ایلنا   |  اجتماعی  |  

تملک 15 پلاک ثبتی بزرگ‌مقیاس برای تبدیل به بوستان‌های محلی در دستور کار شهرداری تهران

رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه محلات فاقد بوستان شهر تهران امسال شاهد ایجاد بوستان خواهند بود گفت: تملک 15 پلاک ثبتی برای تبدیل شدن به بوستان‌های محلی در دستور کار سال 1402 شهرداری تهران قرار دارد.

تملک 15 پلاک ثبتی بزرگ‌مقیاس برای تبدیل به بوستان‌های محلی در دستور کار شهرداری تهران

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی پیرهادی در جلسه کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران که در سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: خرید 15 پلاک ثبتی در دستور کار سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران قرار دارد تا به بوستان‌های محلی تبدیل شود.

وی با تاکید بر این که در برخی از محله‌های پایتخت با کمبود سرانه فضای سبز مواجه هستیم، اظهار داشت: در سال 1402 خرید 15 پلاک ثبتی کامل و با تبدیل شدن به بوستان، در اختیار شهروندان قرار می گیرند. تلاش می‌کنیم با ایجاد و افزایش سرانه فضای سبز محله‌های پایتخت به ویژه محله‌های کم‌برخوردار، عدالت فضای سبز را توسعه دهیم.

لزوم جلوگیری از حفر چاه و تغذیه مصنوعی آبخوان‌ها در تهران 

رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر این که فرونشست زمین یکی از تهدیدات جدی شهر تهران، خاطرنشان کرد: در مناطق جنوبی از جمله 16، 17، 18 و 19 و 21 نگرانی‌هایی درباره فرو نشست وجود دارد که باید با جلوگیری از استفاده بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی و حفر چاه و همچنین برنامه‌ریزی جهت تغذیه مصنوعی آبخوان‌های مورد هدف به منظور کاهش فروش نشست‌ها اقدام شود.

وی با تاکید بر این که شهرداری تهران و سازمان بوستان‌ها باید از ایجاد هرگونه چاه در شهر تهران جلوگیری کنند، عنوان کرد: بوستان‌های جنگلی و فضای سبز شهر تهران باید با پساب‌های بهداشتی آبیاری شوند و وزارت نیرو و سازمان آب و فاضلاب تهران موظف هستند، پساب بهداشتی در اختیار شهرداری برای آبیاری بوستان‌ها قرار دهند.

عضو شورای شهر تهران بر ضرورت توسعه آبیاری هوشمند و هوشمندسازی بوستان‌ها تاکید کرد و گفت: هوشمندسازی باید در سال جاری کامل شود و استفاده از پساب در فضای سبز با دقت دنبال شود.

نصب بیش از یکصد مخزن آب اضطراری در بوستان‌های تهران

پیرهادی همچنین در این جلسه ایجاد مخازن اضطراری آب در بوستان‌ها را از دیگر افتخارات این دوره مدیریت شهری دانست و گفت: شهر تهران در معرض تهدید بلایای طبیعی از جمله زلزله است که باید پیش‌بینی‌های لازم در این خصوص انجام شود و نصب مخازن آب اضطراری یکی از این تمهیدات و پیش‌بینی‌هاست. 

وی در ادامه یادآور شد: تا کنون جانمایی 249 مخزن اضطراری آب انجام شده است و این مخازن در بیش از یکصد محله نصب شده‌اند.

تسریع در تهیه طرح جامع فضای سبز شهر تهران

پیرهادی همچنین با تاکید بر ضرورت تسریع در تهیه و تصویب طرح جامع فضای سبز شهر تهران، ابراز امیدواری کرد که این طرح امسال تهیه و به تصویب شورای شهر برسد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در صورت تصویب این طرح‌، شهر تهران طرح جامع مناسبی برای توسعه فضای سبز خواهد داشت.

وی همچنین توجه به ایجاد و گسترش جاده‌های تندرستی در بوستان‌های جدیدالتاسیس شهر تهران را با اهمیت دانست و گفت: شهروندان به استفاده از جاده‌های سلامتی علاقمند هستند و با ایجاد این جاده‌ها سرانه ورزشی محله ها نیز افزایش می‌یابد.

