گسترش   |  ورزشی  |  

پرسپولیس هر 4 جام ممکن را می‌خواهد

مربی پرسپولیس: من همیشه گفته‌ام خارج از مسائل تاکتیکی و فنی رمز موفقیت تیم ما متحد بودن و همدلی ماست.

پرسپولیس هر 4 جام ممکن را می‌خواهد

حمید مطهری درحالی به همراه تیم پرسپولیس برای حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در هند حضور داشت که 5 ادریبهشت تولد 47 سالگی خود را جشن گرفت و در پایان این مسابقات به همراه پرسپولیس موفق شد از گروه خود صعود کند. از همین رو وی گفت‌وگوی با خبرنگار ما داشته که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پرسپولیس مقتدرانه صعود کرد

 پرسپولیس باشگاه بزرگی است و ما همیشه تلاش می‌کنیم و مبارزه گر هستیم که بهترین عملکرد را به نمایش بگذاریم. درباره این موضوع باید بگویم ما از هواداران خود تشکر میکنیم که حمایت آنها از ما همیشگی بوده است و انرژی مثبتی برای ما فرستاند و این صعود مقتدرانه را به هواداران وملت خوب ایران تقدیم می‌کنم.

سال گذشته برای شما چگونه بود؟

ما توانستیم قهرمان ایران بشویم و به فینال رقابت‌های لیگ قهرمانان صعود کنیم همه این اتفاقات حس خوبی به هر فوتبال‌دوستی خواهد داد. اما متاسفانه در این سال که می‌توانست سال خوبی برای ما باشد برخی از دوستان خود را از جمله علی انصاریان و مهرداد میناوند را از دست دادیم.

پرسپولیس در فصل جاری همچنان مدعی است؟

ما در چهار جام درگیر هستیم که یکی از آنها سوپرجام ایران است که یک تک‌بازی بین ما و تراکتور است. بنابراین ما تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا در تمامی مسابقات مدعی باشیم و پرسپولیس را به قهرمانی برسانیم. همه این اتفاقات منوط به آن است که مثل گذشته سخت تمرین کنیم و تلاش خود را به کار ببریم و مبارزه کنیم.

تیم بعد از فینال آسیا تا چند هفته نتایج خوبی نگرفت. این موضوع بازهم تکرار می‌شود؟

طبیعی بود که بعد از دست دادن فینال آسیا بازیکنان ما در شرایط روحی و روانی خوبی به سر نمی‌برد و علی رغم اینکه شایسته قهرمانی بودیم تیم ناکام ماند و ذهن بازیکنان درگیر این بازی باشد. باز با این حال بعد از باخت آلومینیوم اراک ما از این بازی خیلی درس‌های زیادی گرفتیم و روی نقاط ضعف خود بیشتر کار کردیم و همچین سعی کردیم نقاط قوت خود را ارتقا دهیم. در نهایت با تلاش بیشتر تیم نتیجه گرفت و بعد از موفقیت در لیگ این موضوع در لیگ قهرمانان نیز برای ما تکرار شد و ما مقتدرانه به دور بعدی رقابت‌ها صعود کردیم.

برگزارای دربی باز هم حواشی ایجاد کرده است

ما همان درخواستی را از سازمان لیگ کرده‌ایم که استقلال پیش از دربی رفت آن را خواسته بود. ما بعد از فینال آسیا بازی‌های خود را به صورت فشرده انجام دادیم و به دربی رسیده‌ایم. این رفتارهای ضد و نقیض به هیچ عنوان برای سازمان لیگ خوب نیست.

