ایلنا   |  اقتصادی  |  

منو دیجیتال; پایانی بر دغدغه مدیران رستوران و کافی شاپ و مشتریان آن‌ها

کرونا، سبک و روش زندگی همه افراد کره زمین را تغییر داده است. همین تغییرات در لایف استایل افراد جامعه باعث شد کسب و کارها نیز تغییراتی در روش جذب مشتری در سیستم خود ایجاد کنند. از جمله این کسب و کارها می توان به رستوران، فست فود و کافی شاپ اشاره کرد. منو دیجیتال یکی از اصلی‌ترین تغییر در این کسب و کارها بود.

منو دیجیتال; پایانی بر دغدغه مدیران رستوران و کافی شاپ و مشتریان آن‌ها

کرونا، سبک و روش زندگی همه افراد کره زمین را تغییر داده است. همین تغییرات در لایف استایل افراد جامعه باعث شد کسب و کارها نیز تغییراتی در روش جذب مشتری در سیستم خود ایجاد کنند. از جمله این کسب و کارها می توان به رستوران، فست فود و کافی شاپ اشاره کرد. منو دیجیتال یکی از اصلی‌ترین تغییر در این کسب و کارها بود.

منو رستوران یکی از مهم‌ترین ابزارهاست و طراحی و بهداشت آن از جمله دغدغه مدیران رستوران است. همین دغدغه باعث شد محصولی به نام منو دیجیتال روانه بازار شود. منو دیجیتال از انتشار ویروس جلوگیری می کند و البته در طولانی مدت هزینه‌های رستوران‌، فست فود و کافی شاپ شما را کاهش می‌دهد. اگر هنوز به این محصول جذاب (منو دیجیتال) آشنایی ندارید این مطلب را دنبال کنید.

تمیز کردن مداوم منوی رستوران امکان‌پذیر نبود. به همین دلیل مدیران رستوران به فکر چاره‌ای افتادند و آن استفاده از منو دیجیتال بود. منو دیجیتال از انتشار ویروس جلوگیری می‌کند و البته در دراز مدت هزینه‌های رستوران، فست فود و کافی شاپ شما را کاهش می‌دهد. اگر هنوز با محصول منو دیجیتال آشنا نیستند شما را خواندن ادامه این مطلب دعوت می‌کنیم.

منوی آنلاین یا منو دیجیتال چیست؟

حتما برای شما هم پیش آمده که به رستوران، فست فود و یا کافی‌شاپی بروید و به جای منوی اصلی تنها یک کد QR به شما ارائه کنند. در این هنگام شما با اسکن این QR  به صفحه منوی رستوران هدایت می‌شوید؛ این همان منو دیجیتال است. در واقع می‌توان گفت منو دیجیتال یا منوی QR کد، نسخه دیجیتالی یک منو است که مشتریان می‌توانند از طریق اسکن یک کد در گوشی هوشمند خود، آن را مشاهده کنند. QR مخفف کلمه «quick response» به معنای پاسخ سریع است؛ دقیقاً همان چیزی است که مشتریان در محیط رستوران یا کافه به آن نیاز دارند.

QR کد، به شکل یک سریال مربعی، چیزی شبیه به بارکد محصولات در فروشگاه‌های مواد غذایی، در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. با اسکن این کد، مشتری به طور خودکار به یک وب‌سایت یا برنامه منتقل شده و اطلاعات کد، به یک منوی قابل خواندن، تبدیل می‌شود.

شایان ذکر است که مشتریان با استفاده از منو دیجیتال نه تنها قادر به مشاهده منوی شما هستند، بلکه می‌توانند همانجا سفارش دهند و به صورت آنلاین پرداخت کنند.

چگونه برای رستوران یا کافی شاپ، منو دیجیتال سفارش دهیم؟

در حال حاضر روش‌های مختلفی برای ایجاد منو دیجیتال وجود دارد؛ ابزارهای رایگان و شرکت‌های نرم‌افزاری!

در حالت اول برای ایجاد منو دیجیتال، هیچ هزینه‌ای نباید پرداخت کند؛ اما طبیعتاً قادر به استفاده از امکاناتی همچون سفارشی سازی منو، تغییر رنگ، اضافه کردن آیتم‌های سفارشی و ... نخواهید بود. علاوه بر این، در صورتی که ابزار آنلاینی که شما از خدمات آن برای ساخت منو دیجیتال استفاده کرده‌اید، دچار مشکل شده یا به هر دلیلی از دسترس خارج شود، قطعاً منوی رستوران یا کافه شما هم دچار مشکل خواهد شد و این احتمالاً آخرین چیزی است که یک کسب‌وکار برای جلب رضایت مشتری به آن نیاز دارد!

