ایلنا   |  اجتماعی  |  

معرفی مرزبانان ارشد مرزی بین کشور ایران و افغانستان ظرف 48 ساعت آینده

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور لزوم تعامل و همکاری ایران و افغانستان در ارتقاء امنیت مرزها تاکید کرد و گفت: مبارزه و نابودی داعش از اهداف مشترک هر دو کشور می‌باشد چراکه ایران وافغانستان هردو زخم خورده استکبار هستند.

معرفی مرزبانان ارشد مرزی بین کشور ایران و افغانستان ظرف 48 ساعت آینده

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور لزوم تعامل و همکاری ایران و افغانستان در ارتقاء امنیت مرزها تاکید کرد و گفت: مبارزه و نابودی داعش از اهداف مشترک هر دو کشور می‌باشد چراکه ایران وافغانستان هردو زخم خورده استکبار هستند.

به گزارش ایلنا، سردار «قاسم رضایی» در ادامه سفر به استان خراسان رضوی نشستی با «مولوی شبیر احمد» رئیس ارکان ارتش دولت اسلامی افغانستان و هیئت همراه در شهرستان تایباد داشت.

وی در این نشست با اشاره به این که دو کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران و دولت اسلامی افغانستان روابط سیاسی و مبادلات تجاری مطلوبی به عنوان دو کشور دوست و همسایه داشته و دارند، بیان داشت: این دو کشور طی سال‌های گذشته در رویدادها و حوادث گوناگون، با روحیه تعامل و همکاری در کنار یکدیگر بودند و هر جا که دشمنان می‌خواستند خدشه‌ای بر این روابط وارد کنند به واسطه حسن نظر و حس برادری حاکم بر تفکر دو ملت ناامید شدند.

با مدیریت و تدبیر در حوادث کوچک، از سوءاستفاده توسط دشمنان جلوگیری کنیم

جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران استکبارستیزی را از وجوه مشترک ملت ایران و افغانستان عنوان کرد و افزود: تلاش هر دو کشور باید روی انسجام و اتحاد متمرکز شود و با مدیریت و تدبیر در مورد حوادث کوچک اجازه بزرگنمایی این حوادث را به دشمنان نداده و از سوء استفاده آنان جلوگیری کنیم.

مرزهای ایران وافغانستان فقط خاکی است

سردار رضایی با بیان این که مرزهای ما خاکی است ولی دین و فرهنگ ما مرز ندارد، گفت: اراده ملت و دولت ایران بر حمایت از کشور دوست و برادرمان است.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، وی داعش را دشمن مشترک هردو ملت مسلمان ایران و افغانستان دانست و اظهار داشت: مبارزه و نابودی داعش از اهداف مشترک هر دو کشور است و در این راه هر دو ملت آزاده ایران و افغانستان شهدایی را تقدیم راه اسلام ناب محمدی (ص) کرده اند.

جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران بر لزوم افزایش و استمرار تعامل و همکاری‌های فی مابین در جهت ارتقاء امنیت در مرزها تأکید کرد و گفت: ایجاد همبستگی فرهنگی میان مرزنشینان و مقابله با قاچاق موادمخدر در راستای توسعه ثبات و امنیت در مرزها بایستی مورد اهتمام هر دو کشور باشد.

سردار رضایی با بیان این که برگزاری نشست‌های مشترک و دوسویه واستمرارآن می‌تواند در توسعه روابط و امنیت مرزها تاثیر قابل توجهی داشته باشد، افزود: اتخاذ تصمیمات مناسب در حوزه مرزی در این نشست‌ها قطعا مثمر ثمر واقع شده و برای مردم هر دو کشور امنیت مرزها تضمین خواهد شد.

وی از اراده ملت و دولت جدید اسلامی افغانستان در مبارزه با تولید موادمخدر و از بین بردن این رویه تقدیر کرد و گفت: مرزبانی جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا تجارب و آموزش‌های خود را در حوزه مرزی در اختیار مرزبانی افغانستان قرار دهد.

جانشین فرمانده کل انتظامی افزایش و تقویت گشت‌های مشترک را در جهت توسعه امنیت مرزهای مشترک بین دو کشور از ضروریات دانست و عنوان کرد: تبادل دانش، اطلاعات، آموزش، توجیهات، نشست‌ها و… همگی می‌تواند نه تنها به گسترش روابط دو کشور منجر شود بلکه منجر به آرامش بیشتر مرزها و تبادلات اقتصادی خواهد شد.

معرفی مرزبانان ارشد مرزی بین کشور ایران و افغانستان

در پایان نشست موضوعاتی از جمله معرفی مرزبانان ارشد مرزی بین کشور ایران و افغانستان و نفرات رابط در 3 منطقه مرزی ظرف 48 ساعت آینده و تهیه یک برنامه مدون توسط طرف افغانستانی و ارائه آن برای تقویت و ارتقاء امنیت و نیز جلوگیری از تردد‌های غیر مجاز مطرح و مورد توافق طرفین قرار گرفت.

لطف کشور ایران، در حمله آمریکا به افغانستان فراموش شدنی نیست

در ادامه این نشست نیز مولوی «شبیر احمد» رئیس ارکان ارتش دولت اسلامی افغانستان در سخنانی اظهار داشت: روابط ایران و افغانستان در طول تاریخ با وجود همسایه بودن و مشترکاتی که در حوزه تمدن دارند، با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده و در حال حاضر، مردم افغانستان قدردان حمایت‌های ج. ا. ایران بوده و یقین دارند که همچون گذشته در عرصه‌های مختلف نقش قوی و مثبت را در کمک به مردم افغانستان ایفا خواهد کرد.