رمز موفقیت پرسپولیس چیست؟

من همیشه گفته‌ام خارج از مسائل تاکتیکی و فنی رمز موفقیت تیم ما متحد بودن و همدلی ماست که این بالاتر از تمامی مسائل فنی است. ما بارها نشان دادیم یک گروه و یک تیم هستیم و در مسائل فنی نیز کار تیمی همیشه در اولویت است. خیلی از بازیکنان از جمع ما جدا شدند و بازیکنان جدیدی به جمع ما اضافه شده ولی در همان مدت زمان کوتاه سریع خود را با شرایط وفق دادند و به کمک تیم آ‌مدند. همان طور که می‌دانید رقابت با تیم‌ هایی که در آسیا حضور دارند همواره سخت است چرا که برخی از تیم‌ها با مخارج زیاد و هزینه کردن‌های دلاری به دنبال موفقیت هستند و به خوبی می‌دانیم پرسپولیس کار بزرگی را در آسیا انجام داد و این موفقیت چیزی جز تلاش شبانه‌روزی تمامی افراد در باشگاه نیست مخصوصا بازیکنان که با جان و دل بازی کردند و به تصمیمات خود متعهدانه عمل کردند. اگر یک مربی خارجی این موفقیت را به‌دست می‌آورد ما آن را در بوق و کرنا می‌کردیم اما همه دیدیم پرسپولیس با یک گروه فنی ایرانی به چنین موفقیت‌هایی رسید. شما بسیاری از مهره‌های کلیدی خود را از دست داده‌اید و با این همه مشکلات حاشیه‌ای و شیوع ویروس کرونا و عدم حضور تماشاگران که نقش مهمی در موفقیت‌های پرسپولیس دارند و همچنین با تصمیمات مغرضانه‌ای که علیه ما گرفته شد توانستیم تا فینال آسیا پیش برویم و همچنین قهرمان نیم فصل بشویم.

اگر آل کثیر در فینال حضور داشت پرسپولیس قهرمان می‌شد؟

من در خصوص بودن یا نبودن یک بازیکن صحبت نمی‌کنیم اما محرومیت عیسی آل کثیر ناجوانمردانه بود هر چند ما در بازی فینال وحید امیری و احسان پهلوان را در اختیار نداشتیم. قطعا اگر ما تیم خود را کامل در اختیار داشتیم قطعا شرایط برای ما تغییر می‌کرد اما می‌گویم تیم ما هیچ وقت متکی به یک فرد نبوده و همیشه به معنای واقعی تیم است.

تیم‌های شرق آسیایی برای ما یک تابو هستند؟

متاسفانه در لیگ شرایط برای ما به گونه‌ای رقم خورد که سه هفته نتوانستیم بازی کنیم و از شرایط مسابقه به دور شدیم و من هنوز نمی‌دانم چرا بازی ما با ذوب آهن لغو شد ما هیچ موقع اهل عذر و بهانه نیستیم و هرگز دنبال فرار از انتقاد و پاسخگویی نبوده‌ایم حتی اگر یادتان باشد ما مجبور شدیم یک بازی درون تیمی انجام دهیم و این موضوع در 20 دقیقه ابتدایی بازی کاملا مشهود بود و اولسان خودش را به ما تحمیل کرد و به خوبی دیدیم هر چه از بازی گذشت پرسپولیس سوار بازی شد.

از عملکرد خریدهای جدید پرسپولیس راض هستید؟

بارها گفته‌ام و باز هم می‌گویم بازیکنی که در پرسپولیس بازی می‌کند باید شخصیت قهرمانی و ذهن برنده داشته باشد که خدا را شکر بازیکنان ما این خصلت را دارند و هیچ وقت اشباع نمی‌شوند و تشنه موفقیت هستند. بازیکنان ما علی الخصوص خریدهای جدید ما در دور گروهی لیگ قهرمانان آ‌سیا به خوبی ارزش‌های خود را به نمایش گذاشتند. بچه‌های ما همگی بازیکنان ارزشمندی هستند و با حضور مهدی ترابی شهریار مغانلو و فرشاد فرجی تیم ما تکمیل‌تر شده است و تلاش خود را به کار می‌گیریم تا در همه جام‌ها موفق باشیم.

با حضور بازیکنان جدید کار کادرفنی برای چیدن ترکیب سخت نشده است؟

این را می‌توان به نوعی یک دردسر شیرین برای ما قلمداد کرد خدا را شکر تمامی بازیکنان ما توانمند هستند و این موضوع دست ما را برای مدل‌های مختلف بازی و تاکتیک‌های متفاوت باز می‌گذارد. یک تیمی مثل پرسپولیس همیشه باید بازیکنان باکیفیت و با نشاطی را در اختیار داشته باشد بنابراین هر چه حس رقابت در تیم بیشتر باشد این به نفع پرسپولیس خواهد بود.

نظرتان در مورد یحیی گل محمدی چیست؟

ما مربی‌های توانمندی را در اختیار داریم و باید با توجه به امکاناتی که در اختیار آنها قرار می‌دهیم از آنها خروجی بخواهیم و من معتقدم اگر شرایط را برای مربیان ایرانی فراهم کنیم قطعا در آسیا صاحب سبک خواهیم شد. فوتبال ایران به نظر من باید به یحیی گل محمدی بیشتر احترام بگذارد.

