ایلنا   |  اقتصادی  |  

فرصت 20 روزه بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث خودرو و موتور(آذر 1400)

بیمه شخص ثالث، خسارت اشخاص ثالث را در جریان تصادفات خودرو و موتور جبران می‌کند.

فرصت 20 روزه بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث خودرو و موتور(آذر 1400)

بیمه شخص ثالث، خسارت اشخاص ثالث را در جریان تصادفات خودرو و موتور جبران می‌کند.

داشتن بیمه شخص ثالث برای هر وسیله‌ نقلیه اجباری است. فرقی نمی‌کند که خودرو یا موتور داشته باشید و همچنین اینکه نوع وسیله نقلیه شما چیست، باید همیشه بیمه شخص ثالث همراهتان باشد. متأسفانه مسئله اینجاست که برخی فراموش می‌کنند تا بیمه‌نامه خود را تمدید کند یا اینکه مسئله‌ای پیش می‌آید که تمدید بیمه‌نامه آن‌ها چند ماه عقب می‌افتد.

در چنین حالتی در هنگام تمدید مشمول پرداخت جریمه خواهند شد. طبق اعلام نهاد ناظر صنعت بیمه، از 13 آذر تا پایان روز دوم دی‌ماه سال 1400 همه جرایم مربوط به وسایل نقلیه موتوری زمینی فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث مورد بخشودگی قرار می‌گیرد. در راستای ترویج فرهنگ بیمه و با در نظر گرفتن شرایط خاص همه‌گیری ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی اقشار آسیب‌پذیر ناشی از تحریم‌های ظالمانه، شرکت‌های بیمه موظف شده‌اند تا از دریافت جرایم وسایل نقلیه موتوری زمینی فاقد بیمه‌نامه خودداری کنند.اما شرایط بخشودگی  جریمه بیمه شخص ثالث خودرو و موتور چیست؟

بیمه شخص ثالث خودرو و موتور چیست؟

بیمه شخص ثالث، بیمه ای اجباری برای تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی در برابر خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث است.در بیمه شخص ثالث، مالک وسیله نقلیه شخص اول یا بیمه‌گزار به شمار می آید. شخص ثانی شرکت بیمه است که متعهد به جبران هزینه ها طبق قرارداد است و در نهایت شخص ثالث فرد زیان دیده در حوادث رانندگی غیر از راننده مقصر است. تمامی اشخاصی که در یک حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار گرفته و این بیمه هزینه های مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران می کند.

موارد تحت پوشش بیمه شخص ثالث خودرو و موتور

بیمه شخص ثالث موتور و خودرو دو خسارت زیر را پوشش می‌دهد که شامل موارد زیر است:

خسارت جانی: در صورتی که از طرف راننده خودرو یا راکب موتور خسارت‌های جانی به شخص ثالث وارد شود، بیمه‌گر متعهد می‌شود تا این خسارت بر اساس سقف تعیین بیمه نامه پرداخت کند. خسارت‌های جانی شامل از کارافتادگی، نقص عضو، فوت و هزینه‌های پزشکی است. خسارت مالی: خسارت مالی: خسارت‌هایی که به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود مانند تصادف و خسارت به خودروی ثالث.چنین خسارت هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می گردد.

از آنجا که بیمه شخص ثالث بیمه‌ای اجباری است، ما به همه دارندگان موتور و رانندگان خودرو، تمدید یا خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث را توصیه می‌کنیم تا از خسارت‌ها در هنگام بروز حوادث جلوگیری شود.

قیمت بیمه شخص ثالث خودرو و موتور1400

قیمت بیمه شخص ثالث موتور و خودرو به مؤلفه‌های متفاوتی بستگی دارد:

میزان سقف پوشش مالی

بیمه مرکزی حداقل و حداکثر پوشش مالی بر اساس نرخ دیه در ماه حرام و تعداد سیلندر مشخص می‌کند. حداقل و حداکثر تعهد مالی برای این بیمه خودرو 16 و 320 میلیون تومان است. حداقل پوشش مالی در همه شرکت‌های بیمه یکسان است؛ همه شرکت‌ها حداکثر پوشش را عرضه نمی‌کنند. بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش مالی را افزایش دهد.

