مهر   |  سلامت  |  

آنتی بادی مونوکلونال ممکن است به پیشگیری از مالاریا کمک کند

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، در یک کارآزمایی کوچک روی داوطلبان سالم، محققان دریافتند که یک آنتی بادی مهندسی شده آزمایشگاهی از اکثر شرکت کنندگان در برابر عفونت ناشی از انگل مالاریا محافظت می‌کند. محققان همچنین نشان دادند که می‌توان آنتی‌بادی را با تزریق استاندارد به جای تزریق IV که معمولاً برای تحویل آنتی‌بادی‌های مونوکلونال استفاده می‌شود، انجام داد. کارشناسان هشدار…

آنتی بادی مونوکلونال ممکن است به پیشگیری از مالاریا کمک کند

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، در یک کارآزمایی کوچک روی داوطلبان سالم، محققان دریافتند که یک آنتی بادی مهندسی شده آزمایشگاهی از اکثر شرکت کنندگان در برابر عفونت ناشی از انگل مالاریا محافظت می‌کند. محققان همچنین نشان دادند که می‌توان آنتی‌بادی را با تزریق استاندارد به جای تزریق IV که معمولاً برای تحویل آنتی‌بادی‌های مونوکلونال استفاده می‌شود، انجام داد. کارشناسان هشدار دادند که هنوز اقدامات زیادی باقی مانده است. اما آنها همچنین این یافته‌ها را به عنوان یک تحول "مهیج" علیه یک قاتل بزرگ کودکان در کشورهای در حال توسعه توصیف کردند. مالاریا توسط یک انگل ایجاد می‌شود که از طریق انواع خاصی از پشه‌ها منتقل می‌شود. علیرغم تلاش‌های مختلف پیشگیری، مالاریا همچنان تلفات زیادی دارد. در سال 2020، بیش از 240 میلیون نفر به مالاریا مبتلا شدند و بیش از 600 هزار نفر جان خود را از دست دادند که عمدتاً کودکان زیر 5 سال در جنوب صحرای آفریقا بودند. دکتر «رابرت سدر»، از مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی ایالات متحده، می‌گوید: «سال گذشته گام بزرگی در مبارزه با این بیماری شاهد بودیم: سازمان جهانی بهداشت اولین واکسن مالاریا را برای استفاده در کودکان خردسال تأیید کرد. این واکسن که Mosquirix نام دارد در سه دوز بین سنین 5 تا 17 ماهگی تزریق می‌شود و نوبت چهارم حدود 18 ماه بعد است.» در حالی که این واکسن به عنوان یک پیشرفت مورد استقبال قرار گرفت، اما به طور متوسط، خطر ابتلاء به مالاریا در کودک را در طی چهار سال حدود 36 درصد کاهش می‌دهد. سدر، محقق ارشد این مطالعه جدید، گفت: «ما می‌خواهیم این روند را بهبود بخشیم. به دلیل پیچیدگی عفونت انگلی، ایجاد یک واکسن بسیار مؤثر علیه مالاریا دشوار است.» انگل مالاریا مراحل مختلف زندگی را در بدن انسان طی می‌کند. هنگامی که یک پشه آلوده شخصی را نیش می‌زند، تعداد کمی از انگل‌ها را به شکلی به نام اسپروزوئیت به داخل خون می‌ریزد. اسپوروزوئیت ها سپس به کبد می‌روند و در آنجا تکثیر می‌شوند و بالغ می‌شوند. در نهایت، انگل‌ها راه خود را به سلول‌های خونی باز می‌کنند که در آن زمان باعث بیماری می‌شوند که معمولاً با تب و سایر علائم شبیه آنفلوانزا همراه است. بدون درمان سریع، می‌تواند عوارض شدیدی مانند نارسایی اندام‌ها و تورم مغز ایجاد کند. سدر و همکارانش رویکرد متفاوتی برای پیشگیری ایجاد کرده‌اند: یک آنتی‌بادی مونوکلونال که پروتئینی را روی سطح اسپوروزویت تشخیص می‌دهد و هدف آن جلوگیری از حمله آن به کبد است. این آنتی بادی یک نسخه اصلاح شده آزمایشگاهی از یک آنتی بادی طبیعی است که از یک بیماری که علیه مالاریا واکسینه شده بود جدا شده است. به گفته سدر، «از لحاظ تئوری، یک آنتی بادی مونوکلونال می‌تواند بهتر از یک واکسن عمل کند. واکسن‌ها بر آموزش سیستم ایمنی برای تولید آنتی بادی در برابر مهاجم خارجی متکی هستند و این پاسخ از فردی به فرد دیگر متفاوت است.» نقطه ضعف آنتی‌بادی‌های مونوکلونال این است که در نهایت کاهش می‌یابند و برای عبور کودکان از سال‌های پرخطر باید تزریق‌ها تکرار شوند. سدر خاطرنشان کرد: «یک مطالعه واقعی در مورد این رویکرد در کشور مالی در حال انجام است و دیگری قرار است در کنیا آغاز شود.»

