ترامپ باز هم در انتخابات شگفتی‌ساز می‌شود؟

نشریه هفتگی اکونومیست در تحلیلی ضمن بررسی بهبود وضعیت رئیس‌جمهوری آمریکا در نظرسنجی‌ها، به احتمال اوج‌گیری دوباره دونالد ترامپ در کارزار انتخاباتی 2020 پرداخت.

ترامپ باز هم در انتخابات شگفتی‌ساز می‌شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکونومیست؛ جدیدترین نظرسنجی‌ها و داده‌های اقتصادی شانس ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ را زنده نگه داشته‌اند؛ اگرچه نسبت به سال 2016 همچنان بدتر هستند.

اکونومیست نوشت: هر چهار سال، روزنامه‌نگاران سیاسی و پیش‌بینی‌کنندگان، رقابت ریاست جمهوری آمریکا را "انتخابات قرن" تلقی می‌کنند. طبق تعاریف، هیچ‌یک نمی‌توانند چنین چیزی باشند. اما در این زمان خطر واقعاً بالاتر از حد معمول به نظر می‌رسد.

در اوایل ماه ژوئن (اواسط خردادماه)، اکونومیست مدل پیش بینی آماری خود را برای انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر 2020 منتشر کرد. در آن زمان، شانس دونالد ترامپ برای پیروزی در انتخابات در بهترین حالت یک به 5 (20درصد) بود. اما در ماه ژولای، همزمان با موج ناآرامی‌ها و اوج‌گیری دوباره ویروس کرونا شانس ترامپ تا یک به 10 (10درصد) کاهش یافت. این شرایط بد رئیس‌جمهور تا اواسط ماه آگوست ادامه یافت. اما اکنون، مدل اکونومیست نشان می دهد که ترامپ بخش قابل توجهی از حمایت خود را بازیابی کرده است.

اختلاف ترامپ و جو بایدن در نظرسنجی‌های آرای عمومی در سطح ملی از 10 واحد درصد (در اوج خود) به 8 واحد درصد در 9سپتامبر کاهش یافته است. و در ایالت‌های بسیار مهم فلوریدا و پنسیلوانیا -دو ایالتی که به احتمال زیاد حدنصاب 270 رأی الکترال لازم برای پیروزی را برای ترامپ یا بایدن تأمین می کنند- اختلاف ترامپ و بایدن حتی بیش از این کاهش یافته است.

در ایالت آفتاب (فلوریدا) نرخ محبوبیت (Favorability Rating: اختلاف بین میزان محبوبیت و عدم محبوبیت یک کاندیدا) جو بایدن در اوج خود در ماه ژولای بیش از 8 واحد درصد بود، اما حالا به 4 واحد درصد کاهش یافته است.

ماریست، یکی از موسسات معتبر افکارسنجی، در آخرین نظرسنجی خود در فلوریدا میزان حمایت از دو نامزد را هم‌سطح و برابر 48 درصد برآورد کرده است. اگرچه مطمئناً نظرسنجی های بیشتری برای تعیین میزان حمایت از نامزدها لازم است، اما این کاهش اختلاف در فلوریدا برای کمپین بایدن بسیار نگران‌کننده است.

همچنین در پنسیلوانیا ، کسری ترامپ نسبت به بایدن از 9 واحد درصد به 6 واحد درصد کاهش یافته است.

سایر شاخص‌های انتخاباتی نیز اخیراً برای رئیس جمهور خوب بوده است. شاخص رشد اقتصادی آمریکا -که ترکیبی از تغییر سالانه در 8 شاخص مختلف، از نرخ بیکاری تا درآمد واقعی شخصی و تولید کارخانه‌ها است- از ماه ژولای به طور مداوم در حال بهبود است. گزارش مشاغل ماه آگوست، که تقریباً 2 واحد درصد کاهش بیکاری را ثبت کرده است، به این روند مثبت کمک می‌کند.

رتبه‌های تایید عملکرد (Job Approval Rating: اختلاف بین میزان تأیید و عدم تأیید عملکرد رئیس‌جمهور) ترامپ نیز افزایش یافته است. مطابق برآورد اکونومیست در اوایل ماه آگوست، میزان عدم تأیید عملکرد ترامپ 15 درصد بیشتر از میزان تأیید آن بود؛ یعنی این نرخ 15- واحد درصد بود. در ماه سپتامبر این نرخ کمی بهبود پیدا کرده و به 11- واحد درصد کاهش یافته است.

