ایلنا   |  اجتماعی  |  

برگزاری نماز عید فطر در بقاع متبرکه‌ی مناطق سفید/ اماکن مذهبی در سه مرحله بازگشایی می‌شوند/ زائرسراها و مهمانسراها از مصوبات ستاد کرونا تبعیت می‌کنند

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه نماز عید فطر فقط در اماکن متبرکه در مناطق سفید برگزار می‌شود،‌گفت: بازگشایی اماکن متبرکه بعد از عید سعید فطر در سه مرحله انجام می‌شود.

برگزاری نماز عید فطر در بقاع متبرکه‌ی مناطق سفید/ اماکن مذهبی در سه مرحله بازگشایی می‌شوند/ زائرسراها و مهمانسراها از مصوبات ستاد کرونا تبعیت می‌کنند

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه نماز عید فطر فقط در اماکن متبرکه در مناطق سفید برگزار می‌شود،‌گفت: بازگشایی اماکن متبرکه بعد از عید سعید فطر در سه مرحله انجام می‌شود.

«حجت‌الاسلام والمسلمین محمد نوروزپور» مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره برگزاری نماز عید سعید فطر در بقاع متبرکه گفت: نماز عید سعید فطر در بقاع متبرکه در مناطقی که طبق مصوبه ستاد ملی  مقابله با کرونا سفید اعلام شده‌اند، با رعایت نکات و دستورالعمل‌‌های بهداشتی که اعلام شده است، در فضای باز برگزار می‌شود.

وی درباره بازگشایی بقاع متبرکه ادامه داد: بعد از ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر، اماکن متبرکه، بقاع امامزادگان و حرم‌های مطهر در سه مرحله بازگشایی می‌شوند.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به پیشنهاد کارگروه زیارتی ستاد ملی مقابله با کرونا درخصوص بازگشایی اماکن متبرکه گفت: ما به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد دادیم بازگشایی اماکن متبرکه در سه مرحله صورت بگیرد، در مرحله اول صحن‌ها بازگشایی می‌شوند که این مرحله بعد از عید سعید فطر انجام می‌شود. در مرحله دوم رواق‌ها و در مرحله سوم نیز بخش ضریح‌های مطهر بازگشایی شود.

حجت‌الاسلام نوروزپور خاطرنشان کرد: بعد از عید سعید فطر با رعایت فاصله بهداشتی و انجام پروتکل‌ها در ساعاتی از روز صحن‌ها بازگشایی خواهند شد و مردم می‌توانند با حضور در صحن‌ها زیارت خود را انجام دهند البته توصیه ما این است که مدت زیادی در صحن‌ها نمانده و زیارت را به سرعت انجام داده و حرم را ترک کنند. همچنین برنامه‌ریزی شده است که زائران گرامی از یک در بقعه با رعایت تمام مسائل بهداشتی و غربالگری که در جلوی در صورت می‌گیرد، وارد شده و پس از انجام یک زیارت مختصر از در دیگر خارج شوند.

وی با بیان اینکه در مناطق سفید و کم‌خطر این محدودیت‌ها برای بقاع متبرکه کمتر است، ادامه داد: در زمانی که وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کند که مناطق با خطر متوسط و پرخطر نیز کم خطر شده‌اند ان‌شاءالله محدودیت‌ها برای زیارت در اماکن متبرکه نیز کمتر خواهد شد.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره حضور مسافران در این ایام در زائرسراها و مهمانسراها تصریح کرد: زائرسراها و مهمانسراها از تصمیماتی که ستاد مقابله با کرونا در هر استان اتخاذ می‌کند پیروی می‌کنند. یعنی هر مصوبه‌ای که از سوی ستادهای استانی تکلیف شده است، زائرسراها و مهمانسراها نیز از همان مصوبه تبعیت می‌کنند. مثلا اگر هتل‌ها و مسافرخانه‌ها در شهر یا استانی اجازه فعالیت داشته باشند زائرسراها نیز می‌توانند فعالیت کنند. اما چنانچه ستاد مقابله با کرونا استان و شهرستان اجازه بازگشایی به هتل‌ها و مسافرخانه‌ها نداده باشد قطعا زائرسراها نیز تبعیت کرده و فعالیتی نخواهند داشت.

حجت‌الاسلام نوروزپور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: رهبر انقلاب فرموده‌اند که باید توصیه‌‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین توصیه‌های وزارت بهداشت توجه کرد چراکه آنها به سلامت جامعه توجه دارند و باید زنجیره بیماری قطع شود. سفرها باعث می‌شود زنجیره بیماری قطع نشده و بیماری کرونا در کشور چرخش داشته باشد. مردم اگر بتوانند از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند، بسیار خوب است تا ان‌شاءالله همینطور که روند کاهشی بیماری را شاهد هستیم بتوانیم وضعیت بهتری داشته باشیم و این بیماری را به طور کامل شکست دهیم و بعد از آن مردم به سفر رفته و ما در اماکن متبرکه پذیرای آن‌ها باشیم.