وی افزود: اگرچه عوامل آشکار و پنهانی در صدد ایجاد خلل در روابط دو کشور داشته است و این موضوع بر همگان واضح است، اما به هیچ عنوان سبب نشده که دوستی و برادری بین 2 ملت کم شود بلکه برعکس روز بروزگسترش پیدا کرده و مستحکم شده است، به گونه‌ای که هیچ قدرتی قادر به کم کردن دوستی و برادری دو ملت و کشور نخواهد بود.

وی با تشکر از کشور دوست وبرادر خود ایران اضافه کرد: ملت ودولت جدید اسلامی افغانستان همواره قدردان کسانی خواهند بود که در دوران سخت وتحمیل جنگ در کنار آنان بوده واز آوارگان پذیرایی و نیز کمک‌هایی را انجام داده اند.

رئیس ارکان ارتش دولت اسلامی افغانستان ضمن تشکر از مهمان نوازی ایرانیان گفت: مردم افغانستان با دست خالی ولی ایمان قوی در برابر متجاوزان آمریکایی ایستادگی کردند و ما لطف و کمک‌های دولت جمهوری اسلامی ایران را در حمله آمریکا به افغانستان در پذیرایی از مردم ستمدیده آن از یاد نمی‌بریم.

«مولوی شبیر احمد» تاکید کرد که داعش دشمن مشترک هر دو ملت است و از آنجا که استکبار نتوانست از این طریق به دو کشور ضربه بزند در صدد است را بین دو کشور همسایه و دوست تفرقه ایجاد کند که نخواهیم گذاشت در این خصوص به هدف خود برسد و بداند که اتحاد دو ملت نفوذ ناپذیر است.

گفتنی است در طی این نشست که حدود 4 ساعت به طول انجامید، نماز وحدت به صورت جماعت با شرکت هیئت جمهوری اسلامی ایران و هیئت افغانستانی به امامت رئیس عقیدتی سیاسی مرزبانی شهرستان تایباد اقامه و در پایان نیز بر پیگیری توافقات صورت گرفته تا حصول نتیجه تاکید شد.

انتهای پیام/

ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

قیمت سکه 14 میلیون و 500 هزار تومان شداقتصادنیوز : امروز دوشنبه 2 خرداد 1401 با سیگنال افزایشی قیمت اونس طلا انتظارات صعودی در بازار سکه تقویت شد .
اقتصادنیوز قیمت 

  

ابهام در بورسبازار در حال حاضر دارای پتانسیل‌های بسیاری برای رشد داشته و قیمت‌های جهانی در بالاترین سطح خود قرار دارند و انتظار می‌رود با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد جهانی، قیمت‌ها تثبیت شوند.
گسترش خودرو خودروسازان پول 

  

قیمت خودرو در سراشیبی سقوط!بر اساس معاملات انجام شده امروز ( دوم خرداد 1401) قیمت خودرو در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز با کاهش مواجه بوده است.
مثلث قیمت خودرو تندر90 

  

قیمت سکه رکورد زد/افزایش 80 هزار تومانی قیمت سکه در یک روزبازار طلا و سکه با وجود نوسانات افزایشی اونس جهانی و دلار در بازار آزاد، ثبات نسبی قیمت را تجربه می‌کند. این در حالی است که سکه امامی به تاثیر از شرایط با 80 هزار تومان افزایش قیمت روبرو بوده است.
فردا قیمت افزایش قیمت دلار 

  

خروج نجومی پول از بورس / غلبه قرمزها در بازار سهاماقتصادنیوز: در پایان معاملات امروز 2 خرداد 1401 بازار سهام، شاخص‌های بازار سهام افت کردند و عرضه‌ی بازار افزایش یافت به طوری که در پایان معاملات تعداد نمادهای صف فروش بیشتر از صف‌های خرید بود.
اقتصادنیوز پول سهام شاخص 

  

نقش صندوق تضمین در بورس چیست؟رییس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه اوراق مرابحه می‌تواند کمک‌کننده بودجه دولت باشد، گفت: این اوراق دست دولت را بازمی‌گذارد تا خرید کالاهای موردنیاز را از طریق سرمایه‌های خرد انجام دهد.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار آستان قدس رضوی بودجه 

  

پیش‌بینی مهم از بورس فردابورس امروز تقریبا دو درصد نزول کرد اما همچنان در کانال 1٫5 میلیونی باقی مانده است. کارشناسان عقیده که این هفته بازار روند متعادلی را دنبال می‌کند.
گسترش ایران خودرو خودرو ایران 

  

کف و سقف قیمت خودروهای وارداتی مشخص شداقتصادنیوز: بنابر اعلام نماینده مرودشت، رویکرد مجلس این است که برای قیمت و حجم موتور خودرو سقفی تعیین نشود و دولت این موضوع را با تعرفه کنترل کند؛ یعنی خودروهایی که قیمت پایین‌تری دارند با تعرفه کمتر و خودروهای گران‌قیمت با تعرفه بیشتر وارد شود.
اقتصادنیوز خودرو دولت قیمت 

  

قیمت سکه و دلار متشکل امروز دوشنبه 2 خرداد 1401اقتصادنیوز :در بازار امروز قیمت سکه و قیمت دلار متشکل افزایش یافت.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

آمار کرونا امروز 2 خرداد 1401 در ایرانبنابر اعلام وزارت بهداشت، طی 24 ساعت گذشته 268 بیمار جدید کووید 19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه هفت نفر نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.
نامه نیوز محمدرضا گلزار ایران وزارت بهداشت