روی هم رفته، این متغیرهای اقتصادی و سیاسی به تنهایی نشان می‌دهند که رئیس جمهور در آرای عمومی انتخابات با 5 واحد درصد کسری شکست خواهد خورد، درحالی‌که 2 ماه پیش این برآورد حاکی از کسری 6 واحد درصدی ترامپ بود.

در حال حاضر محتمل ترین نتیجه انتخابات هنوز هم شکست ترامپ است. مدل پیش‌بینی اکونومیست از انتخابات برآورد می‌کند که او حدود 70 رأی الکترال برای رسیدن به حد نصاب 270 الکترال کم خواهد آورد. اگرچه در انتخابات عدم اطمینان کافی وجود دارد که نشان دهد وی هنوز هم می‌تواند پیروز شود. اکونومیست احتمال پیروزی ترامپ را نسبتاً کم (اما به هیچ وجه غیرممکن نیست) یک به 7 (معادل 14 درصد) برآورد می‌کنیم.

مدل اکونومیست در زمان مشابه (هفته دوم سپتامبر) در سال 2016 شانس پیروزی ترامپ را 37 درصد (بیش از 2 برابر میزان فعلی) برآورد کرده بود. به دلیل کسری ترامپ در نظرسنجی‌های ایالت‌های کلیدی و اقتصاد ویروس‌زده، راه وی برای دریافت مجوز دومین دوره حضور در کاخ سفید بسیار دشوار است؛ علی‌رغم بهبود نسبی وضعیت وی در ارزیابی‌ها و نظرسنجی‌ها.

 

 

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

دونالد ترامپ ترامپ درآمد   اخبار برگزیده
  

سردار داوود کریمی فرمانده معترض محسن رضایی در مستند کودتای خزنده کیست؟سردار داود کریمی از چهره‌های نظامی مهم دوران جنگ است که از مقلدان مرحوم منتظری بود. او از منتقدان محسن رضایی است که در جلسه مشهور سپاه که با نام کودتای خزنده منتشر شد، نامش برده می‌شود.
رویداد۲۴ محسن رضایی مدرسه مواد مخدر 

  

فروش ماهانه خودرو با قیمت فصلیطبق مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، دو خودروساز بزرگ کشور باید طی نیمه دوم امسال، هر ماه در مجموع 25 هزار دستگاه محصول را در قالب فروش فوق‌العاده عرضه کنند؛ آن هم در شرایطی که شورای رقابت هر سه ماه یکبار نسبت به بازنگری قیمت‌ها اقدام می‌کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

پژو 2008 موجود در ایران ناگهان قدیمی شدپژو 2008 خودرویی اقتصادی در جهان و حالا یک خودرو لوکس در بازار ایران. پژو 2008 و پژو 301 به خودروهای برجامی شهرت داشتند که قرار بود به یک محصول روتین در صنعت خودرو کشور تبدیل شوند اما خروج یکجانبه آمریکا از برجام و تحریم صنعت خودرو بدقولی پژو را به دنبال داشت و تولید پژو 301 که به سرانجام نرسید و تولید پژو 2008 نیز در سطحی محدود انجام گرفت.
خودروتک پژو ایران خودرو خودرو 

  

عدم همراهی اروپا با واشنگتن در پرونده ایران ناامید کننده است/ از این‌که تنها مانده‌ایم، ناراحت نیستیمنماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با اشاره به شکست سنگین این کشور در تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت، گفت که این شورا در عمل به وظایف خود ناموفق بوده است.
ایلنا واشنگتن ایران سازمان ملل متحد 

  

ترامپ:پیروز شوم کار ایران سخت خواهد شدرییس جمهوری آمریکا با این ادعا که ایران و ونزوئلا قصد مذاکره و توافق با واشنگتن را دارند، گفت که پس از انتخابات شرایط را برای توافق با این کشورها سخت‌تر خواهد کرد.
اقتصادنیوز دونالد ترامپ ترامپ کار 

  

اظهارات جدید سردار نقدی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی+ فیلممعاون هماهنگ‌کننده سپاه در یک برنامه تلویزیونی در پاسخ به این سؤال که «سطح دسترسی خبرنگاران و افکار عمومی به اطلاعات در خصوص مسائلی از جمله هواپیمای اوکراینی خیلی پائین بود و اغنای مناسبی صورت نگرفت و سپاه کارکشته عمل نکرد» گفت: کارکشته‌ای که می‌گویند معنی‌اش این است که قرائن بسیاری وجود داشته که ما می‌توانستیم خودمان را به آن آویزان کنیم و بگوئیم اشتباهی انجام نشده و دشمن جنگ ا...
گسترش جنگ 