در مرحله بعدی به استقلال تاجیکستان خورده‌اید

بله. من شناختی از این تیم ندارم. اما قطعا تیمی که توانسته 4 گل به الهلال بزند و صدرنشین گروه شود تیم خوب و شایسته‌ای است. ما در روزهای آینده قطعا بازی این تیم را مشاهده خواهیم کرد و خود را برای دیدار با این تیم آماده می‌کنیم.

 

منبع: ایلنا

پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا شهریار   اخبار برگزیده
  

توضیحات نماینده سابق درباره اظهارات جنجالی لاریجانی در ستاد انتخاباتنماینده ادوار مجلس با اشاره به نگاه فراجناحی لاریجانی در انتخابات گفت: «توسعه اقتصادی» محور برنامه های لاریجانی در دولت سیزدهم است.
مثلث محمدرضا شریفی نیا ستاد انتخابات کشور انتخابات ریاست جمهوری 

  

جلسه حزب ندای ایرانیان با جهانگیری/ با لاریجانی جلسه نداشتیم / از نامزد مورد اجماع جریان اصلاحات حمایت می‌کنیمیک عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان از برگزاری جلسات این حزب با نامزدهای ثبت‌نام کننده در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان علی لاریجانی 

  

محسن هاشمی: تنها رئیس‌جمهوری که از کمبود اختیارات نگفت، پدرم بود 27 اردیبهشت 1400 - 10:18 اخبار سیاسی اخبار سیاست ایران محسن هاشمی: تنها راه بهبود شرایط کشور صندوق‌های رای است [کلیک و کشیدن برای جابجایی] محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران و داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما به مشارکت فعال در انتخابات یعنی حضور جدی برای پیروزی معتقد هستیم و تنها راه بهبود شرایط کشور را صندوق‌های رای می‌دانیم. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، محسن هاشمی رئیس…
فردا انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری ایران 

  

هیات‌های مذاکره کننده روسیه و آمریکا با یکدیگر دیدار کردندنماینده روسیه در سازمان های بین‌المللی و نماینده ویژه آمریکا در مورد ایران با محوریت احیای برجام دیدار کردند.
ایلنا روسیه وین ایران 

  

زمان واکسیناسیون عمومی کرونا در استان تهراننادر توکلی درباره پیش‌بینی زمان آغاز فراگیر واکسیناسیون افراد در استان تهران ابراز داشت: پیش‌بینی می‌شود از اوایل تیر به بعد، بعد از اینکه واکسیناسیون گروه‌های سنی تمام شود، سراغ واکسیناسیون عمومی برویم.
۵۵ آنلاین واکسیناسیون درمان تهران 

  

زلزله جدید ماسک؛ سقوط 10 درصدی بیت کوینروز دوشنبه بیت کوین با 43 هزار دلار معامله شد 10.38 درصد افت در روز. این بزرگترین ضرر یک روزه در هفته اخیر بود. قیمت بیت کوین به پایین تر حد میانه زمستان رسید.
اقتصادنیوز ماسک قیمت بیت کوین بیت کوین 

  

ادعای باورنکردنی؛ شک بزر گ پرسپولیسی‌ها به برد سپاهان!هواداران پرسپولیس بعد از برد پرگل سپاهان مقابل مس رفسنجان این بازی را مشکوک قلمداد کردند.
خانه فوتبال باشگاه سپاهان فرهاد مجیدی پرسپولیس 

  

احمدی‌نژاد خود را نماینده معترضین می‌داندرویکرد احمدی نژاد نسبت به نظام و حکومت دستخوش تغییرات جدی شده و فارغ از اینکه حرف‌هایش دروغ یا راست، غلط یا درست باشد بی‌پیرایه و صریح مطرح می‌کند و بخشی از جامعه تحت تاثیر حرف‌های او قرار می‌گیرند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دموکراسی شورای نگهبان 

  

ضربه قیمت مصوب خودرو به فروش فوق العاده در 1400مجوز شورای رقابت مبنی بر افزایش 9 درصدی قیمت و مقررات فروش خودروهای پیش‌فروش شده به قیمت سال گذشته، با انتقاد برخی از مسوولان صنعتی کشور و خودروسازان همراه شد...
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