به همین دلیل، استفاده از خدمات شرکت‌های نرم‌افزاری برای سفارش منو دیجیتال توصیه می‌شود. معمولاً چنین شرکت‌هایی علاوه بر Digital Menu، خدمات دیگری همچون نرم افزار کافی شاپ، رستوران و ... هم دارند که به شما در مدیریت و حسابداری هرچه بهتر، کمک می‌کنند. شما می‌توانید با یکپارچه سازی تمامی این پلتفرم‌ها با یکدیگر، تجربه‌ای متفاوت از مدیریت یک رستوران یا کافه تجربه کنید. معمولاً این شرکت‌ها، خدمات پشتیبانی خوبی  دارند و منو را درست مطابق با ویژگی‌های برند شما و البته پرسونای مخاطبتان طراحی می‌کنند.

تفاوت منو برد دیجیتال و منو آنلاین چیست؟

منو برد دیجیتال شکل دیگری از انواع منو است که از طریق یک صفحه نمایش LCD به نمایش گذاشته شده و در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. حتماً شما هم نمونه این منوها را در رستوران‌های «خانه کنتاکی» در سراسر ایران، مشاهده کرده‌اید.

اصلی‌ترین تفاوت منو دیجیتال با منو برد دیجیتال این است که از نمایشگرها، نه تنها برای نمایش منو بلکه برای نمایش هر تصویر دیگری هم می‌توان استفاده کرد. اما چه چیزی موجب ارجحیت منوهای دیجیتال به این نوع منوها می‌شود؟

همان‌طور که در ابتدای مطلب هم گفته شد، شیوع ویروس کرونا، یکی از دلایل اصلی محبوبیت منوهای دیجیتال است. با استفاده از این منوها، مشتریان از طریق QR کدی که روی میزشان قرار گرفته است، به منو دسترسی داشته باشند. درواقع بدون هیچ ازدحامی در نزدیکی پیشخوان، کارکنان سفارش مشتریان را دریافت می‌کنند. این در حالی است که برای استفاده از منو برد دیجیتال، مشتریان برای ثبت سفارش، به پیشخوان مراجعه کنند که منجر به ازدحام، تشکیل صف و گاهاً بحث بین مشتریان و یا شاید کارکنان می‌شود!

چرا باید از منو دیجیتال استفاده کنید؟

کاهش هزینه‌های رستوران یا کافه تا رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در دوران شیوع ویروس کرونا، از جمله دلایل استفاده از منو دیجیتال است. در ادامه به مهم‌ترین دلایل استفاده از Digital Menu اشاره می‌کنیم:

عدم نیاز به‌اشتراک‌گذاری منو بین مشتریان

با توجه به آنچه که در خصوص منوی QR کد گفته شد، با استفاده از این منوها، دیگر نیازی به‌اشتراک‌گذاری منوهای کاغذی بین مشتریان نیست. این مسئله نه تنها از انتشار میکروب‌ها بین افراد مختلف جلوگیری می‌کند، بلکه دسترسی افراد از نقاط مختلف رستوران را به منو راحت‌تر می‌کند.

کاهش هزینه‌های رستوران و کافه

در بسیاری از رستوران‌ها و کافه‌ها، منو به طور مرتب تغییر می‌کند؛ چیزی به منو اضافه یا کم می‌شود! اگر منو کاغذی باشد، تغییر هر دفعه آن قطعاً هزینه زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. این در حالی است که با استفاده از منو دیجیتال، می‌توان هر تغییری را به صورت دیجیتال و از راه دور با کمترین هزینه، انجام داد.

کاهش ارتباط کارکنان با مشتریان

رعایت فاصله اجتماعی، یکی از چالش‌برانگیزترین موضوعاتی بود که مردم در طی همه‌گیری کرونا با آن روبه‌رو شدند. با استفاده از منوی QR کد، ارتباط و نزدیکی بین کارکنان و مشتریان کاهش می‌یابد.