  

ترامپ: پس از انتخابات، شرایط توافق با ایران را سخت‌تر می‌کنمدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی انتخاباتی خود در میامی و فلوریدا اعلام اینکه قصد دارد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایم کشور، شرایط را برای توافق احتمالی با ایران و ونزوئلا سخت‌تر کند به مقامات تهران و کاراکاس هشدار داد
رویداد۲۴ دونالد ترامپ ترامپ انتخابات ریاست جمهوری 

  

واکسن آنفلوآنزا | تحویل 1.5 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا آغاز شده استمدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: توزیع 1.5 میلیون واکسن آنفلوآنزا آغاز و در فاز اول در اختیار معاونت بهداشتی قرار خواهد گرفت تا به صورت رایگان به زنان باردار، بیماران خاص، صعب العلاج، مزمن و کادر درمان تلقیح شود...
۵۵ آنلاین داروخانه دارو وزارت بهداشت 

  

سردار نقدی گفت: حجم رسانه‌هایی که به سپاه حمله می‌کنند، تبلیغات و جو رسانه‌ای روی ما هم تأثیر گذاشته وگرنه واقعیت اجتماعی این نیست، تبلیغاتی که در خصوص تعارض مردم با سپاه می‌شود اصلا درست نیست، ما در میان مردم و بطن جامعه هستیم، مردم بسیار به ما احترام می‌گذارند.
نامه نیوز سپاه پاسداران نیروی انتظامی زمین 

  

اولین ویدیو از سقوط هواپیمای تک موتوره در نظرآبادساعت 08:08 صبح جمعه 4 مهرماه سقوط یک فروند هواپیما تک موتوره در فرودگاه احمدآباد نظرآباد به اورژانس البرز اعلام شد.
مملکت‌آنلاین هواپیما فرودگاه اورژانس 

  

خبر خوش درباره کروناپژوهشگران دانشگاه بریستول انگلیس اعلام کردند که امیدوارند بتوانند روند ویروس کرونا را متوقف کنند.
مستقل‌آنلاین خبرنگار انگلیس آنتی ویروس 

  

درخواست های بایدن از ایران ؛ شرط مذاکره چیست؟شاید سئوالی که از هم اکنون برای برخی مطرح است آن باشد که در صورت پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا، نحوه برخورد دولت بایدن با ماجرای برجام و نحوه بازگشت احتمالی به این توافق چگونه خواهد بود؟
مثلث غنی سازی ایران انتخابات ریاست جمهوری 

  

به رئیس جمهور رای می‌دهیم که در حساب‌های بانکی مردم سرک بکشدوظیفه دولت این است که در حساب بانکی مردم سرک بکشد. به رئیس جمهور رای می دهیم که در حساب ها سرک بکشد تا متوجه شود چه کسی حق مردم را می خورد. وقتی سالی 12میلیارد قاچاق وارد کشور میشود، این قاچاق جایی تبدیل می شود به پول و به سیستم بانکی وارد می شود. با شفافیت این قابل ردیابی است.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور دولت قاچاق 

  

اگر روحانی و احمدی ‌نژاد با هم رقابت کنند، احمدی نژاد پیروز می شوددولت آقای روحانی، دولت یکدست و وزرا هم از یک جناح نبوده و بعضا حتی همفکر شخص حسن روحانی هم نبوده‌اند. او موجب شده نوعی نارضایتی و ناخشنودی از جانب مردم و رای‌دهندگان به او ایجاد شود. دولت روحانی در سطح ملی موفق نبوده است.
مستقل‌آنلاین حسن روحانی روزنامه وام 

  

سخنرانی روحانی ساعت 9 امشب در مجمع عمومی سازمان مللتمام وجوه جهان امروز متأثر از کرونا است آنچنانکه هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل نیز با سخنرانی‌های ضبط شده‌ی سران برگزار خواهد شد
۵۵ آنلاین سازمان ملل نیویورک توئیتر 

  اخبار داغ
  

هفته طغیان کروناسلامت نیوز:پیش بینی ها درست از آب درآمد. پاییز پرمخاطره از راه رسید و کرونا تنها در 4روز 14هزار و 401نفر را مبتلا کرد و جان 744نفر را گرفت. اولین روز از پاییز، رکورد بالاترین میزان ابتلا در تمام دوره شیوع کرونا در ایران با ابتلای 3هزار و 712مبتلای روزانه شکسته شد و حالا روز گذشته بر اساس اعلام وزارت بهداشت، با فوت 207نفر، پس از 52روز، آمار فوتی های روزانه، به بالای 200نفر رسید...
سلامت‌نیوز سلامت اصفهان سازمان بهداشت جهانی 

