ایلنا   |  اجتماعی  |  

تملک 15 پلاک ثبتی بزرگ‌مقیاس برای تبدیل به بوستان‌های محلی در دستور کار شهرداری تهران

رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه محلات فاقد بوستان شهر تهران امسال شاهد ایجاد بوستان خواهند بود گفت: تملک 15 پلاک ثبتی برای تبدیل شدن به بوستان‌های محلی در دستور کار سال 1402 شهرداری تهران قرار دارد.

تملک 15 پلاک ثبتی بزرگ‌مقیاس برای تبدیل به بوستان‌های محلی در دستور کار شهرداری تهران

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی پیرهادی در جلسه کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران که در سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: خرید 15 پلاک ثبتی در دستور کار سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران قرار دارد تا به بوستان‌های محلی تبدیل شود.

وی با تاکید بر این که در برخی از محله‌های پایتخت با کمبود سرانه فضای سبز مواجه هستیم، اظهار داشت: در سال 1402 خرید 15 پلاک ثبتی کامل و با تبدیل شدن به بوستان، در اختیار شهروندان قرار می گیرند. تلاش می‌کنیم با ایجاد و افزایش سرانه فضای سبز محله‌های پایتخت به ویژه محله‌های کم‌برخوردار، عدالت فضای سبز را توسعه دهیم.

لزوم جلوگیری از حفر چاه و تغذیه مصنوعی آبخوان‌ها در تهران 

رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر این که فرونشست زمین یکی از تهدیدات جدی شهر تهران، خاطرنشان کرد: در مناطق جنوبی از جمله 16، 17، 18 و 19 و 21 نگرانی‌هایی درباره فرو نشست وجود دارد که باید با جلوگیری از استفاده بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی و حفر چاه و همچنین برنامه‌ریزی جهت تغذیه مصنوعی آبخوان‌های مورد هدف به منظور کاهش فروش نشست‌ها اقدام شود.

وی با تاکید بر این که شهرداری تهران و سازمان بوستان‌ها باید از ایجاد هرگونه چاه در شهر تهران جلوگیری کنند، عنوان کرد: بوستان‌های جنگلی و فضای سبز شهر تهران باید با پساب‌های بهداشتی آبیاری شوند و وزارت نیرو و سازمان آب و فاضلاب تهران موظف هستند، پساب بهداشتی در اختیار شهرداری برای آبیاری بوستان‌ها قرار دهند.

عضو شورای شهر تهران بر ضرورت توسعه آبیاری هوشمند و هوشمندسازی بوستان‌ها تاکید کرد و گفت: هوشمندسازی باید در سال جاری کامل شود و استفاده از پساب در فضای سبز با دقت دنبال شود.

نصب بیش از یکصد مخزن آب اضطراری در بوستان‌های تهران

پیرهادی همچنین در این جلسه ایجاد مخازن اضطراری آب در بوستان‌ها را از دیگر افتخارات این دوره مدیریت شهری دانست و گفت: شهر تهران در معرض تهدید بلایای طبیعی از جمله زلزله است که باید پیش‌بینی‌های لازم در این خصوص انجام شود و نصب مخازن آب اضطراری یکی از این تمهیدات و پیش‌بینی‌هاست. 

وی در ادامه یادآور شد: تا کنون جانمایی 249 مخزن اضطراری آب انجام شده است و این مخازن در بیش از یکصد محله نصب شده‌اند.

تسریع در تهیه طرح جامع فضای سبز شهر تهران

پیرهادی همچنین با تاکید بر ضرورت تسریع در تهیه و تصویب طرح جامع فضای سبز شهر تهران، ابراز امیدواری کرد که این طرح امسال تهیه و به تصویب شورای شهر برسد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در صورت تصویب این طرح‌، شهر تهران طرح جامع مناسبی برای توسعه فضای سبز خواهد داشت.

وی همچنین توجه به ایجاد و گسترش جاده‌های تندرستی در بوستان‌های جدیدالتاسیس شهر تهران را با اهمیت دانست و گفت: شهروندان به استفاده از جاده‌های سلامتی علاقمند هستند و با ایجاد این جاده‌ها سرانه ورزشی محله ها نیز افزایش می‌یابد.

سازمان بوستان‌ها گزارش بوستان‌های اهدایی رهبر انقلاب به پایتخت‌نشینان را ارائه کند 

پیرهادی در ادامه صحبت‌های خود در این جلسه دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص ایجاد فضای سبز را یادآور شد و عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکنون چندین بوستان به شهروندان در تهران اهدا کردند که ضروری است سازمان بوستان‌ها گزارشی در خصوص این بوستان‌ها تهیه و در صحن شورای شهر ارائه کند.

وی از بوستان‌های قلعه مرغی، ولایت و یاس به عنوان بوستان‌هایی یاد کرد که به دستور رهبر انقلاب در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

پیرهادی یادآور شد: همچنین جدیدا رهبر معظم انقلاب دستور در اختیار قرار دادن و ساخت بوستان 45 هکتاری در شهر تهران (پروژه چهار باغ) را صادر کردند‌ که فاز اول آن در سال 1402 افتتاح خواهد شد. 