سازمان بوستان‌ها گزارش بوستان‌های اهدایی رهبر انقلاب به پایتخت‌نشینان را ارائه کند 

پیرهادی در ادامه صحبت‌های خود در این جلسه دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص ایجاد فضای سبز را یادآور شد و عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکنون چندین بوستان به شهروندان در تهران اهدا کردند که ضروری است سازمان بوستان‌ها گزارشی در خصوص این بوستان‌ها تهیه و در صحن شورای شهر ارائه کند.

وی از بوستان‌های قلعه مرغی، ولایت و یاس به عنوان بوستان‌هایی یاد کرد که به دستور رهبر انقلاب در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

پیرهادی یادآور شد: همچنین جدیدا رهبر معظم انقلاب دستور در اختیار قرار دادن و ساخت بوستان 45 هکتاری در شهر تهران (پروژه چهار باغ) را صادر کردند‌ که فاز اول آن در سال 1402 افتتاح خواهد شد. 

سرانه استفاده از بوستان‌های جنگلی تهران پایین است

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که بوستان‌های جنگلی در مناطق مختلف پایتخت باید محلی برای گذراندن اوقات فراغت سالم توسط شهروندان باشد، بر لزوم ایجاد تفرجگاه‌های مناسب در بوستان های جنگلی تاکید کرد.

وی در پایان گفت: سرانه استفاده از بوستان‌های جنگلی نسبت به هزینه‌هایی که شهرداری برای آنها انجام می‌دهد، بسیار کم است و باید با تلاش سازمان بوستان‌ها این سرانه افزایش یابد.

انتهای پیام/

تندرستی کار شهرداری تهران   اخبار برگزیده
  

تحول در کریدورهای ترانزیتی شمال- جنوب و شرق- غربمعاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: همکاری ایران با ازبکستان و ترکمنستان، تحول قابل توجهی در ترانزیت از طریق کریدور شمال جنوب و شرق غرب ایجاد خواهد کرد و نشست‌های تخصصی در این خصوص به‌ زودی برگزار می‌شود...
ایلنا حمل و نقل شهرسازی ایران 

  

رئیسی: رشد نقدینگی به 26 درصد رسیده استدر یک دهه رشد اقتصادی در کشور نداشتیم و متوسط رشد آن‌مورد انتظار نبود ولی در سال اول فعالیت دولت سیزدهم رشد اقتصادی بیش از 4 درصد را داشتیم. رییس جمهور پیش از تقدیم لایحه 1403 به مجلس: در شروع فعالیت دولت با کسری بودجه 480 هزار میلیاردی مواجه بود ولی نه با استقراض و یا چاپ پول بلکه با کسب درآمد در شش ماهه دوم این کسری بودجه جبران شد...
فردا رشد اقتصادی نقدینگی درآمد 

  

مازوت‌سوزی کارخانه‌های البرز بر آلودگی تهران موثر استرئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در البرز مازوت‌سوزی صورت گرفته اما انتظار می‌رود امسال این اقدام انجام نشود؛ چرا که بر آلودگی هوا در تهران اثرگذار خواهد بود...
ایلنا آلودگی هوا تهران 

  

رئیسی: در بودجه 1403، تمرکز بر جلوگیری از فرارهای مالیاتی استدر رسانه‌ها مباحثی حول مالیات شکل گرفت و این تصور ایجاد شد که قرار است مالیات حقوق‌بگیران افزایش پیدا کند. رییس‌جمهور پیش از تقدیم لایحه 1403 به مجلس: بنا داریم از تصدی دولت کاسته شود، بر نظارت دولت افزوده شود و بخش خصوصی و تعاونی با هدایت، حمایت و نظارت دولت فعال شود. در رسانه‌ها مباحثی حول مالیات شکل گرفت و این تصور ایجاد شد که قرار است مالیات حقوق‌بگیران افزایش پیدا کند.
فردا بودجه رسانه مالیات 

  

شرایط صعود تیم فوتبال پرسپولیسپرسپولیس چگونه به یک هشتم لیگ قهرمانان صعود می‌کند؟
خانه فوتبال فوتبال پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا 

  