بهبود تجربه مشتری

ثبت سفارش به صورت رو در رو با کارکنان و در پیشخوان، استرس و فشار زیادی هم به کارکنان و هم به مشتریان وارد می‌کند. در واقع با استفاده از منو دیجیتال، مشتریان می‌توانند بدون آنکه نگران افراد پشت سر خود باشند، به راحتی سفارش خود را ثبت و در صورت لزوم تغییر دهند!

افزایش سرعت سرویس‌دهی

یکی دیگر از مواردی که به بهبود عملکرد مجموعه شما از طریق استفاده از منو دیجیتال کمک می‌کند، افزایش سرعت سرویس‌دهی به مشتریان است. با استفاده از این منوها، مشتریان به محض آنکه سر میز بنشینند، قادر به ثبت سفارش هستند؛ درواقع نیازی نیست تا منتظر بمانند تا یکی از کارکنان متوجه حضور آنها شوند.

به روز رسانی منو در کوتاه‌ترین زمان ممکن

اگر در حین کار، مواد غذایی شما به اتمام رسید، می‌توانید از طریق منو دیجیتال در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مشتریان را مطلع کنید. در نتیجه دیگر نیاز نیست تا هر بار تغییرات ایجاد شده را برای هر مشتری به صورت جداگانه توضیح دهید.

طراحی بهتر منو

طراحی منو دیجیتال، به مراتب راحت‌تر و البته کم هزینه‌تر از سایر انواع منوی رستوران و کافی شاپ است. با استفاده از این نوع منو، می‌توانید هر روز موارد پیشنهادی و ویژه را به شکل متفاوتی به مشتریان عرضه کنید.

نمایش تصویر غذاها

در منوهای چاپی و کاغذی، نمایش تصویر تمامی غذاها، قطعاً غیرممکن است! در حالی که با استفاده از منوی QR کد می‌توانید به راحتی تصویری با کیفیت از تمام غذاها در اختیار مشتریان قرار دهید. قطعاً عکس غذاها، توجه مشتریان را به خود جلب کرده و آنها را به ثبت سفارش ترغیب می‌کند.

سپیدز؛ محبوب‌ترین ارائه کننده نرم‌افزارهای رستوران، فست فود و کافی شاپ

در این مطلب سعی کردیم به صورت خلاصه از امکانات و ویژگی‌های منو دیجیتال برای شما بگوییم. استفاده از منو دیجیتال به شما کمک خواهد کرد تا ارتباط بهتری با مشتریان برقرار کنید. در کنار این ابزار، استفاده از نرم افزار رستوران، فست فود و یا کافی شاپ و همچنین باشگاه مشتریان می‌تواند در افزایش بهره‌وری و سود شما اثرگذار باشد. شرکت سپیدز به عنوان محبوب‌ترین نرم افزار رستورانی با بیش از 20 سال سابقه اقدام به آماده سازی منو دیجیتال کرده است. یکی از ویژگی‌های این منو دیجیتال امکان اتصال آن به نرم افزار رستورانی مجموعه است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 02191002030 تماس بگیرید.

پایان رپرتاژ آگهی

گوشی هوشمند ویروس مواد غذایی   اخبار برگزیده
  

انتظارات افزایشی در بازار ارز بالا رفت/ تکرار یک سناریوی قدیمی در بازار دلار!به گفته فعالان، با پایان مذاکرات هسته ای، برخی خریداران جدید وارد بازار شده اند ولی احتمال می رود که با کاهش هیجان، سطح تقاضای احتیاطی افت کند. ممکن است برخی از معامله گران نیز از خریدهای قبلی خود در روز جاری بخواهند کسب سود کنند در این حالت قیمت دلار رو به نزول می رود.
اقتصادنیوز ارز دلار هسته ای 

  

انتشار اطلاعیه شماره یک کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا​کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بر اساس بند یک مصوبات نود و پنجمین جلسه ستاد مبنی بر اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری بر بستر سامانه امید اطلاعیه شماره یک خود را صادر کرد.
ایلنا وزارت کشور دارو موفقیت 

  

گزارش 100روزگی دولت‌ سیزدهم /عضویت دائم در شانگهای100 روز از آغاز دولت سیزدهم گذشته و چندین موفقیت بزرگ در کارنامه دیپلماسی قوه مجریه قرار گرفته است؛ از جمله عضویت دائم کشورمان در سازمان همکاری شانگهای و حضور مهم در اجلاس سران اکو. در این گزارش با برخی اقدامات دولت در این مدت آشنا می‌شوید.
فردا دولت درآمد شانگهای 

  