  

نظارت بر تدفین اجساد مشکوک و قطعی کرونا به گزارش خبرگزاری مهر، سیما سادات لاری، گفت: بهداشت محیط، راهبرد کلیدی نظام سلامت در مبارزه با همه‌گیر شدن بیماری‌ها است و امروز 26 سپتامبر و پنجم مهر ماه مصادف با روز جهانی بهداشت محیط است که این روز را به همه تلاشگران عرصه سلامت و به‌ویژه همکاران بهداشت محیط تبریک می‌گویم. وی افزود: از زمان شیوع بیماری کووید -19 در کشور، همکاران بهداشت محیط در اقصی نقاط کشور، دوشادوش شاغلین…
مهر وزارت آموزش و پرورش وزارت بهداشت آموزش 

  

آخرین آمار مرگ و میر کرونایی در تهران / در موج سوم روزانه چند تهرانی می میرنداقتصادنیوز :‌رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از مرگ 12 هزار نفر در پایتخت به دلیل کرونا خبر داد.
اقتصادنیوز مرگ جوانان شورای شهر تهران 

  

سرخ‌پوشان باز هم تست کرونا دادنداعضای تیم پرسپولیس یک‌بار دیگر تست کرونا دادند.
برنا پرسپولیس 

  

موج سوم‌کرونا وآلودگی درکمین پایتختآغاز فصل پاییز و باز شدن مدارس همزمان با تشدید شیوع کرونا در پایتخت، در شرایطی که سیستم حمل و نقل عمومی تهران از کمبود ناوگان و همچنین فرسودگی آن رنج می‌برد و از همین رو، مسوولان ستاد مقابله با کرونا به استفاده از وسایط نقلیه شخصی رای می‌دهند.
اعتماد پایتخت وزارت نفت وام 

  

افزایش قیمت دلار چه تاثیری روی بورس گذاشت؟چندهفته‌ای می‌شود که بازار سرمایه تنها چراغ قرمز به سرمایه‌گذاران خود نشان می‌دهد و این چراغ قرمز ناشی از دخالت‌های بیجا و مکرر مسوولان است که با این کار خود بی‌اعتمادی را در بازار ظاهر و در نتیجه بورس را قرمز پوش کردند.
اعتماد افزایش قیمت قیمت ارز قیمت 

  

کرونا و آنفلوانزا کم بود، افسردگی فصلی هم آمد! + فیلمافسردگی فصلی نوعی اختلال عاطفی است که اواخر پاییز یا اوایل زمستان بروز پیدا می‌کند.
گسترش آنفلوانزا افسردگی زمستان 

  

هیچ گزارشی از ابتلای دانش آموزان در مدارس به کرونا وجود ندارد محسن حاجی میرزایی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در پاسخ به این سئوال که آمار دانش آموزان مبتلا به کرونا چه تعداد است، گفت: هیچ گزارش رسمی مبنی بر ابتلای دانش آموزان در مدارس پس از بازگشایی مدارس از تاریخ 15 شهریورماه، وجود ندارد. وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: البته هستند دانش آموزان زیر 18 سالی که مانند سایر افراد جامعه پیش از بازگشایی مدارس به کرونا مبتلا…
خانه‌ملت وزارت بهداشت خبرنگار وزارت آموزش و پرورش 

  

پرسپولیسی‌ها باز هم تست کرونا دادندتمام اعضای تیم فوتبال پرسپولیس یک بار دیگر تست کرونا دادند.
تسنیم فوتبال باشگاه پرسپولیس پرسپولیس 

  

نتفلیکس درباره کرونا سریال می سازدبیماری کرونا به ما یاد داد که چگونه از راه دور آموزش ببینیم، آموزش دهیم و کار کنیم. اکنون شرایط به گونه‌ای است که برخی هنرمندان را به فکر ساخت سریال از راه دور انداخته است.
۵۵ آنلاین زمین ماه بازی 

  

تدفین جنازه یک قربانی کرونا با ماسک شیمیاییویروس کرونا تقریبا بر تمام جنبه‌های زندگی انسان‌های سراسر کره زمین تاثیر گذاشته و حتی شیوه حضور در مراسم تشییع و تدفین قربانیان ویروس را دگرگون کرده است.
پندارآنلاین ماسک ویروس زمین