکسن کرونا و ایجاد پرونده وارد هیچ سایتی نشوید.
خبرفوری وزارت بهداشت کلاهبرداری مشاور 

  

سرمربی پارس جنوبی کرونا گرفتسرمربی پارس جنوبی جم با ابتلا به ویروس کوید 19 با تشخیص پزشکان به قرنطینه رفت.
گسترش پارس جنوبی فوتبال ویروس 

  

امروز در بورس چه گذشت؟ (30 فروردین)امروز 30 فروردین 1400 معاملات 8 نماد بورسی به تایید ناظر بازار نرسید.
گسترش بانک صادرات سازمان بورس و اوراق بهادار بورس تهران 

  

خبرخوش و عالی درباره واکسن کرونادکتر مصطفی قانعی در مراسم افتتاح خط ویال واکسن شرکت داروسازی اسوه، افزود: خط تولید انبوه واکسن برکت اواخر خرداد و تولید انبوه سه واکسن دیگر تا مهر راه اندازی می‌شود.
مستقل‌آنلاین تولید کوبا ایران 

  

درمان های خانگی موثر بر کرونا در فاز سرماخوردگییک پزشک اورژانس با بیان اینکه بیماری کووید-19 دارای سه فاز سرماخوردگی، ریوی و التهابی است؛ علائم هشدار کرونا را تشریح کرد و گفت:
مستقل‌آنلاین درمان سرماخوردگی پزشک