هیچ حوضه‌ آبخیزی، آب مازاد ندارد/ "وعده انتقال آب" خطای استراتژیک استرئیس دانشکده علوم آب و محیط زیست دانشگاه شهید چمران اهواز "وعده انتقال آب" را خطای استراتژیک دانست و گفت: این که وعده داده شود ممکن است از حوضه‌ای به حوضه‌های دیگر آب وارد شود، اولین خطای استراتژیک است و اشتباهات همین طور ادامه پیدا خواهد کرد.
ایلنا انتقال آب استان خوزستان اهواز 

  

قالیباف: بالا و پایین ندارد، سهامداران در بورس فقط ضرر می‌کنندقالیباف: چه بورس بالا برود چه پایین بیاید، به خاطر عملکرد حرفه‌ایِ حقوقی‌ها و شرکت‌ها، سهامداران جزء ضرر می‌کنند. دولت باید زمینه ریسک سهامداران خرد را پوشش دهد و به تعبیری اینها را بیمه کند..
مستقل‌آنلاین دولت پوشش مورچه 

  

شکایت استقلال از داور دربیاستقلال از داور دربی شکایت کرد
خانه فوتبال باشگاه استقلال استقلال بازی 

  

برسد به دست هیئت چهل نفره مذاکراتصحبت های قدیمی از ظریف خطاب به کسانی که جز غر زدن و خنجر زدن به تیم مذاکرات دولت قبلی کاری نکردند: آقایون اگر دو صفحه جایی توافق نوشتند بنده در مقابل آنها تعظیم می کنم و دستشان را می بوسم.
مستقل‌آنلاین دولت 

  

مسائل اقتصادی و معیشتی مردم را به مذاکرات گره نمی زنیم!سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: مسائل اقتصادی و معیشتی مردم را به مذاکرات گره نمی زنیم.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور ازدواج عکس 

  

پشت پرده حضور مشاور امنیت ملی امارات در ایرانایسنا/ به دعوت رسمی دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان، شیخ طحنون بن زاید مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی فردا به تهران می‌آید.
نامه نیوز مشاور مشاور امنیت ملی شورای عالی امنیت ملی 

  

پرداخت وام 50 میلیونی به زوج های نابارورمدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: برای تشویق زوجین نابارور یک وام به مبلغ 50 میلیون تومان برای 3 دوره درمان آنها در نظر گرفته شده است.
۵۵ آنلاین وام وزارت بهداشت بیمه 

  

وضع اضطراری برجام از زبان نماینده سابق مجلستابناک | حشمت الله فلاحت‌پیشه، کارشناس مسایل بین‌الملل با بیان این که در عمل برجام در آی سی یو است و در اضطرار به سر می برد، گفت: این که شرایطی ایجاد شود که تنفس اولیه شکل بگیرد این وظیفه دیپلمات های هر دو طرف است که تنفس مصنوعی به برجام را شکل دهند .
مثلث دیپلماسی سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

امام جمعه قم: ما آمریکا را بی آبرو کردیمهشیاری مردم در این سال‌ها و جدا کردن صف خودشان از فتنه و آشوب‌ها عامل اصلی شکست فتنه گران و دولت‌های مستکبر بوده است و در حوادث اخیر نیز هشیاری و بصیرت مردم برای چندمین بار باعث بی آبرویی آمریکا، هم‌پیمانش و فریب‌خوردگان داخلی خواهد شد.
مستقل‌آنلاین امام حسین نماز جمعه قم 

  

علم الهدی: نظام و انقلاب برای مردم مهم‌تر از نان و آب است43 سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد و مردم ثابت کرده‌اند که اصول انقلاب، رهنمودهای امام(ره) و مدیریت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب بر همه چیز زندگی‌شان مقدم است.
مستقل‌آنلاین سید احمد علم الهدی رئیس جمهور جوانان 

  

سامانه‌ها در برابر حملات سایبری بیمه می‌شوندرییس بیمه مرکزی مطرح کرد: جدیدترین محصول صنعت بیمه، بیمه سامانه‌ها در برابر حملات سایبری است.
ایلنا بیمه بیمه مرکزی صنعت 

  