سرانه استفاده از بوستان‌های جنگلی تهران پایین است

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که بوستان‌های جنگلی در مناطق مختلف پایتخت باید محلی برای گذراندن اوقات فراغت سالم توسط شهروندان باشد، بر لزوم ایجاد تفرجگاه‌های مناسب در بوستان های جنگلی تاکید کرد.

وی در پایان گفت: سرانه استفاده از بوستان‌های جنگلی نسبت به هزینه‌هایی که شهرداری برای آنها انجام می‌دهد، بسیار کم است و باید با تلاش سازمان بوستان‌ها این سرانه افزایش یابد.

انتهای پیام/

تندرستی کار شهرداری تهران   اخبار برگزیده
  

ظریف: انتخاب کردیم آنان را که در پی کاستن از خسارات بودند را «سازشکار» و حتی «خائن» بنامیموزیر امور خارجه پیشین کشورمان با انتشار یادداشتی علت و چرایی استفاده خود از عبارت «خودمان انتخاب کردیم» که چندسال قبل از سوی او مطرح شد و مورد انتقادات فراوان قرار گرفت را تشریح کرد.
مثلث محمدجواد ظریف اینستاگرام ایران 

  

محسن رضایی: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیممعاون اقتصادی رئیس جمهور تنش آبی را یکی از مشکلات کشور و بالتبع استان سمنان دانست و گفت: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیم.
فردا محسن رضایی رئیس جمهور ایران 

  

نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه‌گرایی افزایش خواهد یافتسخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد:نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه گرائی افزایش خواهد یافت.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران وزارت خارجه 

  

ائتلاف‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در حال شکل‌گیری است/ عربستان، امارات و قطر جزو متقاضیان اقدام اشتراکیفرمانده نیروی دریایی ارتش از شکل‌گیری ائتلاف‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خبر داد و گفت: ائتلاف مشترک نیروی دریایی ایران با کشورهای منطقه از جمله عربستان و امارات به زودی شکل می‌گیرد.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران رزمایش 

  

بمب خبری در فوتبال ایران/ بیرانوند با رونالدو هم‌تیمی می‌شود؟علیرضا بیرانوند مرد شماره یک تیم ملی و پرسپولیس مورد توجه دو باشگاه عربستانی قرار گرفته است.
خانه فوتبال تیم ملی فوتبال ایران فوتبال ایران 

  

مکاتبه مالیاتی دولت با شورای نگهبان و مجمع تشخیصوزیر اقتصاد گفت: با شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام برای به ثمر رسیدن لایحه مالیات بر سوداگری مکاتبه کردیم و امیدواریم که هرچه زودتر این قوانین به نتیجه برسد.
ایلنا دولت شورای نگهبان بازار کار 

  

دربی؛آخرین حضور ساپینتو در استقلال|تمدید فقط با قهرمانیبازی آخر ریکاردو روی نیمکت استقلال! شاید ... با قرارداد یا بدون قرارداد، ساپینتو پنج شنبه می رود
خانه فوتبال دربی ایران خودرو خودرو 

  

رئیس قوه قضائیه دستور داد؛ دستگاه‌های اطلاعاتی عناصر ضدانقلاب را شناسایی و معرفی کنندرئیس قوه قضائیه گفت: امروز در برخی از این ناهنجاری‌ها، دست دشمن برای ضربه زدن به نظام آشکار است؛ بر همین اساس دستگاه‌های اطلاعاتی ما باید این جریانات سازمان‌یافته را که با عناصر ضدانقلاب مرتبط هستند، شناسایی و معرفی کنند.
مثلث قوه قضاییه اینستاگرام تورم 

  

خبر خوش به خریداران خودرو | قیمت خودروهای داخلی اعلام شدامروز هشتم خرداد ماه 1402، قیمت خودرو طبق معمول روزهای گذشته به روند نزولی خود ادامه داد. با این حال تعداد محدودی از محصولات اندکی افزایش قیمت را تجربه کردند.
مثلث بهاره رهنما خودرو بازار خودرو 

  

موافقت‌نامه مطالعه و همکاری میدان مشترک هنگام بین ایران و عمان امضا شدایران و عمان موافقت‌نامه‌ای با موضوع مطالعه و همکاری میدان مشترک هنگام امضا کردند.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران وزارت نفت جمهوری اسلامی 

  

دلیل تعطیلی شرکت داروگر | جلسه اضطراری برای حل مشکل کارگرانمدیرعامل داروگر به بهانه مسائل مالیاتی تعداد زیادی از کارگران را بیکار و بخش هایی از کارخانه را پلمب کرده است.
فردا بخش خصوصی استثنایی کارگر 

  

