ذخیره‌سازی 4 میلیون تن کالا اساسی در بنادر

در حال حاضر حدود 4 میلیون تن کالا اساسی در بنادر تجاری کشور وجود دارد و بالغ بر یک میلیون تن محموله نیز در حال تخلیه و یا در انتظار ورود به بنادر کشور است.

ذخیره‌سازی 4 میلیون تن کالا اساسی در بنادر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: میزان کالای اساسی و غیر اساسی در بنادر کشور بالغ بر 7 میلیون تن است که حدود 92 هزار TEU کالاهای کانتینری در بنادر کشور وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس ، محمد راستاد پیش از ظهر پنحشنبه در حاشیه بازدید از ظرفیت‌های دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به آخرین وضعیت کالا در بنادر کشور اظهار داشت: میزان کالای اساسی و غیراساسی در بنادر کشور بالغ بر 7 میلیون تن است که حدود 92 هزار TEU کالاهای کانتینری در بنادر کشور وجود دارد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور اضافه کرد: از تمام مجموعه حمل و نقل تجارت دریایی کشور بالغ بر 50 درصد به بندر شهید رجایی و بنادر استان اختصاص دارد و در راستای سیاست توزیع تخلیه و حمل کالاهای اساسی بین بنادر تجاری کشور بندر شهید رجایی توانسته نقش آفرینی بسیار خوبی داشته باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: بندر شهید رجایی که سابقا به صورت عمده فعالیت کانتینری داشت الان در زمینه کالاهای اساسی و صادرات نیز توانسته فعالیت بسیار خوبی داشته باشد و با توسعه زیر ساخت های این بندر این قابلیت‌ها افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به ساخت شناورهای داخلی با هدف نوسازی ناوگان دریایی، گفت: ساخت شناورهای جدید به منظور ارتقا ناوگان دریایی توسط شناور سازی‌های داخلی خصوصا در راستا اولویت بهره‌گیری از توانمندی‌های داخلی در این سازمان دنبال می‌شود زیرا این امر علاوه بر ایجاد اشتغال، موجب توسعه صنایع دریایی، بهبود وضعیت گردشگری دریایی و ارتقا ایمنی می‌شود.

راستاد گفت: در این بازدید از پایانه مسافربری جزیره قشم شهید ذاکری، موج شکن هایی که در ساحل جنوبی قشم احداث شده یا اینکه در آینده احداث خواهد شد بازدید به عمل آمد و آخرین وضعیت آنها مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به صنعت گردشگری دریایی، گفت: یکی از جاذبه‌های مهمی که در هرمزگان و به خصوص در جزیره قشم وجود دارد گردشگری دریایی است که سازمان بنادر و دریانوردی در کنار وظایف حاکمی خود در امور دریایی و در توسعه بنادر تجاری، ارتقا ایمنی دریانوردی نیز مد نظر دارد.

راستا اضافه کرد: ایجاد شرایطی که هموطنان عزیز بتوانند در وضعیت ایمن و مناسب از ظرفیت‌های گردشگری دریایی بهره‌مند شوند از اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی کشور است.

وی با بیان اینکه جزیره قشم قابلیت‌ها و ظرفیت‌های زیادی برای جذب گردشگری دریایی دارد، افزود: ارتقا زیر ساخت‌های گردشگری دریایی کشور و به تبع جزیره قشم نیز در اولویت سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور ادامه داد: باید بتوان فضاهای مناسبی را برای توسعه گردشگری دریایی و در کنار آن بهبود و ارتقاء ناوگان مسافربری و گردشگری دریایی با اعطایی تسهیلات فراهم کرد.

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

شهرسازی کالاهای اساسی بندرعباس   اخبار برگزیده
  

مواضع مخالفان در حال تغییر است؟ | احمد توکلی: FATF اگر به معیشت مردم کمک کند، من به آن رأی می‌دهممخالفان پیوستن ایران به لوایح FATF که تاکنون جز اطمینان‌نداشتن به دنیا دلیل قانع‌کننده دیگری برای مخالفت خود بیان نکرده‌اند، آیا در برابر انتقادات مردم از مواضع حزبی‌شان کوتاه خواهند آمد؟
۵۵ آنلاین احمد توکلی احمدی نژاد ایران 

  

تکرار اظهارات خصمانه نتانیاهو علیه ایراننخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به بیان تهدیدهای تکراری علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران رئیس جمهور دولت 

  

نخستین محموله واکسن کواکس در راه ایراندبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سهمیه ایران در کواکس نخستین محموله وارداتی واکسن کرونا است که در هفته‌های آینده وارد کشور خواهد شد.
گسترش ایران کوبا تولید 

  