پاسخ رعیتی فرد به ترمیم حقوق: ان‌شاالله برای سال جدید تصمیم بهتری بگیریممعاون روابط کار وزارت کار در خصوص طرح استاد شاگردیِ برنامه توسعه هفتم گفت: این طرح ابتدا با پیشنهاد وزارت کار حذف شد. آنچه الان به عنوان طرح استاد شاگردی در برنامه توسعه هفتم آمده را کمیسیون تلفیق در لایحه گذاشته و ما هم امیدواریم در مراحل رسیدگی در صحن تعدیل شود...
ایلنا کار 

  

ملی‌پوش هندبال بعد از باخت برابر بحرین: هنوز امید به صعود داریمشهاب صادق‌زاده بازیکن تیم ملی هندبال با وجود شکست برابر بحرین همچنان امیدوار است تیمش با برتری برابر کره صعود کند. به گزارش ایلنا، شهاب صادق زاده عضو تیم ملی هندبال پس از پایان بازی ایران و بحرین در مرحله یک چهارم نهایی بازیهای آسیایی هانگژو گفت: همه هم قسم شده بودیم بازی خوبی را مقابل بحرین داشته باشیم...
ایلنا هندبال بازی بحرین 

  

هاکان دمیر: ازحالا به بعد حریفان‌ تیم ملی بسکتبال سخت تر می شوندسرمربی تیم ملی بسکتبال ضمن ارزیابی عملکرد شاگردانش در دیدار با قزاقستان، تاکید کرد که از حالا به بعد تیمش با حریفان سخت تری روبرو می شود. به گزارش ایلنا، هاکان دمیر سرمربی تیم ملی بسکتبال در خصوص عملکرد بازیکنانش در بازی برابر قزاقستان گفت: بازی در نیمه اول راحت نبود و آن‌ها چند پرتاب سه‌امتیازی خوب داشتند اما در نیمه دوم ما سعی کردیم به بازی برگردیم و سریع‌تر بازی کردیم...
ایلنا بسکتبال بازی قزاقستان 

  

میثم میرزایی: صدرنشین شدیم اما هنوز اتفاقی نیفتاده استملی پوش بسکتبال ایران بعد از صعود به مرحله یک چهارم به عنوان صدرنشین گفت: هنوز اتفاقی نیفتاده، اصل کار از اینجا به بعد است. به گزارش ایلنا، میثم میرزایی، سنتر تیم ملی بسکتبال ایران بعد از شکست قزاقستان و صعود به مرحله یک‌چهارم اظهار داشت: اول‌ از همه به بچه های تیم و کادرفنی خسته نباشید می گویم که در این بازی خیلی زحمت کشیدند. خدا را شکر بازی خوبی بود...
ایلنا بسکتبال ایران بازی 

  

نظر متفاوت بشار اسد درباره مصالحه بین ایران و عربستانتسنیم/ رئیس جمهور سوریه با استقبال از توافق آشتی بین ایران و عربستان سعودی گفت که این توافق دستاورد بسیار خوبی بوده که توانست به ایجاد مشکلات بین کشورهای منطقه از سوی آمریکا پایان دهد.
نامه نیوز بشار اسد ایران ایران و عربستان 

  

خبر داغ امروز برای افزایش قیمت بنزین | قیمت بنزین دو برابر می شود؟در حالی که از زمان قانونی ضرورت اجرای برنامه هفتم توسعه دو سال می‌گذرد، لایحه مربوط به آن همچنان بین مجلس و دولت در رفت و آمد است.
مثلث افزایش قیمت قیمت واردات بنزین 

  

در جلسه اخیر کارگزارانی‌ها با روحانی چه گذشت؟گر چه برخی از اصلاح طلبان سعی دارند اینگونه القا کنند که در جلسات خود بحثی درباره انتخابات نمی‌شود اما اخباری که از این نشست ها بیرون می آید بیانگر آن است که جبهه اصلاحات و اعتدال تلاش دارند راهی برای ورود به مجلس پیدا کنند اما این مسیر با یک بحران مواجه است!  مسیرانتخاب: با اتمام مرحله پیش ثبت نام‌ها برای انتخابات مجلس، فعالیت و جلسات احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی برای حضور در ا...
فردا اسحاق جهانگیری اصلاح طلبان غلامحسین کرباسچی 