سیاست‌گذاری ما باز کردن دامنه نوسان استرئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: موضوع دامنه نوسان، ابعاد مختلفی دارد. اگر بخواهیم دامنه نوسان را حذف کرده و یا آن را افزایش دهیم، نوسانات بازار بیشتر خواهد شد. از آنجایی که تصمیمات با ثبات نیستند تلاطمات حاصل از آنها در بازار بورس قابل پذیرش نخواهد بود اما سیاست‌گذاری کلی ما باز کردن دامنه نوسان خواهد بود.
ایلنا بیمه تامین اجتماعی تامین اجتماعی ماه 

  اخبار داغ
  

آخرین وضعیت بورسشاخص کل بورس تهران، امروز در ابتدای معاملات، یک هزار و 816 واحد رشد کرد.
فردا بورس تهران شاخص تهران 

  

قیمت دلار در بازار آزاد 14 آذر 1400امروز نرخ دلار در صرافی ملی ایران به مبلغ 27 هزار و 882 تومان رسید
فردا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 14 آذر‌ماههر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی امروز (یکشنبه 14 آذر‌ماه) به قیمت 13 میلیون و 30 هزار تومان به فروش رسید.
برنا قیمت ماه بهار 

  

قابلیت افتتاح حساب آنلاین بانک گردشگری در هشتمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازیبانک گردشگری در هشتمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی (اینوکس 2021 ) به صورت آنلاین حساب بانکی افتتاح می‌کند.
ایلنا سپرده بانکی بانک گردشگری 

  

قیمت خودرو تارا اتومات اعلام شددعوتنامه تسویه حساب برای مشتریان خودرو تارا اتوماتیک را با موعد تحویل آبان 1400 صادر شد.
خودروتک قیمت خودرو 

  

انتشار آمار تامین مالی از فرابورس در سال جاری + جدولاز ابتدای سال جاری تا کنون به روش‌های گوناگون عرضه اولیه انتشار اسناد خزانه و پذیره‌نویسی و نیز افزایش سرمایه شرکت‌ها در مجموع 117 هزار میلیارد تومان تأمین مالی برای شرکت‌ها و دولت در فرابورس ایران انجام شد.
گسترش جدول دولت بخش خصوصی 

  

کرونا جان چند معلم را گرفت؟ / شرایط استخدام فرهنگیانمدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: بالاترین میزان پذیرش در طول 20 سال گذشته را در سال های اخیر داشته‌ایم، یعنی بیشترین پذیرش معلم در سال‌های 98.99 و 1400 بوده است.
گسترش ایران تهران استانداری تهران 

  

قیمت دلار، یورو و درهم امروز یکشنبه 1400/09/14قیمت دلار در بازار ارز امروز رشد کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

قیمت دلار در بازار متشکل امروز یکشنبه 1400/09/14قیمت دلار در بازار متشکل امروز کاهش یافت.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

قیمت سکه امامی امروز یکشنبه 1400/09/14قیمت سکه امامی در بازار امروز گران شد.
اقتصادنیوز قیمت 

  

قیمت سکه در تعقیب دلار/ ریسک بزرگ در بازار سکه!نوسان های بالا در بازار ریسک را تا حدودی بالا برده است. قیمت سکه گرچه در معاملات پشت خطی رو به بالا نوسان داشت اما معامله گران اعتقاد دارد بازار حرکت قیمت دلار را تعقیب می کند.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

واکنش نماینده مجلس به قیمت دلار و سکهنماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت دلار و سکه روی محصولات خوراکی و معیشت مردم تأثیر گذاشته و مجلس باید راهکاری برای مقابله با گرانی‌ها بیندیشد.
فردا مجلس شورای اسلامی قیمت دلار 

  

دو سناریو از آینده قیمت دلار /نگاه معامله گران به قیمت درهماقتصادنیوز: از نگاه تحلیلگران فنی درصورتی که دلار بالای خط 30 هزارتومانی باقی بماند، احتمال افزایش قیمت بیشتر نیز در بازار ارز وجود دارد.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت دلار 

  

انتشار اطلاعیه شماره یک کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا​کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بر اساس بند یک مصوبات نود و پنجمین جلسه ستاد مبنی بر اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری بر بستر سامانه امید اطلاعیه شماره یک خود را صادر کرد.
ایلنا وزارت کشور دارو موفقیت 

  

اطلاعیه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در مورد طرح «مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه امید»کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بر اساس بند یک مصوبات نود و پنجمین جلسه ستاد مبنی بر اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری بر بستر سامانه امید اطلاعیه شماره یک خود را صادر کرد.
ایلنا دارو موفقیت درمان