طرح ساماندهی خودرو دوباره بررسی می شودعضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه امروز طرح ساماندهی صنعت خودرو در این کمیسیون بررسی می‌شود، گفت: وزارت صمت معتقد است که قیمت پایه خودرو در بورس کالا باید از سوی خودروساز تعیین شود...
خودروتک خودرو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای نگهبان 

  

پا در این عرصه گذاشتم تا صدای زنان خاموش این سرزمین باشمزهرا شجاعی می‌گوید که از او خواسته‌اند مصاحبه کند اما نام برنامه "آقای رئیس جمهور است" طنزی تلخ؛پس به خنده می گوید آقا؟ خانم رئیس جمهور.
مستقل‌آنلاین توسعه پایدار بیمارستان زنان 

  

توصیه‌های رئیس مجلس به مردم و نامزدهای انتخاباترئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مشارکت پایین هیچ برنده‌ای ندارد و مردم از حق خود برای ریل‌گذاری دستگاه اجرایی کشور استفاده کنند، گفت: امروز فرصت مناسبی است که همه ما با هر سلیقه و جناح بندی سیاسی و با هر عقیده و نگرشی دست به دست هم دهیم تا به فرموده رهبر انقلاب، ایرانی قوی را بسازیم.
مثلث رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی جوانان 

  

واکنش جهرمی به اظهارات تند فرهاد مجیدی(عکس)وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صحبت‌های اخیر فرهاد مجیدی واکنش نشان داد.
ایلنا فرهاد مجیدی عکس پرسپولیس 

  

تعدد کاندیداهای ریاست‌جمهوری نشان می‌دهد اکثر جریان‌ها به وضع موجود نگاه منتقدانه دارندنماینده تربت حیدریه و مه ولات و زاوه در مجلس معتقد است تعدد و تنوع حضور جناح های سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری نشان دهنده این است که همه آن ها به آزاد بودن انتخابات ایران اعتقاد داشته و اختیارات ریاست جمهوری را برای رفع مشکلات مردم کافی می دانند.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری مجلس شورای اسلامی 

  

این مرد نیامد؛ خاطر دلواپسان آسوده شدصفحه ثبت نام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری روز گذشته بسته شد و محمد جواد ظریف همان طور که از دو سال قبل اعلام کرده پا به صحنه رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری نگذاشت تا خاطر دوستان دلواپس از نامزدی‌اش آسوده شود و خود را به حضور در پاستور نزدیک تر ببینند.
اقتصادنیوز انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

واکسن کرونای سانوفی واکنش ایمنی قوی تولید می‌کندنتایج مرحله دوم آزمایشات بالینی واکسن کرونای تولیدی شرکت‌های «سانوفی» و «گلاکسو اسمیت کلاین» (GSK) ن
خبرفوری تولید روزنامه آفریقای جنوبی 

  

تزریق واکسن کرونا به بیماران دیالیزی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران واکسن کرونا دریافت کردندمدیر درمان مجتمع دارویی درمانی هلال ایران اعلام کرد: 136 بیمار دیالیزی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران امروز 28 اردیبهشت ماه، واکسن کرونا دریافت کردند.
برنا ایران درمان ماه 

  

یک نانوواکسن ضدکرونای دیگر در راه استنانوواکسن شرکت نوواواکس (Novavax) به زودی ممکن است به چهارمین واکسن مجاز ضدکرونا در آمریکا تبدیل شود.
برنا 

  

بیماران دیالیزی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران واکسن کرونا دریافت کردندمدیر درمان مجتمع دارویی درمانی هلال ایران اعلام کرد: 136 بیمار دیالیزی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران امروز 28 اردیبهشت ماه، واکسن کرونا دریافت کردند.
ایلنا ایران درمان ماه 

  

قتل عام کرونا و وقوع فاجعه انسانی در هندفاجعه انسانی در شبه قاره هند بر اثر شیوع ویروس کرونا و نگرانی های جهانی در این برنامه از «شبه قاره»، «The Subcontinent» تولید شبکه پرس تی وی، بررسی خواهد شد.
برنا ویروس تولید هند 

  

چرا امروز بورس ریخت؟یک کارشناس بازار سرمایه گفت: علت اینکه امروز کلیت بازار چندان به خبر واریزمبلغ 50 میلیون دلار از سوی بانک مرکزی به سمت صندوق تثبیت واکنش مثبت نشان نداد در اصل به سبب پایداری جو بی اعتمادی بین سهامداران حقیقی است.
گسترش سرمایه دلار بانک مرکزی 