  

قالیباف: صدای انقلاب اسلامی را می‌شد از زبان جوانان شیعۀ آفریقای جنوبی شنیدرئیس مجلس در بدو ورود به ایران و بازگشت از سفر آفریقای جنوبی با بیان اینکه نشستی با ایرانیان مقیم آفریقای جنوبی فعال در مسائل اقتصادی، فرهنگی، علمی و آموزشی در دانشگاه ها داشتیم، همچنین بازدیدی از مرکز اسلامی ژوهانسبورگ داشتیم و می خواهم بگویم هر کس می خواهد نتیجه مجاهدت های امام خمینی (ره) و ثمره خون شهدا و صدای انقلاب، همچنین عظمت و قدرت انقلاب اسلامی و حوزه نفوذ ایران عزیز را...
مثلث ایران امام خمینی زمین 

  اخبار داغ
  

پیش‌بینی جذاب از قیمت دلار / بازار ارز در انتظار یک اتفاقدر بازار سهام، با توجه به رفتار سال‌های قبل این بازار، سال1403 می‌تواند با بهبود شرایط سیاستگذاری آغاز یک مسیر صعودی باشد و می‌توان با انتخاب یک سبد بهینه، کسب سود مطمئن داشت.
گسترش بازار طلا و ارز قیمت دلار 

  

خبر جدید از خرید برق / صنایع به سمت بورس انرژی بروندسبق گفته رییس هیات مدیره انجمن بلاکچین، برخی صنایع باید به سمت بورس انرژی بروند.
گسترش دنیای مجازی برق انرژی 

  

اقتصادنیوز: دوران کرونا علاوه بر اینکه بازار خودرو را تحت تاثیر خود قرار دارد سبب شد تا خطوط تولید برندهای جهانی خودروساز نیز با محدودیت روبرو شوند و برخی از پروژه های خودرویی متوقف شوند.
اقتصادنیوز بازار خودرو خودرو تولید 

  

اقتصادنیوز: امروز ارزش معاملات خرد با کاهش 9 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 132 میلیارد تومان رسید که کمترین رقم هفته است.
اقتصادنیوز 

  

قیمت دلار امروز 2 اسفند 1402 | قیمت دلار سر به فلک کشیدقیمت دلار امروز بدون نوسان و با همان رقم روز سه‌شنبه معامله شد. حرکت افزایشی، کاهشی و سپس رنج دلار به الگوی کوتاه‌مدت رفتاری این اسکناس طی دو هفته گذشته تبدیل شده است.
نامه نیوز قیمت دلار مصاحبه 

  

کاهش حباب ارز و طلا | قیمت سکه جدید 250 هزار تومان ارزان شد| قیمت سکه و طلا امروز 2 اسفندمحمدکشتی آرای عضو کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران امروز با حضور در غرفه ایرنا افزود: در سال‌های گذشته در 2ماه پایانی سال نوساناتی روی قیمت ارز داشتیم امسال با اقدامات بانک مرکزی باعث شد سیر صعودی سال‌های گذشته را نداشته باشیم. حراج‌های طلا و واگذاری سکه، اقدامات بانک مرکزی برای کاهش قیمت ارز و طلا بود...
فردا ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

زیرسویه JN1، سویه جدید کرونا محسوب نمی‌شودرئیس انستیتو پاستور ایران: هیچ سویه جدیدی از کرونا مشاهده نشده است.
۵۵ آنلاین ایران سرماخوردگی مرگ 

  

قیمت سکه و طلا امروز 2 اسفند 1402؛ سکه امامی در یک قدمی کانال 33 میلیون تومانیامروز چهارشنبه 2 اسفند هر قطعه سکه امامی با افزایش 44 هزار تومان، به قیمت 32 میلیون و 895 هزار تومان فروخته شد.
اعتماد قیمت سکه و طلا 

  

اقتصادنیوز:قیمت دلار مبادله ای، امروز به 42,920 (چهل و دو هزار و نهصد و بیست ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش 0.01 درصدی داشته است. .
اقتصادنیوز قیمت دلار جدول