کاربری وسیله نقلیه موتوری زمینی

در صورتی کاربری وسیله نقلیه موتوری زمینی غیر از کاربری شخصی باشد، بیمه‌گزار باید مبلغ بیشتری را پرداخت کند. خودروهای تاکسی، آژانس، تاکسی اینترنتی، دولتی و موتورسیکلت‌های باربری به دلیل نرخ تصادف بالا ، بیمه‌گزار باید حق بیمه بیشتری را پرداخت کند.

تخفیف عدم دریافت بیمه شخص ثالث

در صورتی که بیمه‌گزار در طول مدت بیمه‌نامه خود خسارتی از شرکت بیمه گر خود دریافت نکند، در هنگام تمدید مشمول دریافت تخفیف خواهد شد. حداقل تخفیف برای سال اول 5% و به ازای افزایش تعداد سال، میزان تخفیف بیشتر خواهد شد. حداکثر تخفیف در سال چهاردهم برابر با 70% است.

تعداد سیلندر

هرچه تعداد سیلندر وسیله نقلیه موتوری زمینی بیشتر باشد، نرخ بیمه شخص ثالث بیشتر خواهد شد.

سال تولید وسیله

یکی از عوامل مهم مؤثر بر نرخ بیمه شخص ثالث، سال تولید آن است. هرچه وسیله نقلیه زمینی جدیدتر باشد، به دلیل کم بودن ریسک آن، قیمت بیمه شخص آن هم کمتر خواهد بود.

جریمه دیرکرد

در صورتی که بیمه‌گزار به هر دلیل بیمه شخص ثالث خود را تا تاریخ سررسید خود تمدید نکند، باید جریمه دیرکرد بپردازد. میزان این جریمه به صورت روزشمار است. تا تمدید نشدن بیمه، بیمه‌گر تعهدی برای پرداخت خسارت و دیه نخواهد داشت.

حق بیمه شخص ثالث موتورسیکلت در سال 1400 بدون جریمه دیرکرد و تخفیف بین 1300 تا 1900 تومان خواهد شد.

جریمه دیرکرد برای موتورسیکلت در سال 1400 به ازای هر روز و هر وسیله نقلیه به صورت زیر خواهد بود:

نوع موتور

مبلغ روزانه جریمه (ریال)

موتورسیکلت گازی

1318

موتورسیکلت دنده ای تک سیلندر

1610

موتورسیکلت دنده ای دو سیلندر

1768

موتورسیکلت سه چرخ

1902

 

 

 

 

 

 

 

برای خودرو، مبلغ روزانه جریمه دیرکرد در سال 1400 به صورت زیر است:

نوع خودرو

مبلغ روزانه جریمه (تومان)

سواری کمتر از 4 سیلندر

 

5308

سواری، پراید، پیکان، سپند

6285

سواری سایر 4 سیلندرها

7389

سواری بیش از 4 سیلندر

8269

بارکش بیش از 1 تن تا 3 تن

7830

بارکش بیش از 3 تن تا 5 تن

9911

بارکش بیش از 5 تن تا 10 تن

12698

بارکش بیش از 10 تن تا 20 تن

14776

بارکش بیش از 20 تن

15660

 

بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث 1400

بخشش جریمه دیرکرد بیمه موتور و ماشین

هر ساله در موقعیت‌های خاص، بیمه مرکزی طرح‌های بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث را تصویب می‌کند. در سال 1400، این سازمان در جهت حمایت از اقشار آسیب پذیر از آسیب­های اجتماعی (به دلیل شرایط اقتصادی ناشی از تحریم­های ظالمانه و پاندمی کرونا) و در راستای ترویج فرهنگ بیمه ­ای و افزایش ضریب نفوذ بیمه ­ای ، 100% مبلغ جریمه بیمه‌گزاران و رانندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی فاقد بیمه نامه از 13 آذر ( روز بیمه)  الی پایان 3 دی 1400 به مدت 20 روز در صورت خرید بیمه نامه با مدت اعتبار یک ساله مورد بخشودگی قرار می­گیرند. این طرح با نظر به موافقت رئیس محترم وقت مجمع تامین خسارت بدنی و پیشنهاد رئیس کل بیمه مرکزی در تاریخ 6 مرداد 1400 تصویب شده است. این بخشودگی در خصوص جریمه بند “ب” ماده 24 قانون بیمه اجباری شخص ثالث صورت می گیرد و دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در صورت خرید بیمه نامه یکساله از پرداخت جریمه، معاف خواهند شد.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره بخشودگی جرایم دیرکرد شخص ثالث به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/mag/delay-penalty-of-third-party-insurance-extension/

خرید بیمه شخص ثالث موتور و خودرو از بیمه دات کام

داشتن بیمه شخص ثالث اجباری است؛ اما بسیاری به ویژه راکبان توجهی به داشتن آن یا فرصتی برای مراجعه به کارگزاری ندارند.

تمدید یا خرید آنلاین بیمه شخص ثالث  موتور و خودرو

 بهترین و سریع‌ترین راه  تمدید بیمه شخص ثالث، استفاده از خدمات بیمه دات کام، سامانه آنلاین فروش انواع بیمه‌نامه است. با مراجعه به وبسایت bimeh.com و صفحه بیمه شخص ثالث خودرو یا موتور می‌توانید بیمه‌نامه خود را تمدید و مبلغ را پرداخت کنید. برای دریافت مشاوره بیمه فقط کافی است تا با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

ارتباط با کارشناسان بیمه دات کام:

نشانی :تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک 17 طبقه 6، واحد 6

کد پستی 1998653740

شماره تماس: 021-4372

پست الکترونیکی: info@bimeh.com

پایان رپرتاژ آگهی

بیمه شخص ثالث بیمه شرکت های بیمه   اخبار برگزیده
  

افزایش ناگهانی قیمت دلارنوسانات نرخ ارز از موضوعاتی است که در این سال‌ها به کرات با آن مواجه بوده‌ایم. در سال‌های اخیر خروج آمریکا از برجام به کاهش درآمدهای ارزی ایران و در نتیجه افزایش نرخ ارزهای خارجی به ویژه دلار منجر شد.
نامه نیوز افزایش قیمت قیمت ارز قیمت 

  

العربیه: تاریخ مشخصی برای پایان مذاکرات وجود نداردشبکه العربیه به نقل از منابع دیپلماتیک با اشاره به اینکه مذاکرات وین به بن بست نرسیده است نوشت که هنوز زمان مشخصی برای پایان مذاکرات وجود ندارد.
فردا العربیه بانک وین 

  

تماس‌های روسیه و ایران در زمینه‌های مختلف ادامه خواهد یافتسخنگوی کاخ کرملین از تداوم تعاملات میان ایران و روسیه خبر داد.
ایلنا روسیه ایران و روسیه ایران 

  

ایجاد ساز و کارهای لازم برای رفع مشکلات تجارت ایران و انگلیسمعاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با سفیر انگلستان و رایزن بازرگانی این کشور بر توسعه مناسبات تجاری دو کشور تاکید کرد.
ایلنا کشاورزی حوزه ایران و انگلیس 

  

بازار سهام سبزپوش شد / علت صعود شاخص بورس چه بود؟در حالی که در 3 روز گذشته شاخص کل بورس پایتخت بیش از 73 هزار واحد افت کرده بود، روز چهارشنبه شاخص‌ها رشد کردند، علت چه بود؟
اقتصادنیوز سهام شاخص پایتخت 

  