هشدار نماینده مجلس نسبت به حذف ارز 28500 تومانی/ دوباره شوک قیمتی وارد می‌شودعضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد.
ایلنا ارز نرخ ارز پتروشیمی 

  

اولویت فصل نقل و انتقالات پرسپولیس مشخص شدمسیر پرسپولیس در نقل‌وانتقالات تابستانی مشخص شد
خانه فوتبال باشگاه پرسپولیس پرسپولیس فوتبال 

  

کمیته استیناف، مدرک جدیدی از باشگاه‌ها نمی‌گیردسازوکار معرفی تیم‌ها به AFC/ کمیته استیناف، مدرک جدیدی از باشگاه‌ها نمی‌گیرد
خانه فوتبال باشگاه پرسپولیس فوتبال کنفدراسیون فوتبال آسیا 

  

صحرایی به مجلس رفت«رضامراد صحرایی» که شامگاه 31 اردیبهشت به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس معرفی شد، امروز - دوشنبه - برای تعامل با نمایندگان و تشریح برنامه های خود در کمیسیون‌های تخصصی به مجلس شورای اسلامی رفت.
فردا مجلس شورای اسلامی وزارت آموزش و پرورش آموزش 

  اخبار داغ
  

اقتصادنیوز: میانگین ارزش معاملات خرد سهام در خرداد ماه نسبت به ماه پیشین کاهش شدیدی داشته است.
اقتصادنیوز سهام ماه 

  

جدیدترین آمار کرونا | آمار جان باختگان کرونا امروزمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: طی 24 ساعت گذشته، یک فرد به کووید19 جان خود را از دست داد و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به 146 هزار و 268 رسید.
فردا روابط عمومی ایران خودرو وزارت بهداشت 

  

16 مبتلا و یک فوتی؛ جدیدترین آمار کرونا در ایرانمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت آخرین وضعیت کرونا در کشور را اعلام کرد.
ایلنا وزارت بهداشت روابط عمومی ایران 

  

وزارت بهداشت، از فوت یک نفر بر اثر ابتلا به کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

پیش‌بینی متفاوت از آینده بازار طلا و سکه | کاهش 3.5 میلیون تومانی قیمت سکهرییس اتحادیه طلا و جواهر درباره روند قیمت طلا و سکه در روزهای آینده می‌گوید: به اعتقاد من در روزهای آینده افزایش قیمتی در بازار نداریم و کاهش قیمت‌ها نیز در حدود یک تا 3 درصد خواهد بود.
فردا ایران خودرو خودرو پول 

  

دو و میدانی بین المللی بورسا - ترکیه؛ فصیحی قهرمان رقابت های ماده 100 متر شدفرزانه فصیحی قهرمان دوهای سرعت دو و میدانی بانوان کشورمان در جریان برگزاری رقابت‌های بین المللی دو و میدانی بورسا ترکیه موفق شد در جایگاه نخست رقابت ماده 100 این مسابقات قرار گیرد.
ایلنا دوومیدانی ترکیه 

  

آنچه باید درباره تغییر ساعت کاری ادارات بدانید؛ بانک‌ها و بورس‌ها چه زمانی آغاز بکار می‌کنند؟ساعت کاری ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی در تهران بار دیگر تغییر کرد. این تغییر از سه‌شنبه 16 خرداد اعمال می‌شود. اما بانک‌ها و بورس چه زمانی فعالیت خود را آغاز می‌کنند. تکلیف حمل‌ونقل عمومی چه می‌شود؟
اعتماد بانک تهران 

  

قیمت خودرو کوییک سقوط کرد! | کوییک صفر به 268 میلیون رسیدبرای اطلاع از قیمت خودرو کوییک در بازار در ادامه این خبر باما همراه باشید.
۵۵ آنلاین قیمت خودرو ماه 

  

اقتصادنیوز: در این گزارش به بررسی تحولات بازار طلا و سکه در نیمه اول خرداد 1402 پرداخته شده است.
اقتصادنیوز قیمت 

  

قیمت دلار 14 خرداد 1402 | قیمت روز دلار و نرخ ارز امروز یکشنبه 1402/3/14قیمت هر دلار آمریکا در روز یکشنبه 1402/3/14 در بازار آزاد 50 هزار و 650 تومان تعیین شده و به فروش می رسد.
خانه فوتبال قیمت دلار دلار آمریکا 

  

اعطای بورس تحصیلی دولت مالزی در مقطع کارشناسی ارشددولت مالزی در رشته‌های تحصیلی متنوع در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد بورس تحصیلی عطا می‌کند.
ایلنا دولت مالزی جمهوری اسلامی ایران 

  

حباب قیمتی بازار خودرو ترکید | قیمت خودرو به کارخانه نزدیک شد | خرید کدام خودرو از کارخانه به‌صرفه‌تر است؟وضعیت بازار خودرو طی چند هفته گذشته به‌حدی کاهشی بود که برخی از خودروها تا مرز قیمت کارخانه پایین آمده است.
فردا بازار خودرو ایران خودرو خودرو