روابط جو بایدن با عربستان سعودی همیشه خوب بوده است. با این حال، دونالد ترامپ چنان رابطه ای را با آل سعود آغاز کرد که بعید است هیچ رئیس جمهور دیگری بتواند آن را ادامه دهد.
نامه نیوز ایران خودرو ایران ایران و عربستان 

  

اعتراض به جهانگیری ؛ اگر در دولت کاری نبودی چرا استعفا نکردی؟فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه عمل آقای جهانگیری با حرفش از زمین تا آسمان تفاوت داشت، یادآور شد: امروز کشور به وضعیت بد اقتصادی دچار شده که برخلاف تصویری است آقای روحانی و جهانگیری سال 96 ارائه می دادند. همین عملکرد چهارسال اخیر دولت را در نظر بگیریم احتمال دارد که شورای نگهبان آقای جهانگیری را ردصلاحیت کند.
مثلث اسحاق جهانگیری خودرو دولت 

  

دلیل ظریف برای عدم کاندیداتوری در انتخابات/ سیاسی کردن بودجه، سم مهلک استمحمد جواد ظریف، وزیرخارجه در گفتگویی مسائل سیاست خارجی ایران را مورد بررسی قرار داده است.
اقتصادنیوز بودجه سیاست خارجی ایران 

  

یارانه 110 هزارتومانی نمی‌خواهیم، قدرت خرید کارگران و بازنشستگان را افزایش دهیدکم‌درآمدهای اجتماع، اولین متضرران گران شدن نرخ ارز هستند؛ این در حالیست که سیاست‌های یارانه‌ای فعلی دولت همیشه در تقابل با معیشت این گروه بوده است و رئیس مجلس بازهم وعده یارانه‌ی بیشتر می‌دهد.
ایلنا یارانه مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور 

  

یارانه نقدی چه کسانی دو برابر می‌شودسخنگوی کمیسیون تلفیق: سال آینده به ازای هر فرد که 45 هزار تومان دریافت می‌کرد، یارانه دو برابر یعنی به ازای هر نفر 91 هزار تومان خواهد شد. ثبت‌نام از افراد جدید و کسانی که قبلا منصرف شدند برای پرداخت یارانه نقدی و معیشتی در سال آینده فراهم می‌شود.
مستقل‌آنلاین یارانه عیدی 

  

قیمت خودرو کراس اوور جدید جک K7 اعلام شد / ورود رقیب قیمتی چری تیگو 7کرمان موتور فروش خودرو جدید خود را با نام K7 آغاز کرد. قیمت این خودرو 950 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

اعلام قیمت کوئیک‌ S و ساینا Sرضا شیوا گفت: قیمت تمام شده دو خودروی کوئیک‌S و سایناS، این هفته به محض دریافت اطلاعات اعلام می شود.
خودروتک قیمت خودرو تولید 

  

خبر خوش / جزئیات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعیعلی اصغر بیات اظهار داشت: از روزهای ابتدایی تقدیم کلیات بودجه 1400 به مجلس شورای اسلامی پیگیری‌ها و مذاکرات فشرده و متعددی را با مسئولان عالی دولت و مجلس انجام دادیم...
مستقل‌آنلاین تامین اجتماعی کمیسیون اجتماعی مجلس بودجه 

  

یارانه نقدی سال آینده دو برابر می‌شودیک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 گفت که با مصوبه کمیسیون تلفیق یارانه نقدی سال آینده دو برابر خواهد شد.
۵۵ آنلاین یارانه کمیته امداد لایحه بودجه 

  

انتقاد روحانی از اظهارات سیاسی درباره بورسروحانی با بیان اینکه با شکست جنگ اقتصادی ترامپ، نگاه طرف های تجاری ایران تغییر یافته و مناسبات اقتصادی کشور درحال ورود به مرحله جدیدی است، گفت: همه باید کمک کنند که بازارهای حساس نظیر ارز در چارچوب سیاست هایی که بانک مرکزی اعمال می کند مدیریت و به تعادل برسد.
اقتصادنیوز بانک مرکزی بانک جنگ 

  

در جامعه ما فقط یک عده‌ی خاص آزاد هستند/ صداوسیما هر سدی را می‌شکند/ غیرخودی‌ها برای رسانه‌ی ملی بیخودی هستند!یک استاد علوم ارتباطات با اشاره به عملکرد سازمان صداوسیما در تخریب دولت، آن را نشات گرفته از نگاه سیاسی حاکم بر این رسانه عنوان کرد که می‌تواند در آینده به آنارشیسم رسانه‌ای در کشور منجر شود.
ایلنا رئیس جمهور تلویزیون رسانه 

  

وزارت خارجه آمریکا شمشیر را برای مسکو از رو بستوزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به اعتراضات امروز در روسیه واکنش نشان داد.
مثلث وزارت خارجه تهران فرود اضطراری 