امیکرون و دلتا چه تفاوتی با هم دارند؟/علائم آنها را بشناسیدامیکرون، سویه‌ای از بطن ویروس "سارس کوو 2" است که به دلیل علائم خفیف‌تر ابتلا به آن، "واریانت ملایم‌" نیز خوانده می‌شود و به نظر می‌رسد که روند شدید بیماری کووید 19 در ابتلا به این سویه به‌ ندرت دیده می‌شود، اما چرا؟
مستقل‌آنلاین کودکان ویروس والدین 

  

ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز | کاهش دما تا 8 درجهرئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به تداوم آلودگی هوا در چهار کلانشهر طی امروز (6 بهمن‌ماه) از ورود سامانه بارشی به کشور خبر داد.
۵۵ آنلاین ارومیه آلودگی هوا قزوین 

  

جاماندگان سهام عدالت از کی سهام دار می‌شوند؟پرونده جاماندگان سهام عدالت همچنان باز است و درباره تعیین تکلیف آن، وعده های زیادی داده شده است اما همچنان تصمیم گیری درباره 20 میلیون نفر که از گرفتن سهام عدالت جامانده اند، به آینده موکول می شود.
مستقل‌آنلاین سهام عدالت سهام دولت دوازدهم 

  

«بایدن» و دو گزینه نهایی در مساله ایران«روند خاصِ تحولات در عرصه سیاست و اقتصادِ داخلی آمریکا، تا حد زیادی موقعیت بایدن و حزب دموکرات را با چالش هایی قابل توجه رو به رو کرده است. چالش هایی که در نهایت می توانند به ظهورِ دو سناریوی شوکه‌کننده و حتی ناگهانی در زمینه سیاست این کشور در رابطه با ایران ختم شوند. فرصت شناسی و استفاده درستِ ایران از وضعیت کنونی آمریکا است که می تواند مشخص کننده سناریویِ نهایی باشد.»
مثلث دونالد ترامپ باراک اوباما رئیس جمهور 

  

هفته های آینده به پیک مرگ و میر امیکرون می رسیمعضو کمیته علمی مبارزه با کرونا گفت: در هفته های آینده به پیک امیکرون می رسیم که با مرگ و میر همراه خواهد بود.
مستقل‌آنلاین مرگ کودکان والدین 

  

پرسپولیس بدون حریف ماندحریف پرسپولیس در سوپرجام در حال برگزاری مقدمات سفر به امارات و برگزاری اردویی در این کشور بود که این سفر در دقیقه 90 منتفی شد.
خانه فوتبال پرسپولیس سفر وام 

  

قیمت سکه امامی امروز سه شنبه 5 بهمن 1400/ سکه امامی ارزان شداقتصادنیوز ، قیمت سکه در بازار امروز ارزان شد.
اقتصادنیوز قیمت 

  

شرایط آسان و باورنکردنی دریافت وام تا 50 میلیون تومان +جزئیاتروابط عمومی بانک مرکزی از شرایط دریافت وام زیر 100 میلیون تومان بدون ضامن و با اعتبارسنجی خبر داد.
فردا وام دولت بخش خصوصی 

  

جزئیات سفر رئیس جمهور به روسیه از زبان سخنگوی دولتآخرین خبر/ سخنگوی دولت در نشست خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
نامه نیوز سفر رئیس جمهور روسیه 

  

جزئیات رسیدگی به 2 پرونده در دادگاه مطبوعاتسخنگوی هیات منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی از رسیدگی به 2 پرونده به ریاست قاضی محمدی کشکولی خبر داد.
ایلنا مطبوعات ماه تهران 

  اخبار داغ
  

افزایش قیمت خودروهای داخلی/قیمت جدید محصولات سایپادر پی اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده خودروهای داخلی، این مالیات از 13 دی‌ماه در طرح‌های جدید فروش خودروسازان نیز اعمال شده و براساس آن قیمت‌های جدید مشخص شده است.
فردا افزایش قیمت قیمت سایپا 

  