نماز عید فطر سازمان اوقاف و امور خیریه   اخبار برگزیده
  

بیانیه وزارت ورزش در واکنش به مصاحبه وزیر بهداشت/ لیگ در ابهاموزارت ورزش و جوانان پس از مصاحبه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی بیانیه ای تاکید کرد برای شروع مسابقات لیگ برتر تابع تصمیم مسئولان بهداشتی کشور است!
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت وزارت ورزش و جوانان ورزش 

  

اسامی شهرهای وضعیت قرمز کرونا در ایراناقتصاد نیوز:در روزهایی که خطر کرونا و شیوع آن توسط بسیاری از مردم فراموش شده و علیرغم فروکش کردن شیوع و مرگ و میر ناشی از این ویروس، برخی از شهرها و استان های کشور شرایط بدتری دارند و به اصطلاح در وضعیت قرمز هستند.
اقتصادنیوز درمان درآمد ایران 

  

خبر خوب ظریف چیست؟وزیر خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرامش خبر خوبی را خطاب به مخاطبانش منتشر کرد.
اعتماد وزارت خارجه ایران بازداشت 

  

مجلس قانونگذاری یا محفل اشعار تملق آمیز؛ مسئله این است!نماینده طرقبه در جلسه علنی این هفته مجلس شورای اسلامی اشعاری در مدح قالیباف و نمایندگان خواند! مجلس یازدهم کار خود را با حواشی جالبی شروع کرد.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی محمدرضا گلزار دولت 

  

شانس برنده شدن در قرعه کشی فروش خودرو چقدر است؟مطابق اعلام دو شرکت ایران خودرو و سایپا تعداد 25 هزار دستگاه خودرو برای طرح فروش فوری در نظر گرفته شده اما شنیده ها حکایت از آن دارد تا این ساعت حدود 5 میلیون و 500 هزار نفر اقدام به پیش ثبت نام کرده و این آمار ساعتی در حال رکورد زنی است.
خودروتک ایران خودرو خودرو ایران 

  

ترکمنچای بانکی برای سهام عدالت؛ نظارت دولت کجاست؟روزنامه خراسان : برخی رسانه ها دیروز به نقل از گزارش های مردمی مدعی شدند که تعدادی از بانک ها به متقاضیان فروش سهام عدالت گفته اند در ازای فروش 30 درصد این سهام، تنها 450 هزار تومان به آن ها تعلق می گیرد. این موضوع با تکذیب سازمان خصوصی سازی مواجه شد...
مثلث سهام عدالت سهام دولت 

  

با افزایش و تشدید ناآرامی‌ها و اعتراضات در واشنگتن،‌ رئیس جمهور آمریکا از انظار عمومی پنهان شده است.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور 

  

محمود احمدی نژاد اولین کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1400قدیری ابیانه، فعال سیاسی اصولگرا گفت: سفرهای مکرر احمدی نژاد، موج سفرهایش و شعارهایی که به راه می‌اندازد نظیر اینکه احمدی نژاد برگرد، زمینه سازی طرفدارانش و اظهارات مشاور رسانه‌ای او یعنی جوانفکر مبنی بر اینکه احمدی نژاد در انتخابات 1400 شرکت خواهد کرد همه نشان از تصمیم قاطع او برای حضور دارد ؛ اگرچه او تایید صلاحیت هم بشود رای نخواهد آورد.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

کاهش شدید قیمت خودرو نسبت به روزهای اوجرئیس اتحادیه فروشندگان خودرو از کاهش 35 درصدی قیمت خودرو در بازار آزاد طی روزهای اخیر خبر داد.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

محمود واعظی: 15 خرداد، نقطه عطف سال‌های مبارزه بودمحمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در پیام اینستاگرامی نوشت: پانزده خرداد، نقطه عطف سالها مبارزه آگاهانه ایرانیان علیه ظلم و استبداد و یکی درخشان‌ترین و سرنوشت‌ سازترین مقاطع تاریخ ایران عزیز است.
اعتماد محمود واعظی 15 خرداد جمهوری اسلامی 

  

15 خرداد نقطه عطفی در مبارزه ایرانیان علیه ظلم واستبداد استمحمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در پیام اینستاگرامی نوشت: پانزده خرداد، نقطه عطف سالها مبارزه آگاهانه ایرانیان علیه ظلم و استبداد و یکی درخشان‌ترین و سرنوشت‌ سازترین مقاطع تاریخ ایران عزیز است.
برنا محمود واعظی ایران 

  

«چه توهین آمیز و زشت صحبت کردی» این صحبت های ابتدایی استوری وریا غفوری علیه رییس هیئت مدیره استقلال است.
ورزش۳ تورم خشم استقلال 

  

فریب نخورید: ارزش واقعی سهام عدالت 15 برابر قیمت اولیه استسخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت گفت:ارزش واقعی سهام عدالت 15 برابر قیمت اولیه است، اگر قصد فروش آن
خبرفوری سهام عدالت سهام قیمت 

  

مهلت اپراتورها برای اجرای مصوبه خدمات ارزش افزوده به پایان رسید به گزارش خبرنگار مهر، حسین فلاح جوشقانی در توئیتر گفت: 15 خرداد 99 مهلت پایانی اپراتورها برای اجرای مصوبه موسوم به «پایان وس» است. وی ادامه داد: بنابر بررسی ها، زیرساخت لازم برای اجرای مصوبه 300 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل آماده است و اپراتور رایتل بنا دارد کل خدمات ارزش افزوده تلفن همراه را متوقف کند. معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: این مصوبه…
مهر خبرنگار توئیتر 15 خرداد 

  

مارتین برایثویت خرید جدید بارسلونا بزرگترین تهدید لوئیس سوارز برای بازگشت به ترکیب ثابت آبی اناری ها محسوب می شود.
ورزش۳ بارسا بارسلونا 

  

مشاهده ارزش دارایی و معامله سهام عدالت، تنها از طریق سامانه های کارگزاری ها/ نیازی به کد بورسی نیستافرادی که در سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی سازی، به آدرس samanese.ir، گزینه سهامداری مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه با سامانه سهام عدالت هر شرکت کارگزاری که تمایل دارند، به صورت غیرحضوری از خدماتی مانند مشاهده دارایی و ارزش سبد سهام عدالت خود و یا فروش هر میزان از سهام خود بهره‌مند شوند.
برنا سازمان خصوصی سازی خصوصی سازی سهام عدالت