  اخبار داغ
  

امروز سه شنبه 7 بهمن ماه نرخ ارز در صرافی ملی همانند روزهای گذشته اعلام شد.
نامه نیوز قیمت دلار وام مسکن 

  

نشانه جدید و بسیار عجیب ابتلا به کرونا!یک پزشک عمومی مطرح کرد: برخی بیماران کرونایی پس از بازگشت حس بویایی، بوهایی مانند بوی خاک، بوی عرق، بوی لجن، بوی بنزین و یا برخی بوی تخم مرغ را حس می کنند که سبب کاهش اشتها نیز می شود.
اقتصادنیوز پزشک بنزین 

  

مرجعیت عراق درباره خرید واکسن کرونا خاطر نشان کرد: در این‌گونه موارد شایسته است به تشخیص پزشکان متخصص و با تجربه اعتماد شود.
صراط عراق درمان دولت 

  

تصویر عاشقانه پسر و مادر| کرونا بین پسر و مادر جدایی انداختتصویر غم انگیزی که نشان عاشقانه پسر و مادر است در فضای مجازی دست به دست می شود. بی شک کرونا این روزها بین خانواده ها جدایی انداخته است و این بار هم بین پسر و مادر. پسر و مادری که عاشقانه همدیگر را دوست داشتند و حالا پسر مجبور است اینگونه به استقبال مادر برود.
۵۵ آنلاین خانواده فضای مجازی 

  

قیمت دلار امروز هفتم بهمن ماه 99 + جدولاولین قیمت دلار در امروز هفتم بهمن ماه همان 23600 تومان روز گذشته گزارش شده است. این درحالیست که برخی اخبار سیاسی فعالان بازار ارز را در فاز انتظار برای ارزانی دیگر برده است.
مثلث قیمت دلار ماه 

  

شاخص کل بعد از صعود 300 هزار واحدی در آذر ماه روندی نزولی پیش گرفت و کف قبلی خود را نیز از دست داد اما حالا دو روز است که از معاملات بازار سهام بوی بهبود می‌آید. بورس در ادامه معاملات تا پایان سال چه روندی خواهد داشت؟
نامه نیوز تهران رایگان یارانه 

  

تعدادی از هواداران صنعت نفت، بازی تیم شان با سپاهان را از اطراف ورزشگاه تماشا کردند.
ورزش۳ پرچم برزیل بازی 

  

با علایم جدید کرونا آشنا شویدیک پزشک عمومی مطرح کرد: برخی بیماران کرونایی پس از بازگشت حس بویایی، بوهایی مانند بوی خاک، بوی عرق، بوی لجن، بوی بنزین و یا برخی بوی تخم‌مرغ را حس می‌کنند که سبب کاهش اشتها نیز می‌شود.
گسترش پزشک بنزین قهوه 

  

اینفوگرافیک / راه‌هایی برای مراقبت از سلامت روان در مقابله با کروناسلامت نیوز:در خانه ماندن، دورکاری، ترس از ابتلا به بیماری و از دست دادن عزیزانمان به دنبال ابتلا به کووید-19 از جمله مسائلی هستند که در دوران شیوع ویروس کرونا می توانند موجب به خطر افتادن سلامت روان شوند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،در این اینفوگرافیک به راه هایی ساده اشاره کرده ایم که می تواند به سلامت روان در دوران پاندمی ویروس کمک کند...
سلامت‌نیوز سلامت روان سلامت درمان 

  

آیا دود سیگار موجب انتقال ویروس کرونا می‌شود؟به گفته یک عضو کمیته علمی کشوری کرونا ویروس کرونا ممکن است از طریق دود سیگار منتقل شود.
خبرفوری سیگار ویروس تنفس 

  

آیت‌الله سیستانی: درخصوص خرید واکسن کرونا به تشخیص پزشکان متخصص و با تجربه اعتماد شودمرجعیت عراق درباره خرید واکسن کرونا خاطر نشان کرد: در این‌گونه موارد شایسته است به تشخیص پزشکان متخصص و با تجربه اعتماد شود.
ایلنا دولت ویروس تولید 

  

کرونا در غذاهای چرب ماندگاری بیشتری دارد به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، با عنوان این مطلب که در افرادی که از تغذیه سالم و کافی برخوردار نیستند شانس ابتلاء به کرونا و مرگ و میر بیشتر است، گفت: افرادی که دچار اختلالات تغذیه و یا چاقی هستند نسبت به دیگر افراد استعداد بیشتری برای ابتلاء به کرونا دارند. وی با بیان اینکه بسیاری از افراد چاق به رغم چاقی از کمبود عناصر کمیاب تغذیه‌ای رنج می‌برند، افزود: چاقی شانس ابتلاء و…
مهر علیرضا زالی تغذیه حوزه