استاندارد مالاریا خبرنگار   اخبار برگزیده
  

جزئیات جلسه مشترک دولت و مجلس / از گلایه در مورد وضعیت مسکن تا ابراز نگرانی بابت گرانی مواد غذایییک عضو هیأت رئیسه مجلس درباره جلسه شب گذشته رئیس‌جمهور با مجلسی‌ها گفت: جلسه خوبی برگزار شد و بنا شد این جلسات ادامه پیدا کند.
ایلنا دولت مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور 

  

پیشرفت‌های مذاکرات وین به طور کامل تامین‌کننده مطالبات ایران نبود/ زمینه برای امضای توافق در آینده بسیار نزدیک وجود داردسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: می‌توانیم بگوییم برای احیای برجام در مرحله پیشرفت قرار داریم اما اینکه بگوییم به توافق نزدیک هستیم این معطوف به برآورده شدن انتظارات برحق جمهوری اسلامی ایران از طریق آمریکا است.
ایلنا وین ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

منافع ایران؛ از اروپا تا خلیج فارسدر بسته پیش‌رو تحلیل‌های سیاسی را فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی بخوانید.
فردا ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

شگرد های تبلیغی اخیر آمریکا در بازی با لغو تحریم‌هااتهام زنی‌ها، لفاظی‌ها و شگردهای تبلیغی اخیر آمریکایی‌ها در بحبوحه مذاکرات هسته‌ای نشان می‌دهد که آن‌ها در تلاش‌اند تا برای فرار از لغو تحریم‌ها، مقصرنمایی ایران و نهایتاً به زانو درآوردن تیم مذاکره‌کننده کشورمان بازهم به تله‌گذاری‌های جدید و اعمال فشار علیه جمهوری اسلامی روی بیاورند.
مثلث ایران و آمریکا ایران خودرو خودرو 

  

صدرنشینی دقیقه 90 پورتو با طارمیلیگ پرتغال| اتوبوس ویزلا مقابل یاران طارمی پنچر شد /پورتو با گل دقیقه 90 در صدر ماند
خانه فوتبال فوتبال بازی مهدی طارمی 

  

قشم ایر رکورد دار کیفیت و امنیت پروازIATA گواهینامه معتبرIOSA را برای سومین بار تمدید کرد!
اقتصادنیوز 

  

سرلشکر باقری پیام دادسرلشکر باقری با صدور پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: دشمن در تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت ایران، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است.
فردا سربازی خبرنگار ایران 

  

هدفگذاری صنعت بیمه در راستای کاهش دغدغه های دولت و مردم استکاهش دغدغه های دولت در خصوص جبران خسارت های مردم در حوادث گوناگون از اهداف دارای اولویت صنعت بیمه به شمار می رود.
ایلنا صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

درخواست اصلاح قانون تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیرانجمعی از کارکنان دولتی در کارزاری خواستار اصلاح قانون بودجه 1401 در خصوص تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیران شدند.
ایلنا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون مالیات 

  

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیارمحمد عزیزی در راستای پیاده سازی بستر های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک، از تصویب برنامه عملیاتی توسعه 5G در کیش و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در جزیره خبر داد.
ایلنا همراه اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهر الکترونیک 

  

جاماندگان یارانه بخوانند | یارانه جدید جاماندگان واریز شداعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد.
مثلث یارانه عکس دولت 

  

محرومیت فوتبالی لیدر معروف پرسپولیسبا حکم قطعی؛ لیدر پرسپولیس به استادیوم‌ها ممنوع الورود شد!
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازار خودرو 

  

وزیر ارتباطات: ماهواره‌بر جدید در روزهای آینده پرتاب می‌شودوزیر ارتباطات:خط تولید مشترک ماهواره خیام را با روسیه راه‎اندازی خواهیم کرد.
فردا ماهواره تولید روسیه 