  

چرا برخی افراد با وجود تزریق واکسن به کرونا مبتلا می‌شوند؟به گفته یک متخصص ویروس شناسی 10 تا 15 درصد افراد با وجود تزریق واکسن در مقابل ویروس کووید19 ایمن نمی
خبرفوری ویروس تولید کار 

  

مجوز بدهند، برای تمام کارگران گل‌گهر ‌و گروه‌های اولویت‌دارِ سیرجان واکسن کرونا خریداری می‌کنیممدیرعامل شرکت گل گهر از آمادگی این شرکت برای خرید واکسن کرونا جهت انجام واکسیناسیون کلیه کارگران منطقه گل گهر به‌منظور کمک به تسریع روند واکسیناسیون در سیرجان و مکاتبه با وزارت بهداشت در این رابطه خبر داد.
مستقل‌آنلاین وزارت بهداشت بودجه واردات 

  

بعد از کرونا هم آموزش مجازی را رها نمی‌کنیم به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم «اختتامیه دوره غیرهمزمان روش تدریس زبان فارسی» روز سه‌شنبه 28 اردیبهشت 1400 با حضور غلامعلی حدادعادل، رئیس بنیاد سعدی، رضا صحرایی معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی و جمعی از شرکت‌کنندگان در دوره که مورد تقدیر قرار گرفتند، برگزار شد. در ابتدای این مراسم احسان طوفان نژاد مسئول آموزش مجازی بنیاد سعدی، به ارائه آماری از چگونگی برگزاری این مراسم پرداخت و گفت:…
مهر فضای مجازی آموزش مجازی آموزش 

  

اینفوگرافی| مهم‌ترین واکسن‌های کرونا در جهانورود 3 واکسن از 9 واکسن مهم در جهان که در حال تزریق و تایید هستند به ایران ممنوع است اما شرکت‌های ایرانی نیز در حال ساخت واکسن هستند.
اعتماد ایران 

  

حمایت بانک ملی ایران از تولید واکسن کرونابانک ملی ایران در عمل به مسئولیت اجتماعی در راستای ساخت واکسن ویروس کرونا در کشور با سرمایه گذاری، تخصیص اعتبارات و ارائه تسهیلات مورد نیاز به شرکت های دانش بنیان در حوزه بهداشت و درمان و سلامت محور و شتاب دهنده ها و مراکز رشد زیست بوم فناوری در تحقیقات اولیه و توسعه زیرساخت‌های لازم برای تولید پایدار واکسن کووید 19 آنها را حمایت و کمک کرده است.
شما‌نیوز بانک ملی بانک ایران 

  

جزئیات واردات 5.6 میلیون دوز واکسن کرونابراساس اعلام گمرک ایران به وزارت بهداشت، تاکنون بیش از 5.6 میلیون دوز واکسن وارد کشور و تحویل این وزارتخانه شده است.
۵۵ آنلاین واردات گمرک ایران 

  

پزشکان و متخصصان تغذیه توصیه می کنند که در زمان شیوع کرونا با تغذیه مناسب سیستم ایمنی بدن را برای مقابله با این بیماری تقویت کنیم.
برنا تغذیه سیستم ایمنی 

  

کرونا باعث جهش بیوتکنولوژی در کشور ما شد به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری امروز در «افتتاحیه دهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس 2021» که در محل پارک فناوری پردیس در حال برگزاری است، گفت: کرونا باعث توسعه تکنولوژی در دنیا و رشد فناوری‌ها بخصوص حوزه بیوتکنولوژی شد که اکنون در این حوزه سرآمد هستیم. وی با بیان اینکه در حال حاضر ایران از بهترین‌های حوزه بیوتکنولوژی در سطح آسیا به شمار می‌رود، گفت: به جرأت می‌توانم بگویم…
مهر بیوتکنولوژی سرمایه خبرنگار 

  

سیر تا پیاز تبلیغات انتخاباتی کاندیداها در دروان کروناباشگاه خبرنگاران/ سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: درباره چگونگی تبلیغات داوطلبان در حضور نامزد‌های انتخاباتی در مناطق استان‌ها و شهرستان‌ها بحث و گفت‌وگو شد که فکر می‌کنم در جلسه آتی ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت نهایی مطرح و تصویب شود.
مثلث ستاد انتخابات کشور تبلیغات محمدرضا فروتن