آغاز پیک ششم کرونا در کشور/ 2 تا 4 هفته آینده به اوج اومیکرون می رسیمعضو ستاد ملی مقابله با کرونا با هشدار درباره ورود کشور به موج ششم کرونا گفت: کشور 2 تا چهار هفته آینده به اوج اومیکرون می رسد.
اقتصادنیوز 

  

تیم اقتصادی دولت در حمایت از بورس مصمم و هماهنگ استمعاون اقتصادی رییس‌جمهور تأکید کرد: تیم اقتصادی دولت در حمایت از بورس مصمم و هماهنگ است.
ایلنا دولت محسن رضایی ماه 

  

زنان ایران 0 زنان چین‌تایپه 5؛ حذف تیم کرونا زدهتیم ملی فوتبال زنان ایران با نمایشی دور از انتظار در مقابل چین‌تایپه با شکستی سنگین مغلوب شد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.
مثلث زنان ایران خودرو ایران 

  

خداحافظی دختران ایران با جام ملتهای آسیا؛/ زنان ایران 0 زنان چین‌تایپه 5؛ حذف تیم کرونا زدهتیم ملی فوتبال زنان ایران با نمایشی دور از انتظار در مقابل چین‌تایپه با شکستی سنگین مغلوب شد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.
ورزش۳ دختران ایران تیم ملی فوتبال ایران 

  

به صدا درآمدن زنگ خطر آغاز موج ششم کرونادر جلسه کمیته تخصصی کرونا به ریاست معاون اول رئیس‌جمور بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید شد.
فردا وزارت بهداشت درمان رئیس جمهور 

  

بورس تغییر جهت داد/ خروجی پول حقیقی ها حداقلی شداقتصادنیوز: امروز 6 بهمن 1400 معاملات بازار سهام در روز پایانی کاری شاهد یک تغییر جدی بود.
اقتصادنیوز پول سهام 

  

زنگ خطر آغاز موج ششم کرونا در کشور به صدا درآمده استجلسه کمیته تخصصی کرونا بعداز ظهر امروز به ریاست معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد.
ایلنا درمان وزارت کشور وزارت بهداشت 

  

کرونای دبیر اختلالی در جشنواره فیلم فجر ایجاد نکرده استیزدان عشیری تأکید کرد که ابتلای دبیر جشنواره فیلم فجر به ویروس کرونا اختلالی در این رویداد ایجاد نکرده است.
برنا جشنواره فیلم فجر ویروس 

  

افزایش پنج درصدی قیمت خودرو از فردا؛خریداران ایران خودرو و سایپا دست به جیب شوند|جزئیاتافزایش قیمت خودرو :مثلا صعود 4 میلیونی قیمت پژو پارس به خاطر مالیات!
خانه فوتبال افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

درخواست مدیرعامل بورس انرژی از شرکت نفتمدیرعامل بورس انرژی ایران گفت: صنعت نفت صنعت پیشران اقتصاد کشور است و با توجه به پیچیدگی، گستردگی و تنوع نیازهای این صنعت، شرکت ملی نفت باید تامین مالی از طریق بازار سرمایه را به صورت فرایندی مستمر و نه مقطعی مورد توجه قرار دهد. ‌
گسترش انرژی گاز وزارت نفت 

  

5 نفر از اعضای کاروان تیم ملی فوتبال زنان ایران امروز همراه تیم در مسابقه حساس و سرنوشت‌ساز با چین‌تایپه نیستند.
ورزش۳ ورزش فوتبال ورزشگاه 

  

آخرین وضعیت سبد بورسی سهام عدالت (6 بهمن) + جدولوضعیت شرکت‌های بورسی سهام عدالت و نوسان قیمت هر سهم در این گزارش قابل مشاهده است.
گسترش سهام عدالت سهام جدول 

  

خود دولت هم تفاوت دو بسته بورسی را نمی ‌داندیک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به مصوبات امروز دولت برای حمایت از بورس پرداخت و تاکید کرد تا زمانی که این مصوبات اجرایی نشوند، تاثیری بر بازار نخواهند داشت.
گسترش دولت ایران اقتصاد ایران