  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

بهادری جهرمی: رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیئت علمی می‌شوندسخنگوی دولت گفت: با تفاهم صورت‌گرفته بین وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، رتبه‌های برتر کنکور و المپیادی‌ها، بورسیه هیئت علمی می‌شوند.
مملکت‌آنلاین کنکور وزارت علوم فناوری 

  

افت قیمت خودرو تحت تاثیر سیگنال های برجامی + جدولاقتصادنیوز: سیگنال های برجامی بازار خودرو امروز 24 مرداد 1401 را تحت تاثیر قرار داد، بطوریکه پرتیراژهای ایران خودرو امروز با افت یک تا سه میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شدند.
اقتصادنیوز قیمت ایران خودرو خودرو 

  

سقوط سنگین قیمت سکه در عصر امروز | طلا در کانال یک میلیون و 200 هزار تومانیقیمت‌ طلا و سکه امروز دوشنبه 24 مرداد 1401، همچنان روند نزولی دارد. سکه طرح جدید به گزارش برخی منابع به کانال 13 میلیون تومانی وارد شده و طلا نیز پس از مدت‌ها به کانال یک میلیون و 200 هزار تومانی رفته است. سیگنال‌های موثر بر بازار را بخوانید.
فردا قیمت جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

ذهنیت‌ مسئولین اقتصادی نسبت به بورس کالا باید اصلاح شودپیشنهاد مجلس شورای اسلامی و همچنین کمیسیون صنایع از ابتدا این بوده که عرضه کلیه محصولات تولیدی توسط خودروسازها در بورس کالا باشد تا بتواند به تعادل بخشی قیمت، رسیدن خودرو به دست مصرف‌کننده واقعی و حذف بسیاری از واسطه‌ها، کمک کند.
گسترش بورس کالا مجلس شورای اسلامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس 

  

سقوط قیمت دلار ادامه دارد؟اقتصادنیوز: کامران سلطانی‌زاده، دبیرکل کانون صرافان درخصوص وضعیت بازار ارز طی روزهای آینده گفت: هم اکنون در معاملات غیررسمی قیمت دلار به کانال 29 هزار تومان بازگشت و با توجه به وضعیت آرام سیاسی و‌ جو روانی مثبت در بازار ارز، این روند ادامه‌دار خواهد بود.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

آمار کرونا امروز 24 مرداد در ایران | کاهش شهرهای قرمز کروناییبر اساس اعلام وزارت بهداشت، در طول 24 ساعت گذشته، متاسفانه 71 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 143 هزار و 15 نفر رسید.
نامه نیوز خودرو ایران وزارت بهداشت 

  

آمار امروز کرونا 24 مرداد/شناسایی 7348 بیمار جدید/کاهش تعداد فوتی‌هااقتصادنیوز: وزارت بهداشت اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته 7348 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه 71 هموطن بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت ویروس 

  

شاخص بورس تکان نخورد /یک نیمه نزول، یک نیمه صعود!اقتصادنیوز: در نیمه اول معاملات امروز شاخص کل بورس تهران نزول کرد اما در نیمه دوم سطوح از دست رفته را باز پس گرفت و تنها 44 واحد نسبت به سطح دیروز بالا آمد. در نیمه دوم معاملات شاخص هم وزن رشد چشمگیری داشت.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران تهران 

  

رشد سهم‌های ریالی‌ بورس تهران / تقاضای حقیقی در نیمه دوم معاملاتاقتصادنیوز: در معاملات امروز 24 مردادماه بازار سهام، شاخص کل بورس رشد کرد و همچنین شاخص هم وزن در نیمه دوم معاملات صعود قابل‌توجهی را تجربه کرد.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران سهام 

  

ریزش ادامه دار قیمت سکه/ قیمت سکه امروز چقدر ارزان شد؟قیمت سکه طرح جدید امروز (دوشنبه، 24 مردادماه) با 250 هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته، 14 میلیون و 50 هزار تومان معامله شد.
فردا قیمت بهار دلار 

  

همه در بازار فروشنده شدند/قیمت دلار 29 هزار تومان می شود؟به گفته کشتی‌آرای، هم اکنون قیمت سکه طرح جدید به کانال 13 میلیون تومان بازگشته و احتمال نزول قیمت دلار به کانال 29 هزار تومان نیز در روز جاری وجود دارد.
فردا فروشنده قیمت ارز قیمت 

  

قیمت دلار عقب نشینی کرد /قیمت سکه در مرز 14 میلیون توماناقتصادنیوز : بازار ارز و طلا امروز دوشنبه 2 مداد ماه شاهد کاهش قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت طلا بود .
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز